Koniec nauczania indywidualnego niepełnosprawnych dzieci. "Haniebna sytuacja"

Zgodnie z nowym rozporządzeniem minister edukacji Anny Zalewskiej niepełnosprawnym dzieciom nie będzie przysługiwać nauczanie indywidualne w szkołach. Ich rodzice nazywają to wprost dyskryminacją. - Bez szkoły nie wyobrażamy sobie życia - mówiła reporterowi TVN24 mama jednego z niepełnosprawnych uczniów. - Przepisy są bardzo zagmatwane - podkreślała dyrektor Biura Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, odnosząc się do zmian planowanych przez MEN. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Zamknięte okna, zakazy i opuszczone szlabany. Sejm tylko dla "wybranych"

Ograniczone przepustki, odwołane szkolne wycieczki, zamknięte okna, opuszczone szlabany i kolejne zakazy dla dziennikarzy. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński tłumaczy, że chodzi o bezpieczeństwo. Inaczej jednak atmosferę panującą w polskim Sejmie oceniają dziennikarze, którzy od lat relacjonują wydarzenia z parlamentu. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Prezes krakowskiego Sądu Okręgowego z wotum nieufności od sędziów

Sędziowie z Sądu Okręgowego w Krakowie zdecydowali o wotum nieufności dla prezes sądu Dagmary Pawełczyk-Woickiej. W uchwale podkreślono, że przyjęcie przez nią funkcji prezesa "jest wyrazem lekceważenia porządku konstytucyjnego" i zwrócono uwagę na jej "brak wystarczających kwalifikacji i doświadczenia oraz brak umiejętności współpracy z pozostałymi organami sądu".

Dworczyk: tak, wprowadzamy podatek

Myślę, że to byłby zły pomysł, gdyby mediatorem była Janina Ochojska, która mówi "musicie wytrwać do końca". Ewidentnie jest to jedna ze stron sporu - ocenił w "Kropce nad i" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przyznał, że rząd PiS "wprowadza podatek dla osób, które zarabiają ponad milion złotych rocznie". - Obiecywaliśmy solidarne państwo i staramy się je budować - dodał.

"Program socjalny PiS jest oportunistyczny, cyniczny, ułożony pod potrzeby wyborcze"

Rząd postanowił przeczekać ten protest. Obawia się, żeby nie otworzyć drzwi dla innych tego typu wydarzeń - mówił w "Faktach po Faktach" o proteście osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie były minister spraw zagranicznych i były minister finansów Andrzej Olechowski. - Im dłużej trwa, tym większe jest ryzyko, że zdarzy się coś bardzo przykrego - uznał.

Tak PiS piętnowało "obsadzanie swoimi" spółek za czasów rządów PO

"Spółki Skarbu Państwa są traktowane jak dojne krowy". "Kliki różnego rodzaju, nepotyzm". "Prywata i partyjniactwo". To tylko niektóre określenia, którymi politycy Prawa i Sprawiedliwości opisywali zjawisko obsadzania stanowisk w spółkach skarbu państwa ludźmi związanymi z obozem władzy w czasach, gdy sami zasiadali w opozycyjnych ławach.

Przepychanki w Sejmie. Kim jest mężczyzna, który powstrzymywał protestujące?

Nie znam jego stanowiska służbowego. Wiem, że jest wieloletnim pracownikiem Kancelarii Sejmu - mówił Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu o Robercie Pręgowskim, który brał najaktywniejszy udział w powstrzymaniu w Sejmie protestujących kobiet. Panie chciały wywiesić na zewnętrznej ścianie budynku transparent. Jak mówią, Pręgowski użył wobec nich siły.

"Tak straż marszałkowska potraktowała protestujące matki". Posłanka publikuje zdjęcie

Protestujące matki chciały w czwartek - dzień przed rozpoczęciem Zgromadzenia Parlamentarnego NATO - wywiesić przez okno Sejmu baner w języku angielskim, który miał zwracać uwagę zagranicznych gości na ich protest. Nie pozwoliła na to straż marszałkowska i doszło do przepychanek. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus opublikowała na Twitterze zdjęcie obrażeń, których - jak napisała - w trakcie próby wywieszenia transparentu doznała Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.

Mali pacjenci z Gorzowa mają nowe łóżka. To dar od WOŚP

22 nowe łóżka dla dzieci przekazała gorzowskiemu szpitalowi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. - Kiedy dzieci cierpią, każde takie ułatwienie pomaga - cieszy się Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Cztery dni obrad. Czym jest Zgromadzenie Parlamentarne NATO

Od piątku do 28 maja Sejm i Senat będą gościć członków międzynarodowej debaty parlamentarnej o aktualnych wyzwaniach i zagrożeniach dla współczesnego bezpieczeństwa światowego. W tych dniach odbędzie się w Warszawie wiosenna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Wyjaśniamy, co to za spotkanie, kto w nim uczestniczy i jakie jest jego znaczenie dla państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego.

"Jeżeli ktoś zarabia w sposób uczciwy, to dlaczego mam to komentować?"

- Polecam oświadczenia majątkowe radnych gmin za rządów PO-PSL- stwierdził w rozmowie z TVN24 Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość), komentując zarobki radnych PiS w spółkach skarbu państwa. - Wcale tym ludziom z PiS się nie dziwię. Oni obserwują co robią ich koledzy na szczeblu rządowym i w tym samorządzie rozpychają się jeszcze bardziej - ocenił z kolei Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

"Nie ustępuję". Ochojska kolejny raz prosi o zgodę na wejście do Sejmu

"Nie ustępuję i proszę po raz kolejny marszałka Marka Kuchcińskiego o spotkanie z protestującymi w budynku Sejmu" - napisała Janina Ochojska na Twitterze. We wtorek Marek Kuchciński wyraził zgodę na jej wejście do Centrum Medialnego Kancelarii Sejmu. Prezes Polskiej Akcji Humanitarnej nadal nie może jednak wejść na korytarze sejmowe, by spotkać się z protestującymi.

Tylko dla ludzi władzy. Posada w państwowej spółce i skok dochodów nawet o 2200 procent

Nie tylko zaszczyt, doświadczenie, dobra pozycja w przyszłym CV, ale przede wszystkim gwałtowny awans materialny. Radni PiS, którzy trafili do spółek skarbu państwa, zarabiają nawet dwadzieścia dwa razy więcej niż wcześniej. Przyjrzeliśmy się bliżej kilkunastu przykładom. Porównaliśmy, ile zarabiali wcześniej i jak pomnożyła ich dochody nominacja na stanowisko w państwowej firmie.

Pościg za recydywistą. Rozbił radiowóz i uderzył policjanta

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, po czym doprowadził do zderzenia z radiowozem. Gdy autem nie był już w stanie uciekać, próbował pieszo. W trakcie ucieczki ranił w głowę policjanta. Powstrzymały go dopiero strzały. Tak wyglądał pościg za 32-latkiem w Nowej Soli (woj. lubuskie).

"Przed Panem Bogiem tylko będziemy klękać"

Nie czuję potrzeby jednego lidera po stronie opozycji - podkreślił w internetowej dogrywce programu "Jeden na jeden" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dodał, że do wyborów samorządowych jego partia idzie bez wchodzenia w koalicję z lewicą.