Najnowsze

Najnowsze

"Miał cięty język, celne riposty, świetny refleks"

Zamieniał okoliczności ze smutnych w dowcipne i radosne. Nawet tam, gdzie trzeba było się zadumać, szukał poczucia humoru w tym wszystkim - mówił w TVN24 o Jerzym Gruzie aktor Wojciech Malajkat. Reżyser zmarł w niedzielę w wieku 87 lat.

Kilkadziesiąt ofiar ataków w Mali

Co najmniej 40 osób, w tym dziewięciu żołnierzy, zginęło w ciągu ostatnich trzech dni w kilku oddzielnych atakach terrorystów w Mali - informuje BBC. Siedem lat temu na północy kraju wybuchła islamska rebelia.

Woda opadła i odsłoniła zalaną przed laty wieś

Kilkuset mieszkańców niewielkiej wsi Żarek pod koniec lat 70. XX wieku musiało opuścić swoje domy. Wieś przestała istnieć i zniknęła pod wodą. W jej miejscu powstał Zalew Słup (gmina Męcinka na Dolnym Śląsku). Teraz niski poziom wody odsłonił fragmenty domów i dróg. Przyciągnęło to dawnych mieszkańców i ciekawskich spacerowiczów.

"Andrzej Duda ogłaszał wczoraj, że chce być prezydentem. Miał ku temu okazję przez ostatnie lata, nie skorzystał"

Widać wyraźnie po tej konwencji, że prezydent nie ma żadnego pomysłu na następną kadencję - mówił w "Ławie polityków" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, odnosząc się do sobotniej konwencji prezydenta Andrzeja Dudy. Nawiązując do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o tym, że to "kandydat marzeń", powiedział, że "osoba, która jeździ po wskazówki na Nowogrodzką, jest marzeniem każdego lidera politycznego w tym kraju". Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha mówił, że konwencja była podsumowaniem "dorobku i sukcesów" głowy państwa.

To ujęcie przeszło do historii. "Wszystko na tym zdjęciu było"

Wojskowy transporter opancerzony, stojący przed warszawskim kinem Moskwa, w którym wyświetlany jest film Francisa Forda Coppoli "Czas Apokalipsy" - to zdjęcie przeszło to historii i stało się symbolem stanu wojennego. - Ja wiedziałem, że to jest dobre zdjęcie, bo to jest cały stan wojenny w pigułce. Wszystko na tym zdjęciu było. Dla Polaków to było bardzo ważne zdjęcie - opowiadał w programie "Ostatnie piętro" w TVN24 BiS fotograf Chris Niedenthal.

"Czułam się jak u siebie w domu". Polka o występie na gali rozdania Oscarów

- Tam na miejscu też jest teatr, więc czułam się jak u siebie w domu - w taki sposób o występie na rozdaniu Oscarów mówiła aktorka i wokalistka Katarzyna Łaska. Na gali zaśpiewała jedną z nominowanych do nagrody piosenek "Into the Unknown" (w polskiej wersji "Chcę uwierzyć snom") z filmu "Kraina lodu 2". Krótki występ powtórzyła także w studiu TVN24.

Pierwsze dziecięce hospicjum na Litwie. Założycielką polska zakonnica

- To ludzie, którzy wysoko wznieśli sztandar wiary, którzy tworzą więzi między wspólnotami i krajami - mówiła w sobotę pierwsza dama Litwy Diana Nausediene, uczestnicząc w uroczystości otwarcia pierwszego w krajach bałtyckich hospicjum dla dzieci. Jego założycielką i dyrektorem jest polska zakonnica, siostra Michaela Rak.

Kim Dzong Un w Sali Nieśmiertelności

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un złożył w niedzielę hołd swojemu zmarłemu w 2011 roku ojcu Kim Dzong Ilowi w 79. rocznicę jego urodzin. W tym komunistycznym kraju jest to Dzień Świecącej Gwiazdy.

Jaki wpływ na polskie firmy może mieć koronawirus?

Globalna gospodarka zaraziła się koronawirusem. Straty sięgają miliardów dolarów tygodniowo. Ekonomiści mówią o przerwanym łańcuchu dostaw i stratach nie do odrobienia w tym kwartale. Gdzie w tym łańcuchu znajdują się polskie firmy i jaki wpływ epidemia może mieć na krajową gospodarkę?