- Trzeba zamknąć niebezpieczne kopalnie i złamać zmowę milczenia załogi oraz przełożonych w kwestii bezpieczeństwa - stwierdził w "Faktach po Faktach" były wiceminister gospodarki w rządzie PiS Paweł Poncyljusz, w reakcji na poniedziałkowy wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. - Gdybyśmy sprywatyzowali górnictwo, tych problemów by nie było - ocenił z kolei wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz z PO.

Mieszkańcy jednej z kamienic w Olsztynie twierdzą, że od miesięcy alarmowali policję, iż ich sąsiadce musiało przytrafić się coś złego, bo dawno jej nie widzieli. Policjanci zaprzeczają. Pod koniec września funkcjonariusze weszli jednak do mieszkania i dokonali makabrycznego odkrycia zwłok 52-latki. Sprawą jej śmierci, ale też zachowania policjantów zajmuje się prokuratura.

WHO alarmuje, że kolejne przypadki pojawienia się eboli w Europie są "prawie nieuniknione". Jednocześnie informuje, że Stary Kontynent jest dobrze przygotowany do walki z tą chorobą. Jak wygląda sytuacja w Polsce? Jak przekazują lekarze z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, aktualnie jeden pacjent jest diagnozowany, ale mało prawdopodobne, by był nosicielem wirusa; na wystąpienie przypadków eboli jesteśmy zaś dobrze przygotowani.

Prokurator zażądał w środę w sądzie kar 2,5 roku więzienia dla Piotra Ryby oraz grzywny dla Andrzeja K., oskarżonych o płatną protekcję w słynnej "aferze gruntowej" - podaje PAP. Mowy końcowe oskarżyciela i obrony były niejawne, mowy oskarżonych wyznaczono na 6 listopada. Proces w sprawie, która w 2007 r. doprowadziła do rozpadu koalicji PiS-Samoobrona-LPR i przedterminowych wyborów dobiega właśnie końca.

Syn zmarłego Andrzeja Leppera, Tomasz wchodzi do polityki. Przed laty chciał "iść w ministry", ale choroba pokrzyżowała mu plany, otarł się nawet o śmierć. Teraz deklaruje, że "już wszystko w porządku" i ogłasza: startuję w wyborach samorządowych z list SLD. Pytany przez nas, dlaczego nie z Samoobrony, odparł: - Nawet nie wiedziałem, że ona startuje.

Blisko stumetrowy maszt ma powstać w odległości 3 km od progu pasa lotniska, na którym uczą się latać niedoświadczeni piloci. - Głupszej lokalizacji po prostu nie umiem sobie wyobrazić, katastrofa będzie kwestią czasu - biją na alarm przedstawiciele aeroklubu w Piotrkowie Trybunalskim (łódzkie). Ostrzeżenia nic jednak nie dały - zielone światło dla budowy niedługo ma wydać wojewoda.

- Trwa szalona nagonka na górnictwo - stwierdził w TVN24 Wacław Czerkawski ze Związku Zawodowego Górników, komentując wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. Jak tłumaczył, cały czas się mówi, "że jest nieopłacalne, że nie ma przyszłości". - I górnicy to słyszą. Co prawda, jak zjeżdżają na dół, to zapominają o tym. Ale są jeszcze dozory, są osoby odpowiedzialne, na których pewnie jest presja wyniku finansowego.