Najnowsze

Najnowsze

Tusk: kolejne "kłamstwo brukselskie" premiera Morawieckiego

Informacje po szczycie klimatycznym Unii Europejskiej, na którym Polska dostała pół roku, by zastanowić się, czy na pewno chcemy "wypaść" z UE w sprawach ochrony środowiska i klimatu, to kolejne kłamstwo brukselskie premiera Mateusza Morawieckiego - ocenił Donald Tusk. Jak dodał, stawką są wielkie pieniądze na walkę z kryzysem klimatycznym.

Słoneczna Kalifornia i miasto znane z "fabryki snów". Atrakcji jest "naprawdę bardzo dużo"

Podróż do Los Angeles może zapewnić wiele wrażeń nie tylko miłośnikom amerykańskich produkcji filmowych. Jak zwiedzić tak duże i pełne atrakcji miasto oraz cały stan Kalifornia? Na to pytanie odpowiedziała w programie "Pokaż nam świat" na antenie TVN24 BiS autorka książki "7 dni w siódmym niebie" Żaneta Auler. - Trzeba mieć samochód, trzeba mieć jakiś środek transportu, żeby w ogóle dotrzeć do tych najciekawszych miejsc. Jest ich naprawdę bardzo dużo - powiedziała w rozmowie z Jakubem Poradą .

Tymczasowa prezydent Boliwii: wydamy nakaz aresztowania Moralesa

Jeanine Anez, tymczasowa prezydent Boliwii, zapowiedziała w sobotę wydanie w najbliższych dniach nakazu aresztowania byłego prezydenta Evo Moralesa. Przebywa on obecnie w Argentynie jako uchodźca. Morales nie rezygnuje z udziału w życiu politycznym swego kraju i zapowiada swój powrót.

Podróże na końskim grzbiecie. "Spanie pod namiotem, gościna u gospodarza"

Autorka bloga "Świat Rajdów Konnych" Małgorzata Kania zwiedza różne części świata, podróżując na końskim grzbiecie. O tym, jak zorganizować zagraniczną wycieczkę z udziałem tych zwierząt, opowiedziała w programie "Pokaż nam świat" na antenie TVN24 BiS. - Najfajniejsze wyprawy to te łączące spanie pod namiotem i gościnę w domu jakiegoś lokalnego gospodarza. W Mongolii mieszkaliśmy na przykład w jurtach, czyli tamtejszych tradycyjnych domach. Byliśmy też u gospodarzy w Gruzji, gdzie można spotykać się z całą rodziną, usiąść z nimi do kolacji przy stole i poznać ich kulturę - powiedziała Jakubowi Poradzie.

Wielki bank na sprzedaż. Sasin: toczą się rozmowy

Dzisiaj większość sektora bankowego jest w rękach polskich, a planujemy i prowadzimy rozmowy, aby ten zakres polskiej własności w sektorze finansowym poszerzać - stwierdził wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Jak mówił, w sprawie sprzedaży mBanku toczą się rozmowy na poziomie firm, również tych z udziałem Skarbu Państwa.

"Próbuje się gasić pożar wywołany dużo wcześniej". Słowa Kaczyńskiego "absolutnie na wyrost"

Dostrzegam tylko i wyłącznie chęć ukrócenia działalności sędziów - powiedziała we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Joanna Juchniewicz, konstytucjonalistka z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Odniosła się w ten sposób do zgłoszonego przez posłów PiS projektu zwanego ustawą represyjną, zakładającego nowelizację ustaw o ustroju sądów powszechnych i o Sądzie Najwyższym.

Orban chce zbudować "nową Europę Środkową"

Premier Viktor Orban oświadczył, że Węgry są gotowe zbudować wraz z sąsiadami "nową Europę Środkową". - Taką, w której nie tylko jesteśmy dostawcami dla Europy Zachodniej, ale też jednym z odnoszących największe sukcesy na świecie i najbardziej konkurencyjnych obszarów - oznajmił.

"Byli odważni, nie bali się eksperymentów". W "Xięgarni" o ilustratorach książek

Mistrzem był na przykład Bohdan Butenko, który wszystko wymyślał, nie tylko obrazki, ale też projektował okładkę - mówiła w "Xięgarni" Barbara Gawryluk, autorka książki "Ilustratorki, ilustratorzy. Motylki z okładki i smoki bez wąsów". Autorzy programu zawędrowali tym razem do Wrocławia, gdzie z okazji Targów Dobrych Książek rozmawiali o wizualnej stronie literatury.

Protest na lotnisku Schiphol. Aktywistów wyniosła policja

Manifestanci, którzy w sobotę protestowali na amsterdamskim lotnisku Schiphol, zostali usunięci siłą przez służby porządkowe. Demonstracja została zorganizowana z inicjatywy ruchu ekologicznego Greenpeace. Akcja nie zakłóciła ruchu powietrznego na jednym z najpopularniejszych lotnisk w Europie.

"Szkocja chce innej przyszłości. Szkocja chce mieć prawo do decydowania"

Boris Johnson musi zaakceptować rzeczywistość i zgodzić się na drugie referendum w sprawie niepodległości Szkocji - oświadczyła w sobotę szefowa autonomicznego rządu szkockiego Nicola Sturgeon. W czwartkowych wyborach do Izby Gmin jej Szkocka Partia Narodowa zdobyła 48 z 59 przypadających temu regionowi mandatów.

"Strona rządowa poczuła, jakby zderzyła się ze ścianą. I to wywołało szok"

Tam jest tyle dziwnych instytucji, słów użytych, że to musiał robić ktoś, kto kompletnie nie ma pojęcia o wymiarze sprawiedliwości. Albo ktoś, kto ma pojęcie i chce skompromitować całą tę reformę - powiedział w "Faktach po Faktach" były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień. W ten sposób ocenił zgłoszony przez posłów PiS projekt - zwany ustawą represyjną - zakładający nowelizację ustaw o ustroju sądów powszechnych i o Sądzie Najwyższym.

"Proszę pozwolić wyjaśnić, czemu nie wie pan, o czym mówi". Ekspert odpowiada Kalecie

Prawo francuskie nie może usprawiedliwiać oczywistych naruszeń podstawowych wymogów niezawisłości sędziowskiej - napisał Laurent Pech, profesor prawa na Uniwersytecie Middlesex w Londynie. Odniósł się do wpisu wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety, który - broniąc projektu nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych autorstwa posłów PiS - przekonywał, że "to skopiowanie przepisów obowiązujących we Francji". Na komentarze eksperta odpowiedział Kaleta, co wywołało dalszą dyskusję.

Tusk: oni nie ukrywają, że chodzi o zmuszenie sędziów do milczenia

Warto, żeby wreszcie dotarło to do każdego Polaka, że jeśli uda się PiS-owi politycznie podporządkować sądy, to będzie to atak na niezależność każdego Polaka, każdego obywatela - powiedział w sobotę w Warszawie szef Europejskiej Partii Ludowej, były premier i były szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Odniósł się do zgłoszonego przez posłów z klubu PiS projektu nowelizacji ustaw o ustroju sądów powszechnych i o Sądzie Najwyższym.