Najnowsze

Najnowsze

Więcej Boniego, mniej Hall

Na marginesie pierwszego czytania w Sejmie ustawy o systemie oświaty, Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego potwierdza "Trybunie", że tygodnie spędzone na negocjacjach ze stroną rządową przyniosły efekty. I chwali Michała Boniego za "koncyliacyjne nastawienie".

Wyrzuceni z wywiadu, wygrywają w sądzie

W tajnych procesach przed warszawskim sądem administracyjnym Agencja Wywiadu przegrywa ze swoimi funkcjonariuszami. Sąd uznał, że zostali oni zwolnieni bezprawnie przez byłego szefa AW Andrzeja Ananicza i powinni wrócić na swoje stanowiska - informuje "Dziennik".

TV Puls rezygnuje z redakcji katolickiej

W telewizji Puls nie ma już redakcji katolickiej - informuje "Dziennik". Dziennikarze ją tworzący i dwadzieścia innych osób z redakcji dostało wypowiedzenia. Dariusz Dąbski, prezes Pulsu, zapewnia jednak, że programy katolickie z anteny na pewno nie znikną.

Kochanowski nagrodzi zwolennika tortur?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka polski rzecznik praw obywatelskich dr Janusz Kochanowski uhonoruje nagrodą zwolennika kary śmierci dla nieletnich oraz torturowania więźniów w Guantanamo - twierdzi "Gazeta Wyborcza". Nagrodzonym według gazety ma być sędzia Sądu Najwyższego USA Antonin Scalia.

Niemcy chcą ścigać NKWD

63 lata po wojnie niemiecka prokuratura po raz pierwszy bada mord Armii Czerwonej na niemieckich cywilach - informuje "Gazeta Wyborcza".

Gruzja: pójdziemy każdą drogą, byle do NATO

W Brukseli we wtorek rozpoczyna się posiedzenie ministrów spraw zagranicznych z państw członkowskich NATO. Gdy brukselskie spotkanie planowano, oczekiwano, że jednym głównych tematów będzie ustalenie planu na rzecz członkostwa Gruzji w NATO. Dziś stoi to pod wielkim znakiem zapytania. - Zaakceptujemy wszystko, co zostanie zaproponowane przez naszych przyjaciół – deklaruje w wywiadzie dla tvn24.pl Giorgi Baramidze, gruziński minister ds. integracji europejskiej i transatlantyckiej.

Platforma gra tylko na efekt

Od 8 grudnia do świąt Bożego Narodzenia Platforma Obywatelska zamierza w każdym powiecie zaprezentować dokonania rządu - twierdzi "Nasz Dziennik". Gazeta dotarła do materiałów instruktażowych, podpowiadających działaczom PO, jak mogą udoskonalać swoje wystąpienia.

Kochanowski nagradza zwolennika kary śmierci

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka rzecznik praw obywatelskich dr Janusz Kochanowski uhonoruje ustanowioną przez siebie nagrodą im. Pawła Włodkowica sędziego sądu najwyższego USA Antonina Scalię - zwolennika kary śmierci dla nieletnich i umysłowo upośledzonych - informuje "Gazeta Wyborcza".

Wojsko stawia na biurokratów

Jeszcze w tym roku zostanie powołana nowa struktura Dowództwa Wojsk Specjalnych - twierdzi "Rzeczpospolita". W efekcie zamiast nowych komandosów przybędzie urzędników.

Mieszkania stanieją?

Deweloperzy w Warszawie obniżają ceny mieszkań nawet poniżej 6 tys. za mkw. Dzięki takiej cenie przyszły mieszkaniec może skorzystać z państwowego programu "Rodzina na swoim" - informuje "Życie Warszawy".

Zamienił emeryt siekierkę na kijek?

Agenci funduszy emerytalnych nabili przyszłych emerytów w butelkę. W listopadzie co druga osoba decydująca się na zmianę funduszu, przepisała się do gorszego - twierdzi "Gazeta Wyborcza".

