Najnowsze

Najnowsze

"Wspólnota celu nie wystarczy, musi być wspólnota idei". Przedwyborcze decyzje PSL

Proponujemy dwa bloki wyborcze dla opozycji: blok centrowy - chadecki, umiarkowany, który będziemy współtworzyć - oraz blok lewicowy - poinformował w sobotę po posiedzeniu Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz. - My z partiami lewicowymi w koalicję na pewno nie wejdziemy - zapowiedział. Zapewnił, że PSL jest otwarte na rozmowy z Platformą Obywatelską i wszystkimi środowiskami, które podzielają idee, wartości i program ludowców.

"To jest właśnie apostolstwo świeckich". Episkopat o zwolnieniu w IKEI

"Kiedyś król polski Zygmunt II August oświadczył 'Nie jestem królem waszych sumień'. Tym bardziej pracodawca nie ma i nie może sobie uzurpować takiego prawa" - głosi oświadczenie Rady Konferencji Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Świeckich w sprawie "narzucania ideologii LGBT". Episkopat odniósł się w nim do sprawy zwolnionego pracownika IKEI. "Odziera się go z godności ludzkiej i odmawia mu niezbywalnych praw" - oceniono w oświadczeniu.

Wiceminister finansów: Polacy są bogatsi o jedną szóstą

Walczymy o to, żeby Polacy mieli własność, bowiem mamy tyle wolności, ile własności – mówił w sobotę minister finansów Marian Banaś podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy w Katowicach. Z kolei wiceszef resortu Leszek Skiba powiedział, że Polacy wzbogacili się w ciągu czterech lat o jedną szóstą. - Cel na kolejne cztery lata to dalszy wzrost zamożności Polaków przy stabilności finansów publicznych - dodał.

"Dzięki tym opatrunkom jestem pracującą osobą". Ich cena znacząco wzrosła

Ja dzięki tym opatrunkom jestem pracującą osobą. Funkcjonuję i staram się cieszyć życiem - powiedział we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Przemysław Sobieszczuk, który choruje na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB). Od początku lipca, po zmianach w liście refundacji, opatrunki te znacząco zdrożały. W poniedziałek w Ministerstwie Zdrowia odbędzie się spotkanie z chorymi na EB. - Mamy nadzieję, że to będzie pierwszy krok do tego, aby opatrunki były dla nas bezpłatne - powiedział Sobieszczuk.

Jak Jarosław Kaczyński przejmował nieruchomości za sprawą "Expressu Wieczornego"

"Polityka" opisała, jak Jarosław Kaczyński działał w latach 90. na rzecz przejęcia "Expressu Wieczornego", by uzyskać prawo do intratnej dzierżawy wielkiego biurowca, a później go przejąć na własność na mocy ustawy uwłaszczeniowej. W autobiografii prezes Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że od Aleksandra Halla, ministra rządu Tadeusza Mazowieckiego otrzymał propozycję: my bierzemy "Życie Warszawy", a wy "Express Wieczorny". Hall mówi tvn24.pl, że to nie miało formy transakcji, a decyzje zapadły, gdy gabinetu Mazowieckiego już nie było.

Trzy kolejne niedziele z zakazem handlu

W niedzielę 7 lipca sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 28 lipca.

Kaczyński: musimy odrzucić wielką ofensywę zła

Dobra zmiana musi być kontynuowana. Musi trwać dobry czas Polski i Polaków - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na konwencji partii w Katowicach. Stwierdził też, że alternatywą dla rządów PiS jest "czas przeszły, w którym nic nie można było zrobić, wszystko było niemożliwe". - Ale czas przeszły na swój sposób wzbogacony o to wszystko, co ostatnio usłyszeliśmy i zobaczyliśmy. O tę wielką ofensywę zła. Musimy tę ofensywę odrzucić - podkreślił.

Czerwone światło i opuszczone rogatki. A kierowcy i tak jadą

Mimo czerwonego światła i opuszczonych rogatek, kierowcy, jeden po drugim przejeżdżają pomiędzy zaporami na drugą stronę. - Chyba tam z 10 samochodów przejechało. Najgorsze było to, że przejechał ten busik rejsowy, masakra - opowiada pan Mariusz, który nagrał sytuację. Film przesłał na Kontakt24.

