Najnowsze

Najnowsze

Ksiądz Bartołd idzie do Katedry

Ksiądz Bogdan Bartołd, wieloletni rektor warszawskiego kościoła św. Anny i legenda duszpasterstwa akademickiego obejmie funkcję proboszcza parafii archikatedralnej św. Jana Chrzcilciela na Starym Mieście - informuje "Dziennik".

50 tysiecy ludzi na urodzinach Mandeli

Nelson Mandela kończy 90 lat. Z tej okazji w Londynie zorganizowano specjalny urodzinowy koncert. Dla byłego prezydenta RPA zagrali m.in. Queen, Annie Lenox i Amy Winehouse. Dochód z koncertu przeznaczono na pomoc chorym na AIDS.

Silne burze nad całą Polską

Nad Bytomiem przeszła nawałnica - piszą internauci na Kontakt TVN 24 i przesyłają zdjęcia zasypanego gradem miasta. Urwanie chmury było nad Warszawą, Krakowem i na Śląsku. Ale to nie koniec nawałnic. Obfitych opadów deszczu mogą się spodziewać mieszkańcy m.in. Zamościa, Skierniewic, Przemyśla i Rzeszowa.

Co kłuje i Lecha Wałęsę, i Tadeusza Mazowieckiego?

- Nie przewidzieliśmy, że koszty zmian będą takie wysokie - powiedział pierwszy niekomunistyczny premier Polski Tadeusz Mazowiecki. - Wspierałem, ale w duchu nie godziłem się na to, bo widziałem jak Polacy biednieli a obcy ludzie zabierali nam najlepsze kąski - tak początek przemian ocenił Lech Wałęsa.

Dawny ubek dziś uczy studentów prawa

W sobotę mijają 52 lata odkąd poznańscy robotnicy wyszli na ulice. W wyniku dwudniowych starć z milicją śmierć poniosło wtedy 58 osób. Oficer UB, który wówczas nękał adwokata zbuntowanych robotników, dziś ma się świetnie - donosi "Polska". Wykłada na jednej z niepublicznych uczelni w Koszalinie.

Jak usidlić grubą rybę?

Panowie w surdutach i z finezyjnymi muchami pod szyją, panie ufryzowane, w pięknych sukniach i cudnych pończoszkach. – Taki teatralny teatr naprawdę lubię – uśmiecha się patrząc na swe dzieło Krystyna Janda, reżyserka "Grubych ryb". Premiera w warszawskim teatrze Polonia już w sobotę.

Komorowski: prezydent wmontowany w raport

Piątek, 27 czerwcaDobrze się stało, że Trybunał Konstytucyjny zakwestionował przepisy ustawy o ujawnieniu raportu z likwidacji WSI - zgodzili się goście "Magazynu 24 godziny". Według Bronisława Komorowskiego było to dzieło „poprzedniej ekipy, oszalałej z nienawiści do WSI", a prezydent w ujawnienie raportu został "wmontowany". - Ujawnienie danych agentów jest niedopuszczalne - wtórował Ryszard Kalisz.

Zabrakło na boiska w każdej gminie

Rząd wycenił budowę jednego boiska na milion złotych. Samorządowcy zrobili własne obliczenia i wyszły im dwukrotnie wyższe koszty. Niektórzy rezygnują z inwestycji - pisze "Rzeczpospolita".

Megainwestycja Pirelli Pekao RE

Włosko-polski deweloper zamierza zabudować osiedlami mieszkalnymi tereny wokół Huty Warszawa. Może tu powstać nawet 8,4 tys. mieszkań - pisze "Parkiet".

Zmowa taksówkarzy?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjrzy się sprawie podwyżek cen, planowanych przez największe krakowskie sieci taksówkarskie - pisze „Dziennik Polski".

Mniej pieniędzy z giełdy

Od początku roku firmy sprzedały na giełdzie akcje za 2,6 mld zł. Jest to prawie o 60 proc. mniej niż przed rokiem. Debiuty nie przyniosły już takich zysków jak poprzednio - pisze "Rzeczpospolita".

Warszawa zbiednieje

Koniec warszawskiego eldorado i rewelacyjnej sytuacji finansowej stołecznego samorządu. Na zmianie zasad podatkowych miasto do 2013 roku straci równowartość budowy II linii metra - "Życie Warszawy".

W Kenii Obama jest bohaterem narodowym

Uczniowie kenijskich szkół śpiewają o nim piosenki, jego portrety ozdabiają samochody, a matki nazywają jego imieniem swoje dzieci. Barack Obama stał się bohaterem narodowym Kenii.

Pokaz jedności

Po raz pierwszy w czasie kampanii przedwyborczej Brack Obama i Hillary Clinton stanęli obok siebie. Niedawni rywale wspólnie wystąpili na wiecu w New Hampshire.

