Najnowsze

Najnowsze

"L" w roli policji

W Białymstoku kamera samochodu egzaminacyjnego zarejestrowała pirata drogowego, który omal nie przejechał pieszego na pasach. Egzaminator dostarczył nagranie policji, która bez trudu znalazła kierowcę. Zajmie się nim sąd grodzki.

Minister bez PESEL-u

Podczas sejmowej debaty nad budżetem zapowiadał ograniczenie długu publicznego i niższe podatki. Na razie o jego działaniach słychać niewiele, a w mediach najgłośniej o nim było, kiedy okazało się, że... nie ma numeru PESEL.

Kobieta zmasakrowana na komisariacie

Co się stało w pokoju przesłuchań na jednym z posterunków policji w Luizjanie? Na nagraniu z posterunku widać szarpaninę między kobietą a policjantem. Chwilę później jej twarz jest cała we krwi.

Przełomem będzie ujawnienie dokumentów ws. Katynia

Stwierdzenie Władimira Putina, że zbrodnia katyńska była zbrodnią stalinowską nie jest niczym nowym. - Przełomem w tej sprawie byłoby ujawnienie przez Kreml, dokumentów na temat Katynia - mówi w TVN24 Andrzej Przewoźnik.

Minister od umarzania kar

Nie afiszował się w mediach, ale i tak było o nim głośno. W ciągu swoich 100 dni w rządzie zdążył umorzyć blisko 500 milionów złotych kary dla spółki J&S i zadbać o lukratywne posady dla partyjnych kolegów.

Nie widać końca śledztwa ws. Nangar Khel

Jeszcze 200 świadków - żołnierzy, rodziny podejrzanych i dowództwo armii - chcą przesłuchać prokuratorzy ws. wydarzeń w Nangar Khel. - To porażające, jak długo jeszcze moi klienci będą siedzieć w areszcie? - komentuje w TVN24 adwokat żołnierzy, mec. Jacek Kondracki.

"Nie każdy BOR-owiec musi być oficerem"

- 11 dni na szkolenie oficera BOR-u to stanowczo za krótko - komentuje doniesienia mediów w TVN24 były szef BOR gen. Mirosław Gawor. I podkreśla, że pośpiech o tyle nie jest wskazany, że przecież nie każdy funkcjonariusz musi być oficerem - mówił w TVN24 były szef BOR gen. Mirosław Gawor.

Wilk i Zając

Studio Małych Form PiSu zdecydowanie obniżyło loty. Nie chodzi o produkcję krótkich wniosków do prokuratury – w tym nadal przoduje – ale o krótkie formy filmowe. Po sukcesie kasowym – raczej „głosowym” liczonym oddanymi głosami – filmu o Kocie Sylwestrze i superprodukcji „Oligarcha”, tym razem przewiduję klapę bajki o Wilku Donaldzie.

Są wyniki sekcji zwłok oficerów CASY

Żołnierze, którzy zginęli w katastrofie samolotu wojskowego CASA zginęli tuż po uderzeniu maszyny w ziemię. Ani załoga, ani pasażerowie nie byli pijani. To wyniki sekcji zwłok, które trafiły do prokuratury badającej okoliczności styczniowej tragedii.

"Niebezpieczne kosmiczne ambicje USA"

Są pierwsze komentarze po zestrzeleniu przez USA uszkodzonego satelity. Moskwa podejrzewa, że operacja była jedynie przykrywką dla próby amerykańskiej tarczy przeciwrakietowej, a Chińczycy zarzucają Waszyngtonowi "niebezpieczne kosmiczne ambicje"

Kamiński: wzmocnić pozycję prezydenta

PiS chce zmiany konstytucji i wzmocnienia pozycji prezydenta. - Jego mandat pochodzi z wyborów powszechnych i dlatego prezydent powinien mieć większe prerogatywy - mówił w TVN24 rzecznik PiS Mariusz Kamiński.

"Macierewicz zasługuje na medal... niszczyciela"

- Antoni Macierewicz ma dużą zdolność, jeśli chodzi o likwidowanie czegoś, niszczenie. Niestety ma trudność z tworzeniem czegoś w to miejsce - powiedział w TVN24 Janusz Zemke z LiD. Dodaje, że nie jest możliwe postawienie go przed Trybunałem Stanu, czego chcą posłowie PO

Kenia: Jest porozumienie

Jest szansa na stabilizację w Kenii. Władze zgodziły się na utworzenie stanowiska premiera. Rozwiązania, które gwarantowałoby podział władzy domagała się opozycja. Do tej pory pracami rządu kierował prezydent.

"Papierowy" alarm w tokijskim zoo

Zebra ucieka z zoologicznej klatki, atakuje zwiedzających, w końcu pada postrzelona przez strażników - tak było w środę w tokijskim zoo. jednak krew się nie polała, bo zebra była... z papieru. A cała akcja to tylko ćwiczenia na wypadek trzęsienia ziemi.

