Najnowsze

Najnowsze

Sędzia Sądu Najwyższego: głos rządu w osobie szefa MSZ pokrywa się z naszym stanowiskiem

Od samego początku nie mieliśmy wątpliwości, że wystąpienie Prokuratora Generalnego do Trybunału Konstytucyjnego jest bezzasadne - powiedział w środę sędzia Sądu Najwyższego Krzysztof Rączka. - Dobrze się stało, że głos rządu w osobie szefa MSZ pokrywa się ze stanowiskiem Sądu Najwyższego - podkreślił. Do pisma Jacka Czaputowicza odniósł się także Michał Wawrykiewicz z Inicjatywy "Wolne Sądy", który ocenił, że jego opinia "w dość jednoznaczny i dość rzetelny sposób ocenia wniosek ministra sprawiedliwości".

"Tęczowy Piątek" w szkołach. MEN przeprowadzi kontrole

W szkołach, w których zorganizowano "Tęczowy Piątek", zostanie przeprowadzona kontrola - oświadczyła w środę wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek. W razie wykrycia nieprawidłowości zagroziła postępowaniami dyscyplinarnymi dyrektorom szkół. Wiaczesław Melnyk z zarządu Kampanii Przeciw Homofobii, organizatora akcji, podkreślił, że jego organizację "dziwią bardzo słowa pani minister Machałek".

"Niemal każda z ważnych osób w państwie miała wypadek". Politycy o słowach szefa SOP

Proponuję, żeby generał przejrzał statystki z ostatnich lat, jak wiele było tych wypadków. Może wtedy jednak zrozumie, że coś się dzieje - wskazywał w rozmowie z TVN24 Marcin Kierwiński (PO). Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi generała Tomasza Miłkowskiego z "Faktach po Faktach" w sprawie wypadków i kolizji z udziałem samochodów Służby Ochrony Państwa. - Teraz wiemy, jak niekompetentni ludzie zostali powołani na bardzo odpowiedzialne stanowiska - komentował Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna). - Absolutnie nie nadaje się na to stanowisko - dodał.

Policja zatrzymała podejrzanego o napaść seksualną na 9-latkę

Mężczyzna miał zaatakować dziewczynkę na klatce schodowej. 9-latka opowiedziała o wszystkim dziadkowi, później policjantom. Śledczy udostępnili nagranie, na którym widać domniemanego sprawcę. W ciągu doby od publikacji filmu udało się zatrzymać podejrzanego 36-latka. Dzisiaj usłyszy zarzuty.

Wniosek Ziobry do TK jest bezpodstawny. Krytyczna opinia MSZ

Nie ma podstaw, by Trybunał Konstytucyjny badał, czy składanie pytań prejudycjalnych do TSUE przez polskich sędziów jest zgodne z konstytucją - wynika z pisma przesłanego przez szefa dyplomacji Jacka Czaputowicza do prezes TK Julii Przyłębskiej. Czaputowicz przedstawił w nim stanowisko MSZ dotyczące zapytania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jakie złożył do TK na początku października.

Wyrok śmierci na nosorożce i tygrysy. Prawo dotyczące rogów, kości i kłów złagodzone

Chiny zezwalają na wykorzystywanie rogów nosorożców i kości tygrysów w medycynie. - To zielone światło dla kłusowników i wydanie wyroku śmierci na gatunki zagrożone wyginięciem - biją na alarm obrońcy praw zwierząt. - Kilogram sproszkowanego rogu nosorożca na czarnym rynku kosztuje teraz 80 tysięcy dolarów. To jest dwa razy więcej niż złoto czy kokaina - wyjaśniał podróżnik Tomasz Michniewicz. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Wypadek, który może zagrozić sprawności rosyjskiej floty

Zatopienie doku pływającego PD-50, w którym remontowany był jedyny rosyjski lotniskowiec Admirał Kuzniecow, zagraża zdolnościom bojowym Floty Północnej - twierdzi rosyjski dziennik "Wiedomosti". Bez tego doku największe okręty trzeba będzie remontować w dalekowschodniej części Rosji.

Eksplozja przed budynkiem FSB w Archangielsku. Śledczy: to zamach

Przy budynku Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) w centrum Archangielska doszło w środę do eksplozji, zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Rosyjskie służby oświadczyły, że był to zamach terrorystyczny, a ofiarą śmiertelną jest zamachowiec. Według lokalnych mediów sprawca na krótko przed atakiem miał napisać o swoich zamiarach w internecie.

