Najnowsze

Najnowsze

"Zrealizowanych planów", "zwycięstwa demokracji". Życzenia od polityków

"Czasu nadziei i wykorzystanej szansy", "by 2019 rok przyniósł wiele dobra polskim rodzinom i naszej ojczyźnie!", "szampańskiego Sylwestra" - tego między innymi w ostatni dzień 2018 roku życzyli politycy na Twitterze. Prezydent Andrzej Duda zamieścił w serwisie społecznościowym życzenia i zdjęcie z zabawy sylwestrowej.

Kim przemówił. "Jego cierpliwość do Amerykanów maleje"

Jestem gotów w każdej chwili usiąść do stołu negocjacyjnego z prezydentem Trumpem - zapowiedział w noworocznym wystąpieniu przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un. Przestrzegł jednak, że jeśli Stany Zjednoczone nie dotrzymają obietnicy "złożonej na oczach całego świata", Pjongjang może zacząć szukać innych rozwiązań. - Słowa Kima wydają się sugerować, że jego cierpliwość do Amerykanów maleje - ocenił Harry J. Kazianis z think tanku Center for the National Interest.

Nie skaczą, a składają życzenia

Japończyk Kobayashi, Norweg Stjernen, Niemiec Leyhe - każdemu z nich udało się życzyć po polsku wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozytywnym przekazem dla kibiców podzielili się także polscy zawodnicy, w tym nasi najlepsi - Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Stefan Hula.

Amerykański ambasador ostrzega Londyn

Ambasador USA w Wielkiej Brytanii Robert "Woody" Johnson wyraził w poniedziałek wątpliwość co do możliwości zawarcia dużego brytyjsko-amerykańskiego porozumienia handlowego, jeśli Izba Gmin zaaprobuje wynegocjowaną przez premier Theresę May umowę w sprawie brexitu.

Tak przywitaliśmy 2019 rok

Wielkie odliczanie, a potem wybuch radości - Polacy powitali 2019 rok. Na warszawskim placu Bankowym bawiły się setki osób z całego kraju. Ulice wielu innych polskich miast również wypełnione były roztańczonymi tłumami.

Trudny rok Macrona. W orędziu zaapelował o jedność

W noworocznym orędziu prezydent Francji Emmanuel Macron zaapelował do rodaków o jedność i cierpliwość. - Efekty reform nie mogą być natychmiast odczuwalne, ale rozumiem niecierpliwość obywateli - powiedział Macron w telewizyjnym wystąpieniu.

"Robimy dokładnie to, co się Rosji podoba. Głośno wrzeszczymy, że jest okropna"

Głośno wrzeszczymy, że Rosja jest okropna, nic nie robimy i tak naprawdę sami się wypisaliśmy z jakiejkolwiek polityki wobec Rosji - ocenił w "Faktach po Faktach" Jerzy Marek Nowakowski, były ambasador RP na Łotwie oraz w Armenii. Zdaniem Pawła Kowala z Polskiej Akademii Nauk i byłego wiceszefa MSZ Polska powinna próbować wrócić do aktywnej polityki, ale jednocześnie "zdawać sobie sprawę, jakiego partnera mamy".

Izrael pożegnał Amosa Oza. "Pisał o nas wszystkich"

W poniedziałek w Izraelu pożegnano Amosa Oza. Trumnę ze zwłokami pisarza wystawiono w centrum kultury Zawta w Tel Awiwie. Prezydent Izraela Reuwen Riwlin w przemówieniu podkreślił między innymi, że Oz "pisał o nas wszystkich", a jego książki są zarówno osobiste, jak i uniwersalne.

Noworoczne orędzie prezydenta

W 2019 roku znów przypomnimy sobie i światu jak wielki jest polski duch wolności - powiedział w noworocznym orędziu prezydent Andrzej Duda. Wyraził też przekonanie, że pod biało-czerwoną flagą jest i "zawsze będzie miejsce dla każdego z nas". Zaapelował też, by nie szczędzić współobywatelom życzliwego uśmiechu, pomocnej dłoni i przejawów "zwykłej ludzkiej serdeczności".

"Robimy dokładnie to, co się Rosji podoba. Głośno wrzeszczymy, że jest okropna"

Głośno wrzeszczymy, że Rosja jest okropna, nic nie robimy i tak naprawdę sami się wypisaliśmy z jakiejkolwiek polityki wobec Rosji - ocenił w "Faktach po Faktach" Jerzy Marek Nowakowski, były ambasador RP na Łotwie oraz w Armenii. Zdaniem byłego wiceszefa MSZ Pawła Kowala Polska powinna próbować wrócić do aktywnej polityki, ale jednocześnie "zdawać sobie sprawę, jakiego partnera mamy".

