Najnowsze

Najnowsze

Dalajlama chce się spotkać z Chińczykami

Dalajlama XIV chce spotkać się z przywódcami Chin, jeśli otrzyma "konkretne wskazówki" ze strony Pekinu świadczących o gotowości do dialogu. Dodał, że spotkanie może nastąpić "gdziekolwiek".

Rosjanie: Wajda "zrobił swoje"

- Andrzej Wajda zrobił swoje. Reszta należy do nas - potomków tych, którzy rozstrzeliwali i tych, którzy zostali rozstrzelani - to tylko jeden z komentarzy w rosyjskiej prasie po moskiewskim pokazie "Katynia" Andrzeja Wajdy.

Gruzja: Nie obłaskawiajcie Rosji

Państwa NATO nie powinny obłaskawiać Rosji blokowaniem przystąpienia Gruzji do Sojuszu Północnoatlantyckiego - stwierdził podczas wizyty w Waszyngtonie gruziński prezydent Micheil Saakaszwili.

Klich: stracimy dobrych żołnierzy

- Jeżeli proces weryfikacji WSI nie zostanie zakończony, bezpowrotnie stracimy ponad tysiąc, w większości dobrych, żołnierzy - ostrzega minister obrony narodowej Bogdan Klich.

"Polsko-polska walka o Traktat"

- Mamy do czynienia z walką polsko-polską o ratyfikację Traktatu Lizbońskiego - ocenił europoseł Ryszard Czarnecki. Jego zdaniem, Platformie zależy na tym, by przedstawić PiS jako partię antyeuropejską, natomiast partia Kaczyńskiego nie chce dopuścić do możliwości zmiany w Traktacie wywalczonego tzw. mechanizmu Joaniny.

"Wojna w Iraku nam się nie opłaciła"

Ekonomicznie wojna w Iraku nam się nie opłaciła, nie podbiliśmy gospodarczo tego kraju. Politycznie też już nie uda nam się nic ugrać, więc to jest dobry moment na zakończenie polskiej misji w tym kraju - uważa Maria Wągrowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych, poranny gość TVN24.

Dyplomaci szukali afrodyzjaku dla Sikorskiego

W trakcie dyplomatycznej wizyty w Chinach szef MSZ Radosław Sikorski nawiązywał dobre kontakty na... lokalnym targowisku - donosi "Nasz Dziennik". Czego minister szukał na straganach? Jak się okazuje, chodziło o afrodyzjak ze sproszkowanego rogu jelenia. Do poszukiwań tego specyfiku Sikorski zaangażował nawet personel polskiej placówki dyplomatycznej.

Plaża w centrum metropolii

Już po raz drugi w stolicy Meksyku otwarto sztuczną plażę. Marcowe upały nie są tam rzadkością, nic więc dziwnego, że plażowiczów z każdym dniem przybywa.

Muzeum Powstania wchodzi w trzeci wymiar

Już w połowie kwietnia siedząc sobie np. przy biurku w Australii czy w innym, dowolnym miejscu na świecie będzie można przejść kanałem powstańczym. A to dzięki nowej, internetowej odsłonie Muzeum Powstania Warszawskiego, które wkrótce będzie można zwiedzać wirtualnie.

Katastrofa w Grenoble: zawiodły hamulce

Zły stan techniczny był przyczyną katastrofy polskiego autokaru, do której doszło 22 lipca 2007 roku w okolicach miasta Vizille, we wschodniej Francji. Tak wynika ze wstępnego raportu ekspertów, cytowanego przez lokalny dziennik "Le Dauphine Libere". W katastrofie zginęło 26 osób, a 24 zostały ranne.

MEN weźmie się za wagarowiczów

W najnowszym raporcie Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że resort edukacji nie wywiązuje się z obowiązku sprawdzania, czy uczniowie chodzą do szkoły. Teraz ministerstwo chce to zmienić i pod lupę weźmie wagarowiczów - piszą "Rzeczpospolita" i "Gazeta Prawna".

"Cyknij tram"

Kosztuje grosze, silnie uzależnia i w półtora miesiąca może doprowadzić do zawału serca. Młodzież "odkryła" nowy narkotyk. To tramal - bardzo silny i niebezpieczny lek przeciwbólowy, stosowany głównie w terapii nowotworowej - alarmuje "Polska".

Platforma rośnie w siłę

Ponad połowa Polaków deklaruje poparcie dla Platformy Obywatelskiej, co więcej - popularność partii Donalda Tuska stale rośnie - wynika z sondażu TNS OBOP dla "Dziennika". Ale uwaga - aż co trzeci badany wobec PO odczuwa obojętność.

Funkcjonariusze Macierewicza bez certyfikatów

Szefowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego odebrali dostęp do tajnych informacji ok. 60 funkcjonariuszom i pracownikom tej służby przyjętym tam przez Antoniego Macierewicza. Są podejrzani o wynoszenie lub kopiowanie najtajniejszych akt - donosi "Gazeta Wyborcza".

