Najnowsze

Najnowsze

Prawo i Sprawiedliwość chce zwołania wspólnego posiedzenia komisji obrony i spraw zagranicznych – zapowiedzieli posłowie Paweł Kowal i Aleksander Szczygło. Ich partia chce w ten sposób wyjaśnić plany rządu w sprawie polityki zagranicznej.

- Litwa nie wprowadziła zakazu wwozu z Polski żywego drobiu w związku z wykryciem ptasiej grypy na fermach koło Płocka - zdementowała na antenie TVN24 wcześniejsze doniesienia Główny Lekarz Weterynarii Ewa Lech po rozmowie telefonicznej ze swoim litewskim odpowiednikiem. O wprowadzeniu zakazu informowała litewska Państwowa Służba ds. Żywności i Weterynarii.

Nieprzychylne media oraz brak doświadczenia i nadmierny temperament niektórych polityków - to, według prezydenta Lecha Kaczyńskiego, główne przyczyny porażki Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich wyborach. W wywiadzie dla tygodnika "Wprost" prezydent po raz pierwszy analizuje przyczyny przegranej PiS.

Najprawdopodobniej w poniedziałek zostanie odwołany zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking - informuje Radio Zet. Szef resortu sprawiedliwości czekał z dymisją na powrót Engelkinga ze zwolnienia lekarskiego. Zwolnienie prokuratora kończy się na początku tygodnia.

- Do rozmowy ministra Radosława Sikorskiego z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pewno dojdzie w przyszłym tygodniu - poinformował w programie TVN "Kawa na ławę" Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta. Prezydent spotka się też z premierem Donaldem Tuskiem.

82-letnia Włoszka od ośmiu lat chorowała na Alzheimera. Kiedy kilka dni temu trafiła do jednego z toskańskich szpitali, mąż postanowił skrócić jej cierpienia - na oczach personelu zastrzelił ją na szpitalnym łóżku.

"Naprzód! Niech żyje Wenezuela!" wykrzykuje naciśnięta w odpowiednim miejscu lalka z głową prezydenta Hugo Chaveza ubrana w wojskowy mundur i czerwony beret. To tylko jeden z gadżetów, które można kupić przed niedzielnym referendum w Wenezueli.

- Nie ulega wątpliwości, że wygra Jedna Rosja - taki wynik wyborów typuje Jacek Mojkowski z tygodnika "Forum". Według niego, te wybory to wstęp do rozwiązania największej zagadki 2008 roku – w jaki sposób Władimir Putin przekaże władzę jednocześnie ją zachowując.

- Jestem niewiarygodnie obcykana z polskiego - chwaliła się w TVN24 Aleksandra Kwaśniewska, zdobywczyni Złotego Chrząszcza w Ogólnopolskim Dyktandzie 2007. Przy okazji musiała odpowiedzieć na małe pytanie...

770, a nie jak wcześniej przypuszczano niecałe 300 kilogramów mięsa skażonego ptasią grypą trafiło do sklepów. Wszystkie indyki z dwóch ferm pod Płockiem, na których wykryto ogniska ptasiej grypy, zostały już zagazowane. Nie stwierdzono nowych ognisk choroby drobiu.

Turecka armia wkroczyła do północnego Iraku w celu rozbicia grupy kilkudziesięciu kurdyjskich separatystów. W piątek rząd premiera Recepa Tayyipa Erdogana zezwolił siłom zbrojnym na przeprowadzenie tej transgranicznej operacji.

Rumunia ma najwyższą bożonarodzeniową choinkę w Europie - przynajmniej na razie. W Bukareszcie tysiącami lampek rozbłysnęło 76-metrowe drzewko, które waży ponad 290 ton. Ale walka o fotel lidera w konkurencji "najwyższe drzewko świąteczne" toczy się nadal. Pozostałe europejskie stolice w pośpiechu stawiają swoje choinki...

W ciągu zaledwie trzech lat w rosyjskim zoo jedna tygrysica urodziła siedmioro kociąt. Specjaliści twierdzą, że tak często tygrysy nie rodzą się nawet na wolności.

Nie chodzą do kina, bo nie wiedzą, co mogliby i chcieliby obejrzeć. Ale też dlatego, że nie nadążają czytać napisów. Robią za to swoje filmy. Dzieciaki z warszawskiej Pragi Północ kręcą to, co ich interesuje, porusza. Na przeglądzie ich twórczości w Muranowie można było zobaczyć filmy o policji, o praskim trójkącie bermudzkim. Wkrótce premiera dokumentu o kibicach Legii.

W gigantycznym koncercie charytatywnym zorganizowanym w Johannesburgu z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS uczestniczyło 50 tys. ludzi. Gorąco powitano Nelsona Mandelę, który mówił o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą wirus HIV i zachęcał do walki z AIDS.

Już po raz 20. Europejska Akademia Filmowa (EFA) przyznała swoje prestiżowe nagrody. Za europejski wkład w rozwój światowej kinematografii nagrodzono niemieckiego operatora Michaela Ballhausa, który od 25 lat pracuje w Hollywood.