Agenci CBA zatrzymali aktualnego szefa rady informatyzacji w ministerstwie finansów, do niedawna wiceprezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - dowiedział się portal tvn24.pl. Wraz z nim zatrzymano jeszcze 13 innych osób: urzędników oraz menedżerów z firm informatycznych.

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie uniewinnił w środę kontrolera lotów por. Adama B., oskarżonego w związku z katastrofą samolotu CASA w 2008 r. w Mirosławcu. Prokuratura, która zarzucała B. niedopełnienie obowiązków, chciała ponownego procesu.

W śledztwie Michał powtarzał konsekwentnie: to nie moje narkotyki, nigdy nie paliłem maruihuany. Prokuratorzy tylko kiwali głowami, ale okazało się, że mężczyzna mówi prawdę. Wtedy śledczy sprawdzili, skąd narkotyki wzięły się w jego samochodzie i uznali, że Michałowi podrzucili je policjanci, którzy kontrolowali auto. Proces dwóch funkcjonariuszy ruszył właśnie w Baiałymstoku.

- Czasami poczucie "dlaczego mnie nie wzięli" jest nieznośne - tak profesor Jadwiga Staniszkis skomentowała we wtorek w "Kropce nad i" słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że w stanie wojennym "miał gorzej niż internowani". Prezes Prawa i Sprawiedliwości użył takiego sformułowania w jednym z wywiadów dwa lata temu.

Dziś Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o wysokości stóp procentowych. Ekonomiści spodziewają się, że RPP pozostawi poziom stóp bez zmian. To ważna decyzja dla Polek i Polaków, bo ich wysokość wpływa m.in. na oprocentowanie lokat bankowych, kart kredytowych, wysokości rat kredytów, czy ceny towarów.

Sąd odroczył rozprawę w procesie Czesława Małkowskiego, byłego prezydenta Olsztyna, do 5 stycznia. Równocześnie prokuratura potwierdziła, że przedawniła się część stawianych Małkowskiemu zarzutów. Chodzi o zarzut molestowania i naruszenia praw pracowniczych podległych mu urzędniczek. Na Czesławie Małkowskim cały czas ciąży zarzut zgwałcenia jednej z urzędniczek.

Dziewięciu posłów ma tydzień na złożenie wyjaśnień dotyczących służbowych wyjazdów zagranicznych. Jak poinformował w środę marszałek Radosław Sikorski, w trzech przypadkach chodzi o poważniejsze kwestie dot. podróży parlamentarzystów, pozostałe wątpliwości dotyczą spraw "błahych". Dopiero gdy posłowie przedstawią wyjaśnienia, wyniki audytu zostaną opublikowane. Marszałek powiedział też, że czeka do końca tygodnia na propozycje klubów ws. zmian w Kodeksie wyborczym.

Trzy osoby zginęły na trasie S8 pod Sieradzem. - 29-letni kierowca fiata punto jechał "ekspresówką" pod prąd. Siła zderzenia z innym samochodem była olbrzymia, na drodze są bardzo krótkie ślady hamowania - mówi tvn24.pl policja. Na miejscu zginął 34-letni kierowca skody i kierowca fiata. Nie żyje też druga osoba jadąca w fiacie, ale na razie nie sposób nawet ustalić, czy była to kobieta, czy mężczyzna.

- Zasada jest taka, żeby osoby wychłodzonej gwałtownie nie ogrzewać. Nie robić ciepłych okładów, nie robić ciepłego prysznica, nie podawać ciepłych napojów - mówił we "Wstajesz i wiesz" dr Paweł Grzesiowski. Pediatra tłumaczył na antenie TVN24, jak pomóc osobie osobie z hipotermią.

- Gdyby Pani Violetta czegokolwiek potrzebowała, na pewno dałabym jej wszytko, czego by chciała - zapewnia Elżbieta Budzyńska. Opiekunka Violetty Villas została skazana na 10 miesięcy więzienia za nieudzielenie pomocy artystce. Z wyrokiem się nie zgadza. Opowiedzieć o swojej relacji z artystką reporterce "Blisko ludzi" TTV. - Tylko pani Violetta mnie rozumiała. Ja szanowałam panią Violettę. Pani Violetta mnie. Nam było dobrze - mówi.

- Kaczyński zrozumiał jedno, że on już nigdy rządzić w Polsce nie będzie - powiedział Eugeniusz Kłopotek (PSL) w "Jeden na jeden" w TVN24. Tak skomentował wystąpienie prezesa PiS w Sejmie, w którym ten mówił o sfałszowaniu wyborów. Kłopotek podkreślił, że przez te oskarżenia współpraca ludowców z PiS jest wykluczona.

Do sądów okręgowych w całym kraju wpłynęło prawie 1,5 tys. protestów dotyczących wyborów samorządowych - trzy razy więcej niż w 2010 r. Najwięcej zarzutów wiąże się z kwestią ustalania liczby nieważnych głosów. Termin składania protestów związanych z przebiegiem I tury minął w poniedziałek.