Najnowsze

Najnowsze

Europę podzieliły deszcz i upały

Polaków czeka upalny weekend - zapowiadają synoptycy. Temperatury mogą sięgnąć nawet 30 stopni Celcjusza. Na taką pogodę nie może jednak liczyć cała Europa. Belgowie zmagają się z ulewami, a Niemcy z ... burzą piaskową.

Przebudzenie po tysiącu lat

Niebo zamknęło się nad Chile. To nie wizja współczesnej apokalipsy tylko efekt środowego przebudzenia się wulkanu Chaiten. Chilijskie lotniska zapełniają się oczekującymi na wylot pasażerami, których na ziemi uwięził wulkaniczny pył.

dlaczego Tusk toleruje Kamińskiego?

Jeżeli premier Donald Tusk chce zwalczać korupcję, powinien jak najszybciej rozstać się z Mariuszem Kamińskim, szefem CBA - specjalistą od pokazówek, nagonek i prowokacji, ale na pewno nie od ścigania łapówkarzy. Na tym polu szef CBA niewiele zdziałał - ocenia w "Gazecie Wyborczej" Jarosław Kurski.

Na Islandii zatrzęsła się ziemia

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Islandię. Choć prawdopodobnie nikt nie zginął, świadkowie mówią o rannych, a także poważnych zniszczeniach. Epicentrum trzęsienia o sile ponad 6 stopni w skali Richtera znajdowało się około 50 km na południowy-wschód od Reykjaviku. Informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy dzięki platformie Kontakt TVN24.

wietnamska bezpieka znowu w Polsce

Co najmniej 120 uchodźców z Wietnamu przesłuchała w Przemyślu służba bezpieczeństwa tego kraju - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Kilka złotych od obiadu

Nawet o połowę spadła liczba dzieci korzystających z darmowych obiadów w szkole. Wszystko przez bezduszne przepisy – alarmują dyrektorzy placówek. "Pieniądze trzeba wydawać przejrzyście" – odpowiadają urzędnicy. O tym w dzisiejszym "Życiu Warszawy".

Chcesz dziecko? Przygotuj 160 tys. zł

160 tys. złotych - to minimalna kwota, jaką wydają rodzice na swe dzieci do 20 roku życia - podaje "Dziennik". Wydajemy na nasze pociechy coraz więcej, bo wierzymy, że ułatwi to im życie - dodaje analityk dla "Rzeczpospolitej".

Piekarska wchodzi do gry

Rośnie grupa działaczy SLD, która chce, by szefem Sojuszu nie został ani Wojciech Olejniczak, ani Grzegorz Napieralski. Dlatego na sobotnim kongresie może pojawić się trzeci kandydat. Kto? Katarzyna Piekarska - ujawnia "Dziennik".

Komplement dla Mariusza Kamińskiego

Czym różni się więzień kryminalny od politycznego? Jak coś ukradnie kryminalista, to siedzi za przestępstwo pospolite, jeśli natomiast ukradnie coś polityk, to aresztowanie go jest represją polityczną - pisze w "Rzeczpospolitej" Rafał Ziemkiewicz.

Spotkanie w kancelarii

Premier wezwał wczoraj najważniejsze osoby w państwie na nadzwyczajną naradę nad ustawami zdrowotnymi - pisze "Rzeczpospolita".

Składka dla partii za stołek

W Platformie Obywatelskiej samorządowcy oddają do 10 proc. swojej pensji do partyjnej kasy. W PiS prezydent miasta oddaje 300 zł, a radni od 40 do 100 zł. Tak partie ściągają składki - akcentuje "Rzeczpospolita".

Trotyl w radomskiej kamienicy

Radomska policja namierzyła skład materiałów wybuchowych w jednym z mieszkań. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. W akcji uczestniczyli pirotechnicy i antyterroryści. Mieszkańcy kamienicy, w której znajdował się trotyl zostali ewakuowani. Informacje od zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt TVN24 od internauty.

Amerykanie dziękują polskim bohaterom

- Gdyby nie wasze bohaterskie czyny, świat byłby zapewne smutniejszy - zwracał się w czwartek do polskich weteranów amerykański ambasador Victor Ashe. Okazją do uroczystego odznaczenia walczących podczas drugiej wojny światowej było przypadające na ten dzień amerykańskie święto ku czci poległych żołnierzy.

"Zostawić pomnik Stalina!"

Czwartek, 29 majaPałac Kultury i Nauki na dobre wrósł w panoramę stolicy i nie powinno się myśleć o jego wyburzeniu - zgodzili się w "Magazynie 24 Godziny" radny Warszawy, wiceprezes zarządu PKiN, a także uznany architekt, który sam, jak wielu Warszawiaków, mówi o nim, "pomnik Stalina". Co do dalszego losu kontrowersyjnej budowli i sposobów na jej wykorzystanie zdania są już jednak podzielone.

