Najnowsze

Najnowsze

Ulaa Salim i Jacek Borcuch wielkimi zwycięzcami 12. Mastercard Off Camera

"Sons of Denmark" Ulaa Salima i "Słodki koniec dnia" Jacka Borcucha najlepszymi filmami 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera w Krakowie. Nagrody przyznano na gali w sobotę wieczorem. Jedna z najważniejszych imprez kina niezależnego w tej części Europy zakończy się w niedzielę.

"Tusk potrafił zaapelować jednocześnie do serca i do rozumu"

Jeżeli polityk potrafi na tak różnych piętrach operować, wtedy jego przemówienie jest integralne - ocenił socjolog profesor Andrzej Rychard, odnosząc się w "Faktach po Faktach" do przemówienia Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. Jak dodał, szef Rady Europejskiej "potrafił zaapelować jednocześnie do serca i do rozumu". Politolog profesor Radosław Markowski zwrócił uwagę, że były premier poruszył kwestie rzadko podejmowane w polskiej polityce.

Biedroń pod ostrzałem w "Babilonie". Pytania o aborcję, koalicję ze Schetyną i edukację

Co tydzień goszczące w programie "Babilon" w TVN24 BiS przedstawiają damski punkt widzenia na najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. W sobotę miały możliwość poznać odpowiedzi na interesujące je sprawy od gościa specjalnego. Robert Biedroń, lider partii Wiosna, odpowiadał na pytania między innymi o ewentualną koalicję z Koalicją Europejską, aborcję czy edukację antydyskryminacyjną.

Traczyk-Stawska, Rychard, Markowski w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Patriotyzm nie polega na tym, że się krzyczy o ojczyźnie, o Bogu, o honorze, tylko na postępowaniu, które polega na tym, że ma się pomagać słabszym. To jest najważniejsza rzecz: pomóż słabszemu, bo on jest twoim bratem, jest człowiekiem - podkreślała w "Faktach po Faktach" TVN24 Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego, była nauczycielka. Gośćmi drugiej części programu byli profesorowie Andrzej Rychard i Radosław Markowski.

"Nie można zapomnieć o rzeczy najważniejszej dla każdego narodu: o przyszłości"

Patriotyzm nie polega na tym, że się krzyczy o ojczyźnie, o Bogu, o honorze, tylko na postępowaniu, które polega na tym, że ma się pomagać słabszym. To jest najważniejsza rzecz: pomóż słabszemu, bo on jest twoim bratem, jest człowiekiem - podkreślała w "Faktach po Faktach" TVN24 Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego, była nauczycielka.

Były premier potrącił rowerzystkę. Oświadczenie Włodzimierza Cimoszewicza

"W godzinach porannych doszło w Hajnówce do przykrego zdarzenia z moim udziałem. Kierując samochodem, potrąciłem przejeżdżającą przez przejście dla pieszych rowerzystkę. (...) Jest mi bardzo przykro z powodu tego niefortunnego wydarzenia w dniu jej urodzin" - napisał w oświadczeniu były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Jak przekazał w sobotę jego syn, poseł PO Tomasz Cimoszewicz, kobieta po badaniach została wypisana do domu.

Maduro do żołnierzy: bądźcie gotowi na interwencję zbrojną USA

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zaapelował do armii, by była gotowa na wypadek, gdyby USA zdecydowały się rozpocząć wojskową interwencję na wenezuelskiej ziemi. Przemawiając do żołnierzy podczas inspekcji bazy w stanie Cojedes na północnym zachodzie kraju, Maduro wezwał ich, by "byli gotowi do obrony ojczyzny z bronią w ręku, jeśli pewnego dnia amerykańskie imperium poważy się dotknąć tego kraju, tej świętej ziemi".

Babilon 04.05.

W dzisiejszym odcinku "NA DYWANIKU" w Babilonie wylądował Robert Biedroń. Przepytywały go: Renata Mieńkowska-Norkiene, Katarzyna Lengren, Grażyna Piotrowska-Oliwa, Agata Szczęśniak oraz dr Joanna Talewicz-Kwiatkowska.

