Najnowsze

Najnowsze

Brytyjczycy chcieli dogadać się z Hitlerem?

Początek 1940 r. Niemcy okupują już Polskę i szykują się do inwazji na Francję. W tym czasie w Londynie dojrzewa pomysł, by dogadać się z Hitlerem, a z Londynu rusza tajna misja na negocjacje z nazistami. Kto i w czyim imieniu negocjował z Berlinem? Odtajnione archiwa ujawniają wstydliwą kartę brytyjskiej dyplomacji.

"Maszyna" i spółka w rękach policji

Podkarpaccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się m.in. włamaniami do barów, sklepów, zakładów usługowych i prywatnych domów. Funkcjonariusze zatrzymali sześć osób, w tym 39-letnią szefową gangu.

Platforma przerobi ustawy o IPN i lustracji

Klub Parlamentarny PO wraz z grupą ekspertów pracuje nad zmianami ustaw: lustracyjnej i o IPN; projekt ten ma jeszcze w tym roku trafić do Sejmu - powiedział w Radiu Zet przewodniczący klubu PO Zbigniew Chlebowski. Przedstawiciel PSL zasugerował odebranie Instytutowi funkcji śledczych, a Wojciech Olejniczak (SLD) jest w ogóle za jego likwidacją. IPN broni tylko PiS.

"Wszyscy cierpimy z powodu grubej kreski"

Na niedzielnych uroczystościach w 28. rocznicę porozumień sierpniowych z 1980 roku zabrakło Lecha Wałęsa, który jest skłócony z obecnym prezydentem Lechem Kaczyńskim. - Biorąc pod uwagę "stan zapalny" nie dziwie się, ale boleję nad tą sytuacją - mówił w Poranku TVN24 ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Wraca szkoła - jak radzić sobie ze stresem?

1 września tysiące dzieci przekroczą próg szkolny. Część z nich zrobi to po raz pierwszy. Ale został jeszcze jeden dzień wakacji. Trzeba go jak najlepiej wykorzystać, bo następne wakacje rozpoczną się dopiero 19 czerwca.

Zobacz jak Katrina zatopiła Nowy Orlean

Niemal dokładnie trzy lata temu w wybrzeża amerykańskich stanów Luizjany, Missisipi i Alabamy uderzył huragan Katrina. Zginęło wówczas 1209 osób, przede wszystkim mieszkańcy Nowego Orleanu.

Tusk nie chce być harcownikiem

Premier Donald Tusk chce, by Unia Europejska uzależniła zorganizowanie kolejnego szczytu UE-Rosja od całkowitego wycofania rosyjskich wojsk z Gruzji. W wywiadzie dla "Newsweeka" ostrzega też przed nadmiernym radykalizmem w podejmowaniu decyzji w sprawie konfliktu rosyjsko-gruzińskiego.

Muzułmanie poszczą i zmieniają się na lepsze

Od niedzieli w krajach muzułmańskich rozpoczyna się miesięczny post, ramadan, który ma zmienić i ulepszyć uczynki i myśli wiernych. Muzułmanie czczą nim objawienie Koranu prorokowi Mahometowi. Ścisły post za dnia w tym czasie to jedna z pięciu najważniejszych zasad islamu.

Londyn za sankcjami dla Moskwy

Przedstawiciele brytyjskiego rządu opowiadają się za nałożeniem przez UE selektywnych sankcji na wymienionych z nazwiska wysokich przedstawicieli prorosyjskich władz Osetii Południowej i Abchazji - informuje tygodnik "Sunday Telegraph". Propozycja Londynu będzie rozpatrywana na szczycie Unii w Brukseli w poniedziałek.

Dłuższa droga do Morskiego Oka

Turyści, którzy będą się chcieli dostać do Morskiego Oka, muszą się przygotować na dużo dłuższą wyprawę. 1 września zostanie zamknięta asfaltowa droga do stawu. Prace remontowe mają potrwać około dwóch miesięcy.

Deficyt mężczyzn w Australii

Australijkom coraz trudniej znaleźć partnera. Najnowszy spis ludności wykazał, że Australia cierpi na bezprecedensowy niedobór mężczyzn, których jest już o około 100 tys. mniej niż kobiet - powiadomił w sobotę internetowy serwis BBC.

Nie ma komu opancerzyć wojska

Wojsko twierdzi, że to producenci przecenili swoje możliwości, a eksperci mówią: to wojsko postawiło nierealistyczne warunki. Jedno jest pewne - mimo śmiertelnego zagrożenia dla polskich konwojów w Afganistanie, MON nie udało się zakontraktować niezbędnych na misjach opancerzonych samochodów patrolowych - donosi "Rzeczpospolita" na stronach rp.pl. Do ogłoszonego latem przetargu nie przystąpił żaden z producentów.

Kaczmarek: Zbigniew Z. przed Trybunał Stanu

Sobota, 30 sierpnia 21:00Afera gruntowa w ministerstwie rolnictwa, specjalna akcja CBA i poważne polityczne konsekwencje. Dokładnie rok temu wybuchła tzw. afera gruntowa. Co ma teraz do powiedzenia Janusz Kaczmarek, pierwszy minister IV RP zatrzymany przez służby specjalne? - Nie ma powodów do zdmuchiwania świeczek - mówi w Magazynie 24.