"Polki i Polacy powinni pisać program największego ugrupowania opozycyjnego"

Do wyborów jeszcze cztery miesiące, ale ten wakacyjny czas poświęcimy na rozmowy z Polakami - zapowiedział szef Platformy Grzegorz Schetyna. Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej kontynuują w sobotę akcję #POrozmawiajmy, w ramach której jeżdżą po polskich miastach i dyskutują z mieszkańcami. - Na nic nie czekamy. Przygotowujemy się do zwycięstwa w jesiennych wyborach - mówiła liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka.

Saakaszwili wraca do gry na Ukrainie

Micheil Saakaszwili odzyskał ukraińskie obywatelstwo i razem ze swoim ugrupowaniem próbuje sił w przedterminowych wyborach. Były prezydent Gruzji ma mało czasu na kampanię i przekonanie do siebie wyborców. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Maduro mówi, że chce dialogu i pokazuje czołgi

208 rocznica proklamowania niepodległości Wenezueli stała się dla rządu Nicolasa Maduro okazją do demonstracji siły - wielkiej defilady wojskowej. Nicolas Maduro po raz drugi w tym tygodniu wezwał do "dialogu narodowego". - Wszyscy musimy częściowo ustąpić. Musimy ustąpić, aby dojść do porozumienia - powiedział. Szef parlamentu Juan Guaido, uznany przez ponad 50 państw za tymczasowego prezydenta, przewodził marszowi opozycji.

Przyłębska i pytania o organizację, która "przygotowywała młodych do działalności w partii"

Czy Julia Przyłębska w latach PRL-u należała do organizacji studenckiej wspieranej przez komunistyczne władze? Onet dotarł do dokumentów, z których wynika, że była członkiem Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Prezes Trybunału Konstytucyjnego o tym nie wspomina. W jej biografii można przeczytać za to o Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Były wiceprezes TK apeluje do prezydenta o "wyjaśnienie szokujących oskarżeń"

Były wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Biernat wydał oświadczenie, w którym apeluje do prezydenta o "wyjaśnienie szokujących oskarżeń" wobec wyroku TK w sprawie wieku emerytalnego. Andrzej Duda stwierdził, że "nie ma żadnych wątpliwości", że w tej sprawie "naruszono konstytucję". "Jaki ma tytuł prezydent do stanowczego stwierdzania, do tego bez żadnego uzasadnienia, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest niezgodny z konstytucją?" - pyta sędzia.

Wstrząs w kopalni Rudna. Sześciu górników poszkodowanych

Sześć osób zostało poszkodowanych w wyniku wstrząsu, do którego doszło w piątek wieczorem w kopalni Rudna w Polkowicach. - Ich stan jest dobry. Nie ma zagrożenia życia ludzkiego - powiedział Dariusz Świderski, dyrektor do spraw technicznych w Zakładzie Górniczym Rudna.

Tragiczny wypadek w kopalni Polkowice-Sieroszowice

Nie żyje górnik poszukiwany w kopalni Polkowice-Sieroszowice. - Był to operator samojezdnej maszyny górniczej, w trakcie tego wypadku był poza maszyną. Niestety zmarł w wyniku przywalenia skałami – przekazała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor do spraw komunikacji KGHM Polska Miedź.

Polityczny spór o Westerplatte

Sejm pracuje nad specustawą, na mocy której tereny dotychczas należące do miasta przejmie Skarb Państwa, a decyzje związane z budową muzeum będzie podejmować wojewoda pomorski. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz ocenia, że rząd Prawa i Sprawiedliwości chce w ten sposób przejąć teren i wykorzystać historię.

Zwrot w sprawie Kajetana P.

Oskarżony o brutalne morderstwo tłumaczki języka włoskiego, Kajetan P. miał w piątek usłyszeć wyrok. Sąd Okręgowy w Warszawie niespodziewanie wznowił przewód i zdecydował o dopuszczeniu nowego materiału dowodowego.

Wielka koalicja na wybory?

Do wyborów coraz mniej czasu, stąd coraz silniej wybrzmiewa pytanie, czy opozycyjne partie zdecydują się iść do wyborów razem czy osobno. Wciąż nie wiadomo, czy Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe zdecydują się na wspólny start.