Najnowsze

Najnowsze

Wicepremier Włoch: zlikwidujemy dofinansowanie gazet

Wicepremier Włoch, minister pracy i rozwoju gospodarczego Luigi Di Maio powtórzył zamiar likwidacji dofinansowania gazet. Wymienił dzienniki krytykujące rząd Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd: centrowe "Il Foglio", komunistyczne "Manifesto" i katolickie "Avvenire".

"New York Times": smutek i gniew zjednoczyły Gdańsk

Smutek i gniew zjednoczył Gdańsk po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza - napisał "New York Times". Amerykański dziennik przewiduje, że śmierć Adamowicza może mieć poważne konsekwencje polityczne dla zaplanowanych na jesień wyborów.

Tragiczny wybuch rurociągu w Meksyku. 85 ofiar śmiertelnych

Do 85 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu rurociągu z paliwem w stanie Hidalgo w środkowym Meksyku - poinformował w niedzielę wieczorem czasu miejscowego meksykański minister zdrowia Jorge Alcocer. Wcześniej podawano liczbę 79 zabitych.

"Green Book" bliżej Oscara. Czy amerykańscy producenci znów trafnie wytypują zwycięzcę?

Amerykańska Gildia Producentów Filmowych (PGA) przyznała swoje coroczne nagrody dla najlepszych produkcji obecnych w kinach za oceanem w 2018 roku. Wielkim wygranym okazał się "Green Book", komediodramat Petera Farrelly'ego z rewelacyjnym duetem Ali - Mortensen, którego producenci otrzymali statuetkę im. Darryla F. Zanucka. Wcześniej obraz zdobył Złoty Glob dla najlepszej komedii. PGA zwykle trafnie typuje zdobywców Oscara w głównej kategorii.

"Jego dziedzictwo nie pójdzie na marne". Przyjaciele wspominali Pawła Adamowicza

Był wierny swoim mistrzom, bronił prawdy historycznej, bronił godności i zasług osób, które Polskę budowały. (...) Piękny człowiek, wielki człowiek. Jestem święcie przekonany o tym, że jego dziedzictwo nie pójdzie na marne - powiedział o Pawle Adamowiczu historyk i opozycjonista w czasach PRL, Aleksander Hall. Podczas "Wieczoru dla przyjaciela" prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza wspominali między innymi historyk Wojciech Duda, prezydent Sopotu Jacek Karnowski czy pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

W tym samym miejscu, o tej samej porze. "Światełko dla Pawła"

W niedzielę o godzinie 19.55, dokładnie tydzień po ataku nożownika na Pawła Adamowicza mieszkańcy spotkali się na Targu Węglowym, aby wysłać "Światełko dla Pawła". Przez kilka minut świecili latarkami i telefonami w niebo. Przez cały dzień tłumy odwiedzały też grób prezydenta Gdańska w Bazylice Mariackiej.

"Wczorajsze uroczystości powinny czegoś nauczyć? Powinny. Czy nauczą? Jestem sceptyczna"

Śmierć prezydenta Gdańska może ośmieli tych, którzy chcą mówić swoim głosem i nazywać rzeczy po imieniu - mówiła w "Faktach po Faktach" prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku i była rzecznik praw obywatelskich. Podkreśliła, że uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza "powinny nas czegoś nauczyć" i dodała, że w szkołach należy organizować lekcje, na których będzie poruszany temat mowy nienawiści. Drugim gościem "Faktów po Faktach" TVN24 był Janusz Lewandowski z Platformy Obywatelskiej.

"Sianie nienawiści jest metodą rządzenia i utrwalania władzy"

Uważam, że będzie mniej pobłażliwości prokuratury na rozmaite przejawy nienawiści, a także trochę więcej wstrzemięźliwości w operowaniu słowem, które może linczować - przyznał europoseł PO Janusz Lewandowski w "Faktach po Faktach", pytany o to, co może zmienić się po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Podkreślił jednocześnie, że w Polsce "sianie nienawiści jest metodą rządzenia i utrwalania władzy".

Łętowska: Powinno nas to czegoś nauczyć. Czy nauczy? Jestem sceptyczna

Śmierć prezydenta Gdańska może ośmieli tych, którzy chcą mówić swoim głosem i nazywać rzeczy po imieniu - mówiła w "Faktach po Faktach" prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku i była rzecznik praw obywatelskich. Podkreśliła, że uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza "powinny nas czegoś nauczyć" i dodała, że w szkołach należy organizować lekcje, na których będzie poruszany temat mowy nienawiści.

"Jak by nie zaklinać rzeczywistości, winy nie rozkładają się tu po równo"

Jeżeli chcemy wyciągać wnioski z tego, co się stało, konieczny jest namysł nad językiem i treścią naszej debaty politycznej. Jak by nie zaklinać rzeczywistości, winy za jej zatruwanie nie rozkładają się po równo - napisał w niedzielę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek zapewniała z kolei, że "w obliczu ludzkiej tragedii PiS zachował się jak trzeba".

