Najnowsze

Najnowsze

Opozycja znów wyjdzie na ulice

- Przejdziemy przez bardzo ciemny okres w historii tego kraju - mówią przedstawiciele kenisjkiej opozycji, która w przyszłym tygodniu planuje trzydniowe ogólnonarodowe protesty przeciwko wynikom wyborów prezydenckich i prezydentowi Mwai Kibakiemu.

Wybuch w kopalni stalowego giganta

Siedmiu górników zginęło w kazachstańskiej kopalni należącej do stalowego giganta ArcelorMittal, który swoje interesy prowadzi również w Polsce. 23 górników uznaje się za zaginionych.

"USA nie doceniają polskich wysiłków"

Zmiana na twardszy kursu Warszawy w kwestii budowy tarczy antyrakietowej to wina Amerykanów, którzy nie docenili polskiego zaangażowania w Iraku i Afganistanie - pisze opiniotwórczy "The New York Times".

Kowal: ktoś mnie wrabiał

- Nie współpracowałem z WSI. Zarejestrowano mnie jedynie jako współpracownika - mówił w TVN24 Paweł Kowal. Choć teczka byłego wiceszefa MSZ była wśród dokumentów WSI, informacja o nim nie znalazła się w raporcie z weryfikacji służb, który został opublikowany właśnie przez prezydenta - twierdzi "Dziennik".

Waszyngton ostrzeżony przez Musharrafa

Jeśli amerykańskie oddziały w pogoni za bojówkami Al-Kaidy i talibami przekroczą pakistańskie granice, zostaną potraktowane jako najeźdźcy - ostrzega prezydent Pervez Musharraf.

"Liczę na to, że komisja ws. śmierci Blidy to nie będzie show"

- Nie chcę ferować, kogo trzeba będzie przesłuchać. Komisja ma poważny zakres działania. Mam tylko nadzieję, że to nie będzie show - mówiła w TVN24 posłanka PiS Beata Kempa. Dziś posłowie wybiorą członków komisji śledczej, która ma wyjaśnić okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Jak rozedrganie miało naprawić ABW

Reformę ABW poprzez wprowadzenie "w okres drgań" i "skoordynowane posunięcia rozwibrowujące" zalecał zatrudniony w Agencji specjalny zespół kierowany przez prof. Andrzeja Zybertowicza. Dostał za to ok. 60 tys. zł - donosi Gazeta Wyborcza

Zamiast na narty jedź na obóz paramilitarny

Od soboty spora część polskich uczniów zaczyna ferie. Dla wielu to narty, śnieg, wypoczynek, dla innych - nuda. Ale na pewno nuda nie grozi koreańskim uczniom. Ci zamiast w góry, jadą na paramilitarny obóz przetrwania...

Żaden oficer nie jest winny Abu Ghraib

Według amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, za znęcanie się nad Irakijczykami w podbagdadzkim więzieniu Abu Ghraib nie odpowiada żaden oficer armii USA. Jedyny, który stanął przed sądem, został właśnie uniewinniony.

Lis będzie zarabiał krocie w TVP

Abonenci słono zapłacą za możliwość oglądania programów z udziałem Tomasza Lisa w TVP. Jego kontrakt opiewa na 70 tys. złotych miesięcznie. Do tego może on, według ocen ekspertów, liczyć na 100 tysięcy miesięcznie dla swojej firmy - podaje "Dziennik".

Zemsta ministrów na doktorze G.?

Czy to osobista niechęć kilku ministrów rządu Kaczyńskiego spotęgowała kłopoty kardiochirurga, doktora G., aresztowanego przed rokiem przez CBA? Taka teza pojawia się w wywiadzie z ówczesnym dyrektorem szpitala MSWiA w Warszawie, przeprowadzonym dla "Gazety Wyborczej".

Szczęśliwy biegacz

Jak zostać najszczęśliwszym człowiekiem - przynajmniej w Japonii? Wystarczy wygrać "Bieg Szczęśliwca" - zgodnie z wierzeniami, jego tryumfator ma zagwarantowaną przychylność losu.

Ziobro chciał oskarżyć Blidę

Ziobro i Święczkowski chcieli postawienia zarzutów Barbarze Blidzie. Do czasu pojawienia się wątku byłej posłanki SLD w aferze węglowej minister sprawiedliwości szczególnie nie interesował się tą sprawą - wynika z zeznań Konrada Kornatowskiego, do których dotarł "Dziennik".

