Najnowsze

Najnowsze

Nowe zasady w sporach o błędy lekarskie

Pacjenci - ofiary błędów lekarskich - mogą wkrótce otrzymać potężny mechanizm egzekwowania odszkodowań, zapowiada "Dziennik", który opisuje projekt ustawy, przygotowanej przez Naczelną Izbę Lekarską. Nowe przepisy mogą wejść w życie już za kilka miesięcy.

Pitera chce jawności majątków

Obowiązkowe jawne oświadczenia majątkowe już nie tylko ministrów i parlamentarzystów, ale także wysokich urzędników przewidują założenia nowej rządowej ustawy antykorupcyjnej, która po wakacjach ma trafić do Sejmu, informuje "Dziennik".

Hot spot i Wi-Fi dla wsi

Coraz większa liczba samorządowców uważa, że w małych miejscowościach ważne są nie tylko kanalizacja czy dobre drogi, ale też dostęp do informacji. Marzy im się bezprzewodowy internet, pisze "Gazeta Wyborcza".

Masakra w lodziarni

Trzech mężczyzn i jedna kobieta zginęli podczas strzelaniny w lodziarni na dworcu kolejowym w Ruesselsheim pod Frankfurtem.

Jest projekt, ale nie ulga

Trzy tygodnie temu, wskutek sprzeciwu rządu, upadł projekt przyznania dodatków na dzieci nieobjęte tzw. dużą ulgą dziecięcą, przygotowany przez Lewicę. PSL chce wrócić z projektem we wrześniu, pisze "Nasz Dziennik". Może być jednak za późno.

Za 15 lat darmowe rozmowy przez komórki

Były minister finansów Jarosław Bauc, obecnie szef Polkomtela, wróży że za kilka lat telefony komórkowe staną się kartami płatniczymi. Wówczas operatorzy zaczną czerpać zyski z usług finansowych, a rozmowy będą bezpłatne, informuje "Puls Biznesu".

Od wojska nie uciekniesz

Osoby, które jak ognia unikają wojska nie będą mogły liczyć na żadną ulgę. Wszyscy, którzy nie przeszli przeszkolenia, mogą w najbliższych miesiącach spodziewać się wezwania. A jeśli skończy się pobór? Uparcie unikających służby wojskowej wymiar sprawiedliwości może szukać nawet przez 10 lat, czyli do czasu przedawnienia sprawy - czytamy w dzienniku "Polska".

Luksus dla rządowej agencji

Urzędnicy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, podlegającej Ministerstwu Gospodarki i zajmującej się wdrażaniem funduszy unijnych, będą jeździli na kontrole tak luksusowymi autami jak audi A6 czy saab, zapowiada "Rzeczpospolita".

Bo minister lubi Kraków?

Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich postanowił, że Dowództwo Wojsk Specjalnych zostanie przeniesione z Rembertowa pod Warszawą do Krakowa, informuje "Rzeczpospolita".

Waszczykowski nie dotarł do premiera

W Warszawie rusza w środę kolejna tura negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej. Tymczasem zdymisjonowany wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski twierdzi w "Rzeczpospolitej", że Donald Tusk jest jednostronnie informowany na ten temat.

Zabójca Lennona nadal niebezpieczny

Sąd już piąty raz odmówił wyjścia na wolność Davidowi Chapmanowi, zabójcy Johna Lennona - lidera legendarnych The Beatles. Sąd uznał, że wypuszczenie Chapmana mogłoby zagrażać bezpieczeństwu publicznemu.

Parkujesz na chodniku? Słono zapłacisz

Parkujesz na chodniku i, tak jak zawsze, zostawiasz 1,5 metra wolnego dla pieszych. Jeśli wejdą w życie najnowsze pomysły resortu spraw wewnętrznych, skończy się to mandatem a nawet odholowaniem auta. O planach resortu, który chce zabronić parkowania na chodnikach pisze "Metro".

Spłonął las na Mazowszu

Około 20 hektarów lasu spaliło się w pożarze, który wybuchł we wtorek niedaleko Gostynina. Ogień gasiły samoloty. Informację o pożarze i zdjęcia otrzymaliśmy od internauty na platformę Kontakt 24.

Pieniądze na pałac wyrzucone w piach

Na przygotowania do odbudowy Pałacu Saskiego, z której ostatnio władze stolicy się wycofały, wydano już ponad 12 mln zł, oblicza "Życie Warszawy". Jeden z największych wydatków to... wycinka drzew w parku.

Rząd zakaże parkowania na chodnikach

Eksperci Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowują nowe przepisy, precyzujące kiedy straż miejska lub policja mogą odholować źle zaparkowany samochód, zapowiada "Metro".