Po eksplozji w Londonderry zatrzymano dwóch podejrzanych

Po eksplozji auta pułapki, do której doszło w sobotę w północnoirlandzkim Londonderry, policja poinformowała w niedzielę o zatrzymaniu dwóch młodych mężczyzn. O spowodowanie eksplozji podejrzana jest Nowa IRA, która nie uznaje porozumienia wielkopiątkowego z 1998 roku.

Bogdan Bartnikowski."Water! Relief. Not our turn yet. We will still make it back to the barracks today"

"On the 9th of August (1944) I was still taking part in the Warsaw Uprising, and already on the night between the 11th and 12th of August, I was a prisoner of Auschwitz-Birkenau camp. No more than two days before that, I had a normal life. I had a mother and a father. All of the sudden, I was all alone," Bogdan Bartnikowski said in a conversation with Magda Łucyan, a reporter from "Fakty" TVN.

"Ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy". Prezydent na charytatywnym slalomie

Prezydent Andrzej Duda wziął w niedzielę udział w charytatywnym maratonie narciarskim zorganizowanym w Zakopanem. Uczestnicy zawodów uczcili minutą ciszy pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - To spotkanie ma na celu także pokazać, że my ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy, choćby nie wiem jakie przeszkody były rzucane - powiedział prezydent.

Mundial zamieszał w rankingu. Największe lotniska w Europie

Londyńskie Heathrow było najbardziej obleganym lotniskiem w Europie w 2018 roku - wynika z danych zebranych przez agencję Bloomberg. Do pierwszej dziesiątki wskoczyło moskiewskie Szeremietiewo, które jednocześnie było najszybciej rozwijającym się portem lotniczym na Starym Kontynencie.

"Piaszczyste plaże, piękne góry". Surfing i narty na Korsyce

Piaszczyste plaże, piękne góry i jeden z najbardziej wymagających górskich szlaków Europy - tak o Korsyce opowiadał w TVN24 BiS Łukasz Kaczówka, autor bloga "Six by six around the world". - W wolny dzień można posurfować, a najciekawsze jest to, że zimą można nawet pozjeżdżać na nartach - mówił. Pasjonat kitesurfingu, który od ośmiu lat mieszka we Francji i na jej terytoriach zamorskich, pracując jako fizjoterapeuta, opisywał w programie "Pokaż nam świat" także życie na Martynice i Reunion.

Strajk taksówkarzy w Barcelonie. Policja zatrzymała siedem osób

Katalońska policja zatrzymała w sobotę siedem osób, które uczestniczyły w bójkach i aktach wandalizmu w związku z prowadzonym od piątkowego popołudnia strajkiem taksówkarzy. Wśród kilku poszkodowanych jest dziennikarz oraz kierowcy tanich platform taksówkarskich, takich jak Uber i Cabify.

"Kiedy się dzieje straszna rzecz, powinniśmy się zastanowić, na ile mieliśmy w tym swój udział"

Nawet przesadne wzięcie na siebie odpowiedzialności jest pożyteczne i pozytywne, bo odwrotne: "to oni", nie zaprowadzi nas w dobrą stronę - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Odniósł się w ten sposób do apeli z sobotniego pogrzebu Pawła Adamowicza o zaprzestanie mowy nienawiści. Jarosław Kalinowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego uznał, że bez względu na osobiste motywy zbrodni, "za tym wszystkim stoi wojna polityczna, która tak dramatycznie dzieli społeczeństwo".

Ile kosztuje podróż na Reunion?

Planujesz podróż na wyspę Reunion? Za bilety lotnicze z Warszawy do Saint-Denis, z przesiadką w Paryżu, trzeba wydać 2651 złotych. Nocleg na miejscu kosztuje od 172 do 1278 złotych. Dwunastodniowa zorganizowana wycieczka to zaś wydatek rzędu około 10 tysięcy złotych. Jakub Porada wskazywał, że zdaniem niektórych na Reunion są najlepsze lody na świecie, a gałka kosztuje około 5 złotych.

Minister: parlament nie może przejmować kontroli nad brexitem

Brytyjski parlament nie ma prawa przejmować kontroli nad brexitem - oświadczył minister handlu Liam Fox. Według doniesień prasy ponadpartyjna grupa posłów próbuje doprowadzić do wydłużenia brexitu i uniknięcia wyjścia kraju z Unii Europejskiej bez umowy.

97-letni książę Filip znów kierował. Tym razem bez pasów

Książę Filip został upomniany przez policję za jazdę samochodem bez pasa bezpieczeństwa po drodze publicznej w pobliżu królewskiej rezydencji w Sandringham. Zaledwie dwa dni wcześniej mąż królowej Elżbiety II miał wypadek samochodowy w tej samej okolicy.