Najnowsze

Najnowsze

Horror w prosektorium

Mieszkanka Mroczkowa koło Opoczna domaga się od prokuratury, by stwierdziła czy ciało jej babci zostało zbezczeszczone. Twarz starszej pani została zmasakrowana w szpitalnym prosektorium, prawdopodobnie przez szczury, donosi "Dziennik Łódzki".

Policyjny exodus

W niektórych miastach służbę porzuca już co trzeci policjant, alarmuje "Metro". W tym roku może odejść nawet 8 tys. mundurowych. - Nie zabraknie nas na ulicach, uspokaja Komenda Główna.

Tygodnik Powszechny: Kreml przejmuje kontrolę nad białoruską opozycją

Aleksander Łukaszenka wypuszcza więźniów politycznych i organizuje koncerty „Za niezależną Białoruś”. Wszystko to z obawy przed Rosją. Bo choć Kreml wciąż popiera dyktatora, to równocześnie podporządkowuje sobie białoruską opozycję, w której toczy się dziś walka o przyszłe „pozycje startowe”, pisze najnowszy "Tygodnik Powszechny".

Walka

I znów walka. Choć tym razem w super cywilizowanych warunkach. Walka oczywiście o zdjęcia i emocje. Chodzi o mój pobyt w Juracie. Alterglobalisci nie zawiedli. Jak zwykle dostarczyli tego czego potrzebowałem.

Sir Papież Benedykt

Amerykanie przyzwyczaili się do medialnych wpadek prezydenta Busha juniora. Dla niego wymyślili nawet specjalny termin - "buszyzm", którym podsumowują nowe "faux pas" swojego ulubieńca. Każdemu zdarza się przecież palnąć jakieś głupstwo, ale nadanie Papieżowi zaszczytnego tytułu "sir" to dla wielu już jazda bez trzymanki.

Wycieczkowe żniwa

Polacy wydadzą w tym roku na wyjazdy z biurami podróży co najmniej o pół miliarda złotych więcej niż w ubiegłym - wynika z szacunków "Rzeczpospolitej"

Drogówka za biurkiem

Jak podaje "Dziennik Polski", z policyjnych analiz wynika, że montaż fotoradarów zwiększa bezpieczeństwo na drogach. Problem w tym, że funkcjonariusze drogówki zamiast patrolować ulice, likwidować wypadki i stłuczki – ślęczą przy biurkach i „obrabiają” tysiące zdjęć kierowców uwiecznionych przez fotoradary.

Dom nad morzem

Boom na rynku mieszkaniowym przeniósł się z dużych miast do atrakcyjnych turystycznych miejscowości. Inwestorzy gotowi są płacić za mkw. nawet ponad 20 tys. zł - pisze "Życie Warszawy".

Polaków wakacje w domu

Mimo że wakacje zaczynają się już za niecały miesiąc, ponad połowa Polaków deklaruje, że nie zamierza nigdzie wyjeżdżać - pisze "Życie Warszawy". Inaczej jest z bezrobotnymi – połowa ma plany wakacyjne. To dowód na istnienie szarej stefy – mówią eksperci.

Stare księgi

Szykuje się wielka lustracja ksiąg wieczystych na Ziemiach Odzyskanych. Jak pisze "Rzeczpospolita", rząd przygotowuje projekt ustawy, dzięki której zostaną usunięte z nich nieaktualne wpisy o byłych niemieckich właścicielach.

Minister zdrowia czuje się dobrze

Minister zdrowia Zbigniew Religa ledwie tydzień temu przeszedł ciężką operację wycięcia guza z płuca. Podobno już spaceruje, a nawet wędkuje - dowiedział się dziennik "Fakt". W pierwszej rozmowie po operacji profesor Religa opowiedział gazecie, jak dochodzi do zdrowia i przyznał się, że nadal zamierza palić.

Profesor odpoczywa po operacji

Minister zdrowia Zbigniew Religa ledwie tydzień temu przeszedł ciężką operację wycięcia guza z płuca, a już spaceruje, a nawet wędkuje. W pierwszej rozmowie po operacji opowiedział "Faktowi" o tym, jak dochodzi do zdrowia i o tym... że nadal zamierza palić.

Polacy a prywatna służba zdrowia

Co dziesiąty Polak chce, żeby szpitale zostały sprzedane na otwartych przetargach po najwyższej możliwej cenie. Ponad połowa z nas nie chce prywatyzacji szpitali w ogóle, wynika z sondażu GfK Polonii dla "Rzeczpospolitej".

Zabójczy grad

Grad wielkości gołębich jaj pokrył Jabłonkę na Orawie kilkudziesięciocentymetrową warstwą lodu. Nawałnica trwała pół godziny, zniszczeniu uległo wiele hektarów pól uprawnych, zabite zostały też dwie krowy... - informuje "Dziennik Polski".

Jak prywatyzować?

