Najnowsze

Najnowsze

Profesor Adam Strzembosz w "Kropce nad i". Cała rozmowa

Młodzież, co prawda powinna być wychowywana w pewnej atmosferze realizmu politycznego, ale nie na zasadzie ośmieszania, opluwania, czy poddawania w wątpliwość tego wielkiego wydarzenia - mówił w "Kropce nad i" były I prezes Sądu Najwyższego, profesor Adam Strzembosz. Odniósł się do wypowiedzi Andrzeja Zybertowicza, doradcy prezydenta RP, na temat obrad Okrągłego Stołu.

Strzembosz: pani minister oświaty powinna zareagować na słowa Zybertowicza

Młodzież, co prawda powinna być wychowywana w pewnej atmosferze realizmu politycznego, ale nie na zasadzie ośmieszania, opluwania, czy poddawania w wątpliwość tego wielkiego wydarzenia - mówił w "Kropce nad i" były I prezes Sądu Najwyższego, profesor Adam Strzembosz. Odniósł się do wypowiedzi Andrzeja Zybertowicza, doradcy prezydenta RP, na temat obrad Okrągłego Stołu.

Agnieszka Holland w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Ludzie nagle poczuli, że zachowanie ministerstwa kultury jest nie w porządku. Uznali, że pokażą mu, iż ich głos i pieniądze się liczą - mówiła w "Faktach po Faktach" reżyserka Agnieszka Holland. Odniosła się do prowadzonej w ostatnich dniach zbiórki na wsparcie Europejskiego Centrum Solidarności. Gośćmi pierwszej części programu byli Jan Kanthak i Adam Szłapka.

Binoche o Weinsteinie: był wspaniałym producentem, nie zapominajmy

Nigdy nie miałam problemów z Harveyem Weinsteinem. Jako producent był cudowny przez większość czasu. Myślę, że był wspaniałym producentem - powiedziała podczas czwartkowej konferencji prasowej Juliette Binoche, przewodnicząca jury Konkursu Głównego tegorocznej edycji Berlinale.

Czy polska lewica powinna się zjednoczyć?

Robert Biedroń ze swoim nowym ugrupowaniem „Wiosna” wyruszył w Polskę. Konwencje programowe odbyły się już m.in w Warszawie i Poznaniu, a jak zapowiada lider to dopiero początek. O programie nowej partii oraz o tym czy polska lewica powinna się zjednoczyć w programie Tak Jest rozmawiali Andrzej Rozenek i Dariusz Standerski.

O fakturze dla spółki Srebrna

„Gazeta Wyborcza” opublikowała fakturę, którą miał wystawić austriacki przedsiębiorca spółce Srebrna. Opiewa ona na ponad półtora miliona złotych i ma być jedną z czterech faktur wystawionych przez przedsiębiorcę za prace przygotowawcze do budowy wieżowców dla Srebrnej. Z nagrań rozmów biznesmena z prezesem PiSu Jarosławem Kaczyński, ujawnionych przez „Gazetę Wyborczą”, wynika, że prezes PiS wstrzymał inwestycję m.in. ze względu na okres przedwyborczy. Wtedy spółka Srebrna odmówiła wypłacenia Austriakowi wynagrodzenia, a Jarosław Kaczyński namawiał biznesmena do skierowania sprawy do sądu. Z kolei premier Morawiecki mówił, że przedsiębiorca powinien iść do sądu, bo nie chciał wystawić faktur. Politycy PiS wskazują też, że nie została podpisana żadna umowa, a taką fakturę może wystawić każdy. W programie Tak Jest na ten temat rozmawiali: Ryszard Kalisz i Sebastian Kaleta.

Skłamała w sprawie Ewy Tylman. Karolina K. skazana

Sąd w Poznaniu skazał Karolinę K. na dziesięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata za składanie fałszywych zeznań w sprawie Ewy Tylman. Kobieta twierdziła, że widziała, jak ktoś zrzuca Tylman z mostu. Do takich zeznań - zdaniem prokuratury - miał ją namówić Radosław Białek, pracownik biura detektywistycznego. Został on przez sąd uniewinniony.

Przepisy mają objąć setki tysięcy pracowników. "To kamień milowy"

Przedstawiciele państw Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego porozumieli się w sprawie dyrektywy mającej zapewnić bardziej przejrzyste i przewidywalne warunki pracy w UE. Przepisy mają objąć setki tysięcy pracowników, którzy teraz nie są chronieni. W Brukseli pojawiają się głosy o zerwaniu z "dumpingiem socjalnym".

Tusk: nie widać przełomu na horyzoncie

Przywódcy Unii Europejskiej chcą, żebyśmy wspólnie pracowali nad porozumieniem. To jest to, co widzę i słyszę - powiedziała w czwartek premier Wielkiej Brytanii Theresa May po spotkaniu z przewodniczącym Donaldem Tuskiem. Szef Rady Europejskiej ocenił jednak, że wspólna rozmowa nie przyniosła przełomu.

Kreml zapewnia, że nie planuje ewakuacji Maduro

Kreml nie prowadzi żadnych działań mających na celu ewentualne wywiezienie prezydenta Nicolasa Maduro z Wenezueli – oświadczył w czwartek rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, cytowany przez agencję TASS.

Szef ABW: nie zajmujemy się prywatnymi spółkami

Posłowie klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska otrzymali w czwartek pisma przedsądowe od szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Piotra Pogonowskiego, który uważa, że naruszyli oni jego dobra osobiste, "insynuując", że może być zaangażowany w nielegalne działania. Pytany przez TVN24 o to, czy widzi konflikt interesów związany z tym, że kiedyś pracował dla spółki Srebrna, stwierdził, że ABW "nie zajmuje się prywatnymi spółkami".

Prezes zarządu Srebrnej: ujawniona faktura nie została doręczona spółce

Opublikowana przez "Gazetę Wyborczą" faktura nie została doręczona spółce Srebrna i nie była księgowana - przekazała w oświadczeniu przesłanym reporterce "Faktów" TVN prezes zarządu Srebrnej, Małgorzata Kujda. Jak opisał dziennik, fakturę miała wystawić kierowana przez austriackiego biznesmena spółka Nuneaton w związku z planowaną budową wieżowca. "Spółka kwestionuje jakiejkolwiek roszczenia ze strony pana Birgfellnera" - podkreśliła Kujda.

Najpierw Maduro, teraz Guaido. Chcą pomocy papieża

Przywódca opozycji w Wenezueli Juan Guaido, który ogłosił się tymczasowym prezydentem, zaapelował do papieża Franciszka, aby pomógł w rozwiązaniu kryzysu w jego kraju. Prośbę tę wystosował w wywiadzie dla włoskiej telewizji SkyTg24 w czwartek.

Marcowe przelewy na wyższą kwotę. ZUS zwróci nadpłacony podatek

Dzięki podniesieniu kwoty wolnej od podatku Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwróci seniorom nadpłacony podatek. - Z naszych szacunkowych wyliczeń, wynika, że osoba z minimalną emeryturą, może liczyć na nieco więcej niż 100 złotych zwrotu - powiedziała rzeczniczka ZUS na Dolnym Śląsku Iwona Kowalska-Matis.