Najnowsze

Najnowsze

Rosyjskie MSZ: awaria prądu w Wenezueli to atak z zagranicy

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji Maria Zacharowa oceniła w piątek, że awaria w Wenezueli, która na początku marca pozbawiła elektryczności znaczną część kraju, była aktem dywersji dokonanym z zagranicy. O stosowanie podobnych działań oskarżyła kraje zachodnie.

Harry i Meghan dostaną nowe biuro w Pałacu Buckingham

Królowa Elżbieta II wyraziła zgodę na powstanie biura (The Household Office) księcia i księżnej Sussex w Pałacu Buckingham. Harry i Meghan dotychczas dzielili biuro w Pałacu Kensington z księciem Williamem i jego rodziną.

System rakietowy S-400 wszedł do służby

Nowy zestaw systemów rakietowych S-400 Triumf wszedł do służby sił obrony przeciwlotniczej Floty Bałtyckiej Rosji w obwodzie kaliningradzkim. System jest w stanie niszczyć samoloty i pociski manewrujące na odległość do 400 kilometrów.

Identyfikowanie ofiar ataków w Nowej Zelandii

Trwa identyfikowanie zabitych oraz poszkodowanych w atakach na meczety w nowozelandzkim Christchurch. 50 osób zginęło, a i ponad 40 zostało rannych. Ranni pochodzą między innymi z Turcji, Indonezji, Pakistanu, Indii. Terrorysta, który dokonał ataków, w listopadzie ubiegłego roku przebywał w Bułgarii - przekazał prokurator generalny Bułgarii.

"Sztuczna kość staje się prawdziwą". Medyczny wynalazek z Lublina

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie dają szanse pacjentom na normalne życie. Wynalezioną przez nich sztuczną kość wszczepiono już siedmiu pacjentom. Materiał nie został odrzucony, a to nadzieja, że wynalazek na stałe przyjmie się w medycynie. Lekarze informują, że "coraz więcej osób pyta o możliwości tych zabiegów". Materiał programu "Polska i Świat".

Pierwsze weto prezydenta USA

Prezydent Donald Trump zawetował w piątek decyzję Kongresu USA w sprawie stanu wyjątkowego, który wprowadził, aby uzyskać fundusze na budowę muru na granicy z Meksykiem. Senat i Izba Reprezentantów przyjęły wcześniej rezolucję w sprawie anulowania stanu wyjątkowego.

Dom mody wycofuje ubrania inspirowane Michaelem Jacksonem

Jeden z najsłynniejszych francuskich domów mody Louis Vuitton wycofuje część elementów swojej najnowszej kolekcji męskiej, inspirowanych Michaelem Jacksonem. To efekt burzy wokół zmarłego w 2009 "króla popu", jaka rozpętała się po emisji produkcji telewizyjnej "Leaving Neverland".

Polski dziennikarz pobity przez wenezuelskie "szwadrony śmierci"

Wysłannik "Gazety Wyborczej" do Wenezueli Tomasz Surdel został w piątek dotkliwie pobity przez członków specjalnego oddziału tamtejszej policji - donosi gazeta. - Tłukli mnie czymś twardym, pewnie kolbami, głównie po twarzy. Dostałem też kilka mocnych ciosów w żebra. Gdy skończyli i ściągnęli worek z głowy, zobaczyłem przed oczami wylot lufy pistoletu - relacjonuje na jej łamach.

Powrót Wielkiego Brata

Powrót znanego reality show już niebawem. Losy uczestników zamkniętych w jednym domu będzie można śledzić już od niedzieli w TVN7. Będą zdani tylko na siebie, bez kontaktu ze światem zewnętrznym, mediów społecznościowych, Internetu. Pierwszy "Big Brother" zrewolucjonizował telewizję, jego uczestnicy stali się gwiazdami, pytanie jak będzie teraz.

Artystka, której sztuka wywołuje kontrowersje

Marina Abramović przyjechała do Torunia, a za nią tysiące ludzi, którzy chcieli spotkać ją i jej prace. Nie zabrakło też tych, którzy przed budynkiem ustawili się nie po to, aby podziwiać, zwiedzać wystawę, ale modlić się przeciwko poddaniu Polski kultowi szatana. Od wystawy odciął się też minister kultury. O współczesnej sztuce, przekraczaniu granic, stawianiu celu - Maria Mikołajewska.

Sztuczna kość z Lublina

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego dają szanse pacjentom na normalne życie - sztuczną kość wszczepiono już siedmiu pacjentom. Materiał nie został odrzucony, a to nadzieja dla lekarzy, że ich wynalazek na stałe przyjmie się w medycynie. Patryk Rabiega.