Rewolucja wyborcza

Głosowanie przez internet, pełnomocnika i przez dwa dni - nad takimi zmianami w ordynacji pracują posłowie - informuje "Metro".

Macierewicz: Jaka służba, taki raport

Raport w sprawie gruzińskiego incydentu, przygotowany przez Agencję Bezpieczeństwa Wojskowego, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz nazwał w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" - "najbardziej nieprofesjonalną publicystyką propagandowo-polityczną jaką kiedykolwiek czytał w wykonaniu służb specjalnych".

Palikot to zwykły cham - według Kownackiego

Kolejna wymiana "uprzejmości" na linii Pałac Prezydencki-Janusz Palikot. Tym razem to szef Kancelarii Prezydenta - sprowokowany poniedziałkową decyzją prokuratury - nazywa kontrowersyjnego posła Platformy Obywatelskiej "zwykłym chamem".

Cenckiewicz: Nie po raz pierwszy pan prezydent mnie obraża

Poniedziałek, 1 grudnia Większe gwarancje i wyższa akcyza - to rządowy oręż w walce z kryzysem gospodarczym. Plan przedstawiony przez premiera o wartości ponad 91 mld złotych nie rzuca jednak na kolana polityków opozycji. - Nie wierzę w skuteczność rządu. Nie wykorzystaliście ostatniego roku, żeby nas przygotować na ten kryzys - mówił z "Magazynie 24 godziny" były marszałek Sejmu Maciej Płażyński. Wtórował mu Jerzy Wenderlich z SLD: - Do tej pory tylko obserwowaliście, a od obserwowania nikomu nie przybywa.

Kropka nad i 01.12

Poniedziałek, 1 grudnia Lech Wałęsa triumfuje: według niego odnalezienie esbeka, który miał go werbować, "kładzie" wszystkie teorie na temat jego współpracy z SB. – Cenckiewicz kłamie jak wściekły pies. Komuś zależało, żeby uśmiercić Edwarda Graczyka, bo z nim takich paszkwili nie można by pisać – grzmiał w „Kropce nad I”.

Transportowcy znów protestują

W poniedziałek zakończył się protest przewoźników samochodowych na granicy w Koroszczynie. Jednak już w piątek przewoźnicy rozpoczną nową akcję, podczas której mają zablokować przejścia na granicach w trzech miejscowościach.

Wyrok za skatowana czterolatkę

Za znęcanie się nad swoją 4-letnią córką zostali skazani na kary 7 i 5 lat więzienia. We wtorek Sąd Apelacyjny ma rozstrzygnąć, czy to za dużo, bo oboje rodzice złożyli odwołania od wyroku. Przed rokiem ciężko pobita dziewczynka trafiła do szpitala. Lekarze uratowali jej życie, ale zdrowia nie odzyska nigdy.

Poseł Górski powinien przeprosić. "Freestylem"

– Powinien wejść na trybunę sejmową, i tak jak miał swoje "freestyle" przez chwilę, powinien jeszcze raz tym "freestylem" przeprosić - tak słynną już sprawę posła PiS Artura Górskiego komentuje czarnoskóry aktor mieszkający od kilkunastu lat w Polsce. Na pytanie, czy polski rasizm istnieje i czy stanowi realne zagrożenie w programie „Teraz My - Dogrywka” próbowali odpowiedzieć Janusz Czapiński - psycholog społeczny oraz Rui Carlos Ferreira – aktor.

Jak politycy zarabiają na rolniczych dotacjach

Fikcyjnie zameldowany we wsi w Zachodniopomorskiem wiceminister środowiska Maciej Trzeciak zarobił krocie dzięki pobieraniu unijnych dopłat - wynika ze śledztwa "Rzeczpospolitej" i "Superwizjera TVN". Ale wiceminister nie jest jedyną osobą, która mimo ważnej państwowej funkcji postanowiła zostać nowoczesnym rolnikiem - i skorzystać z unijnych dotacji. Podobnie zrobił były prezes KRUS Dariusz Rohde.

