Najnowsze

Najnowsze

10 lat więzienia za molestowanie i nagrywanie chłopców

Mieli obiecywać słodycze, później molestować chłopców i nagrywać z nimi filmy. Sąd pierwszej instancji skazał Tomasza K. i Mateusza L. na 10 lat więzienia. Obrońcy oskarżonych wnieśli apelację. Twierdzili, że kara jest zbyt surowa. Sąd okręgowy wyroku nie zmienił.

Ukradli mercedesa w trzy minuty. "Syn szarpnął za klamkę, zaczął ich gonić, uciekli"

W środku nocy weszli przez otwartą bramę, wsiedli do mercedesa i odjechali. Złodziei z Krotoszyna nie dogonił ani syn właściciela auta, który momentalnie ruszył w pościg, ani policyjny radiowóz. - W pewnym momencie mercedes po prostu zniknął z pola widzenia - relacjonuje rzecznik krotoszyńskiej policji. - 30 lat pracowaliśmy z partnerem na ten samochód - mówi zrozpaczona właścicielka auta.

Leżał tu, ale zginął w innym miejscu. "Ktoś mógł go przenieść"

- Zwłoki 55-letniego mężczyzny leżały na ul. Słowackiego, ale ktoś je najpewniej tam przeniósł - informuje policja o okolicznościach tragedii w Gorlicach (woj. małopolskie). Zatrzymany w tej sprawie został już 25-letni kierowca tira, podejrzewany nie tylko o spowodowanie tragedii na przejściu na pieszych, ale też o zacieranie śladów.

Miało być porozumienie, są nowe spory. Nieudana misja Marii Casellati

Niepowodzeniem zakończyły się starania przewodniczącej włoskiego Senatu Marii Elisabetty Alberti Casellati. Miała ona zbadać szansę na porozumienie sił politycznych, co umożliwiłoby utworzenie rządu. Misję tę powierzył jej prezydent Sergio Mattarella, by przełamać impas po marcowych wyborach parlamentarnych.

14 lat "leżeli bez pogrzebu, jak śmieci". Skazani na dożywocie twierdzą, że są niewinni

Małżonkowie wpuścili swoich oprawców do domu, bo ich znali. Pod przymusem napisali kartkę, że jadą do rodziny na wieś i przepadli na 14 lat. Jak się okazało, byli więzieni w studzience kanalizacyjnej, po kilku dniach zostali zabici i zakopani w lesie. Za dług. Gdy ustalono pięciu podejrzanych, dwóch z nich odsiadywało już dożywocie za inną zbrodnię. Skazani za morderstwo nie przyznają się do winy. W piątek odbyła się rozprawa apelacyjna. Wyrok ma zapaść 27 kwietnia.

"Bandyta na policyjnym holu"

Radosław K. to biznesmen nazywany "królem lawet", przedsiębiorca prowadzący pomoc drogową. W przeszłości odpowiadał m.in. za gwałty, podłożenie bomby - a przede wszystkim - ustawianie policyjnych przetargów i masowe korumpowanie funkcjonariuszy. Mimo tak bogatej przeszłości i wyroków skazujących Radosław K. nadal świadczy usługi polskiej policji. Oficjalnie firmę prowadzi jego żona - a to wystarczy, żeby przestępca i recydywista mógł wciąż zarabiać olbrzymie pieniądze. Reportaż "Bandyta na policyjnym holu" Tomasza Patory - w sobotę w "Superwizjerze" o godz. 20 w TVN24.

Prezydent Poznania spotkał się z "Uszolem", byłym przywódcą kiboli Lecha

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak spotkał się z "Uszolem", który w latach 90. był liderem kiboli Lecha Poznań. - Ma pomysł jak wyciągnąć z problemów trudną młodzież. Byłbym hipokrytą, gdybym odrzucił jego chęci tylko dlatego, że miał kiedyś problemy z prawem - tłumaczy prezydent po fali krytyki, jaka spłynęła na niego po spotkaniu.

Gorąca linia między obiema Koreami uruchomiona

Bezpośrednia linia pomiędzy rządami Korei Północnej i Korei Południowej została uruchomiona w piątek, a przywódcy zwaśnionych od dekad krajów planują przeprowadzić rozmowę telefoniczną przed zaplanowanym na 27 kwietnia historycznym spotkaniem w Panmundżomie.