Premier Morawiecki o "odzyskiwaniu pieniędzy". "Jadę do Brukseli uczyć innych"

Nasi poprzednicy zmarnowali około 290 miliardów złotych, jak policzymy lukę w VAT, w CIT i pierwszą transzę Otwartych Funduszy Emerytalnych, którą oni skonsumowali, bo nie potrafili zarządzać finansami całego państwa; my odzyskujemy te pieniądze - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas pikniku PiS w Pułtusku. - Jadę do Brukseli uczyć innych, jak to zrobiliśmy - stwierdził szef rządu.

Kaczyński: kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę

Kościół jest jedynym depozytariuszem systemu wartości, który w Polsce jest powszechnie znany. Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę - powiedział w sobotę w Pułtusku prezes PiS Jarosław Kaczyński. Głos zabrał również premier Mateusz Morawiecki, który mówił, że Pułtusk nazywany jest Wenecją Mazowsza.

Ile kosztuje podróż do Australii?

Za bilety lotnicze z Warszawy do Brisbane zapłacimy około 3826 złotych. Trzeba się jednak liczyć z przesiadkami w Rzymie i Abu Zabi. Koszt 22-dniowej wycieczki objazdowej "Australia i Nowa Zelandia" to natomiast prawie 22 tysiące złotych. Ceny noclegów w Brisbane zaczynają się od 112 złotych. Przejazd komunikacją miejską kosztuje z kolei około 11 złotych, a za posiłek w taniej restauracji trzeba zapłacić około 40 złotych. Więcej szczegółów w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS zdradza Jakub Porada.

Wykazały się odwagą. Trzynaścioro dzieci z Medalami "Młodego Bohatera"

W Dniu Strażaka z rąk prezydenta Andrzeja Dudy medale "Młodego Bohatera" otrzymało trzynaścioro dzieci, które dokonały czynu bohaterskiego i wykazały się odwagą. Prezydent dziękował także strażakom za służbę, za gotowość do niesienia pomocy, za ratowanie życia i mienia. - Jesteście na każde wezwanie, bezinteresowni, oddani i wierni - mówił.

Japonia. Kraj, który powoli wymiera

Leży na Dalekim Wschodzie, ale uznajemy ją dość powszechnie za kraj Zachodu. Japonia - kraj pełen kontrastów, w którym tradycja miesza się z nowoczesnością. Trzecia gospodarka na świecie musi stawić czoła poważnym problemom, które zagrażają przyszłości kraju. Materiał programu "Epicentrum" TVN24 BiS.

"Nie było przełomowe" vs "niezwykle interesujące". Komentarze po wystąpieniu Tuska

Nie było to przełomowe wystąpienie. Nie wiem, dlaczego Donald Tusk zdecydował się tak napompować ten balon - stwierdził poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi, komentując piątkowy wykład szefa Rady Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Przeciwnego zdania był Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej, który podkreślał znaczenie "wyzwań i zagadnień", które poruszono w wykładzie.

Nadchodzi czas "pięknej harmonii"

To ma być czas "pięknej harmonii". Reiwa - tak będzie się nazywać era nowego cesarza Japonii, Naruhito. 59 letni muzyk i historyk obejmuje chryzantemowy tron po ojcu cesarzu Akihito, który abdykował tłumacząc się wiekiem. Naruhito to 126 cesarz Japonii. Przyjrzyjmy się tej najdłużej nieprzerwanie panującej na świecie dynastii. Jej początki datuje się na 660 rok przed Chrystusem. Materiał programu "Epicentrum" TVN24 BIS.

Regiony z najwyższym i najniższym bezrobociem. Jak wypadła Polska?

Najmniej bezrobotnych jest w czeskiej Pradze, a najwięcej na należącej do Francji wyspie Majotcie i w hiszpańskiej Ceucie - wynika z zestawienia Eurostatu. Dwa polskie regiony z najniższym bezrobociem, województwo wielkopolskie i Warszawa, uplasowały się w drugiej i trzeciej dziesiątce rankingu.

"Kultura potrzebuje języka, który pozwoli nam zrozumieć, czym ona jest"

Największą satysfakcję sprawia mi moja miłość do każdego widza opery z osobna. To jest moje wielkie zadanie: satysfakcja tego jednego widza i wiara w to, że jego świat będzie bogatszy - powiedział we "Wstajesz i Weekend" na antenie TVN24 dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, były minister kultury i laureat "operowego Oscara", Waldemar Dąbrowski. Jak dodał, "kultura potrzebuje języka, który pozwoli nam zrozumieć, czym ona jest".