Rok 2018 należał do TVN24 i "Faktów" TVN

W 2018 roku TVN24 był najchętniej oglądanym kanałem tematycznym w Polsce zarówno wśród wszystkich widzów, jak i w grupie komercyjnej 16-49 lat - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Liderem wśród programów informacyjnych były "Fakty" TVN.

Loża prasowa 30.12.2018

W ostatnim w tym roku wydaniu "Loży prasowej" gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Andrzej Stankiewicz (Onet.pl), Michał Szułdrzyński ("Rzeczpospolita"), Cezary Michalski ("Newsweek") i Daniel Passent ("Polityka"). Głównym tematem programu była podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa obniżająca akcyzę na energię elektryczną i zmieniająca stawki opłaty przejściowej. Goście dyskutowali o polityce energetycznej Polski, zarówno w rządzie PiS, jak i koalicji PO-PSL. Następnie komentatorzy rozmawiali o słowach prezydenta Andrzeja Dudy, który w jednym z wywiadów powiedział, że "Przyjmuję werdykt Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, bo Polska nie ma już gdzie się od niego odwołać." Dodał jeszcze, że według niego do Sądu Najwyższego wracają sędziowie "splamieni w czasach komunistycznych". W "Loży prasowej" nie zabrakło też miejsca na polityczne przewidywania na zbliżający się 2019 rok. W programie rozmawiano, między innymi o kampaniach wyborczych do Europarlamentu i później do polskiego parlamentu oraz o możliwych przetasowaniach na polskiej scenie politycznej.

Papieski rzecznik rezygnuje z funkcji. Stanowisko piastował dwa lata

Papież Franciszek przyjął rezygnacje złożone przez rzecznika Watykanu Grega Burke'a i jego zastępczynię Palomę Garcię Ovejero - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Jak spekuluje prasa, przyczyną jego decyzji mogą być różnice i napięcia na tle strategii informacyjnej Watykanu.

Policjant ratujący szczeniaka. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Szczeniak ocalony przez policjanta ze środka zamarzniętego jeziora zwyciężył w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl. Na wideo z akcji ratunkowej malca głos oddało 74 procent internautów biorących udział w głosowaniu. Na drugim miejscu znalazł się mały pancernik, zdobywając 9 procent głosów. Trzecie miejsce przypadło posłowi, który wszedł na mównicę i milczał. Wskazało na niego 7 procent głosujących.

Adam Andruszkiewicz wiceministrem cyfryzacji

Adam Andruszkiewicz został powołany w piątek przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji - podał w poniedziałek resort na swojej stronie internetowej.

Potrącił na pasach matkę i córkę, kobiety zginęły. 26-latek aresztowany

26-latek, który w Toruniu potrącił dwie kobiety, usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i został aresztowany na dwa miesiące. Grozi mu do ośmiu lat więzienia. W sformułowaniu zarzutów kluczowe były wyniki badań na obecność narkotyków. W dniu zdarzenia mężczyźnie pobrano krew do testów ze względu na jego "przeszłość kryminalną". We krwi nie stwierdzono jednak obecności substancji odurzających.

Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym opublikowana

W poniedziałek w "Dzienniku Ustaw" opublikowana została nowela ustawy o Sądzie Najwyższym umożliwiająca sędziom SN i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrót do pełnienia urzędu. Zmiana wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Zapytał o praworządność w Polsce. Teraz musi się tłumaczyć

Sędzia z Gorzowa Wielkopolskiego zapytał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej o praworządność w Polsce. I teraz musi się tłumaczyć. Właśnie dostał pismo od zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych, który wezwał go do złożenia pisemnych wyjaśnień.

Kluczowy dyrektor w CBA usłyszał zarzuty

Dyrektor kluczowego pionu w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym usłyszał zarzuty karne w prokuraturze - dowiedział się tvn24.pl. Według prokuratury, przez całe lata prowadził samochód, choć nie miał do tego prawa.

Polska Kronika Faktowa 30.12.2018

Kościół i rodzicielstwo, dwóch prezesów w TVP, sekretarz generalny NATO in spe oraz 3 lata prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 30.12.2018

Tuż przed końcem roku Tomasz Sianecki i Marek Przybylik odkurzają polityczne przeboje sprzed dokładnie 10 lat. W tym międzyświątecznym tygodniu przypominają między innymi jeden z ostatnich wywiadów prof. Zbigniewa Religi.

Rescuers saved a family who went up the mountains unprepared

Appeals to the public and warnings aren't helping. In the mountains, tourists continue to venture into the high country ill-prepared for the conditions. This is not only irresponsible but very dangerous as well, say mountain search and rescue workers, who year in and year out have their hands full of work due to lack of foresight.