Praca dla cudzoziemców

W II połowie tego roku wejdą w życie rozporządzenia umożliwiające polskim firmom zatrudnianie obywateli Mołdowy i Gruzji na okres od sześciu do 12 miesięcy, bez zezwolenia na pracę, dowiedziała się "Gazeta Prawna".

Samolot złamał się na pół

Szkoleniowy samolot Cessna przełamał się na pół podczas awaryjnego lądowania we wtorek na lotnisku w Piastowie k. Radomia. Samolotem leciały dwie osoby. Żadnej z nich nic się nie stało. O wypadku pierwsi poinformowali nas internauci, pisząc na Kontakt TVN24.

Racja stanu nad interes grupy

Zdymisjonowany wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski powiedział "Rzeczpospolitej", że starał się przekonać trzech ważnych doradców premiera, że Donald Tusk jest jednostronnie informowany o sprawie tarczy antyrakietowej. Rozmowy nie dały jednak efektu.

Stawką jest niepodległość Gruzji

Wrorek, 12 sierpnia Minister Sikorski ma czuwać, by prezydent Kaczyński nie zerwał ostrymi sformułowaniami misternie tkanej sieci, jaką jest wypracowane przez Sarkozy'ego zawieszenie ognia - tłumaczył w "Magazynie 24 godziny" Sławomir Nowak. Odniósł się także do poniedziałkowego wywiadu zdymisjonowanego wiceministra Witolda Waszczykowskiego. - Negocjował, ale nie dla Polski - stwierdził.

Prezydent: Jesteśmy po to, by podjąć walkę

- Jesteśmy tu po to, by żeby podjąć walkę. Po raz pierwszy od dłuższego czasu nasi sąsiedzi ze wschodu pokazali twarz, która znamy od setek lat - mówił w czasie wiecu w Tbilisi prezydent Lech Kaczyński.

"Sikorski ma pilnować prezydenta"

Minister Sikorski ma czuwać, by prezydent Kaczyński nie zerwał ostrymi sformułowaniami misternie tkanej sieci, jaką jest wypracowane przez Sarkozy'ego zawieszenie ognia - tłumaczył w "Magazynie 24 godziny" Sławomir Nowak. Odniósł się także do poniedziałkowego wywiadu zdymisjonowanego wiceministra Witolda Waszczykowskiego. - Negocjował, ale nie dla Polski - stwierdził.

NATO: co dalej z Rosją?

NATO może stanąć przed koniecznością zmiany swojej polityki wobec Rosji. Część państw Sojuszu uważa bowiem, że rosyjska interwencja wojskowa w Gruzji nie może pozostać bez echa. - Sojusznicy zasugerowali, że sprawy nie mogą pozostać jak dotąd - uważa amerykański wysłannik przy NATO Kurt Volker.

Gruzji grozi rozpad?

Rosyjskie MSZ daje do zrozumienia, że poprze starania o niepodległość Południowej Osetii i Abchazji. To oznacza, że Gruzja może stracić znaczną część swojego terytorium.

Gruzini: Rosję przed Trybunał!

Władze Gruzji pozwały we wtorek Rosję do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Gruzini oskarżają o czystki etniczne w latach 1993-2008 - poinformował sekretarz gruzińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Lomaja.

Rosjanie mogli użyć zbrodniczych pocisków

Rosyjskie siły powietrzne mogły użyć do nalotu na cele cywilne w Gruzji tzw. bomb rozpryskowych - donosi wysłannik Tygodnika Powszechnego Andrzej Meller. To jedna z najbardziej zbrodniczych broni - większość państw na świecie zobowiązało się, że nie będzie jej używać.

ABW bada Waszczykowskiego

ABW bada czy Witold Waszczykowski ujawnił tajemnicę państwową w wywiadzie dla "Newsweeka". Zdymisjonowany wiceminister opowiadał dziennikarzom m.in. o szczegółach negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej i deklaracji Stanów Zjednoczonych w kwestii współpracy polityczno-wojskowej z Polską.

Załatwią Polaków układami?

Trener polskich piłkarzy ręcznych po porażce z Hiszpanią jest wściekły. - Gdzie tu jest walka fair, kto przejmuje się składanym na stadionie w Pekinie ślubowaniem, kto? - pyta wzburzony Bogdan Wenta.

Gruzja oddała strategiczny punkt

- Bojownicy abchascy poinformowali we wtorek, że całkowicie wyparli siły gruzińskie z wąwozu Kodori - podała agencja Interfax, którą cytuje Reuters.