Najnowsze

Najnowsze

Sejm zdecydował przerwać do wtorku debatę nad projektem ustawy upoważniającej do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Ma to pomóc w znalezieniu kompromisu ws. przyjęcia dokumentu.

Brytyjska policja aresztowała mężczyznę, który trzymając w rękach plecak wbiegł na pas startowy lotniska Heathrow.

200 tys. zł za pół roku niesłusznego tymczasowego aresztowania. Taką kwotę przyznał Sąd Apelacyjny w Szczecinie Leszkowi J. za niesłuszne aresztowanie w śledztwie dotyczącym jego żony i dwóch córek.

- Na pewno się nie zgodzimy na to, aby ratyfikować inny traktat niż został przez nas wynegocjowany. A tego właśnie chce PO - powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Prezes PiS stanowczo podkreślił, że jego partia będzie broniła swojego stanowiska, bo nie może pozwolić na to, by Polskę zdegradował jej własny rząd.

Komunistyczne władze Kuby zniosły zakaz sprzedaży komputerów osobistych i odtwarzaczy wideo, w tym DVD. To jedno z pierwszych posunięć nowego kubańskiego przywódcy Raula Castro.

Alarmowy numer 112 będzie w pełni funkcjonalny jeszcze przed wakacjami - zapowiada Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że tarcza antyrakietowa powstanie... w Turcji. Oficjalnie rozmowy mają ruszyć w czasie kwietniowego szczytu NATO w Bukareszcie - podaje austriacki dziennik "Die Presse".

- Nie mogę sobie wyobrazić, żeby Polska nie ratyfikowała traktatu, to byłaby tragedia - ocenił polskie zamieszanie wokół Traktatu Lizbońskiego przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering.

Nie Hanna Lis, nie Mariusz Pilis, nie Aleksandra Zawłocka, tylko Krzysztof Rak - magister filozofii Uniwersytetu Warszawskiego i były radca premiera Jerzego Buzka - będzie nowym szefem "Wiadomości" TVP. Rak zastąpił na stanowisku Dorotę Macieję, która objęła fotel dyrektora TVP1.

Pod Wrocławiem, na trasie wylotowej w kierunku Warszawy płonie duży obszar pobocza i tory kolejowe - informuje nas nasz internauta Marcin Szopian. Na miejscu jest już straż pożarna.

Strażacy ugasili już groźnie wyglądający pożar byłej szkoły podstawowej nr 4 w Sochaczewie. O pożarze przez Kontakt TVN24 informowali nas internauci.

Premier Donald Tusk ma dosyć zamieszania wokół ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. - Odczuwam irytację tym całym zamieszaniem, bo to co zrobił prezes PiS jest po prostu niemądre z punktu widzenia interesów kraju - powiedział premier w Brukseli. Zaznaczył, że uspokaja go jednak postawa prezydenta, który "chce załatwić tę sprawę".

Na jednej z ulic Wrocławia doszło po południu do groźnie wyglądającego wypadku. Samochód osobowy wjechał po nadjeżdżający tramwaj. Zdjęcia przysłał nam na skrzynkę KONTAKT TVN24 świadek wypadku.

Sztorm szalejący od kilku dni nad Wyspami Brytyjskimi sieje postrach wśród mieszkańców. Internauta Piotr przesłał nam na skrzynkę KONTAKT TVN24 zdjęcia szkód, jakie wiatr wyrządził dzisiejszej nocy na wyspie Jersey.

W marcu jak w garncu - na przemian słońce i deszcz. A taka meteorologiczna mieszanka może oznaczać tylko jedno - tęczę na niebie. Nasi internauci z całego kraju przesyłają nam zdjęcia tego pięknego zjawiska.

- Co roku na skutek przemocy domowej ginie ponad 14.000 kobiet, co 35 minut z rąk swego męża lub partnera ponosi śmierć jedna Rosjanka - Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych bije na alarm.

"Papaya" - polski hit, który opanował niemal cały świat wrócił do ojczyzny. W Łodzi razem z dziećmi ten szalony taniec wykonała autorka utworu - Urszula Dudziak.

Siedem miesięcy w więzieniu spędzi niemiecki hydraulik, który wyrzucił z czwartego piętra kota. Zwierze nie przeżyło upadku.

W Gdańsku spłonął autobus - informują nas internauci, pisząc na Kontakt TVN24. "Nikomu nic się nie stało. Kierowca, w momencie, gdy zauważył ogień w tyle auta, kazał wszystkim wysiąść i próbował gasić pożar" - pisze internauta seba_b11. Natomiast internautka, Julka Korzeń przesłała nam film dokumentujący to zdarzenie.

Mam żal do prezydenta, że zaufał Macierewiczowi, a mnie nie wysłuchał - mówił na antenie TVN24 publicysta Jerzy M. Nowakowski. Wyrokiem sądu, MON ma przeprosić Nowakowskiego za umieszczenie go w raporcie z weryfikacji WSI wśród agentów, których działalność wykraczała poza obronność państwa i bezpieczeństwo wojska.