Najnowsze

Najnowsze

Sondaż: ufamy Tuskowi

Premier Donald Tusk budzi największe zaufanie spośród wszystkich polityków - wynika z sondażu CBOS. Tuż za nim plasują się wicepremier Waldemar Pawlak i Zbigniew Religa.

Tusk: to ja odpowiadam za politykę zagraniczną

Nie będę wrażliwy na połajanki. To szef rządu odpowiada konstytucyjnie za politykę zagraniczną - mówi Donald Tusk, który zdecydowanie odpowiada na zarzut prezydenta, że nie poinformował go o decyzji w sprawie Rosji i OECD. - W expose premier obiecywał konsultacje, teraz robi co innego. Prezydent to nie dekoracja w polskiej dyplomacji - ripostuje Paweł Kowal (PiS).

Iran: Będzie nowe śledztwo w sprawie śmierci dziennikarki

Irański Sąd Najwyższy nakazał nowe śledztwo w sprawie śmierci irańsko-kanadyjskiej fotoreporterki, Zahry Kazemi, którą na śmierć pobił agent wywiadu podczas "przesłuchania". Proces przeprowadzony przez sąd pierwszej instancji nazwał "niekompetentnym".

Liban: wojsko rozdziela walczących

Libańska armia została rozmieszczona na ulicach Trypolisu (miasta leżącego na północy tego kraju), aby nie dopuścić do powtórki z porannych wydarzeń, kiedy w wyniku starć między sympatykami i przeciwnikami Syrii zginęła jedna osoba.

14-latka i jej znajomy pobili na śmierć?

14-letnia wychowanka domu dziecka jest wśród podejrzanych o śmiertelne pobicie. Ona i jej 30-letni znajomy zostali już aresztowani. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia, o losie Katarzyny P. zdecyduje sąd d.s Rodziny i Nieletnich.

Kolejni żołnierze muszą zostać w areszcie

Dwaj kolejni żołnierze podejrzani o udział w ostrzelaniu afgańskiej wioski zostają w areszcie. Poznański sąd wojskowy oddalił zażalenie obrony st. szer. Robert B i ppor. Łukasza B. Wcześniej podobny wyrok zapadł w sprawie dwóch innych aresztowanych żołnierzy. Jeszcze dziś decyzja w sprawie kolejnego zażalenia.

Romaszewski wicemarszałkiem Senatu

Zbigniew Romaszewski (PiS) został wicemarszałkiem Senatu. Platforma Obywatelska, która długo nie chciała się na to zgodzić, tym razem poparła jego kandydaturę. Za jego kandydaturą zagłosowało 79 senatorów, 7 było przeciwnych, 3 senatorów wstrzymało się od głosu.

Lekarze: chcemy trzykrotnej średniej krajowej

Ewa Kopacz spotyka się dziś ze związkowcami z OZZL. Chce rozmawiać o tym, czy są skłonni - a jeśli tak, to za ile - pracować na starych zasadach. Lekarze stawiają sprawę jasno: wydłużenie czasu pracy jest warte pensji w wysokości trzech średnich krajowych.

Rosja chwali Tuska

- "Donald Tusk wychodzi naprzeciw Rosji", "Udowodnił, że nie rzuca słów na wiatr", "Warszawa może liczyć na wzajemność ze strony Moskwy" - rosyjskie gazety komentują zapowiedź Donalda Tuska, że Warszawa odstępuje od blokowania negocjacji Rosji w sprawie jej przystąpienia do OECD.

Poszukiwana matka dzieci, które wypadły z okna

Znajomi, rodzina i sąsiedzi - nikt nie wie, gdzie jest matka dwójki dzieci, które wypadły wczoraj z okna mieszkania na jednym z wrocławskich osiedli. Kobieta wyszła tylko po zakupy, w tym czasie rozegrała się tragedia.

Donald Tusk redaguje „Fakt”

Zapowiada wizyty w Moskwie, Watykanie i w Brukseli. Przedstawiciele jego rządu spotykają się z lekarzami w pilnej sprawie ograniczenia czasu pracy. Zapadają ostatnie decyzje dotyczące Stadionu Narodowego. Wydawałoby się, że premier ma nawał pracy, ale Donald Tusk znalazł czas dla "Faktu" i został jednodniowym naczelnym tej gazety.

Skazańcy mają budować stadiony na Euro 2012

Skazańcy, którzy z powodu przepełnionych więzień czekają na odsiadkę, powinni pracować przy budowie stadionów na Euro 2012 - uważa minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. W RMF opowiedział się za przywróceniem kary "robót publicznych".

Musharraf oddał dowództwo

Prezydent Pakistanu Pervez Musharraf ustąpił ze stanowiska szefa armii i zostanie zaprzysiężony ponownie, już jako cywilny prezydent, w czwartek.

