Najnowsze

Najnowsze

Pijany maszynista porwał pociąg

Upił się, porwał pociąg i uciekał przed policją. Złapany próbował przekupić funkcjonariuszy. Choć brzmi to jak scenariusz komediowego serialu, tak - w skrócie - wyglądał prawdziwy dzień z życia jednego z dolnośląskich maszynistów.

Janusz Kochanowski oburzył filiżanką Rosenthala

- Kwiaty czy koniak to dowód wdzięczności dla lekarza. Sam dałem filiżankę Rosenthala – zdradził Radiu Zet Janusz Kochanowski. Słowa RPO oburzyły Tomasza Pasierskiego z Fundacji Batorego. - Lekarze powinni dostawać godziwe zarobki i nie pobierać części pensji w prezentach. A rzecznik nie zna prawa – mówi portalowi tvn24.pl profesor.

Sprawa Nangar Khel: będzie konfrontacja

Prokuratura chce w przyszłym tygodniu zorganizować konfrontacje świadków i podejrzanych - donoszą obrońcy żołnierzy, którzy odpowiadają przed sądem za ostrzelanie cywilów w Afganistanie.

Kopacz: NFZ straci monopol w 2010 roku

Minister zdrowia Ewa Kopacz przedstawiła sejmowej komisji zdrowia założenia reformy służby zdrowia. Mówiła m.in. o decentralizacji NFZ, restrukturyzacji ZOZ-ów i szansach dla młodych lekarzy. - To zapowiedź zapowiedzi - komentował wiceprzewodniczący komisji zdrowia Marek Balicki (LiD).

Klich stawia warunki USA

Rząd polski nie zgodzi się na amerykańską tarczę antyrakietową, jeśli Waszyngton nie zobowiąże się do wzmocnienia obrony powietrznej Polski - pisze w środę Reuters, powołując się na wywiad z ministrem obrony narodowej Bogdanem Klichem.

Wstrzymana nominacja gen. Tomaszyckiego

Minister obrony narodowej Bogdan Klich wstrzymał decyzję o wyznaczeniu gen. dyw. Marka Tomaszyckiego na szefa Zarządu Szkolenia Sztabu Generalnego WP, do czasu wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z prowadzonym przez prokuraturę wojskową śledztwem w sprawie ostrzelania ludności cywilnej w Nangar Khel - poinformował resort.

PiS: Reforma zdrowia to operacyjka na łapu capu

Rząd się pogubił. Nie ma projektów naprawy służby zdrowia, a Ewa Kopacz bazuje na tym, co przygotowało PiS - powiedział w TVN24 poseł Tadeusz Cymański. Jarosław Kaczyński przyznał, że PiS rozważało wniosek o wotum nieufności wobec minister zdrowia. - Na razie go nie będzie, ale to na razie może potrwać kilka dni - stwierdził.

Saakaszwili po raz drugi

Po przeliczeniu 98,8 procent głosów, Saakaszwili uzyskał 52,21 procent poparcia. Informację podała agencja AFP, powołując się na oficjalne wyniki.

Kaczyński: będziemy w Polsce mieli putinadę

- PO chce przejąć media publiczne i ograniczyć ich pluralizm. Jeśli to zrobi, będziemy mieli w Polsce putinadę - ogłosił w "Sygnałach Dnia" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zdradził też, że zaproponował Ludwikowi Dornowi powrót na stanowisko wiceprezesa PiS.

Oleksy skarży Polskę w Strasburgu

Józef Oleksy skarży się do Strasburga na naruszenie prawa do rzetelnego sądu. Trybunał jego skargę przyjął. Ale pyta polski rząd, czy można go uznać za ofiarę nierzetelnego procesu lustracyjnego, skoro wyrok jest dla niego korzystny - pisze "Gazeta Wyborcza".

Była żona: Palikot ukrył miliony na Karaibach

- Chcę dochodzić swoich pieniędzy. Uważam, że większość majątku, który należy się mnie i dzieciom, została ukryta - mówi żona Janusza Palikota (PO). Była pani Palikot doniosła na niego do sejmowej komisji etyki. Poseł wszystkiemu zaprzecza - donosi "Dziennik".

Izrael ostrzelał Strefę Gazy

Co najmniej jedna osoba zginęła a sześć zostało rannych w środę rano w izraelskim ostrzale palestyńskiej Strefy Gazy. Zabity to - według źródeł palestyńskich - bojownik radykalnej organizacji Islamskiego Dżihadu. Dwóch rannych znajduje się w stanie krytycznym.

"Gardło ognia" znowu groźne

Andyjski wulkan Tungurahua znów się ożywił. W ciągu ostatniej doby sejsmolodzy ekwadorscy odnotowali kilka eksplozji o sile 4,7 stopnia. Tydzień temu z okolic ewakuowano ponad 1200 osób, teraz domy opuściły kolejne rodziny.

