Najnowsze

Najnowsze

Wojciech Wilk o pomocy humanitarnej. "To jest najbardziej dramatyczny element"

- Można podejść do pomocy humanitarnej zbyt idealistycznie i myśleć, że ja zbawię cały ten świat albo zbawię ten naród. Takie osoby kończą swoją pracę bardzo szybko albo mają bardzo duże problemy psychiczne. Tym, z czym stykamy się na co dzień, jest z jednej strony okrucieństwo stron walczących, totalna obojętność polityków zaangażowanych w dane konflikty, społeczeństwa, które są całkowicie straumatyzowane, a przede wszystkim całkowity brak funduszy i konieczność wybierania między osobą skrajnie potrzebującą pomocy, a taką, która jej potrzebuje jeszcze bardziej. To jest ten najbardziej dramatyczny element - powiedział w programie "Ostatnie piętro" na antenie TVN24 BiS dr Wojciech Wilk, prezes fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

W "Faktach po Faktach" o polskim sądownictwie i "strefach wolnych od LGBT"

W sobotnich "Faktach po Faktach" wrócimy do wywiadu komisarz Very Jourovej i komentarzy polskich polityków, piątkowego posiedzenia sądu w Olsztynie i podarcia projektu uchwały w sprawie sędziego Pawła Juszczyszyna przez prezesa Macieja Nawackiego. Będzie też mowa o organizowanym przez "Gazetę Polską" wiecu poparcia dla zmian w sądownictwie oraz o początku kampanii prezydenckiej.

Jedną obrączkę wrzucił do morza, drugą nosił do śmierci. Jak generał Haller 100 lat temu zaślubił Polsce morze

Padał zimny deszcz. Mimo to na wybrzeżu roiło się od ludzi. W końcu – jak mówili Kaszubi – "tak Bóg zawsze błogosławi rybakom, jak wyjeżdżają na dobre połowy". Był to więc dobry znak. Małe Wanda i Stefania powitały generała w mieście. Później wszyscy udali się na plażę. Tam generał Józef Haller wrzucił w fale pierścień. Sto lat po tych wydarzeniach jest to największy symbol odzyskania przez Polskę części Pomorza i dostępu do morza.