Najnowsze

Najnowsze

Turyści wracają po tragedii

Większość obszaru południowo-zachodniej chińskiej prowincji Syczuan została ponownie otwarta dla turystów - informuje w poniedziałek "China Daily". Podczas majowego trzęsienia ziemi zginęło tam prawie 70 tys. ludzi, a kilka milionów zostało bez dachu nad głową.

Gronkiewicz-Waltz irytuje kolegów z PO

Warszawskie działania Hanny Gronkiewicz-Waltz nie zyskały aprobaty Platformy Obywatelskiej. - Nigdy nie należała do osób bliskich Donaldowi Tuskowi. Ale teraz w kierownictwie partii narasta już prawdziwa irytacja – mówi "Rzeczpospolitej" anonimowo jeden z czołowych polityków PO.

Zakładniczka z Legią Honorową

Była zakładniczka, przetrzymywana przez 6 lat w kolumbijskiej dżungli przez partyzantów z FARC, zostanie uhonorowana najwyższym odznaczeniem nadawanym przez francuski rząd - Legią Honorową.

Urlop? Dziadek na przechowanie do szpitala...

Szpitalne sale w wakacje zapełniają się starszymi ludźmi. Oddają je tam rodziny, aby pod pretekstem choroby zapewnić sobie spokojne wakacje. Właściwie nie mają alternatywy, bo w Polsce nie ma systemu opieki krótkoterminowej - alarmuje "Dziennik".

Słowackiego czytamy w całości

Polacy chcą, by dzieła Słowackiego czy Gombrowicza były obowiązkowymi lekturami czytanymi w całości - takie są wyniki badań, które na zlecenie "Dziennika" w piątek i sobotę przeprowadził TNS OBOP.

Angielski nieobowiązkowy

Według nowej reformy nauczania opracowanej przez MEN, od 1 września każdy pierwszoklasista będzie obowiązkowo uczył się języka obcego. Pomysł firmowany przez minister Katarzynę Hall z niepokojem przyjmują szefowie resortów edukacji poprzednich rządów. Obowiązek nauki powinien dotyczyć języka angielskiego, a nie jakiegokolwiek innego języka - mówią "Dziennikowi".

Traktat za stocznie?

W środę Komisja Europejska ma zdecydować o losie naszych trzech stoczni. Jeśli uzna, że muszą zwrócić pomoc publiczną, upadną - pisze "Gazeta Wyborcza".

Pracujemy coraz krócej

W ciągu trzech ostatnich lat roczny czas pracy przeciętnego pracownika skrócił się o 23 godziny - podaje "Puls Biznesu".

Policja żegna się z polonezem

Warszawska policja nie będzie już ścigać piratów drogowych i przestępców polonezami. Ogłosiła chce się pozbyć 26 takich aut. Czy znajda się na nie chetni?

23 osoby stratowane w Sudanie

23 osoby zostały dosłownie zadeptane przez tłum w Sudanie. Tragedia wydarzyła się podczas uroczystego przejścia do służby wojskowej nowych roczników.

Brytyjski rząd powybija zęby rekinom

Kto jest dla nich wzorem? Słynny Mackie Majcher z "Opery za trzy grosze". Na ulicach Londynu i w całej Wielkiej Brytanii grasują coraz liczniejsze bandy nożowników. Rząd chce zmiękczyć przestępców. W ramach nowego planu resocjalizacji, skazani musieliby odwiedzać szpitale na których leżą poranieni nożem, spotykać się z rodzinami ofiar i odsiadującymi wyroki więzienia za posługiwanie się tą bronią.

Znani prawnicy prali brudne pieniądze

Katowicki Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej na przełomie marca i kwietnia wszczął śledztwo w sprawie prania brudnych pieniędzy, w czym mieli brać udział m.in. adwokaci i właściciele kancelarii prawnych - napisała "Rzeczpospolita".

Nauczyciele nie dostaną emerytur pomostowych

W tym tygodniu skończą się konsultacje projektu ustawy o emeryturach pomostowych. Agnieszka Chłoń-Domińczak, wiceminister pracy i polityki społecznej, zapowiada na łamach "Gazety Prawnej", że rząd nie ugnie się pod presją związków zawodowych, które domagają się, aby świadczenia te były wypłacane zdecydowanie większej liczbie osób.