Wiemy kto przyzna "Złotego Lwa"

Światowej sławy niemiecki reżyser Wim Wenders będzie przewodniczył jury tegorocznego 65. Festiwalu Filmowego w Wenecji. Prestiżowa impreza filmowa startuje w sierpniu.

Część ustawy o ujawnieniu raportu WSI niekonstytucyjna

- Ustawa o ujawnieniu raportu z weryfikacji WSI i aneksów do niego musi być uzupełniona o gwarancję praw człowieka - uznał Trybunał Konstytucyjny, uwzględniając część skargi SLD na tę ustawę. TK podkreślił, że do czasu nowelizacji ustawy prezydent musi się wstrzymać z ujawnieniem już przygotowanego aneksu do raportu.

<center>ŚWIAT 24/7</center>

Szczyt Unii Europejskiej i Rosji, kuriozalne wybory prezydenckie w Zimbabwe i północnokoreańskie gesty pojednania z Zachodem - to najważniejsze tematy, o których pisaliśmy w ostatnim tygodniu w tvn24.pl.

"Byli SB-ecy nadal szantażują ludzi"

- Ten film pokazuje, jak ważne jest kto był agentem. Bo takich ludzi jak Maleszka było w 1989 roku 100 tysięcy. Oni żyją w wolnym kraju zniewoleni, bo nadal są szantażowani przez SB-ków - mówi Ewa Stankiewicz, współautorka dokumentu "Trzech kumpli" w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24.

"Kochany komuchu, jesteś po prostu bezczelny!"

- Cieszę się, że mnie pan jeszcze nie uderzył, że mnie pan jeszcze nie oblał wodą - grzmiał rozgorączkowany Jerzy Wenderllich z SLD. - Za to pan mnie oblał, pomyjami - ripostował Zbigniew Romaszewski z PiS. Co wywołało takie emocje u gości "Magazynu 24 Godziny"? Dyskusja o prawach człowieka.

Komorowski: prezydent wmontowany w raport

Dobrze się stało, że Trybunał Konstytucyjny zakwestionował przepisy ustawy o ujawnieniu raportu z likwidacji WSI - zgodzili się goście "Magazynu 24 godziny". Według Bronisława Komorowskiego było to dzieło „poprzedniej ekipy, oszalałej z nienawiści do WSI", a prezydent w ujawnienie raportu został "wmontowany". - Ujawnienie danych agentów jest niedopuszczalne - wtórował Ryszard Kalisz.

Królowa kosztuje 66 pensów

Ile kosztuje komfort posiadania królowej i całej monarchii? Według sprawozdania finansowego Pałacu Buckingham, rodzina królewska pochłania 40 milionów funtów rocznie. Wypada po 66 pensów na każdą brytyjską głowę.

Zapal trawkę, bo papierosa nie wolno

Zwyczajnego papierosa w holenderskim "coffeeshopie" już nie zapalisz. Tamtejsze władze postanowiły bowiem nawet tam walczyć z nałogiem nikotynowym. Zakaz wchodzi w życie w przyszłym tygodniu.

Co dzieje się z dublerami Hermaszewskiego

Dokładnie 30 lat temu pierwszy i na razie jedyny Polak, mjr Mirosław Hermaszewski, poleciał w kosmos. Lot radzieckiego statku Sojuz 30 trwał 7 dni, 22 godziny, 2 minuty i 59 sekund. Co z tymi, którzy byli tak blisko, a musieli pozostać na Ziemi? Sprawdziły „Fakty”.

Furgonetka zatrzymała się na... mercedesie

Groźny wypadek na trasie A4 na Śląsku. Pędząca furgonetka najechała na tył osobowego mercedesa. W wyniku wypadku trzy osoby trafiły do szpitala. Zdjęcia przesłał nam na Kontakt TVN 24 internauta Jarek.

Pandy będą przesiedlone

Dziesiątki pand, które przeżyły trzęsienie ziemi w epicentrum kataklizmu w Chinach, trafią do nowego domu. Ciągle przerażone zwierzęta nie mogą pozostać tam, gdzie żyły dotychczas, bo na terenach objętych trzęsieniem jest nadal niebezpiecznie.

Enrique Iglesias: Wygramy!

- W finale z Niemcami wygramy 2:1 - z przekonaniem mówi hiszpański piosenkarz i autor oficjalnego hymnu Euro 2008. Enrique Iglesias, syn słynnego Julio jest już w Wiedniu i czeka na wielki finał. - Jestem dumny z Hiszpańskiego zespołu - mówi. Iglesias tuż przed meczem ma zaśpiewać oficjalny hymn Euro. Czyżby miałby to być hymn Hiszpanii?

Strajkują, bo przeszkadzają dorosłym

Dzieci kontra niektórzy dorośli. - Nie życzymy sobie boiska, nerwowo nie wytrzymujemy - mówią mieszkańcy jednego z bytomskich osiedli i, żeby dzieci nie bawiły się przed blokiem usypali kopiec. Ale najmłodsi nie składają broni. Ogłosili strajk.