Najnowsze

Najnowsze

Po podliczeniu ok. 40 procent głosów oddanych w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Chorwacji na czele z dużą przewagą znajdują się dwie główne partie kraju: rządząca Chorwacka Wspólnota Demokratyczna (HDZ) oraz opozycyjna Socjaldemokratyczna Partia Chorwacji (SDP).

Korporacje prawnicze walczą o niezależność. Adwokaci sprzeciwiają się temu, by sąd dyscyplinarny podlegał Ministerstwu Sprawiedliwości - pisze "Fakt".

W stolicy we mszy uczestniczy tylko połowa mieszkańców, podczas gdy w całej Polsce - 65 proc. - wynika z badań Ośrodka Sondaży Społecznych Opinia. - Na tle kraju religijność w Warszawie jest bardzo niska – mówi w "Życiu Warszawy" ks. dr Sławomir Zaręba.

Przed premierem Tuskiem piętrzą się trudności: światowa dekoniunktura, opór biurokracji, wrogie związki zawodowe i opozycja. Na tym, zdaniem "Pulsu Biznesu", może potknąć się nowy premier. Bez wielkiej determinacji rząd nie przeprowadzi reform - uważają eksperci.

Około trzydziestu Świętych Mikołajów z siedmiu krajów wzięło udział w dwudniowych zawodach w Laponii. Mogli zmierzyć się w takich konkurencjach jak wchodzenie przez komin, wyścigi reniferów czy jedzenie owsianki.

Ponad 170 nowych limuzyn trafi niebawem do urzędników z ministerstw i instytucji rządowych. To zamówienie pochodzi jeszcze od ministrów rządu Jarosława Kaczyńskiego - pisze "Super Express".

Po trudach trzygodzinnego exposé, premier Tusk postanowił zrelaksować się przez skupienie na zajęciach domowych. To częste u władców - ironizuje "Trybuna"

Od jakiegoś czasu politycy wyjątkowo chętnie używają do walki ze swoimi przeciwnikami Karty Praw Podstawowych - zauważa w "Rzeczpospolitej" Tomasz Terlikowski.

- Nie bójcie się, panowie - uspokaja polityków Antoni Macierewicz, przyozdabiając te słowa pogodnym uśmiechem. I choć emocje, jakie budzi Antoni Macierewicz, można jeszcze zrozumieć, to nie da się zaakceptować próby narzucenia opozycji, którego polityka ma delegować do jednej z najważniejszych komisji sejmowych - pisze w "Rzeczpospolitej" Joanna Lichocka.

O przyznanie Polsce imprezy Expo we Wrocławiu zabiegał wczoraj w Paryżu tylko były prezydent i jeden minister - pisze "Rzeczpospolita".

Wczoraj lubelscy kupcy protestowali przed ratuszem, domagając się dymisji prezydenta Lublina Adama Wasilewskiego z Platformy Obywatelskiej. Według nich, dopuścił się on niekompetencji i oszustw wyborczych - pisze "Nasz Dziennik".

Dziś wieczorem dowiemy się kto będzie organizował Expo 2012. Wiadomo już, że starań Wrocławia nie wesprze dzisiaj w Paryżu żaden z prominentnych polskich polityków. Dla porównania, na czele delegacji Maroka stoi król Mohammed VI, a koreańczyków wspierają prezydent i premier.

- PO chce za wszelką cenę panować nad służbami - mówi były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" i twierdzi, że Platforma chce użyć służb przeciwko PiS.

Byli szefowie Art-B - i najsłynniejsi aferzyści III RP, Bogusław Bagsik i Andrzej Gąsiorowski - pokłócili się o pieniądze. Jak podaje "Dziennik", ścigany listem gończym Gąsiorowski może dostać miliony dolarów za ujawnienie informacji o ukrytym majątku Bagsika.

Kamienie i palone opony kontra pałki, armatki wodne i gaz łzawiący. Turecka policja brutalnie stłumiła demonstrację zorganizowaną przez prokurdyjską Demokratyczną Partię Ludową.

Niedziela, 25 listopada 21:00Pierwszy premier III RP chwali nowego szefa rządu. Tadeusz Mazowiecki w Magazynie 24 Godziny z uznaniem mówił o expose Donalda Tuska. Przyznał także, że ma do nowego premiera zaufanie, a pewne kontrowersje personalne, jak choćby ta dotycząca kandydatury Antoniego Macierewicza na członka sejmowej speckomisji, są normalne.

Na nowym budżecie mogą zyskać nauczyciele, emeryci i inwestorzy. Niepomyślne są wiadomości dla urzędników - stracą, bo rząd da im podwyżki niższe od obiecanych - pisze dziennik "Polska".

Podczas badań archeologicznych wykonywanych przed budową drogi ekspresowej S-3, natknięto się na ślady osadnictwa sprzed wieków. Odkopano piece o średnicy ponad 1,5 metra - informuje "Kurier Szczeciński".

Śmierć byłego wicepremiera Ireneusza Sekuły pozostanie zagadką - prokuratura zdecydowała o umorzeniu śledztwa - donosi dziennik "Polska". Oficjalnie Sekuła popełnił samobójstwo.

W polskich szkołach jest coraz więcej uczniów z zaburzeniami emocjonalnymi i psychicznymi. Nauczyciele nie wiedzą, jak im pomóc, nie są też zainteresowani szkoleniami na ten temat - pisze "Dziennik Polski".