Policja usunęła siłą blokujących granicę

Policja usunęła siłą grupę blokującą polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce. Przez cały dzień trwał tam protest przeciwko zmianom przepisów celnych, które drastycznie ograniczyły ilość papierosów, jakie można przenieść przez granicę. Przejście blokowało ok. 250 tzw. mrówek.

Kiedy odłączyć respirator? Spory o nowe przepisy

Rząd przygotowuje prawo, dzięki któremu każdy będzie mógł wydać zgodę na przerwanie swojego życia w razie nieuleczalnej choroby, w której nie mogą pomóc żadne zabiegi. - To zły pomysł. Ja walczyłbym o życie syna - komentował w "Magazynie 24 Godziny" ojciec chłopca, który przeżył taką sytuację: po pobiciu zapadł w śpiączkę.

Koalicja PO-PSL do 2015 roku?

W sytuacjach konfliktowych "warto sobie odpuścić" oraz ważny jest kompromis - zdaniem Zbigniewa Chlebowskiego i Eugeniusza Kłopotka taki jest przepis na udaną koalicję. w rocznicę zawiązania koalicji PO - PSL posłowie w programie "Teraz My" podsumowywali rok wspólnych rządów.

"Prezydent jest mieczem w rękach brata"

Prezydent zawetował w poniedziałek kolejne trzy ustawy. - Weta pana prezydenta pokazują, że jest on mieczem w rękach Jarosława Kaczyńskiego - mówi Grzegorz Dolniak z PO. - To już walka na noże między dwoma ośrodkami władzy - dodaje Eugeniusz Kłopotek z PSL.

Cenckiewicz: Nie po raz pierwszy pan prezydent mnie obraża

- Nie po raz pierwszy pan prezydent mnie obraża - tak Sławomir Cenckiewicz (jeden ze współautorów książki "SB a Lech Wałęsa") skomentował słowa Lecha Wałęsy w "Kropce nad I", który oświadczył, że "Cenckiewicz kłamie jak wściekły pies". Z kolei Jan Lityński z Partii Demokratycznej zarzucił Cenckiewiczowi, że ten zachowuje się w stosunku do Wałęsy "jak prokurator".

Weto dla konwencji "grożącej dobru rodziny"

Prezydent Lech Kaczyński zawetował ustawę upoważniającą go do ratyfikacji Konwencji ds. kontaktów z dziećmi, która mówi m.in. o prawach dzieci. Według prezydenta, wprowadzenie do naszego prawa regulacji tej konwencji może zagrozić dobru rodziny.

58 lat więzienia za rzucanie kamieniami

Do 58 lat więzienia - takiej kary zażądał prokurator dla sześciu nastolatków, którzy podczas listopadowych zamieszek na południu Turcji obrzucili kamieniami policyjne radiowozy.

"Jesteśmy gotowi ograniczyć emisję CO2"

- Polska jest gotowa zobowiązać się do redukcji emisji CO2 o 20 proc. do roku 2020 - zadeklarował Donald Tusk podczas pierwszego dnia Szczytu Klimatycznego ONZ w Poznaniu. Premier Danii Anders Fogh Rasmussen oświadczył, że walka ze zmianami klimatu to kluczowe wyzwanie i "potrzebne jest globalne porozumienie w tej sprawie". W 2009 roku w Kopenhadze ma zostać podpisane porozumienia w sprawie powstrzymania globalnego ocieplenia - umowa zdaniem Tuska, "za fundament będzie miała poznańskie obrady".

Kto spalił natowskie ciężarówki?

Nieznani sprawcy zaatakowali w pakistańskim Peszawarze skład wojskowych pojazdów przeznaczonych dla wojsk w Afganistanie. Dwie osoby zginęły.