Azbest grozi dzieciom

W co dziesiątej polskiej szkole ukryta jest trucizna w postaci rakotwórczego azbestu - pisze "Dziennik Zachodni". Może się to bardzo niekorzystnie odbić na zdrowiu uczących się w nich dzieci.

Dla kogo Orły 2008?

Już po raz dziesiąty Polska Akademia Filmowa przyzna Polskie Nagrody Filmowe Orły. Kandydatami są filmy fabularne oraz ich autorzy. Wśród nich m.in. "Sztuczki" Andrzeja Jakimowskiego, "Wino truskawkowe" Dariusza Jabłońskiego oraz "Nightwatching" Petera Greenaway'a. Konkursowi towarzyszy przegląd kandydujących filmów.

Pierwszy zdobywca Mount Everestu nie żyje

Edmund Hillary, nowozelandzki himalaista, który przeszedł do historii jako pierwszy zdobywca Mount Everest, zmarł w piątek w wieku 88 lat - powiadomiła ze smutkiem premier Nowej Zelandii Helen Clark.

Azbest ciągle groźny

"Dziennik Zachodni" dotarł do szokujących danych rządowych: w polskich budynkach ciągle jest 15,5 mln ton rakotwórczego azbestu. Najwięcej w szkołach i przedszkolach budowanych w latach 60., 70. i 80.

Z tarczą nie ma pośpiechu

Czechy skończą w kwietniu negocjacje z USA. Mogą jednak opóźnić ratyfikację umowy, dopóki rozmów nie dokończy Polska - ujawnia "Rzeczpospolita".

Są miliardy dla NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie miał mniejsze problemy z pieniędzmi na podwyżki dla lekarzy. Dzięki dobrej sytuacji gospodarczej do jego kasy wpłyną dwa miliardy zł więcej niż planowano - informuje "Rzeczpospolita".

"Strach" już dziś na półkach

"Strach. Antysemityzm polski tuż po wojnie. Historia moralnej zapaści" - książka, która już na długo przed jej polskim wydaniem wywołała dyskusje i kontrowersje, trafi dziś do księgarni. Autor, prof. Jan Tomasz Gross, opisuje w niej okrutne akty antysemityzmu w powojennej Polsce.

Chodakiewicz: Gross traktuje historię jak wycinankę

Publicystyka pod maską pracy naukowej - tak prof. Jan Marek Chodakiewicz, którego książka "Po zagładzie" przedstawia odmienną niż opisana w "Strachu" wizję stosunków polsko-żydowskich - ocenia publikację Jana Grossa.

Wyjechałeś? Lepiej się zamelduj!

Jeśli wyjeżdżamy na dłużej niż trzy dni powinniśmy się zameldować w miejscu, w którym aktualnie przebywamy. Taki obowiązek nakłada na nas prawo. Za jego nieprzestrzeganie grozi nawet 500 złotych grzywny - ostrzega "Dziennik Polski".

Czy twój pies już oddał krew?

Życie psa i kota, podobnie jak człowieka, nierzadko zależy od szybkiej transfuzji. W Polsce funkcjonuje tylko jeden bank krwi dla zwierząt - miesięcznie potrafi przyjąć nawet setkę honorowych dawców - informuje "Metro".

Jak zmobilizować rencistów

Rząd chce zmienić system aktywacji zawodowej osób niepełnosprawnych, tak aby więcej rencistów podejmowało pracę - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Nadal grzywna za brak meldunku

Jeśli wyjeżdżamy na dłużej niż trzy dni powinniśmy się zameldować w miejscu, w którym aktualnie przebywamy. Taki obowiązek nakłada na nas prawo. Za jego nieprzestrzeganie grozi nawet 500 złotych grzywny. O sprawie pisze "Dziennik Polski".

Czy twój pies oddał krew?

"Metro" informuje, życie psa i kota, podobnie jak człowieka, nierzadko zależy od szybkiej transfuzji. W Polsce funkcjonuje tylko jeden bank krwi dla zwierząt - miesięcznie potrafi przyjąć nawet setkę honorowych dawców.

Sądzi się z sądem

Częstochowski sędzia twierdzi, że jego przełożeni łamią prawa pracownicze. Wystąpił o odszkodowanie... do sądu. "Dziennik Zachodni" podkreśla: to precedensowa sprawa w Polsce.