Najnowsze

Najnowsze

Bedzie nowe śledztwo w sprawie zaginionych studentów

W Meksyku ma zostać ponownie wszczęte śledztwo w sprawie zaginięcia i prawdopodobnie zamordowania 43 studentów w 2014 roku - zapowiedziały tamtejsze władze. Sprawa ta wstrząsnęła krajem i ściągnęła na poprzedni rząd oburzenie i krytykę społeczności międzynarodowej.

Pięć lat temu pożar metanu zabił pięciu górników. Teraz cztery osoby usłyszały zarzuty

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy w 2014 roku byli przedstawicielami ścisłego kierownictwa wyższego dozoru górniczego kopalni Mysłowice - Wesoła. Są oni podejrzani o sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu ludzi, w następstwie czego pięć osób poniosło śmierć, a wielu zostało rannych oraz o spowodowanie strat materialnych wynoszących blisko 170 mln złotych.

Wypadek Beaty Szydło. Nie da się odzyskać nagrania z uszkodzonej płyty

Nie da się odzyskać danych z uszkodzonej płyty będącej dowodem w sprawie wypadku rządowej kolumny Beaty Szydło, do którego doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu - poinformowali sąd eksperci z Biura Ekspertyz Sądowych z Lublina, którzy zbadali płytę. Znajdowały się na niej nagrania z monitoringu miejsca położonego 300 metrów od trasy przejazdu rządowej kolumny.

Zamieszanie w Gdyni. "Bardzo poważnie rozważamy powołanie konkurencyjnego festiwalu"

Jeżeli nie wprowadzimy zmian, festiwal straci swoją renomę w szybkim tempie oraz straci kontakt z polskim kinem - ocenił przewodniczący Gildii Reżyserów Polskich Andrzej Jakimowski, która zaproponowała w środę nowy regulamin Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. - Nasza propozycja jest w pewnym sensie ultymatywna. To oznacza, że bardzo poważnie rozważamy powołanie konkurencyjnego festiwalu - dodał. Dyrektor festiwalu Leszek Kopeć przyznał, że zmiany należy "poważnie rozważyć".

Ryzyko "komplikacji" dla tysięcy polskich obywateli. Apel ambasadora

Około 27 procent - tylu Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii złożyło do tej pory wniosek o przyznanie statusu osoby osiedlonej. - Jestem tym zaniepokojony, dlatego też wezwałem polskich obywateli w Wielkiej Brytanii do działania (...) albo by po prostu rozważyli powrót do Polski - powiedział w rozmowie z BBC 4 ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki.

Terminal lotniska w Radomiu rozebrany. "Wysiłek wyrzucony w błoto"

Niewielu podróżnych chciało latać z Radomia. Mimo to zapadła decyzja, aby wyburzyć nową halę przylotów i odlotów i zbudować jeszcze większą. Głosy w tej sprawie są podzielone. - To będzie zupełnie inny produkt lotniskowy - mówił Piotr Rudzki z Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". - Wysiłek wyrzucony w błoto - ocenił Grzegorz Polaniecki z zarządu Enter Air. Reporter magazynu "Polska i Świat" w TVN24 odwiedził plac budowy.

"Celem prokuratury jest prowadzenie tej sprawy tak, żeby trwała ona dekady"

Ja mówię, że prokuratura przedstawiła nieprawdziwe zarzuty, przygotowując je pod z góry założoną tezę - stwierdził w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Krzysztof Kwiatkowski, były prezes Najwyższej Izby Kontroli, obecnie niezależny kandydat do Senatu. Komentował między innymi toczący się w jego sprawie proces. W jego ocenie "celem prokuratury jest prowadzenie tej sprawy tak, żeby trwała ona dekady, bo już nawet nie miesiące czy lata".

Do fiskusa wpłynęły miliony e-paragonów

Do Ministerstwa Finansów trafiło już 60 milionów e-paragonów z około 40 tysięcy elektronicznych kas fiskalnych - przekazał pełnomocnik ministra do spraw informatyzacji Przemysław Koch.

Pompeo w Arabii Saudyjskiej. "Niosące zagrożenia zachowanie Iranu nie będzie tolerowane"

"Stany Zjednoczone stoją ramię w ramię z Arabią Saudyjską i popierają jej prawo do samoobrony" - napisał w mediach społecznościowych sekretarz Stanu USA Mike Pompeo po spotkaniu z następcą saudyjskiego tronu Muhammadem ibn Salmanem. Politycy omówili kwestie związane z atakiem na saudyjskie rafinerie na wschodzie Arabii Saudyjskiej. "Niosące zagrożenia zachowanie Iranu nie będzie tolerowane" - podkreślił Pompeo.

Zmanipulowane znaczenie słów Mazowieckiego. Służy politykom do walki z sądami

"Przeszłość odkreślamy grubą linią" - te słynne słowa trzydzieści lat temu wypowiedział w Sejmie pierwszy po wojnie niekomunistyczny premier. Tadeusz Mazowiecki przez lata potem tłumaczył sens tych słów, a mimo to zostały one przekręcone i do dziś są politycznie wykorzystywane - między innymi przez autorów obecnych zmian w sądownictwie. Materiał magazynu "Czarno na białym" TVN24.

Terminal lotniska w Radomiu rozebrany. Ma powstać większy

Niewielu podróżnych chciało latać z Radomia. Mimo to zapadła decyzja, aby wyburzyć nową halę przylotów i odlotów, i zbudować jeszcze większą. Łukasz Wieczorek odwiedził plan budowy i sprawdził, jak zmienia się port lotniczy i życie jego sąsiadów.

Partie nie rezygnują z gabinetów politycznych

Prawo nie precyzuje, czym mają się zajmować, ani kto ma w nich zasiadać - w gabinetach politycznych można było spotkać krewnych i znajomych polityków, którym mieli doradzać. Miały zniknąć - wyjątkowo zgodnie zapowiadały Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska, ale tylko do czasu, kiedy taka decyzja miała zapaść. Gdy sprawa trafiła pod głosowanie, obie partie opowiedziały się przeciw zmianom i system gabinetowy został.

Biden i Warren sondażowymi liderami demokratów

Według sondażu dla "The Wall Street Journal" i NBC były wiceprezydent Joe Biden i senator Elizabeth Warren zdystansowali 18 innych kandydatów do nominacji partii demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

ONZ zwraca się do Polski w sprawie walki z rasizmem

Organizacja Narodów Zjednoczonych chce od Polski dodatkowego sprawozdania z walki z rasizmem i wzywa do całkowitej delegalizacji grup, które promują dyskryminację na tle rasowym lub narodowościowym - a za takie uznała Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską.

Nawalny kandydatem do nagrody Sacharowa

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został jednym z kandydatów do tegorocznej nagrody Sacharowa przyznawanej przez Parlament Europejski. Nominowała go grupa Europejskiej Partii Ludowej.

Małe miejscowości walczą o lekarzy

W metropoliach problem braku lekarzy jest mniej dokuczliwy, ale w mniejszych miastach szpitale już od dawna borykają się z brakami w kadrach. Coraz częściej szukają lekarzy wśród studentów ostatniego roku medycyny, których kuszą nie tylko przyszłą wypłatą, ale też dodatkowymi bonusami.