Powolne śledztwo ws. corhydronu

Śledztwo w sprawie zamiany leków w jeleniogórskiej Jelfie może potrwać jeszcze kilka lat - donosi dziennik "Polska". Według gazety, badania fiolek z podejrzanym corhydronem utknęły w miejscu.

Tragiczny wypadek pod Bydgoszczą

Jedna osoba nie żyje, a cztery zostały poważnie ranne - to tragiczny bilans wypadku, do którego doszło w powiecie żnińskim w kujawsko-pomorskiem.

Prezydent na tróję... z dwoma minusami

Polacy surowo oceniają głowę państwa - tak przynajmniej wynika z sondażu GFK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Z obliczeń dziennikarzy wynika, że ankietowani wystawili Lechowi Kaczyńskiemu tróję z dwoma minusami.

Demonstracje antywojenne w Waszyngtonie

32 osoby aresztowano w Waszyngtonie podczas demonstracji, które odbywały się w 5. rocznicę rozpoczęcia amerykańskiej interwencji w Iraku. Nasi internauci przebywający w USA przesłali nam filmy z tych protestów.

Prezydent źle oceniany

Trzy z dwoma minusami - taką średnią notę wystawili Polacy Lechowi Kaczyńskiemu na półmetku jego urzędowania - donosi czwartkowa "Rzeczpospolita".

Hanna Lis nadal negocjuje umowę z TVP

Hanna Lis może nie poprowadzić 7 kwietnia "Wiadomości" w TVP. Prezenterka od grudnia negocjuje warunki umowy i nadal nie doszła do porozumienia z prezesem telewizji Andrzejem Urbańskim - informuje "Rzeczpospolita".

Sikorski przywiózł z Chin afrodyzjak z rogów

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wykorzystał jedną z dyplomatycznych wizyt w Chinach, by nabyć afrodyzjak przygotowany ze sproszkowanego rogu jelenia - informuje czwartkowy "Nasz Dziennik".

MEN nie wie, ilu nastolatków przestaje się uczyć

Ministerstwo Edukacji Narodowej w corocznie przyjmowanej polityce oświatowej pomijało problem obowiązku nauki nastolatków. Resort nie miał nawet danych, ilu nastolatków przestało się uczyć - informuje "Rzeczpospolita".

Uwaga na internetowych przestępców

W sieci działa coraz więcej aplikacji wykradających poufne dane. Oszuści podszywają się pod banki i wykradają hasła do kont. Prze kradzieżą nie zabezpieczają programy antywirusowe - informuje czwartkowa "Gazeta Prawna".

Błędem prezydenta jest m.in brak sprawnego

Brak spójnej wizji działania i sprawnego zaplecza - to zdaniem polityków i politologów podstawowe błędy prezydenta. Czwartkowa "Rzeczpospolita" analizuje półmetek urzędowania Lecha Kaczyńskiego.

Prezydent: Traktat będzie ratyfikowany

Po raz kolejny prezydent Lech Kaczyński zapewnił, że zależy mu na ratyfikowaniu traktatu. - Trzeba go jednak zabezpieczyć w ustawie ratyfikującej - podkreślił w wywiadzie dla "Dziennika" i przekonywał, że w Polsce nie ma sporu o traktat, jak twierdzą media. -Do końca kwietnia sprawa będzie załatwiona w parlamencie - ocenił.

Operacja Iracka Wolność

20 marca 2003 r., ok. 5.30 rano, nad Bagdadem rozległy się syreny alarmowe. Chwilę później na stolicę Iraku spadła lawina pocisków rakietowych i bomb. Siły międzynarodowej koalicji, ze Stanami Zjednoczonymi na czele, rozpoczęły inwazję, której celem było obalenie reżimu Saddama Husajna.

Pięć lat w Iraku

Dokładnie pięć lat temu, 20 marca nad ranem, wojska amerykańskie wspomagane przez sojuszników, m.in. Polskę, zaatakowały Irak. Waszyngton przekonywał świat, że inwazja jest kolejnym etapem wojny z międzynarodowym islamskim terroryzmem. Po pięciu latach wiadomo już, że był to tylko pretekst. Związków Saddama z al-Kaidą nie udowodniono, a interwencja w Iraku stała się początkiem długotrwałego i krwawego konfliktu, którego ogromne koszty wciąż ponoszą USA, ich sojusznicy, a przede wszystkim sami Irakijczycy.

Tysiące ofiar wojny

Trudno oszacować faktyczną liczbę cywilnych ofiar irackiego konfliktu . Najostrożniejsze dane mówią o blisko 90 tys. ludzi, dla których operacja „Iracka Wolność” i jej następstwa przyniosły jedynie śmierć.