Najnowsze

Najnowsze

Kurz odwołany. Austria z tymczasowym kanclerzem

Prezydent Austrii Alexander Van der Bellen zgodnie z zapowiedzią odwołał rząd kanclerza Sebastiana Kurza. Pełnienie obowiązków kanclerza tymczasowo powierzył dotychczasowemu ministrowi finansów Hartwigowi Loegerowi z Austriackiej Partii Ludowej (OeVP).

Prawie pół miliona dolarów za komputer z 1976 roku

Oryginalny pierwszy komputer Apple'a z 1976 roku został sprzedany za ponad 470 tysięcy dolarów przez dom aukcyjny Christie’s w stolicy Wielkiej Brytanii. Urządzenie wraz z klawiaturą było w komplecie między innymi ze skórzaną teczką.

Granaty, pociski artyleryjskie i amunicja strzelecka w pałacowym ogrodzie

W trakcie prac ziemnych na terenie kompleksu pałacowo-parkowego w Dobrej na Opolszczyźnie, robotnicy natknęli się na twardy, owalny przedmiot. Na miejsce wezwano saperów, którzy odkopali różnego rodzaju granaty, pociski artyleryjskie, a także amunicję strzelecką. Łącznie prawie 300 sztuk niewybuchów z okresu II wojny światowej.

Plany megafuzji na rynku motoryzacyjnym. Francja stawia warunki

W kwestii porozumienia o połączeniu się Renault i Fiata Francja musi bronić własnych interesów i miejsc pracy, choć fuzja taka oznaczałaby automatyczne rozwodnienie udziałów państwa francuskiego w Renault - oświadczył we wtorek minister finansów Bruno Le Maire.

Nie tylko pięcioro ministrów i troje wiceministrów. Rekonstrukcja "być może" będzie szersza

W najbliższym czasie odbędzie się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, na którym zostaną podjęte ostateczne decyzje w sprawie rekonstrukcji rządu - poinformował we wtorek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Chodzi między innymi o ministrów, którzy zostali wybrani na eurodeputowanych. Wicemarszałek Senatu Adam Bielan nie wykluczył, że "jeden czy drugi minister, który nie startował i nie objął mandatu, również być może odejdzie".

"Uwierzyliśmy, że jeden wielki blok odsunie PiS od władzy. Nie odsunie"

Koalicja Europejska to projekt, który sprawdził się i powinien zostać powtórzony - przekonywał Marcin Kierwiński z PO pytany o współpracę partii opozycyjnych po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Piotr Zgorzelski z PSL zapewniał, że jego ugrupowanie "nie jest w tej koalicji przegranym". - Uwierzyliśmy, że jeden wielki blok odsunie Prawo i Sprawiedliwość od władzy. Nie odsunie - komentował lider Wiosny Robert Biedroń.

Spór o gdańskie obchody. "Uzasadnienie nie spełnia wytycznych Trybunału Konstytucyjnego"

Jeśli zgoda wojewody udzielona Solidarności zostanie utrzymana, gdański samorząd nie będzie mógł zorganizować uroczystości na placu Solidarności w Gdańsku - wskazał Rzecznik Praw Obywatelskich w piśmie do wojewody pomorskiego. Gdański magistrat zaplanował w tym miejscu obchody 30-lecia wyborów z 4 czerwca, tymczasem związkowcy - decyzją wojewody - mają prawo wtedy zorganizować na placu Solidarności całodzienne cykliczne zgromadzenie. Zdaniem RPO uzasadnienie tej decyzji nie spełnia "wytycznych Trybunału Konstytucyjnego".

"Próbując zmobilizować elektorat własny, zmobilizowali elektorat sobie przeciwny"

Koalicji Europejskiej udała się sztuka, która przedtem udawała się czasami PiS-owi - próbując zmobilizować elektorat własny, tak naprawdę zmobilizowali elektorat sobie przeciwny - ocenił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 doktor hab. Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Politolog komentował wyniki wyborów do europarlamentu.

Windą do gniazda. Ornitolodzy z wizytą u sokołów

To miejsce musiały obserwować od dawna. Para sokołów wędrownych osiedliła się na parapecie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. A bliskie sąsiedztwo naukowców i studentów tak im się spodobało, że powiększyły swoją rodzinę. Młode sokoły odwiedzili ornitolodzy - towarzyszył im Aleksander Przybylski, reporter TVN24.

