Najnowsze

Najnowsze

"Chcę zapytać, który aspekt wolności mieszkańców Hongkongu został naruszony?"

Prawa człowieka i wolności w Hongkongu są chronione - zapewniła we wtorek szefowa władz miasta Carrie Lam. Wyraziła rozczarowanie przyjęciem w Stanach Zjednoczonych ustaw, wspierających prodemokratycznych hongkońskich demonstrantów. Tego samego dnia przed amerykańskim konsulatem w Hongkongu protestowali zwolennicy chińskiego rządu, domagając się dymisji prezydenta Donalda Trumpa. W czasie manifestacji podeptali amerykańską flagę i podpalili podobiznę Trumpa – podała publiczna stacja RTHK.

Putin: rozwój NATO w pobliżu granic Rosji może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

NATO powstało przeciwko Związkowi Sowieckiemu, a teraz nie ma Związku Sowieckiego - oświadczył we wtorek prezydent Rosji Władimir Putin. Wcześniej tego dnia jego rzecznik Dmitrij Pieskow nazwał NATO "produktem epoki konfrontacji i zimnej wojny". Obaj ocenili, że rozszerzanie Sojuszu i wzmacnianie jego infrastruktury w pobliżu rosyjskich granic może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Rząd "wyraża zaniepokojenie". Stanowisko w sprawie sędziów przyjęte

Rada Ministrów wyraża zaniepokojenie postępowaniem sędziów, którzy poprzez swoje publiczne wypowiedzi i działania kwestionują status innych sędziów, manipulując wyrokiem TSUE - takie stanowisko w sprawie sytuacji w wymiarze sprawiedliwości przyjął rząd. Odniósł się także do ostatnich wieców solidarności z sędziami. Stanowisko to Katarzyna Lubnauer (KO) oceniła jako "jawne represje" wobec sędziów. Szef klubu KO Borys Budka stwierdził, że "rząd idzie na zwarcie z organami Unii Europejskiej".

"Jest bardzo zdolny". Johnson otrzymał poparcie, którego nie chciał

Boris Johnson jest bardzo zdolny i myślę, że dobrze się spisze - oświadczył we wtorek prezydent USA Donald Trump. Zapewnił jednoczenie, że nie chce ingerować w brytyjską kampanię przed zaplanowanymi na przyszły czwartek wyborami parlamentarnymi. Wcześniej premier Wielkiej Brytanii apelował, by amerykański przywódca nie udzielał mu publicznie poparcia przed głosowaniem, gdyż mogłoby to przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.

Troje dzieci utonęło w Darłówku. Prokuratura umarza śledztwo

Rodzice, ratownicy i władze Darłowa nie są winni śmierci trójki rodzeństwa, które utonęło w sierpniu 2018 roku w Darłówku - uznała Prokuratura Rejonowa w Koszalinie. W ocenie śledczych do utonięcia dzieci doszło w dużej mierze na skutek zmiany warunków pogodowych. - Nagle okazało się, że na morzu są już 4 stopnie w skali Beauforta, morze było wzburzone i najprawdopodobniej dzieci same z tej wody nie mogły już wyjść - mówi Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Jechał kradzionym autem, uciekał przed policją. Był pod wpływem narkotyków

177 kilometrów na godzinę - tyle na liczniku miał 27-letni kierowca auta, który po drodze łamał przepisy. Gdy policjanci chcieli zatrzymać go do kontroli, zaczął uciekać. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków, miał sądowy zakaz kierowania pojazdami, a samochód, którym jechał, został kilka miesięcy wcześniej skradziony w Głogowie (Dolnośląskie).

Rządowy plan a zielona rewolucja. Czy Polska może zrezygnować z węgla?

Wyjątkowe zdjęcia z jednej z zamykanych kopalni, a także pytania o to, czy Polska może zrezygnować z węgla, pojawią się we wtorkowym "Czarno na białym". Zdaniem ekologów przeprowadzenie zielonej rewolucji w Polsce jest możliwe, ale rządowy plan ograniczania zużycia węgla przewiduje coś innego. Reportaż "Czarno na białym" o godzinie 20.30 w TVN24.

Daimler testuje autonomiczne taksówki

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler rozpoczął w Kalifornii testy autonomicznych taksówek - poinformował serwis Automotive News. Jest to program pilotażowy, który ma pozwolić na poznanie oczekiwań klientów.

Erdogan postawił warunek. Duda: mam nadzieję, że znajdziemy dobre rozwiązanie

NATO jest związkiem prawie 30 krajów, które mają swoje interesy - powiedział prezydent Andrzej Duda w Londynie, pytany o stawiane przez Turcję warunki poparcia dla planu obrony państw bałtyckich. Wyraził nadzieję na znalezienie dobrego rozwiązania. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zastrzegł jednak, że nie może obiecać, iż spór z Turcją uda się rozwiązać podczas odbywającego się w brytyjskiej stolicy spotkania przywódców państw Sojuszu.

Ania Rusowicz: kto chce słuchać o styranych matkach-artystkach?

Ludzie nie chcą wiedzieć, że mamy ciężko albo tak samo jak oni. Chcą myśleć, że nasze dzieci wychowują niańki, a my tylko leżymy i dziecko jest donoszone do karmienia - mówi Ania Rusowicz w rozmowie z tvn24.pl. - A przecież, gdy pojawia się na świecie, to masz godzinę na napisanie tekstu i wracasz do pieluch. Masz dwadzieścia minut, żeby pograć na instrumencie, bo zaraz biegniesz dalej. To jest skomplikowane, ponieważ sztuka nie znosi takiego traktowania.

Trump: widzę, jak Macron zrywa z NATO

Prezydent Donald Trump skrytykował we wtorek prezydenta Emmanuela Macrona za jego słowa o "śmierci mózgu" NATO. Określił je jako "bardzo niegrzeczne" względem pozostałych sojuszników. Według niego, Francja "zrywa" z Sojuszem. Przywódca Stanów Zjednoczonych przebywa w Londynie na szczycie przywódców państw NATO.

Terlecki: może powinniśmy się wszyscy dowiedzieć, co jest w raporcie CBA

Będziemy się zastanawiać, co można zrobić w tej skomplikowanej sytuacji - powiedział we wtorek wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki, odnosząc się do sprawy prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Dodał, że "może rzeczywiście powinniśmy się wszyscy dowiedzieć, co jest w raporcie" CBA z kontroli oświadczeń majątkowych Banasia.

Ile wydajemy na pocztę i telefon? Polska wśród najtańszych

W 2018 roku gospodarstwa domowe w Unii Europejskiej wydały na komunikowanie się za pomocą poczty, faksów i telefonów 200 miliardów euro (około 860 miliardów złotych). Średnio wydatki na łączność pochłaniały 2,3 procent domowego budżetu, przy czym mieszkańcy Polski plasowali się pod tym względem poniżej średniej - informuje Eurostat.

Grodzki: prawdopodobnie będzie poprawka do podwyżki akcyzy

Do noweli ustawy o akcyzie prawdopodobnie zostanie zgłoszona poprawka - zapowiedział Tomasz Grodzki. Marszałek Senatu we wtorkowej rozmowie z dziennikarzami zasugerował, że może ona dotyczyć przeznaczenia zwiększonych dochodów z akcyzy na konkretny cel związany z ochroną zdrowia.