Najnowsze

Najnowsze

Gigantyczny żółty baner przez niecałą godzinę wisiał na ścianie krakowskiego hotelu Qubus. Zawiesili go ekolodzy z Greenpeace. Chcieli w ten sposób wpłynąć na obradujących w hotelu ministrów środowiska.

- To była dobra oferta, ale ją odrzuciłem - Kazimierz Marcinkiewicz nie chciał zdradzać szczegółów propozycji, jaką dostał od Donalda Tuska. Były premier zapewnił w RMF FM, że chce dokończyć swą misję w EBOiR.

Bezpieczeństwo polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie zależy od tego, jak zostanie załatwiona sprawa oskarżonych o zabójstwo cywili - uważa Cezary Grabarczyk z PO.

- Nie wydaje mi się, żeby skład rządu Donalda Tuska był szczególnie mocny. Niektóre ważne resorty zostały obsadzone z łapanki – tak Jarosław Kaczyński w „Sygnałach Dnia” podsumował gabinet swojego następcy.

Płacz, nerwowe śmiechy, dziesiątki ciasnych metalowych łóżek, a na nich chore dzieci skrępowane grubymi skórzanymi pasami - to przerażający obraz serbskich szpitali psychiatrycznych, które ujawniła amerykańska organizacja praw człowieka.

Polacy próbowali ustawiać mecze w Pucharze UEFA, informuje "Polska", która twierdzi, że to sensacyjny wątek toczącego się od dawna śledztwa dotyczącego korupcji, wszechobecnej w polskich klubach piłkarskich.

Dwie osoby zginęły a ponad 100 osób zostało rannych w wyniku trzęsienia ziemi w północnej części Chile. Potężne wstrząsy o sile 7,7 stopni w skali Richtera był odczuwalne nawet w oddalonej od epicentrum o ponad tysiąc dwieście kilometrów stolicy kraju, Santiago.

Tylko 50 mld dolarów i to pod warunkiem wycofania większości wojsk do końca przyszłego roku - to środki jakie kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów przeznaczyła na wojnę w Iraku. Republikanie zapowiadają, że zablokują ustawę.

Prezes PSL uważa, że w 1994 r. do jego dymisji z funkcji premiera doprowadziły specsłużby. - Teraz będziemy tam mieli swoich ludzi - powiedział "Dziennikowi" współpracownik Waldemara Pawlaka.

Zawierający wzmianki o stosowaniu gazu pieprzowego czy izolatek "Podręcznik postępowania w więzieniu Guantanamo" został w całości opublikowany w internecie. Jego autentyczność potwierdziła amerykańska armia.

"Gdy atakują, tłucze się bez przerwy w to, co się porusza. Trzeba przeżyć" - powiedział "Dziennikowi" żołnierz, który służył w Afganistanie. Talibowie do walki rzucają nawet dzieci obwieszone ładunkami wybuchowymi. "Zawodzi sprzęt, a Amerykanie często nam nie pomagają" - skarżą się wojskowi.

Trwa największy w historii strajk niemieckich kolejarzy. O 2 w nocy przestała jeździć znaczna część pociągów osobowych. Została też wstrzymana większość połączeń z Polski.

Nie będzie płatnych studiów dziennych i rezygnacji z prac magisterskich, powiedziała "Gazecie Wyborczej" kandydatka PO na ministra nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka.

Jeszcze do końca tego roku czytelnicy "Życia Warszawy" będą musieli czytać ogłoszenia tzw. agencji towarzyskich, informuje "Nasz Dziennik", który dowiedział się, że popularna warszawska gazeta nie może wcześniej zrezygnować z ogłoszeń erotycznych, bo jest w tej sprawie związana kontraktami.

Aż 73 proc. Polaków nie obawia się utraty pracy. Jeszcze rok temu osób, które były pewne swego etatu, było 60 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Prawnej" przez PBS DGA.

To najlepszy moment na zerwanie z nałogiem: obchodzimy dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Na świecie pali co trzecia osoba, w Polsce - prawie 8 milionów.

Desygnowany na premiera Donald Tusk po przeniesieniu się z sejmowego hotelu do rządowej willi przy ul. Parkowej w Warszawie za sąsiada będzie miał... ustępującego szefa rządu Jarosława Kaczyńskiego, donosi "Super Express".