- Sprawa jest bardzo kontrowersyjna i wymaga spokojnej dyskusji, a nie rozgrywki politycznej - tak o in vitro powiedział w czwartek Andrzej Duda. Kandydat PiS na prezydenta przekonywał na konferencji prasowej, że regulacja tej kwestii "jest konieczna", ale powinna "chronić życie, a nie sankcjonować prawnie to, że życie jest niszczone".

W Przemyślu w czwartek ruszył proces, jaki wytoczyła arcybiskupowi Józefowi Michalikowi działaczka feministyczna Małgorzata Marenin. Uważa ona, że arcybiskup naruszył jej dobra osobiste. Sprawa dotyczy homilii wygłoszonej w październiku 2013 roku podczas mszy z okazji 90. urodzin kard. Henryka Gulbinowicza. Duchowny nie pojawił się na rozprawie.

- Pomysł Dudy w moich oczach dyskwalifikuje go jako przedstawiciela wszystkich Polaków - tak Artur Dębski (PSL) komentował informacje, że w 2012 roku kandydat PiS na prezydenta podpisał się pod projektem ustawy zakładajacej więzienie za in vitro. - Już chyba karą więzienia by nie karał, ale może inną, np. karą chłosty - stwierdził Dariusz Joński (SLD). - Sondaże mówią, że 50 proc. elektoratu pana Dudy chce in vitro, więc on zmienia zdanie - dodał.

Dwa śledztwa związane z zeszłoroczną szarpaniną w redakcji tygodnika "Wprost" są już bliskie zakończenia. Pierwsze miało wyjaśnić, czy wobec funkcjonariuszy użyto przemocy, drugie, czy policja właściwie zabezpieczyła akcję. Jak dowiaduje się portal tvn24.pl, obydwa śledztwa będą najprawdopodobniej umorzone.

Łódzkie lotnisko traci kolejne loty. Z powodu zbyt małej liczby chętnych jedno z biur podróży anulowało właśnie letnie loty do egipskiego Sharm El Sheikh. Zagrożone są też loty do jednego z greckich kurortów. Oficjalnie przedstawiciele lotniska komentują, że nie dzieje się nic niepokojącego, nieoficjalnie krytykują prezydent Łodzi za jej politykę względem portu.

- Ważne jest, że polska armia się modernizuje i że są na to środki - stwierdziła w TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując zapytanie MON do Waszyngtonu o możliwość zakupu pocisków manewrujących Tomahawk. Jak dodała, "sposób zmieniania naszego uzbrojenia nastąpił już kilka lat temu".

Prezydent Bronisław Komorowski prezentował w środę wieczorem w Warszawie swą książkę "Zwykły polski los". To wywiad-rzeka, który przeprowadził z nim prof. Jan Skórzyński. Komorowski nie wykluczył, że powstanie jego druga część, która opowie o latach jego działalności po 1989 r.

Pierwsze poligonowe ćwiczenia sojuszniczych sił bardzo wysokiej gotowości, czyli tzw. szpicy NATO, odbędą się w czerwcu w Polsce - poinformowały źródła zbliżone do Sojuszu. W manewrach weźmie udział kilka tysięcy żołnierzy.