Gdyby wybory odbyły się w marcu na PO zagłosowałoby 46 proc. ankietowanych przez CBOS osób deklarujących udział w wyborach. Na PiS chciałoby głosować 27 proc. respondentów. Do Sejmu dostałyby się jeszcze: SLD (6 proc.) i PSL (5 proc.). Poza parlamentem znalazłaby się m.in. partia KORWiN (4 proc.).

Konieczna jest solidarność i jednomyślność Europy w kwestii konfliktu na Ukrainie - przekonywali w Warszawie premierzy Polski i Francji Ewa Kopacz i Manuel Valls. Zdaniem polityków trzeba pilnować, by postanowienia drugiego porozumienia pokojowego z Mińska były stosowane. Szefa francuskiego rządu przyjął również Bronisław Komorowski.

Prokuratura wojskowa umorzyła śledztwo ws. lądowania Jaka-40 w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Stwierdziła "brak danych potwierdzających popełnienie przestępstwa nieumyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy". Postanowienie jest nieprawomocne. Por. Artur Wosztyl, dowódca załogi jaka, nie chciał komentować informacji o umorzeniu śledztwa przed zapoznaniem się z uzasadnieniem.

Prokuratura we Wrocławiu wszczęła dochodzenie w sprawie znęcania się nad dziećmi w szkole podstawowej w Szczodrem (woj. dolnośląskie). Na jaw wyszły kolejne fakty dotyczące kontrowersyjnej nauczycielki. Z zeznań świadków wynika, że kobieta nie tylko zaklejała dzieciom usta i na nie krzyczała. Zabraniała im także korzystać z toalety, a zimą specjalnie otwierała w klasie okna.

- Sprawa jest bardzo kontrowersyjna i wymaga spokojnej dyskusji, a nie rozgrywki politycznej - tak o in vitro powiedział w czwartek Andrzej Duda. Kandydat PiS na prezydenta przekonywał na konferencji prasowej, że regulacja tej kwestii "jest konieczna", ale powinna "chronić życie, a nie sankcjonować prawnie to, że życie jest niszczone".

W Przemyślu w czwartek ruszył proces, jaki wytoczyła arcybiskupowi Józefowi Michalikowi działaczka feministyczna Małgorzata Marenin. Uważa ona, że arcybiskup naruszył jej dobra osobiste. Sprawa dotyczy homilii wygłoszonej w październiku 2013 roku podczas mszy z okazji 90. urodzin kard. Henryka Gulbinowicza. Duchowny nie pojawił się na rozprawie.

- Pomysł Dudy w moich oczach dyskwalifikuje go jako przedstawiciela wszystkich Polaków - tak Artur Dębski (PSL) komentował informacje, że w 2012 roku kandydat PiS na prezydenta podpisał się pod projektem ustawy zakładajacej więzienie za in vitro. - Już chyba karą więzienia by nie karał, ale może inną, np. karą chłosty - stwierdził Dariusz Joński (SLD). - Sondaże mówią, że 50 proc. elektoratu pana Dudy chce in vitro, więc on zmienia zdanie - dodał.

Dwa śledztwa związane z zeszłoroczną szarpaniną w redakcji tygodnika "Wprost" są już bliskie zakończenia. Pierwsze miało wyjaśnić, czy wobec funkcjonariuszy użyto przemocy, drugie, czy policja właściwie zabezpieczyła akcję. Jak dowiaduje się portal tvn24.pl, obydwa śledztwa będą najprawdopodobniej umorzone.