Nieco ponad połowa (54 procent) Polaków sprzeciwia się prywatyzacji szpitali. Dość liczna grupa (41 proc.) popiera jednak ten pomysł - wykazał telefoniczny sondaż GfK Polonii dla "Rzeczpospolitej".

Dywidendy za granicę

Już we wtorek Telekomunikacja Polska i ING Bank Śląski wypłacą zagranicznym udziałowcom w formie dywidendy 1,2 mld zł brutto - informuje "Parkiet".

Rozmowy kontrolowane

Jak donosi "Gazeta Krakowska", każda rozmowa telefoniczna z Urzędem Miasta w Limanowej w województwie małopolskim rozpoczyna się od słów: "Informujemy, że wszystkie rozmowy są nagrywane". Pomysł burmistrza Limanowej, który chce rejestrować rozmowy, ma zapobiec nieporozumieniom pomiędzy urzędnikami a petentami.

"Bombowa" autostrada

Pociski z okresu II wojny światowej przeszkadzają w prowadzeniu prac na powstającym odcinku autostrady A1 Sośnica-Bełk na Śląsku. Inwestor w celu uniknięcia opóźnień, wynajął prywatną firmę saperską, która czuwa nad bezpieczeństwem pracowników i całej inwestycji - relacjonuje "Dziennik Zachodni".

Brak konkretów w sprawie tarczy

Piątek, 8 czerwca, 21:00 Tak określają wczorajsze spotkanie prezydenta Georga Busha z Lechem Kaczyńskim politycy i komentatorzy życia publicznego. Zdaniem gości specjalnego programu TVN24 poświęconego w całości wizycie Amerykańskiego prezydenta w Polsce, opinii publicznej należą się odpowiedzi na podstawowe pytania - czym jest tarcza i do czego, jeśli powstanie, ma służyć?

Bush czuje się lepiej

George W. Bush od południa znów uczestniczy w spotkaniach na szczycie G8. Po porannych dolegliwościach żołądkowych amerykański prezydent czuje się już zdecydowanie lepiej. O 16:20 planowany jest jego przylot do Polski.

Stasiak: Zaskakujące propozycje będą padały

Czwartek, 7 czerwca, 17:30 Władimir Putin proponuje wykorzystać radar w Azerbejdżanie zamiast budować elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce i w Czechach. Według Władysława Stasiaka, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego propozycja ta nie zagraża naszej pozycji negocjacyjnej ze Stanami Zjednoczonymi.

Palić tylko we własnym domu?

Sondaż GfK Polonia pokazują, ze pomysły walki z palaczami popiera większość Polaków. Ponad 1/4 poparłaby nawet całkowity zakaz sprzedaży tytoniu - donosi "Rzeczpospolita".

Bez reformy finansów gospodarka zwolni

Wzrost PKB przekroczy w tym roku 6 procent – uważają eksperci pytani przez „Rzeczpospolitą”. Podkreślają jednak, że najlepszy okres dla naszej gospodarki powoli mija.

Europejskie morza zagrożone

Europejskie morza stopniowo wymierają. To efekt zmian w linii brzegowej, nadmiernych połowów i masowego nawożenia gleby na ladzie - BBC cytuje raport naukowców, przygotowany na zlecenie Komisji Europejskiej.

Pacjent 300 razy tańszy od posła

Kiepskie żywienie, często łóżko w korytarzu, długie oczekiwanie na specjalistyczne badania - to rzeczywistość wielu polskich szpitali. Zwykły schorowany człowiek nie może liczyć na luksusy. Co innego ludzie władzy: posłowie, senatorowie czy ministrowie. Z budżetowych pieniędzy na utrzymanie w szpitalu przeciętnego obywatela wydaje się 3,20 złotych dziennie. Na posła... 900 złotych. To prawie 300 razy więcej! – oburzają się „Super Nowości”.

Delikatne negocjacje

Niedawno krakowskich radnych zbulwersowały doniesienia o tym, że izraelscy ochroniarze wycieczek szkolnych zachowują się w mieście jak u siebie, zamykają ulice na Kazimierzu, przeszukują mieszkańców. Skargi urzędu miasta dotarły do MSZ. Rząd chce, by Izraelczycy pracowali razem z polskimi ochroniarzami i by nie mogli nosić broni – ujawnia „Gazeta Krakowska”.

Tłumacz zawinił, zapłacą operatorzy

Fatalny błąd w tłumaczeniu unijnego prawa może boleśnie uderzyć w polskich operatorów komórkowych. Grozi im masowa ucieczka klientów - pisze "Dziennik"

Mimo braku rąk pokieruje samochodem

Historia Mirosława Jeznacha z Krzemieniewa pokazuje, że człowiek, który się nie podda w obliczu tragedii, może wiele dokonać. Jako młody chłopak stracił ręce. Dziś maluje, obsługuje komputer, a teraz będzie kierował samochodem - zapowiada "Gazeta Olsztyńska".