Hillary lepsza w New Hampshire

Wbrew sondażom, senator Hillary Clinton pokonała we wtorkowych w prawyborach w New Hampshire swego głównego rywala w walce o prezydencki fotel, senatora Baracka Obamę.

Jak niszczyć Millera i jego partię?

"Tyle jesteśmy warci, ile jesteśmy zwarci" - brzmi motto instrukcji, jak dyskredytować Leszka Millera i jego nową partię. Tajemnicza notatka, sporządzona w siedzibie SLD na Rozbrat, do której dotarł "Dziennik", ma przekonać działaczy Sojuszu, że tylko zjednoczona lewica ma szansę na sukces.

Kopacz się nie sprawdza?

Minister zdrowia Ewa Kopacz nie radzi sobie z reformą. Na burzliwym wtorkowym posiedzeniu rządu została ostro skarcona przez premiera - relacjonują media. Według "Rzeczpospolitej" groziła dymisją. "Dziennik" donosi, że stery reformy przejmuje już szef doradców Donalda Tuska, Michał Boni.

Kubicki: Sprawę in vitro łatwo uregulować

W Polsce nie ma żadnych przepisów, które regulowałyby zapłodnienie in vitro i los zarodków w probówce, pisze "Gazeta Wyborcza" i pyta prof. Leszka Kubickiego, eksperta prawa medycznego, b. ministra sprawiedliwości co trzeba zrobić, żeby uregulować zabiegi in vitro. Potrzebna jest osobna ustawa?

Wybuch gazu zmiótł osiedlowy sklep

Silny wybuch gazu doszczętnie zniszczył we wtorek wieczorem sklep osiedlowy w Katowicach-Ligocie. Uszkodzonych zostało kilka samochodów. Na szczęście nikomu się nic nie stało.

Dowódca odpowie za akcję u Blidy

Oficer ABW, który kierował akcją w domu Barbary Blidy, będzie pierwszym podejrzanym w sprawie zatrzymania byłej posłanki SLD. 14 stycznia prokuratura przedstawi mu zarzuty niedopełnienia obowiązków, zapowiada "Gazeta Wyborcza".

Tajna instrukcja SLD

"Tyle jesteśmy warci, ile jesteśmy zwarci" - brzmi motto instrukcji, jak dyskredytować Leszka Millera i jego nową partię. Tajemnicza notatka, sporządzona w siedzibie SLD na Rozbrat, do której dotarł "Dziennik", ma przekonać działaczy Sojuszu, że tylko zjednoczona lewica ma szansę na sukces.

Nielegalne fałszywki CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne bezprawnie posługiwało się podrobionymi dokumentami, wykazała kontrola Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, informuje "Gazeta Wyborcza" i stawia pytanie "Czy za to zdymisjonują szefa CBA Mariusza Kamińskiego"?

Każdy zda maturę z matmy

W 2010 roku matematyka stanie się obowiązkowym przedmiotem na maturze. Już dziś licealiści drżą przed tym egzaminem. Zdaniem "Dziennika" - niesłusznie. Według informacji z MEN, matura z matematyki będzie tak łatwa, że zadania na poziomie podstawowym ma rozwiązać co najmniej 80 procent egzaminowanych uczniów.

Rozliczenia w euro

Przedsiębiorcy będą mogli dokonywać w Polsce rozliczeń z innymi przedsiębiorcami w euro, bez konieczności uzyskania zezwolenia prezesa Narodowego Banku Polskiego, zapowiada "Gazeta Prawna". Pozwoli to ograniczyć formalności i ryzyko kursowe.

Spektakl Metropolitan Opera bez ruszania się z Łodzi

12 stycznia, punktualnie o godzinie 19:30, łódzka Filharmonia na trzy godziny zmieni swoje oblicze. I chociaż widzowie nie wysłuchają kolejnego koncertu muzyki poważnej, to na sali i tak będzie wyjątkowo głośno. Zamiast orkiestry na - a właściwie nad - sceną zaświecą bowiem największe gwiazdy opery.

Balcerowicz: Wciąż wierzę w Tuska

Leszek Balcerowicz twierdzi na łamach "Faktu", że interes kraju powinien skłaniać rząd Donalda Tuska do reformowania Polski i radzi premierowi, by jak najszybciej przedstawił strategię gospodarczą, której - na razie - nie ma.

USA: McCain i Clinton triumfują w prawyborach w New Hampshire

John McCain wygrał republikańskie prawybory w stanie New Hampshire. Tak przynajmniej wynika z dotychczasowych, niepełnych na razie danych. Senator z Arizony i bohater wojny wietnamskiej uzyskał 37 procent głosów. W obozie Demokratów prowadzi na razie Hillary Clinton z 40 proc. poparciem.

Paszporty "Polityki" rozdane

Andrzej Wajda, Łukasz Borowicz, Krzysztof "Grabaż" Grabowski, Łukasz Palkowski, Joanna Rajkowska, Michał Witkowski i Michał Zadara to laureaci tegorocznej, 15. edycji Paszportów "Polityki".