Tusk: irlandzki cud do 2015 roku

- Nie przyjmuję zarzutów, że po 100 dniach wciąż nie ma irlandzkiego cudu. Sukces cywilizacyjny jest możliwy i pozostaje naszym celem, ale nie w tak krótkim czasie - mówi w rozmowie z "Faktem" premier Donald Tusk

Ziemia przyćmiła Księżyc

Słońce, Ziemia i Księżyc ustawiły się w jednej linii. W nocy z środy na czwartek można było obserwować całkowite zaćmienie Księżyca.

Szczecin: stajnia stanęła w ogniu

Pożar w stadninie koni w Załomiu pod Szczecinem. Przechowywane na strychu siano zapaliło się, a wkrótce potem ogień objął część stajni. Koniom nic się nie stało.

Marszałek "podetnie posłom skrzydła"?

Koniec darmowych podróży dla posłów? Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zlecił rewizję wydatków Kancelarii Sejmu na transport parlamentarzystów. W ubiegłym roku na przeloty samolotami Kancelaria Sejmu wydała ponad 6 milionów złotych - pisze "Dziennik".

Tysiące pielgrzymów w Meksyku

Barwne sztandary, kolorowe balony i tysiące pielgrzymów - Meksykanie oddali hołd Maryi z Gwadelupy. Wierni uczestniczyli w kolorowej procesji i modlili się w bazylice przed obrazem Matki Boskiej.

Bajka PiS o Donaldzie

PiS przygotowało medialną niespodziankę na sto dni rządu Donalda Tuska. "Dziennik" dotarł do spotu reklamowego, którego premiera telewizyjna jest zaplanowana na czwartek po "Wieczorynce" w TVP1. Nieprzypadkowo, bo materiał utrzymany jest właśnie w konwencji bajki o Czerwonym Kapturku.

Ziobro unika dr. G., a dowodów coraz mniej

Prokuratura zwraca dr. Mirosławowi G. alkohole i wieczne pióra, które CBA przedstawiało jako dowody korupcyjnej działalności kardiochirurga, a Zbigniew Ziobro robi wszystko, by nie stanąć w sądzie twarzą w twarz z oskarżanym przez siebie lekarzem - pisze "Gazeta Wyborcza".

5 zł za litr benzyny?

Podwyżki na stacjach już ruszają. Na razie powoli, ale w sezonie letnim kierowcy złapią się za kieszeń - przewiduje "Puls Biznesu".

Bunt za rentę

- Rząd nigdy nie otrzyma zgody społeczeństwa, a także związków zawodowych na zabranie rencistom 21 mld zł - ostrzegł w rozmowie z "Trybuną" Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, komentując informujący o przygotowywanym z Ministerstwie Pracy projekcie nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Magister bez podwyżki

Najwyższe podwyżki w 2007 r. dostali pracownicy najniższego szczebla: pokojówki, kelnerzy, budowlańcy. Powód? Ludzi wykonujących te zawody najbardziej u nas brakuje - wyjaśnia "Metro".

Traktat unijny zagrożeniem dla Polski?

- Polacy powinni mieć możliwość wypowiedzenia się w referendum na temat ewentualnego przyjęcia bądź nie traktatu reformującego UE - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" dr Urszula Krupa, eurodeputowana i inicjatorka projektu ogólnonarodowego referendum w sprawie ratyfikacji traktatu reformującego UE.

Tusk: Chciałbym rządzić do 2015 roku

- Nie przyjmuję zarzutów, że po 100 dniach wciąż nie ma irlandzkiego cudu. Sukces cywilizacyjny jest możliwy i pozostaje naszym celem, ale nie w tak krótkim czasie - mówi w rozmowie z "Faktem" premier Donald Tusk.

Zdrowie to portfel?

- Chcąc się leczyć, Polacy są zmuszeni do korzystania z płatnych prywatnych usług medycznych - pisze "Rzeczpospolita". Dlatego obroty świadczących jest firm rosną bardzo szybko, a największe z nich odnotowały w ubiegłym roku rekordowe 30-40 proc. zwyżki przychodów.

Projekty rządowe lepsze od poselskich?

- Marszałek musi pilnować, aby niektóre kwestie rozwiązań systemowych proponowanych przez posłów nie zastąpiły działań rządowych - mówi "Gazecie Prawnej" marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Śląski park militarny

Konserwatorzy zabytków z Będzina, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej postanowili stworzyć Park Kultury Militariów Zagłębia. Wpadli na ten pomysł, kiedy dowiedzieli się o odkryciu kolejnych bunkrów w będzińskiej dzielnicy Grodziec, odnalezionych przez członków Stowarzyszenia Pro Fortalicium. Są to schrony przeciwlotnicze - pisze "Dziennik Zachodni".