Oryginalne wejście. Donald i Melania Trump znikają pod pokładem

Wizyta na pokładzie śmigłowcowca JS Kaga, dumy japońskiej floty, była jednym z ostatnich punktów programu czterodniowej podróży amerykańskiej pary prezydenckiej do Japonii. W oryginalny sposób Donald i Melania Trump pojawili się na spotkaniu z żołnierzami i marynarzami.

Rośnie niepokój o dostawy. Ropa w górę

Ropa naftowa w USA drożeje w związku z obawami o dostawy surowca - od Zatoki Perskiej po Wenezuelę. Z kolei rozmowy handlowe USA-Chiny utknęły w martwym punkcie i nie widać perspektyw przełamania impasu.

Dziennikarka zginęła w zamachu, sprawy nie wyjaśniono. Krytyczny raport

Porażka władz maltańskich w zidentyfikowaniu i ujęciu odpowiedzialnych za zabójstwo dziennikarki śledczej Daphne Caruana Galizia budzi obawy o rządy prawa w tym kraju - stwierdza ujawniony przesz Reutera raport Rady Europy. Galizia, jedna z najpopularniejszych dziennikarek śledczych na Malcie, zginęła w zamachu bombowym w październiku 2017 roku.

Katarzyna Lubnauer w "Rozmowie Piaseckiego"

Polacy wybrali transfery socjalne, a nie obietnice pewnych zmian na przyszłość ze strony Koalicji Europejskiej - stwierdziła we wtorek "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i na tvn24.pl Katarzyna Lubnauer, komentując wyniki wyborów do europarlamentu. Przewodnicząca Nowoczesnej podkreśliła, że "trzeba w dalszym ciągu tworzyć szeroką koalicję", która miałaby wystartować w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu.

Miliony Polaków staną przed "nieodwracalną decyzją". Rząd przedstawił projekt

Oszczędności przyszłych emerytów, zgromadzone w Otwartych Funduszach Emerytalnych, trafią na ich konta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych lub na Indywidualne Konta Emerytalne - wynika z projektu autorstwa ministerstwa inwestycji i rozwoju, który we wtorek trafił do konsultacji społecznych. Przekazanie środków na IKE będzie wiązało się z 15-procentową opłatą przekształceniową.

"Byliśmy jak drużyna, która gra pod górkę i pod słońce na stoku góry"

Polacy wybrali transfery socjalne, a nie obietnice pewnych zmian na przyszłość ze strony Koalicji Europejskiej - stwierdziła we wtorek "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i na tvn24.pl Katarzyna Lubnauer, komentując wyniki wyborów do europarlamentu. Przewodnicząca Nowoczesnej podkreśliła, że "trzeba w dalszym ciągu tworzyć szeroką koalicję", która miałaby wystartować w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu.

Ewakuacja po pożarze zakładu na Pomorzu. Trwa neutralizowanie amoniaku

Z ogromnym pożarem hali magazynowo-produkcyjnej w Skórczu (Pomorskie) walczyło ponad 60 zastępów straży pożarnej z całego województwa pomorskiego, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Choć pożar opanowano już w poniedziałek, wciąż trwa neutralizowanie amoniaku, który był używany w zakładzie. Konieczna była ewakuacja jednego z osiedli.

Wygrana PiS i rekord Beaty Szydło

Prawo i Sprawiedliwość, które opozycja posądzała o polexit, wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce. Najwięcej głosów w kraju - ponad pół miliona - zdobyła była premier Beata Szydło, która zasłynęła wyprowadzeniem flag unijnych ze swojego gabinetu. Kto głosował na partię Jarosława Kaczyńskiego i czym naprawdę przekonał on wyborców?

Kilkadziesiąt ciał w czterech więzieniach

W czterech zakładach karnych w Manaus, w stanie Amazonas na północy Brazylii, znaleziono w poniedziałek ciała co najmniej 40 więźniów. Jak poinformowały władze penitencjarne, wszyscy zostali uduszeni. Dzień wcześniej w jednym z tych więzień 15 osób zginęło w starciach między rywalizującymi ze sobą gangami.

Partia Biedronia z trzema europosłami

Wydawało się, że bardzo szybko rośnie w siłę. Przed wyborami, w niektórych sondażach przekraczała nawet 10 procent. Jednak w europejskich wyborach z trudem przekroczyła próg wyborczy. Wiosna Robert Biedronia uzyskała nieco ponad 6 procent głosów i stała się trzecią siłą w Polsce.