Najnowsze

Najnowsze

Schreiber: póki jesteśmy przy władzy, nie będzie eksperymentów na dzieciach

Wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia, o których jest mowa w tak zwanej deklaracji LGBT podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego, niepokoją wielu ludzi - przekonywał w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Łukasz Schreiber, poseł PiS i sekretarz stanu w kancelarii premiera. Zapewniał, że dopóki jego formacja rządzi w Polsce, "tego rodzaju eksperymenty na dzieciach nie będą prowadzone".

Łukasz Schreiber w "Rozmowie Piaseckiego"

Wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia, o których jest mowa w tak zwanej deklaracji LGBT podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego, niepokoją wielu ludzi - przekonywał w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Łukasz Schreiber, poseł PiS i sekretarz stanu w kancelarii premiera. Zapewniał, że dopóki jego formacja rządzi w Polsce, "tego rodzaju eksperymenty na dzieciach nie będą prowadzone".

Pierwszy nadinspektor z takimi kłopotami

Szef podlaskiej policji nadinsp. Daniel Kołnierowicz po przeprowadzonym wobec niego postępowaniu dyscyplinarnym został ukarany naganą - ustalił tvn24.pl. Postępowanie dotyczyło ogłoszenia przez komendanta konkursu na "najlepszy anonim" o posłance PO Bożenie Kamińskiej. - Nagana jest karą, która mówi jednoznacznie: komendant jest winny - skomentowała Kamińska. Sam Kołnierowicz powiedział, że nie komentuje decyzji swoich przełożonych.

"To jest ważny film. Mamy mało bohaterów". Historia "Kuriera z Warszawy" wkrótce w kinach

W poniedziałek w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej odbyła się uroczysta premiera filmu "Kurier". Mistrz krajowego kina gatunkowego Władysław Pasikowski wziął na warsztat historyczną superprodukcję inspirowaną działalnością Jana Nowaka Jeziorańskiego. - To jest dobre polskie kino - ocenił film prezydent Andrzej Duda, który oglądał film w towarzystwie wicepremiera Piotra Glińskiego.

"Prawnie wiążące zmiany" w porozumieniu o brexicie

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i brytyjska premier Theresa May poinformowali, że porozumieli się w sprawie "prawnie wiążących" zapisów w projekcie porozumienia dotyczącego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Na wtorek zaplanowana jest publikacja szczegółowej analizy prawnej proponowanych zmian.

Oddziały psychiatrii dla dzieci i młodzieży pękają w szwach

Młodych pacjentów jest coraz więcej. Brakuje za to pieniędzy i lekarzy tej specjalizacji - między innymi z tego powodu zamykane są kolejne szpitalne oddziały. Konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii mówi o dramatycznej sytuacji nie tylko lekarzy, ale przede wszystkim młodych pacjentów.

Remont autostrady A2. Będzie trzeci pas

Autostradę A2 otwartą na Euro 2012 czeka remont, a potem rozbudowa. Pierwszych utrudnień należy spodziewać się już we wtorek. Drogowcy najpierw chcą naprawić spękania, potem rozebrać bramki, których nigdy nie uruchomiono - i w końcu dobudować trzeci pas.

Sąd uchyla decyzję o zwolnieniu z tajemnicy tłumaczki Tuska

Magdalena Fitas-Dukaczewska tłumaczyła rozmowy ówczesnego premiera Donalda Tuska z ówczesnym premierem Rosji Władimirem Putinem po katastrofie smoleńskiej w kwietniu 2010 roku. Prokuratura chciała poznać treść tych rozmów, ale sąd nie zwolnił tłumaczki z tajemnicy służbowej. Prokuratura ma wydać w tej sprawie kolejne postanowienie.

Powiesił zdjęcie europosła na szubienicy. Pracuje w Sądzie Apelacyjnym

Jeden z narodowców, którzy wieszali na szubienicach zdjęcia europosłów, pracuje w sądzie i jest asystentem sędziego. Kariera Jakuba K. prężnie się rozwija. W 2013 roku pracował w Sądzie Rejonowym w Gliwicach. Obecnie, od października 2018 roku, pełni funkcję asystenta w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach. Wcześniej pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości kierowanym przez Zbigniewa Ziobrę.

Paweł Śpiewak i Marek Borowski w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Wizja, którą zaproponował Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu, jest kompletnie dziurawa, bo nie dotyka jakiegokolwiek zagadnienia dotyczącego moralności publicznej. Omija problemy codzienne Polaków – mówił w "Faktach po Faktach" socjolog Paweł Śpiewak. - Widać, że te prezenty finansowe, które Jarosław Kaczyński zdecydował się rozdzielić, chyba nie odnoszą takiego skutku. Chyba trzeba było to wzmocnić homofobicznym i ksenofobicznym zawołaniem – ocenił senator niezrzeszony Marek Borowski. Gościem drugiej części programu była Aleksandra Dulas.

Katarzyna wywalczyła odszkodowanie od zakonu. Cała rozmowa w "Kropce nad i"

Nie jest możliwe, żeby wymazać taką historię ze swojego życia. To jest ze mną każdego dnia, a najgorsze są noce. Wraca w snach, w koszmarach - mówiła w "Kropce nad i" 26-letnia Katarzyna, która przed trzynastu laty padła ofiarą księdza pedofila, była wielokrotnie gwałcona i bita. Kobieta wywalczyła milion złotych odszkodowania od zakonu. - Musiałam się mierzyć na sali sądowej ze słowami mecenasów, którzy mnie obwiniali, próbowali umniejszyć moją krzywdę - opowiadała.

"Kampania kompletnie odklejona od rzeczywistości"

Wizja, którą zaproponował Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu, jest kompletnie dziurawa, bo nie dotyka jakiegokolwiek zagadnienia dotyczącego moralności publicznej. Omija problemy codzienne Polaków – mówił w "Faktach po Faktach" socjolog Paweł Śpiewak. - Widać, że te prezenty finansowe, które Jarosław Kaczyński zdecydował się rozdzielić, chyba nie odnoszą takiego skutku. Chyba trzeba było to wzmocnić homofobicznym i ksenofobicznym zawołaniem – ocenił senator niezrzeszony Marek Borowski.

Kwieciński o unijnych negocjacjach: ten rok może być kluczowy

Rozbieżności mamy olbrzymie. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż przy poprzedniej perspektywie finansowej - mówił o negocjacjach w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Gość "Biznesu dla Ludzi" przyznał, że Polska otrzyma mniej pieniędzy z unijnej kasy niż w latach 2013-2020.