Najnowsze

Najnowsze

"Z sieczkarni wystawała tylko zakrwawiona ręka". Tak ratują życie w śmigłowcu

Widzą więcej trudnych zgłoszeń niż koledzy w "tradycyjnej" karetce. - Jak jest "hardcore", na przykład nieudana reanimacja dziecka, to możemy zejść z dyżuru. Ale nikt z tego nie korzysta, trzeba jak najszybciej wrócić do rytmu. Inaczej człowiek zwariuje - mówią nam członkowie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Spędziliśmy jeden dzień z nimi na dyżurze.

Okrzyki "konstytucja" w trakcie przemówienia. Prezydent w liceum w Gdyni

Protestujący zakłócali przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Słuchać było między innymi okrzyki "konstytucja". - To, że przeszkadzają nam tutaj, oznacza dokładne zaprzeczenie tego, co państwo krzyczą. Konstytucja i ich wolność zgromadzeń jest przestrzegana - odpowiedział prezydent.

"Respect" w Pałacu Buckingham. Hołd gwardzistów dla Arethy Franklin

W piątek podczas zmiany warty w Pałacu Buckingham brytyjscy gwardziści w wyjątkowy sposób oddali cześć zmarłej Arecie Franklin. W tym samym czasie, gdy w USA trwały uroczystości pogrzebowe królowej soulu, zagrali oni jeden z jej największych przebojów "Respect" (pol. Szacunek). "W armii szacunek dla innych jest podstawą wszystkiego, co robimy", oświadczono pod zamieszczonym w internecie nagraniem.

"Kłamstwo można głosić w kościele". Wujec o przemówieniu prezydenta

Prezydent Andrzej Duda nie wymienił w przemówieniu Lecha Wałęsy. To dla mnie niedopuszczalne, że nie ma głosu Kościoła, żeby się temu sprzeciwić. Bohaterem jest Lech Wałęsa, który się temu sprzeciwia. Milcząco, bo wyszedł - mówił w sobotę w TVN24 Henryk Wujec, opozycjonista w czasach PRL. Odniósł się do uroczystości w bazylice św. Brygidy w Gdańsku z okazji 38. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

Muzyczne pożegnanie Arethy Franklin. Zaśpiewali Stevie Wonder i Ariana Grande

Podczas ceremonii pogrzebowej w kościele w Detroit pożegnano Arethę Franklin. W hołdzie królowej soulu zaśpiewali między innymi Stevie Wonder, Ariana Grande, Jennifer Hudson, Faith Hill, Chaka Khan. Zmarłą wspominali były prezydent USA Bill Clinton, były minister sprawiedliwości Eric Holder oraz działacz na rzecz praw obywatelskich, pastor Jesse Jackson.

Widziała selekcje i egzekucje, śmierć tysięcy osób. Przeżyła, spisała wspomnienia i je ukryła

Wanda Bizewska była w obozie Stutthof niecały rok, ale widziała bardzo dużo. Pracowała w bloku śmierci. Była świadkiem selekcji do komór gazowych, rozstrzeliwania, uśmiercania dosercowymi zastrzykami z fenolu. Starała się pomóc wyczerpanym kobietom, ulżyć im w cierpieniu. Po trzydziestu latach spisała przerażające wspomnienia i schowała do szafy. Teraz te zapiski odkryła jej rodzina.

Tusk: każdy ma w życiu swoje Westerplatte

Każdy z was znajduje w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć - napisał w sobotę na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Były premier w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej nawiązał w ten sposób do słów Jana Pawła II.

Schetyna odpowiada na apel premiera w sprawie 11 listopada

Najpierw oczekujemy decyzji, które nie pozwolą na kontynuowanie ekscesów nacjonalistycznych - powiedział Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO odniósł się w ten sposób do apelu premiera o wspólne świętowanie stulecia niepodległości podczas marszu 11 listopada.

Rzeczniczka PiS: coraz lepiej ze stanem zdrowia Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński będzie twarzą kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości jako lider partii i Zjednoczonej Prawicy. Będzie uczestniczył w niedzielnej konwencji i całej kampanii wyborczej na tyle, na ile mu czas i obowiązki pozwolą - zapewniła w sobotę rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Dojazd do pracy a czas pracy

Czy czas dojazdu do pracy powinien być wliczany do czasu pracy? Brytyjscy naukowcy przeprowadzili badanie, z którego jasno wynika, że wiele osób wykorzystuje drogę do pracy, żeby sprawdzić służbową pocztę albo napisać maila. Pracowników takie rozwiązanie by cieszyło, ale psycholodzy studzą emocje. Karolina Bałuc.

79 lat od wybuchu wojny

Niewielu przewidziało, co dla Polski będzie oznaczał wybuch II wojny światowej. Niektórzy nawet wierzyli, że Polska szybko nie skapituluje. Skończyło się inaczej. W sobotę mija 79 lat od uderzenia Niemiec na Polskę. Paulina Chacińska.

Zamiast wyroku kolejne badania

Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze przesłuchania kolejnych świadków w procesie 20-latka, który zabił konkubenta swojej matki, a ją samą poważnie ranił. Tuż po zajściu w jego obronie stanęli znajomi i bliscy a Polskie Towarzystwo Psychopedagogiczne stworzyło petycję wzywającą do jego uwolnienia. Dziś też stoją za nim murem, bo nikt nie zasługuje na takie życie. Maria Mikołajewska.

"Biskupi nie mają żadnej wiarygodności". Apel do papieża

Arcybiskup Filadelfii Charles Chaput zaapelował do papieża Franciszka, by odwołał zapowiedziany na październik synod biskupów poświęcony młodzieży. Jak ocenił, w związku z ujawnianymi skandalami "biskupi nie mają żadnej wiarygodności, by podjąć ten temat".