Najnowsze

Najnowsze

Chcieli zabrać syna na ferie, zginęli. 19-latek złapany

19-letni student, podejrzewany o zabicie w piątek rodziców w kampusie uniwersytetu w Mount Pleasant w stanie Michigan, został zatrzymany. Doszło do tego w sobotę we wczesnych godzinach rannych, po wielogodzinnych poszukiwaniach mężczyzny przez ponad 100 policjantów.

"Modelka, mafia i mordercy". Nad czym pracował zamordowany Jan Kuciak?

Publikujemy pierwszą część tekstu "Modelka, mafia i mordercy" Organized Crime and Corruption Reporting Project, organizacji dziennikarskiej zajmującej się zorganizowaną przestępczością i korupcją, o zamordowanym na Słowacji Janie Kuciaku i jego ustaleniach w sprawie powiązań świata polityki ze światem zbrodni.

"Zamordowali mu żonę, czterech synów, najmłodszy nie miał ani dnia". Ofiary "Burego"

Hajnówka na Podlasiu od trzech lat jest miejscem starcia o prawdę historyczną na temat Romualda Rajsa "Burego". Dla jednych to bohater walki tzw. Żołnierzy Wyklętych, dla innych - morderca odpowiedzialny za śmierć cywilów. Kością niezgody pozostaje marsz narodowców, którzy ku czci "Burego" co roku przechodzą ulicami Hajnówki. Sprzeciwiają im się bliscy ofiar "Burego" i działacze Obywateli RP. Materiał "Czarno na białym".

Amerykanie redukują personel w ambasadzie w Hawanie

Departament Stanu USA w wydanym w piątek oświadczeniu poinformował, że personel dyplomatyczny ambasady na Kubie zostanie zredukowany do niezbędnego minimum. We wrześniu ubiegłego roku pojawiły się doniesienia o tajemniczych "atakach" na zdrowie dyplomatów z USA.

Trump krytykowany. Juncker zapowiada: nie będziemy siedzieć bezczynnie

Czwartkowe oświadczenie prezydenta USA informujące o zamiarze wprowadzenia w przyszłym tygodniu 25 procentowego cła na import stali i 10 procentowego na aluminium spotkało się z międzynarodowym krytyką. Głos w tej sprawie zabrały między innymi Międzynarodowy Fundusz Walutowy i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Theresa May kreśli relacje z Unią po brexicie

Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała w piątek gotowość wypracowania ambitnego porozumienia handlowego z Unią Europejską, które zastąpi członkostwo we Wspólnocie. Jednocześnie powtórzyła wolę opuszczenia obecnych struktur unii celnej i wspólnego rynku UE. Komentatorzy na Wyspach ostrożnie przyjęli słowa szefowej brytyjskiego rządu.

Sprawdzą, na jaką opiekę może liczyć matka i dziecko

Co to jest plan porodowy, kiedy przyjąć znieczulenie i czy ojciec ma zostać, a może zaczekać w innej sali. Opieka okołoporodowa to wiele pytań w szczególnych, wyjątkowych okolicznościach. Fundacja Rodzić po Ludzku po raz kolejny postanowiła sprawdzić standardy w opiece nad matką i dzieckiem.

Polscy marszałkowie Sejmu i Senatu odznaczeni na Węgrzech

Marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski zostali w piątek w Budapeszcie uhonorowani Wielkimi Krzyżami Orderu Zasługi Węgier. - Wspólnie budujemy dziś naszą nową Europę Środkową - powiedział Kuchciński, mówiąc o współpracy polsko-węgierskiej.

Premier Morawiecki kontra frankowicze

Czy premier Morawiecki zostanie świadkiem w sprawie klient kontra bank? Mateusz Morawiecki w wywiadzie telewizyjnym stwierdził, że Bank Zachodni WBK którego był prezesem, nie udzielał kredytów frankowych. Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu mówi, że coś tu się nie zgadza i pokazuje dokumenty.

Europosłowie PO za leczeniem homoseksualizmu

To pomyłka - tak tłumaczą się europosłowie Danuta Hübner i Janusz Lewandowski po zamieszaniu z głosowaniem w Parlamencie Europejskim. Troje deputowanych z Platformy Obywatelskiej opowiedziało się za kontrowersyjną i anachroniczną metodą tzw. leczenia homoseksualizmu. Dlaczego w ogóle takie głosowanie miało miejsce?

Trudna historia Brygady Świętokrzyskiej

Czy można być bohaterem będąc zbrodniarzem? Czy można być bohaterem będąc jednocześnie kolaborantem? Te pytania warto zadać pytając o Brygadę Świętokrzyską. Zwłaszcza kiedy ostatnio premier Mateusz Morawiecki, który jest historykiem, uhonorował jej żołnierzy składając kwiaty na grobach. Ale czy na honory jej żołnierze zasługują? Tu o jednoznaczną odpowiedź trudno, bo z jednej strony wyzwolili obóz koncentracyjny. Z drugiej - współpracowali z Niemcami i korzystali z ich pomocy.

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych według narodowców

Żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej, których historia wzbudza kontrowersje, noszą na sztandarach ci, którzy oddają hołd Żołnierzom Wyklętym podczas publicznych marszów. Nieśli także w Warszawie, gdzie marsz narodowców próbowali blokować między innymi działacze Obywateli RP i Strajku Kobiet. Interweniowała policja - efekt to mandaty i wnioski do sądów o ukaranie osób zakłócających marsz Obozu Narodowo-Radykalnego. Podobny marsz narodowców i protesty odbyły się ostatnio w Hajnówce. I to miejsce jest ważnym symbolem, bo w tym samym czasie gdy narodowcy krzyczą "Bury nasz bohater", mieszkańcy modlą się za zamordowanych przez jego oddział - w tym kobiety i dzieci.