Schetyna i Kosiniak-Kamysz spotkali się z kandydatem na szefa Komisji Europejskiej

Liderzy PO i PSL - Grzegorz Schetyna i Władysław Kosiniak-Kamysz - spotkali się we wtorek z jednym z kandydatów na nowego szefa Komisji Europejskiej, byłym premierem Finlandii Alexandrem Stubbem, który zabiega o wsparcie Europejskiej Partii Ludowej. "Rozmawialiśmy o przyszłości Europy" - napisał Stubb po spotkaniu z szefem PSL. "Odbyliśmy bardzo ciekawą rozmowę" - poinformował z kolei w internetowym wpisie Schetyna.

Wjechał w zaparkowany samochód i uciekł

Sopoccy policjanci szukają sprawcy kolizji i pokazują nagranie z monitoringu. Widać na nim, jak mercedes jedzie prostą drogą. Nagle, z niewiadomych przyczyn, zjeżdża w prawo i uderza w zaparkowany samochód. Po wszystkim odjeżdża.

Wałbrzyski kardiolog rekordzistą w wyborach na prezydenta

Blisko 85 proc. głosów w wyborach na prezydenta Wałbrzycha dostał Roman Szełemej popierany przez Koalicję Obywatelską, ale także przez wyborców Prawa i Sprawiedliwości, czego niektórzy z nich nawet nie kryją. Szełemej trzeci raz pokieruje Wałbrzychem, prowadząc jednocześnie oddział kardiologii w tamtejszym szpitalu. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Czesi i Słowacy świętują setną rocznicę utworzenia Czechosłowacji

Rocznicę powstania Czechosłowacji przypominamy sobie dzięki temu, że nie straciliśmy swoich narodowych języków - powiedział czeski prezydent Milosz Zeman. Najwyżsi przedstawiciele władz Czech i Słowacji uczestniczyli we wtorek w Martinie w słowackich obchodach setnej rocznicy utworzenia Czechosłowacji.

Bronisław Komorowski: 11 listopada będę w Poznaniu

W poniedziałek prezydent Poznania zaprosił byłych prezydentów Polski na uroczystości z okazji 11 listopada: świętowanie odzyskania niepodległości oraz imieniny ulicy Święty Marcin. Swoją obecność zdeklarował Bronisław Komorowski.

"Może trzeba było zaprosić Lewandowskiego". Kowal o obchodach 11 listopada

Brak wielkiej idei, brak państwowego myślenia - tak były polityk Paweł Kowal w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" na tvn24.pl oceniał brak organizacji wspólnego, łączącego środowiska polityczne, marszu na Święto Niepodległości 11 listopada i 100-lecie odzyskania niepodległości. - Wkradło się w stu procentach myślenie w kategoriach partyjnych - stwierdził. - Może trzeba było zaprosić Lewandowskiego, może Leona Tarasewicza - mówił.

"W obozie władzy uznano, że największym problemem kampanii była kwestia europejska"

Wewnątrz obozu rządzącego uznano, że trzeba strategicznie podejść do wyborów europejskich, bo mogą okazać się dużym problemem wizerunkowym dla PiS-u - podkreślał w "Rozmowie Piaseckiego" w środę Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk. Odniósł się w ten sposób do krytycznego stanowiska MSZ dotyczącego wniosku ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jaki szef resortu złożył do Trybunału Konstytucyjnego na początku października.

"Może trzeba było zaprosić Lewandowskiego". Kowal o obchodach 11 listopada

Brak wielkiej idei, brak państwowego myślenia - tak były polityk Paweł Kowal w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" na tvn24.pl oceniał brak organizacji wspólnego, łączącego środowiska polityczne, marszu na Święto Niepodległości 11 listopada i 100-lecie odzyskania niepodległości. - Wkradło się w stu procentach myślenie w kategoriach partyjnych - stwierdził. - Może trzeba było zaprosić Lewandowskiego, może Leona Tarasewicza - mówił.

"W obozie władzy uznano, że największym problemem kampanii była kwestia europejska"

Wewnątrz obozu rządzącego uznano, że trzeba strategicznie podejść do wyborów europejskich, bo mogą okazać się dużym problemem wizerunkowym dla PiS-u - podkreślał w "Rozmowie Piaseckiego" w środę Paweł Kowal, historyk i były polityk. Odniósł się w ten sposób do krytycznego stanowiska MSZ dotyczącego wniosku ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jaki szef resortu złożył do Trybunału Konstytucyjnego na początku października.