Zmarł Europejczyk nadzwyczajnej wielkości

- Uosabiał podstawowe wartości ideału europejskiego - napisał prezydent Francji Nicolas Sarkozy. - Odszedł wspaniały polski patriota i zagorzały Europejczyk - wtórował prezydent Włoch Giorgio Napolitano. - Nie żyje symbol wolności - dodał Jose Barroso. Śmierć Bronisława Geremka wywała lawinę kondolencji w całej Europie.

Bez poparcia Geremka nie byłoby polskich reform

Bez poparcia Bronislawa Geremka start polskich reform byłby bez porównania trudniejszy. Wejście Polski do NATO to jego wielka zasługa. Był jedynym Polakiem, który startował w wyborach na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i miał na wybór duże szanse - tak o zmarłym w niedzielę profesorze mówią polscy politycy.

Berlusconi chce rządzić... cenami ropy

Premier Włoch Silvio Berlusconi tuż po szczycie w Paryżu zaapelował o spotkanie konsumentów ropy naftowej i ustalenie maksymalnej ceny, jaką będą w stanie za nią zapłacić starając się w ten sposób zagrozić eksporterom tego surowca.

Ośmiolatek utonął w gliniance

W gliniance w Chełmie (Lubelskie) utonął ośmioletni chłopczyk. Dziecko bawiło się nad wodą z rodzicami i trójką rodzeństwa.

Wizytówka Warszawy skończona

Granitowe płyty, reprodukcje obrazów Canaletta, mnóstwo latarni i drzew - zakończył się właśnie przebiegający w bólach remont warszawskiego Traktu Królewskiego. Jedna z najbardziej reprezentacyjnych i zabytkowych ulic Warszawy jest otwarta od niedzieli.

Sześcioro dzieci rannych w Serbii opuściło szpital w Katowicach

Sześcioro dzieci poszkodowanych w piątkowym wypadku polskiego autokaru w Serbii opuściło Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Poprawia się także stan rannych, którzy pozostali w Serbii. Zarzuty usłyszał natomiast kierowca autokaru, grozi mu 8 lat więzienia.

Prezydent Sopotu: jestem niewinny

- Jestem niewinny - zapewnił Jacek Karnowski, którego o korupcję oskarża znajomy biznesmen. Prezydent Sopotu zapowiedział też, że oddaje się do dyspozycji prokuratury i udaje na kilkudniowy bezpłatny urlop. Sopocki PiS domaga się od niego dymisji lub co najmniej zawieszenia działalności publicznej.

"Bez reszty oddany sprawom Polski"

- Bardzo smutna wiadomość, jestem tym najgłębiej poruszony - powiedział prezydent Lech Kaczyński na wieść o śmierci Bronisława Geremka. - Był człowiekiem bez reszty oddanym sprawom Polski i Polaków - wtórował premier Donald Tusk. - Rozmowa z nim była przygodą - dodał były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Festiwal błota w Korei

Pedanci będą tego miejsca unikać - w Korei Południowej odbywa się coroczny festiwal błota. Można tu nacieszyć się wszystkimi rodzajami błotnych kąpieli, błotnymi masażami, wrestlingiem w błocie i błotną kosmetyką.

Ekolodzy na wieży Eiffla

Około 15 ekologów z Greenpeace wspięło się w niedzielę na wieżę Eiffla w Paryżu, gdzie rozwiesili transparent w proteście przeciwko polityce nuklearnej Francji. Wszystko podczas spotkań liderów 40 państw w ramach Unii dla Śródziemnomorza.

Lech Kaczyński już we Francji

Prezydent Lech Kaczyński z żoną przybyli z dwudniową wizytą do Paryża. Na zaproszenie prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego, razem z kilkudziesięcioma przywódcami państw, wezmą udział w uroczystości oficjalnego powołania Unii dla Śródziemnomorza.

Szef PiS na Jasnej Górze: chcą osłabić Polskę

- Musimy odrzucić zło i wejść na drogę do ostatecznego zwycięstwa - ogłosił słuchaczom Radia Maryja na Jasnej Górze Jarosław Kaczyński. Według prezesa PiS istnieje plan, by "osłabić państwo i naród".