Jak Platforma nagradza stanowiskami

Były sekretarz generalny SLD Marek Dyduch dostał od Platformy Obywatelskiej miejsce w radzie nadzorczej państwowej spółki. Ma to być nagroda za to, że w marcu zagłosował za nowym marszałkiem z PO - informuje wyborcza.pl. Sprawa wywołała oburzenie opozycji, która mówi o korupcji politycznej.

Nikt nie chce dać posłowi PiS adresu sędziego

Trybunał Konstytucyjny nie udostępni posłowi Mularczykowi adresu sędziego Stępnia - ujawnia "Rzeczpospolita". Poseł PiS czuje się pomówiony wypowiedziami byłego prezesa Trybunału, ma jednak trudności z wytoczeniem mu procesu.

Legendarny "Lombard" trafił za kratki

Koncert na żywo za kratkami. Zespół Lombard zagrał dla więźniów zakładu karnego w Nowogardzie Szczecińskim. Ta niecodzienna metoda resocjalizacji spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem skazanych.

Trochę owadów i... nieobecność kota

W ten weekend przypadają Europejskie Dni Nietoperzy. Z tej okazji setki wolontariuszy w Wielkiej Brytanii przeprowadzą akcje informacyjne o zwyczajach tych chronionych zwierząt.

Kaczmarek: Zbigniew Z. przed Trybunał Stanu

Afera gruntowa w ministerstwie rolnictwa, specjalna akcja CBA i poważne polityczne konsekwencje. Dokładnie rok temu wybuchła tzw. afera gruntowa. Co ma teraz do powiedzenia Janusz Kaczmarek, pierwszy minister IV RP zatrzymany przez służby specjalne? - Nie ma powodów do zdmuchiwania świeczek - mówi w Magazynie 24.

"Niepotrzebne kłótnie o rocznicę Sierpnia"

- Wolałbym, żebyśmy razem świętowali 31 sierpnia. Ale Lech Wałęsa ma prawo do własnej decyzji – tak Bogdan Borusewicz skomentował postanowienie byłego prezydenta, który nie dołączy do niedzielnych uroczystości. Według marszałka Senatu, kłótnie wokół rocznicy są niepotrzebne.

Zobacz najbrzydszą kobietę na świecie

Na początek samochód wyłożony dziesięcioma tysiącami kryształów, całkowicie zasuszone ludzkie czaszki z Ekwadoru zmniejszone do rozmiarów pięści i twarz żyjącego człowieka cała porośnięta długimi włosami. Niemożliwe? A jednak. Wszystko to można zobaczyć na własne oczy w londyńskim muzeum osobliwości Trocadero.

Spiegel: OBWE ma dowody na winę Gruzji

Centrala OBWE ma coraz więcej wskazówek, że to działania gruzińskich władz doprowadziły do eskalacji konfliktu w Osetii Południowej - donosi niemiecki tygodnik "Der Spiegel". W raporcie OBWE mają też być dowody na zbrodnie wojenne popełniane przez Gruzinów.

Niemcy i Rosja wspólnie krytykują Francję

- Trzeba położyć kres próbom zaostrzenia napięć w Europie z powodu konfliktu rosyjsko-gruzińskiego - zgodzili się szefowie dyplomacji Rosji i Niemiec Siergiej Ławrow i Frank-Walter Steinmeier. Niemiecki minister dodał, że UE musi być "roztropna" w sprawie sytuacji na Kaukazie.

Wypadł z drogi i owinął się wokół drzewa

Tragiczny koniec wakacji. W Wielmoży na drodze 794 Kraków-Wolbrom kierujący samochodem osobowym renault wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu - poinformował nas na skrzynkę Kontakt TVN24 internauta mchrzan.

Kaczyński i Tusk konsultują strategię. Osobno.

Ofensywa dyplomatyczna prezydenta i premiera przed szczytem w Brukseli. O strategii UE obaj rozmawiali z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Ponadto Donald Tusk konsultował się z premier Ukrainy Julią Tymoszenko, a Lech Kaczyński - z prezydentem Wiktorem Juszczenko.

Rosja chce więcej obserwatorów OBWE

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew apeluje do Europy. Chce, by do Gruzji trafiło więcej niezależnych obserwatorów, którzy kontrolowaliby posunięcia gruzińskiego rządu. Miedwiediew miał powiedzieć o tym w czasie rozmowy telefonicznej z brytyjskim premierem Gordonem Brownem.

Rodzice okupują szkoły

Rodzice uczniów ze wsi Bogaczewo i Kalnik w warmińsko-mazurskim okupują szkoły. Protestują przeciwko likwidacji placówek. Według burmistrza Morąga, dalsze prowadzenie tych szkół jest nierentowne.

„Marzyłem, że przyleci Harry Potter i mnie uratuje”

Trzy dni trwał dramat zakładników przetrzymywanych przez czeczeńskich ekstremistów w szkole w Biesłanie. W szturmie rosyjskich wojsk zginęło ponad 300 osób, w tym ponad 100 dzieci. Cztery lata po tragedii dokumentalistka Ewa Ewart rozmawiała z ocalonymi. „Dzieci Biesłanu” w niedzielę o 12.20 w TVN24.

Ambasadorskie nominacje dla wszystkich z jednym wyjątkiem

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nominacje ambasadorskie, o które wnioskowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jednak nie wszystkie. Na podpis głowy państwa czekają jeszcze dwie osoby - Piotr Kłodkowski i Andrzej Krawczyk. Kancelaria prezydenta zapowiada jednak, że dla Krawczyka nominacji nie będzie.