Najnowsze

Najnowsze

Abp Wielgus osiądzie w Lublinie

W najbliższym czasie arcybiskup Stanisław Wielgus zostanie przeniesiony z Warszawy do Lublina - donosi dzisiejsze "Życie Warszawy".

Rosomak nie taki słaby

Testy Rosomaka, wozu bojowego polskiej armii obalają doniesienia o słabej odporności pancerza transportera - donosi "Życie Warszawy"

"Dziennik Zachodni": Mandaty bez przedawnienia

Rok temu jechałeś zbyt szybko po Gliwicach? Złapał cię wideoradar? Do dziś nie dostałeś mandatu? Nie zdziw się, jeśli dostaniesz go teraz. "Dziennik Zachodni" ostrzega: gliwicka policja znalazła sposób na zarejestrowane w ostatnich latach i już przedawnione wykroczenia drogowe.

Bankier zlecił zabójstwo inwestora giełdowego

Przedsiębiorca Janusz Lazarowicz zlecił gangsterom zabójstwo Piotra Głowali - poinformowała warszawska prokuratura. Trwające blisko trzy lata śledztwo potwierdziło ustalenia dziennikarzy "Rzeczpospolitej", którzy już kilka miesięcy po odnalezieniu ciała Głowali dotarli do informacji wskazujących, że Lazarowicz jest zamieszany w brutalne zabójstwo.

Czy "starzy" przejmą władze na lewicy?

środa, 21 marca, godz. 21:00Włodzimierz Czarzasty, szef Stowarzyszenia Ordynacka, zaliczony przez Sejm do "grupy trzymającej władzę" chce zostać szefem mazowieckiego SLD - dowiedział się nieoficjalnie portal tvn24.pl. O to czy starzy działacze szkodzą czy pomagają kondycji polskiej lewicy spierali się w TVN 24 były sekretarz generalny SLD Marek Dyduch i Sławomir Sierakowski redaktor naczelny "Krytyki Politycznej".

Ochrona życia - wciąż bez kompromisu

środa, 21 marca, 17:30Jest nowa koncepcja ochrony życia, ale nadal nie ma kompromisu. Pałac Prezydencki potwierdza, że przygotował propozycję zmian w konstytucji, premier przekonuje, że - z jednej strony - zachowuje ona istniejący kompromis, z drugie, że wychodzi na przeciw społecznym oczekiwaniom, a wicepremier Giertych, że to „furtka do aborcji na życzenie”. Między innymi o tym rozmawiali goście Piotra Marciniaka w Magazynie 24-godziny o 17:30: Krzysztof Jurgiel z PiS i Bogdan Zdrojewski z PO.

Oleksy wątpił w uczciwość Kwaśniewskiego

Józef Oleksy w czasie rozmowy z właścicielem Bartimpeksu Aleksandrem Gudzowatym miał powątpiewać, czy Aleksander Kwaśniewski jest w stanie wytłumaczyć się ze swojego majątku – podał w środę wieczorem na swojej stronie internetowej „Wprost”, powołując się na stenogramy rozmów byłego premiera z Gudzowatym. Teraz Oleksy twierdzi, że nie pamięta takiej rozmowy.

Oleksy sypie lewicę

Józef Oleksy w czasie rozmowy z właścicielem Bartimpeksu Aleksandrem Gudzowatym miał powątpiewać, czy Aleksander Kwaśniewski jest w stanie wytłumaczyć się ze swojego majątku – podał w środę wieczorem na swojej stronie internetowej „Wprost”, powołując się na stenogramy rozmów byłego premiera z Gudzowatym. Oleksy w TVN24 nie chciał komentować całej sprawy.

Literacka moc sprawcza

Podobno osoby dwujęzyczne lepiej się koncentrują. Ciekawe. Nie wiem iloma językami posługuje się Jacques Chirac, ale stopień koncentracji musi mieć wysoki - skoro w najbliższy piątek opublikuje jednocześnie dwie książki. W wolnym tłumaczeniu ich tytuły brzmią: "Moja walka o Francję" i "Moja walka o pokój".

Play. Stop. Fast forward.

Znikam z ekranu. Aż do poniedziałku. Nie, nic nie przeskrobałem i nikt mnie od anteny nie odsunął. Po prostu TVN dba o pracowników i jak w każdym zakładzie pracy ciągłej, po długim dyżurze u nas należy się wolne. Ci z Państwa, którzy służą w straży pożarnej, ochronie i innych służbach dyżurnych znają to z autopsji.

Rząd powinien się odwołać w Strasburgu

- Będę wnioskował o odwołanie się od wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie Alicji Tysiąc - zapowiedział wicepremier Roman Giertych. Jeśli Trybunał po odwołaniu, ponownie przyzna rację Alicji Tysiąc, to Polska powinna rozważyć wycofanie się z protokołu z 1 maja 1993 r. o poddaniu się jurysdykcji Trybunału w Strasburgu.

Powstanie gigant bankowy

Brytyjski bank Barclays jest coraz bliżej przejęcia potężnego rywala, największego holenderskiego banku ABN Amro. Brytyjczycy zdecydowali się właśnie na przeniesienie swoje głównej siedziby z Londynu do Amsterdamu.