"Wywalczyliśmy kolejny kamyczek". Protestujący rodzice spisali swoje postulaty

Zostały spisane postulaty protestujących rodziców osób niepełnosprawnych. Będą one przedmiotem prac Kancelarii Prezydenta - oświadczył prezydencki minister Wojciech Kolarski po spotkaniu z protestującymi w Sejmie. Wcześniej z rodzicami rozmawiał prezydent Andrzej Duda. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Czekaliśmy tak długo na osobę decyzyjną i wywalczyliśmy kolejny kamyczek pomocy dla osób niepełnosprawnych - mówiła Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.

Policjant uratował dwa niedźwiadki. Ich matka zginęła na autostradzie

Policjant z Wirginii uratował dwa młode niedźwiadki, których matka została śmiertelnie potrącona przez samochód na autostradzie. Młode zostały zabrane do Centrum Ochrony Dzikiej Przyrody. Do placówki trafiły w ostatnim czasie łącznie cztery niedźwiadki. Trzy samice i jeden samiec. CODP w Wirginii to organizacja, która zajmuje się chorymi, rannymi i porzuconymi zwierzętami - leczy je i przystosowuje do życia na wolności. Centrum oświadczyło, że ograniczy kontakt człowieka z młodymi niedźwiadkami, żeby nauczyć je samodzielności. Pracownicy uwolnią zwierzęta na wiosnę przyszłego roku. Rok temu, opuściło je dziewięć wyleczonych niedźwiedzi, które od tamtej pory żyją na wolności.

"Spowodował katastrofę w ruchu lądowym", zginęło dwoje uczniów. Kierowca w areszcie

51-letni Mariusz N., kierowca ciężarówki, która uderzyła w autobus, jakim ze szkoły wracali uczniowie szkoły w Darłowie, usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności. W wypadku zginęli 19-letnia Sandra i 20-letni Paweł. W piątek sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla kierowcy. Może wyjść wcześniej, jeśli wpłaci 35 tysięcy złotych kaucji.

Roman Polański wśród gości 11. Netia Off Camera

Polska premiera najnowszego dzieła Romana Polańskiego "Prawdziwa historia", to jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Netia Off Camera. 11. edycja krakowskiego święta kina ruszy 27 kwietnia.

Ziobro: każda obrona przed napaścią powinna być zgodna z prawem

- Musimy dać jasny sygnał, że prawo nie ustępuje przed bezprawiem. Dać jasny sygnał przestępcom, że to oni mają się bać, jeśli dopuszczają się przestępstwa i zamachu na zdrowie i życie uczciwych ludzi - powiedział w piątek na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości, prokurator generalny opowiedział się za takimi zmianami w prawie, by każda obrona przed napaścią była zgodna z prawem.

Ambasador Azari: Izrael czeka na wyrok Trybunału

Udział Reuwena Riwlina w Marszu Żywych i spotkanie prezydentów Polski i Izraela to bardzo pozytywne wydarzenia. Ale nie było ich celem rozwiązanie problemu, to może zrobić polski Trybunał Konstytucyjny, na którego decyzję czekamy - powiedziała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari dla piątkowej "Rzeczpospolitej".

"They fought so they could die with dignity"

"We pay tribute to a small group of people who were doomed to die in a gas chamber, but they said: no, we will fight for our lives. And that's what they did", said historian and anthropologist, Władysław Teofil Bartoszewski in "Kropka nad i".

Pytania dziennikarzy pozostają bez odpowiedzi. "Obserwujemy niebezpieczną tendencję"

Brak odpowiedzi na kluczowe pytania, unikanie mediów, brak dostępu do informacji, które powinny być jawne - to niektóre z problemów w komunikacji z instytucjami publicznymi, na które skarżą się dziennikarze oraz organizacje pozarządowe. - Obserwujemy w tym zakresie niebezpieczną tendencję. Dotyczy ona braku odpowiedzi na zapytania dziennikarzy, ale też ograniczeń związanych z fizyczną obecnością dziennikarzy podczas różnych wydarzeń - tłumaczy Dorota Głowacka z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. ("Polska i świat")

"Potrafimy pracować nocami, więc zróbmy to teraz"

Chciałabym, żeby politycy PiS też się tutaj pojawili i żeby marszałek Kuchciński zwołał w trybie natychmiastowym posiedzenie - mówiła w piątek Joanna Scheuring-Wielgus. W ten sposób posłanka Nowoczesnej odniosła się do trwającego w Sejmie protestu rodziców osób niepełnosprawnych, z którymi w piątek spotkał się prezydent Andrzej Duda.