Najnowsze

Najnowsze

- Istotą demokracji jest i przejmowanie, i oddawanie władzy. Kontynuacja rządzenia powinna odbywać się na jak najwyższym poziomie - powiedział w "Magazynie 24 godziny" były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Dodał, że nie rozumie dlaczego Jarosław Kaczyński nie spotka się ze swoim następcą.

- Mam nadzieję, że służby nie zaczną sprawdzać, czy NIP ma prezydent Kaczorowski (ostatni polski prezydent na uchodźstwie - red.) - tak Bronisław Komorowski (PO) skomentował doniesienia, że służby prezydenta ustaliły, iż przyszły minister finansów nie ma numeru NIP, ani PESEL.

- Dzieci są jak anioły, a nauczyciele pozwalają rozwijać im skrzydła - mówi Barbara Obrębska, nauczycielka języka polskiego z IX LO w Łodzi, która wymyśliła niekonwencjonalny sposób na zainteresowanie uczniów swoimi lekcjami.

Sąd Wyższej Instancji w prowincji Hebei na północy Chin zatwierdził w czwartek wyrok śmierci na dyrektora przedsiębiorstwa budowlanego, który dokonał malwersacji funduszy publicznych i przyjął 14,8 miliona dolarów łapówek - podała agencja Xinhua.

- W życiu nie widziałem tylu osób wychodzących z koncertu - powiedziała fanka 24-letniej piosenkarki Amy Winehouse. - To jedna z najsmutniejszych nocy w moim życiu - dodał dziennikarz muzyczny Andy Coleman.

Od początku przyszłego roku w Szwecji wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące aborcji. Dzięki zmianom usunąć ciążę będą tam mogły również cudzoziemki, nawet jeśli w ich kraju pochodzenia takie zabiegi są zakazane.

- Nie mogę powstrzymać się od działalności publicznej - tak minister kultury Kazimierz Michał Ujazdowski odpowiedział w "Kropce nad i" w TVN24 na apel premiera o unikaniu wystąpień. - Jeśli stosunki w partii się nie zmienią, zagłosuję na kongresie partii przeciw prezesowi - dodał.

Polacy wierzą, że aresztowani w czwartek żołnierze pierwszej zmiany polskiego kontyngentu w Afganistanie musieli mieć powód, by zaatakować - pokazuje sondaż SMG/KRC dla "Faktów" TVN. W wyniku ostrzału z moździerzy zginęło sześciu afgańskich cywilów. Sześciu żołnierzom grozi dożywocie.

Opublikowany dziś przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej stwierdza, że Iran dostarczył informacji na temat swojego programu jądrowego. Zaznaczono jednak, że nie zaprzestał wzbogacania uranu, czego domagała się Rada Bezpieczeństwa ONZ.

- Sprawa jest skomplikowana i musi zostać wyjaśniona, ale nadużyciem jest mówienie na tym etapie o "zbrodni wojennej" - zgadzają się goście "Magazynu 24 Godziny" w TVN24. Podkreślają też, że komandosi nie musieli wykonywać rozkazu ostrzelania wioski, o ile taki padł.

Agnieszka Liszka zgodziła się zostać rzecznikiem rządu - poinformował PAP przyszły szef gabinetu Donalda Tuska Sławomir Nowak. O tym, że to najprawdopodobniej ona będzie twarzą nowego gabinetu, mówił Donald Tusk na czwartkowej konferencji prasowej.

Szczecińska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zabiegu chirurgicznego, po którym 4-letni chłopiec ma poważne zaburzenia zdrowotne. Trzy miesiące temu w Pomorskiej Akademii Medycznej chłopiec przeszedł zabieg usunięcia stulejki.

Nie spotka się z Donaldem Tuskiem, ale wyśle do następcy "bardzo elegancki list". Premier Jarosław Kaczyński nie przekaże w piątek osobiście obowiązków szefa rządu Tuskowi, podczas tzw. wprowadzenia do Kancelarii Premiera.

- Włoscy karabinierzy pomylili znaną rumuńską aktorkę Laurę Vasiliu z handlarką dziećmi - poinformowały w czwartek rumuńskie media. Vasiliu w tym roku otrzymała Złotą Palmę w Cannes.

Skład Komisji do spraw Służb Specjalnych ustalony. Znaleźli się w niej: Marek Biernacki (PO), Konstanty Miodowicz (PO), Janusz Zemke (LiD) oraz Stanisław Rakoczy z PSL. PiS bojkotuje komisję.

Miał być rekord... I jest! Dwa bilety na koncert reaktywowanych Led Zeppellin zlicytowano na internetowej aukcja za 83 tys. funtów (prawie 425 tys. zł). Wyjątkowo bogatym szczęśliwcem okazał się mieszkaniec Glasgow.

- Musimy usunąć klikę, która zbrojnie przejęła kontrolę w Gazie i powoduje wiele cierpień naszego narodu - powiedział dziś prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas.

Jak zorganizować pewne wydarzenie medialne a następnie zaprzepaścić szansę promocyjną? Dziś krótki kurs dla pracowników działów marketingu firm niezwiązanych z mediami, ale chcących w mediach zabłysnąć. A że nie ma to jak przykład, to nasz kurs oprzemy właśnie na przykładzie z życia.

- To było straszne! Za oknami widzieliśmy elementy trakcji kolejowej. Próbowaliśmy sami siebie uspokajać, żeby nie panikować, ale w takich momentach adrenalina uderza do głowy. Jak najszybciej opuściliśmy pociąg. Baliśmy się, że ciężarówka może wybuchnąć - opowiada tvn24.pl pasażer pociągu Gdynia-Poznań Marcin Wąsik.

Etiopski sąd uznał, że zaadoptowanie przez znaną aktorkę Angelinę Jolie etiopskiej dziewczynki było zgodne z prawem. Wcześniej pojawiły się pogłoski, że bliscy chcą odzyskać dwuletnią Zaharę.