FINIS PHILOSOPHIAE

Pisze Platon: „Konstytucja i prawa nasze nie zadowalały obywateli i w ten sposób doszło do przewrotu. (…) Początkowo miałem nadzieję, że [nowi] wprowadzą rządy sprawiedliwe, na to też z nadzieją czekałem. I w krótkim czasie zobaczyłem, że ci sami ludzie (…) zlecili Sokratesowi, starcowi, którego znam i poważam, aby z innymi pomógł skazać pewnego obywatela. Ten jednak nie usłuchał: wolał zaryzykować życiem, niż uczestniczyć w tych niegodnych człowieka działaniach. Więc postanowiłem porzucić to przestępcze towarzystwo.

Trochę jestem rozczarowany

A tu i pakiet Kluski i szybkie sądy gospodarcze i wizyta premiera na giełdzie (druga już!) i Gunter Verheugen był miło zaskoczony spotkaniem z premierem Kaczyńskim (przed wywiadem, który z nim przeprowadziłem w poniedziałek powiedział mi, że prezydent Kwaśniewski nigdy nie powiedział mu tylu miłych rzeczy ile usłyszał od premiera Kaczyńskiego). I spotkanie z Angelą Merkel prezydenta Kaczyńskiego jakieś takie udane się wydaje... kompletnie to nie pasuje mi do ogólnie przyjętego obrazu rzeczywistości.

Sądy nie 24-godzinne

Okres od orzeczenia wyroku sądu 24-godzinnego do rozpoczęcia kary może trwać nawet do pół roku - donosi "Dziennik Łódzki".

Koniec ery Olejniczaka?

Wojciech Olejniczak podczas majowej konwecji SLD może stracić fotel szefa SLD - donosi dzisiejszy "Dziennik".

VAT nie wzrośnie

Ministerstwa Finansów i Budownictwa ustaliły, że od przyszłego roku stawka VAT na mieszkania i domy pozostanie na poziomie 7 proc. - donosi "Dziennik".

Jak sprzedawano PZL Mielec

Posłowie przyjrzą się prywatyzacji PZL Mielec. Tamtejsza fabryka samolotów została sprzedana firmie Sikorsky poniżej sumy, którą podało Ministerstwo Skarbu i Państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu - twierdzi "Życie Warszawy".

"Dziennik Zachodni": Wdowy z Halemby bez pieniędzy

Wdowy po górnikach z kopalni Halemba będą musiały jeszcze poczekać na odszkodowania obiecane im przez premiera Kaczyńskiego. Winna jest opieszałość śląskich urzędników, którzy nie zweryfikowali komu pieniądze się należą - informuje "Dziennik Zachodni".

Ministerstwo winne wysokich cen gazu

Polacy płacą za gaz więcej niż powinni. Winne temu jest Ministerstwo Gospodarki, które ciągle odkłada w czasie wprowadzenie zmian w sposobie naliczania opłat za ten surowiec - donosi "Trybuna".

Fried o tarczy w Polsce

Zastępca sekretarza stanu USA Daniel Fried przekonuje, że tarcza antyrakietowa będzie bronić nie tylko Stanów Zjednoczonych.

Tajne konto Wiesława Kaczmarka

Były minister skarbu i poseł SLD Wiesław Kaczmarek miał tajne konto w Szwajcarii. Tak zeznał w prokuraturze Marek Dochnal, który przebywa w areszcie, oczekując proces o łapówki. To kolejny polityki lewicy, którego lobbysta obciąża zza krat – pisze środowy „Fakt”.

"Głos Wielkopolski": Szpendowski agentem

Producent słynnej opery Rogera Watersa, Marek Szpendowski był przez wiele lat jednym z kluczowych agentów poznańskiej Służby Bezpieczeństwa. Miał pseudonim TW Ojo (z hiszp. Oko) – donosi środowy "Głos Wielkopolski".

"Metro": Pedofile będą izolowani

Po odbyciu kary więzienia pedofile nie wyjdą na wolność, ale trafią do zamkniętych ośrodków terapeutycznych . To najnowszy pomysł ministerstw Sprawiedliwości i Zdrowia. Takie leczenie nie będzie skuteczne - przekonują jednak specjaliści, wytykając wady projektu – pisze środowe "Metro"

"Gazeta Prawna": Emerytury będą waloryzowane co rok

Ustawa o emeryturach pomostowych wejdzie w życie w styczniu 2008 r.; emerytury i renty będą corocznie waloryzowane; górnicy zachowają przywileje, ale rząd będzie ograniczać prawo do wcześniejszych emerytur - zapowiada wicepremier Ludwik Dorn w wywiadzie udzielonym "Gazecie Prawnej".

"Puls Biznesu": Totek bierze wszystko

Widmo krąży nad Polską. Widmo hazardu. Totalizator Sportowy zapowiada, że stłamsi konkurencję, wydając aż 3,5 mld złotych na wideoloterię – pisze środowy "Puls Biznesu" .