"Na rynku pracy pielęgniarek nie ma"

Wyśrubowane normy Ministerstwa Zdrowia kontra szpitalna rzeczywistość. Nowe normy miały zwiększyć pielęgniarskie etaty na każde szpitalne łóżko. Problem w tym, że pielęgniarek w Polsce brakuje, dlatego niektóre szpitale nie mogąc spełnić wytycznych zmniejszyły liczbę łóżek. O tym Maciej Cnota.

Ofiary księży rozczarowane po konferencji Episkopatu

Rozczarowanie ofiar księży po konferencji w sprawie pedofili w polskim kościele. Liczyli na więcej niż dane statystyczne. Ale hierarchowie jasno powiedzieli, że diecezje i księża pedofile zostaną anonimowi. Jasno też podkreślali atak na kościół. A takie słowa na pewno przełomu nie zrobią.

Rosyjski oligarcha pozywa USA

Rosyjski oligarcha Oleg Deripaska, blisko związany z prezydentem Władimirem Putinem, pozwał USA za sankcje nałożone na jego firmy - poinformował w piątek Reuters.

Szef ONZ apeluje, by "zwalczać islamofobię"

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres jest przerażony atakami na dwa meczety w nowozelandzkim Christchurch. Zauważa pilną potrzebę podjęcia globalnych działań w walce z "islamofobią, brakiem tolerancji i agresywnym ekstremizmem" - powiedział w piątek jego rzecznik.

"Gra toczy się o to, czy Unia Europejska odzyska sterowność"

Powinniśmy wysłać z Polski do Brukseli nie populistów, którzy będą szczuć na Unię Europejską, tylko ludzi, którzy mówią językami, znają się na Unii Europejskiej, którzy będą dbać o polskie interesy w Unii - przekonywał w "Faktach po Faktach" były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, który do eurowyborów z listy Koalicji Europejskiej wystartuje jako "jedynka" z województwa kujawsko-pomorskiego.

Londyn chce opóźnić brexit. Unijni przywódcy pytają: po co?

Chcąc wystąpić do Unii Europejskiej z wnioskiem o opóźnienie brexitu, Londyn musi się liczyć z koniecznością powiedzenia jasno, czemu takie opóźnienie miałoby służyć oraz zgodzić się na pewne ograniczenia - wynika z piątkowych wypowiedzi przedstawicieli państw UE.

Ochojska, Sikorski, Materska-Sosnowska i Nałęcz w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Nigdy nie myślałam o tym, żeby wchodzić do polityki. Przez 26 lat zrobiliśmy bardzo wiele, ale widzę wiele problemów, które będą łatwiejsze do rozwiązania, gdy będzie się wyżej, mając coś do powiedzenia na szerszym forum - powiedziała w "Faktach po Faktach" Janina Ochojska, kandydatka Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak dodała, "chce być głosem ludzi najuboższych na świecie, ludzi, którzy umierają z głodu". Gośćmi programu byli również Radosław Sikorski, Anna Materska-Sosnowska i Tomasz Nałęcz.

"Pozostanę prezesem Polskiej Akcji Humanitarnej"

Nigdy nie myślałam o tym, żeby wchodzić do polityki. Przez 26 lat zrobiliśmy bardzo wiele, ale widzę wiele problemów, które będą łatwiejsze do rozwiązania, gdy będzie się wyżej, mając coś do powiedzenia na szerszym forum - powiedziała w "Faktach po Faktach" Janina Ochojska, kandydatka Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak dodała, "chce być głosem ludzi najuboższych na świecie, ludzi, którzy umierają z głodu".

Lou Doillon: bycie kobietą, matką i artystką sprawia, że dni zdają się nie mieć końca

Wiedziałam, że mój tata kochał filmy bardziej niż mnie. Byłam świadoma, że mama ode mnie woli scenę i fanów. Z czasem zrozumiałam, że to nieprawda, że kochają i mnie, i swoją sztukę - wspomina Lou Doillon w rozmowie z tvn24.pl. - Dzisiaj robię dokładnie to samo mojemu synowi, ale rozmawialiśmy o tym i on wie, że po prostu nie umiałabym w życiu zajmować się niczym innym - dodaje wokalistka.

Osiem lat krwawego konfliktu. 10 faktów o wojnie w Syrii

Na piątek przypada ósma rocznica wybuchu rewolucji w Syrii. Protesty w tym kraju doprowadziły do krwawej wojny domowej, która przerodziła się w jeden z najtragiczniejszych kryzysów humanitarnych we współczesnej historii. Konflikt pochłonął setki tysięcy ludzkich istnień, a miliony ludzi pozbawił dachu nad głową.