Handel rozkwita na Wschodzie

W handlu zagranicznym moda na strefę euro powoli mija. Nasi przedsiębiorcy coraz częściej spoglądają w przeciwnym kierunku - zauważa "Puls Biznesu".

Fundusz ekologiczny czy polityczny?

Jeśli do 2010 roku Polska nie wywiąże się z międzynarodowych zobowiązań pozyskiwania energii z zasobów odnawialnych, to będziemy płacili potężną karę, w wysokości ponad miliard euro rocznie - ostrzega "Nasz Dziennik".

Sędziowie protestują, sprawy zdjęte z wokand

W piątek w polskich sądach dzień bez wokandy. Taką formą protestu sędziowie chcą wymóc na Ministerstwie Sprawiedliwości reformę systemu wyboru sędziów i ustalenie wynagrodzeń na poziomie gwarantującym "godność i niezależność urzędu". Strajk poparło Europejskie Stowarzyszenie Sędziów.

Bogactwo na papierze

Trwa zażarty spór między Turkami o Cementownię Nowa Huta. Firma popadła w finansowe tarapaty, a jej właściciel zwolnił 320 z 360 pracowników. Tymczasem na papierze Cementownia Nowa Huta i Polska Energetyka Holding mają być poważnymi inwestorami, współwłaścicielkami kilkunastu tureckich cementowni - ujawnia "Dziennik Polski".

McCain atakuje, Obama kontruje

Barack Obama coraz częściej znajduje się pod ostrzałem Republikanów. Jeszcze nie ucichła sprawa z Auschwitz, a senator z Illinois musi się tłumaczyć, dlaczego przez ostatnie dwa lata nie odwiedził Iraku. Zarzut wystosował kontrkandydat do prezydenckiego fotela, John McCain. Obama deklaruje, że odwiedzi Bagdad jeszcze przed listopadowymi wyborami.

Wyprzedzał na zakręcie. Zdemolował mur

Chwile grozy przeżyli w czwartek w godzinach popołudniowych mieszkańcy krakowskiej Nowej Huty. Kierowca rozpędzonego jaguara zdemolował betonowy płot jednej z posesji, po tym jak wypadł z drogi podczas wyprzedzania. Zdjęcia przesłał nam na Kontakt TVN24 internauta Mariusz.

Nie była dziewicą, nie jest żoną

Sąd w Lille unieważnił małżeństwo pary francuskich muzułmanów, bo panna młoda nie była dziewicą. Świeżo upieczony małżonek przekonał się o tym dopiero w noc poślubną, co - według sądu - było wystarczającą przesłanką, by unieważnić związek.

"Zostawić pomnik Stalina!"

Pałac Kultury i Nauki na dobre wrósł w panoramę stolicy i nie powinno się myśleć o jego wyburzeniu - zgodzili się goście "Magazynu 24 Godziny". Co do dalszego losu kontrowersyjnej budowli i sposobów na jej wykorzystanie zdania są już jednak podzielone.

Mało czasu, by zrobić miejsce w więzieniach

Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego posłowie mają jedynie 18 miesięcy, by rozwiązać problem przeludnionych więzień. Mogłaby w tym pomóc przygotowana jeszcze przez PiS ustawa o dozorze elektronicznym. Platforma ma jednak problemy, by zrealizować jej założenia. -ustawa jest dobra, ale system bardzo skomplikowany system - tłumaczyl w Magazynie "24 godziny" wiceminister sprawiedliwości Marian Cichosz.

Sondaż: lepsze oceny prezydenta

Ponad połowa (54 proc.) ankietowanych źle ocenia działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przeciwnego zdania jest jedna trzecia (32 proc.) - wynika z najnowszego sondażu CBOS. W ciągu miesiąca notowania prezydenta znacznie się poprawiły. Oceny parlamentu też.

Samochód spłonął po zderzeniu z drzewem

- Kierowca renault ustąpił piratowi drogowemu i uderzył w drzewo. Udało mu się uciec wraz z pasażerem, ale samochód doszczętnie spłonął - donosi nasz internauta Kamil i przesyła filmy na Kontakt TVN24. Obie osoby trafiły do szpitala.

"My ścigaliśmy przestępców, wy polujecie na szefa CBA"

- Gdyby CBA rzeczywiście współpracowało z FBI, po pierwsze złamałoby prawo, po drugie byłby to skrajny nieprofesjonalizm. To jak strzelanie z armaty do wróbla - stwierdził w "Kropce nad I" Zanusz Zemke (SLD). - Ta krytyka to polowanie na głowę Mariusza Kamińskiego - odciął się Zbigniew Wassermann (PiS).

Wiceprezydent Olsztyna kontra IPN

Wiceprezydent Olsztyna Tomasz Głażewski doprowadził do zmiany treści audycji miejscowego radia publicznego pt. "Z archiwum IPN". Kierownictwo rozgłośni zgodziło się usnąc fragment dotyczący informacji o jego domniemanym spotkaniu ze Służbą Bezpieczeństwa.