ONZ może opuścić Darfur

- Żądania i przeszkody stawiane przez sudański rząd mogą uniemożliwić nam kontynuowanie misji - powiedział Jean-Marie Guehenno, szef misji ONZ w Darfurze, podczas sesji Rady Bezpieczeństwa.

Nie ma świąt bez choinki na głowie!

Przed świętami w sklepach wrze. Postanowiły to wykorzystać fryzjerki z hiszpańskiej grupy Sienta La Cabeza, którzy w centrach handlowych Hong Kongu zamieniają głowy co odważniejszych Chińczyków w odlotowe bożonarodzeniowe stroiki.

"Do Rosji trzeba było wyciągnąć rękę"

Przez ostatnie dwa lata polskie władze używały fatalnej retoryki wobec Rosji. Robienie komuś na złość jest głupie i krótkowzroczne. W polityce zagranicznej trzeba wyciągać rękę - w taki sposób senator Włodzimierz Cimoszewicz skomentował w TVN24 zapowiedź premiera, że Polska nie będzie blokować przystąpienia Rosji do OECD.

Chiński okręt zacumował w Tokio

Radość, uśmiechy, uściski dłoni oraz taniec tradycyjnego chińskiego smoka. W taki sposób Japończycy witali pierwszy od ponad 60 lat chiński okręt wojenny, który przypłynął do Tokio.

Klub pierwszych dam bez Danuty Wałęsy

Porozumienie ponad politycznymi podziałami, ale... nie ze wszystkimi. Maria Kaczyńska i Jolanta Kwaśniewska ogłosiły powołanie stowarzyszenia byłych i obecnych pierwszych dam. Według "Dziennika" nie zaprosiły jednak Danuty Wałęsy.

Adam Michnik mediatorem w Gruzji

Po dwóch tygodniach negocjacji między UE, Stanami Zjednoczonymi a Gruzją ustalono, że Adam Michnik zostanie rzecznikiem wolności mediów w Gruzji. Do Tbilisi pojedzie być może już jutro - podaje "Gazeta Wyborcza".

Cywile zginęli w NATO-wskim nalocie

Co najmniej 12, a według lokalnych władz nawet 25, cywilów zginęło w afgańskiej prowincji Nuristan w wyniku błędnego nalotu wojsk NATO. Ofiary to robotnicy drogowi.

Rosja chce pogodzić Bliski Wschód

- Rosja chce zorganizować następną bliskowschodnią konferencję pokojową - powiedział, wracając z konferencji w amerykańskim Annapolis, minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

Milioner skazany za machinacje w ONZ

Amerykański potentat wydobywczy Oscar Wyatt został skazany na rok i pięć dni więzienia za przekupywanie ONZ-towskich urzędników pracujących przy programie "Ropa za żywność", w ramach którego Wyatt nielegalnie kupował ropę od rządu Saddama Husajna.

Górnicy zgłaszają fałszerstwa

Kolejni górnicy opowiadają, jak w namawiano ich do fałszowania wskazań czujników metanu. Jeden z nich nagrał taką rozmowę. - Niech dyrekcja wie, że po tragedii na Halembie górnicy stali się odważniejsi i coraz głośniej zaczynają mówić o przekrętach - wyjaśnił w "Gazecie Wyborczej" Jarosław J.

Polscy żołnierze przed muzułmańskim sądem

Uczestnicy wojskowych misji w Afganistanie i w Iraku, którzy złamali prawo koraniczne, mogą być sądzeni przez miejscowe władze - pisze "Rzeczpospolita". To efekt przepisów wchodzących od nowego roku.

"Polska": Wracamy do głównego nurtu polityki

Zdaniem przebywającego z wizytą w USA ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, udział Polski we wtorkowej konferencji bliskowschodniej w Annapolis był wyrazem zaufania jej amerykańskich organizatorów do nowego rządu RP - pisze "Polska".

Pożegnalna impreza pracowników CBA

Długo, ale bez rozgłosu, bawili się w weekend w rządowym ośrodku w podwarszawskim Jadwisinie pracownicy CBA - dowiedział się "Dziennik". Gazeta donosi, że szef Biura Mariusz Kamiński spodziewa się odwołania i chciał podziękować współpracownikom za współpracę.

Rząd nie umie usunąć azbestu

Dachy i elewacje polskich domów ciągle pokrywają tysiące ton azbestu. Choć program usuwania szkodliwej substancji trwa już pięć lat, Ministerstwo Gospodarki wciąż nie ma pomysłu, jak się jej pozbyć - pisze "Metro".

Latające trumny

Piloci nazywają je latającymi trumnami. Kolejne rządy przekonują, że trzeba kupić nowe, bo te stanowią zagrożenie dla pasażerów. Teraz kancelaria premiera namawia turystów na przelot rządowymi maszynami na święta do Bułgarii - pisze "Życie Warszawy".