Najnowsze

Najnowsze

Wielka woda porywa ludzi w Ameryce

Powodzie, lawiny błotne, zablokowana autostrada i ofiara śmiertelna. Taki jest bilans potężnych opadów deszczu, które nawiedziły Peru.

Brazylia idzie na wojnę z USA

Stany Zjednoczone zamykają się na produkty z innych krajów, a inne kraje są tym oburzone. Na przykład Brazylia, która chce poskarżyć się na USA do Światowej Organizacji Handlu.

Włoskie tanie metro

Budowa metra może być droższa, niż zakładał stołeczny ratusz. Żadne z pięciu konsorcjów startujących w przetargu nie zmieściło się w planowanym budżecie. Mimo to eksperci są zgodni: czas wybrać wykonawcę - akcentuje "Życie Warszawy".

Żołnierzu, alkohol twój największy wróg

Polska armia jako jedyna zabrania żołnierzom wypicia nawet kropli alkoholu na zagranicznych misjach. W polskich bazach kwitnie więc przemyt i czarny rynek kontrabandy z procentami - pisze "Gazeta Wyborcza".

Kard. Dziwisz twarzą polskiego Kościoła?

Do Krakowa przyjeżdżają biskupi, próbując namówić kard. Dziwisza, żeby kandydował na przewodniczącego Episkopatu. Krakowski metropolita, który startować w wyborach nie chciał, teraz zaczyna się wahać - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Głosowanie nad wetem - testem kompromisu

Po wielomiesięcznych negocjacjach obfitujących w spory, podchody i impasy Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej porozumiały się wreszcie w sprawie projektu nowej ustawy medialnej - akcentuje "Trybuna".

To Tusk wymyślił przymierze PO-PiS

Nie prezydent Lech Kaczyński wymyślił wielką koalicję PO-PiS na czasy kryzysu. Jak ustalił "Dziennik", to premier Donald Tusk rzucił taką ofertę podczas ostatniego spotkania z głową państwa. Spotkania, o którym wiedziało dotąd jedynie wąskie grono polityków.

Zamiast na dnie oceanu, są w areszcie

Siedem ton kokainy robi wrażenie nawet na meksykańskich i amerykańskich służbach granicznych, które są raczej doświadczone w wykrywaniu ogromnych przemytów. Taki właśnie ładunek płynął w kompletnie zdezelowanym i rozpadającym się statku, który – na szczęście dla członków załogi – poszedł na dno, kiedy ich już na pokładzie nie było. Byli w rękach policji.

Czy Pawlak uratuje firmy zarażone opcjami?

Rząd zmierzy się dziś z większym problemem niż szukanie oszczędności - ustalił "Dziennik". To problem tak zwanych opcji walutowych. Polskie firmy mogą stracić na nich dziesiątki miliardów złotych. Czy Rada Ministrów pozwoli im wycofać się z niekorzystnych umów z bankami? - docieka gazeta.

Duda oszukał

Mówił, że ich nie ma, a ma. Maciej Duda, prezes PKM Duda, musi się tłumaczyć inwestorom z opcji. Nie szczędzą mu ostrych słów - pisze "Puls Biznesu".

Długi Czumy zbada CBA?

Jeżeli Andrzej Czuma miał długi, to powinien je wymienić w swoim oświadczeniu majątkowym - pisze "Rzeczpospolita", ujawniając, że w żadnym ze złożonych przez siebie oświadczeń majątkowych Czuma nie wpisał w rubryce "zobowiązania" długów, jakie ma w USA.

Fabryka oddana za bezcen

Niedbale przeprowadzona prywatyzacja FSM nie przyniosła Skarbowi Państwa oczekiwanych przy tego typu przekształceniach korzyści, a 25 tysięcy pracowników firmy dotąd nie dostało należnych im preferencyjnych akcji - pisze "Nasz Dziennik".

Polacy chcą, by PO i PiS razem walczyły z kryzysem

W sondażu "Rzeczpospolitej" 61 proc. Polaków chce, by w związku z kryzysem gospodarczym PO i PiS blisko współpracowały. 31 proc. ankietowanych przez GfK Polonia opowiada się też za utworzeniem przez obie partie wspólnego rządu.

Polacy chcą PO-PiS na kryzys?

61 proc. Polaków chce, by w związku z kryzysem gospodarczym, PO i PiS blisko współpracowały. 31 proc. ankietowanych, przez GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej", opowiada się za utworzeniem przez obie partie wspólnego rządu.

Steinbach jak biskup lefebrysta

Władysław Bartoszewski całkowicie zagalopował się, stawiając szefową Związku Wypędzonych Erikę Steinbach na równi z negującym Holokaust biskupem lefebrystą Richardem Williamsonem - ocenia niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

"Kropka nad i" 16.02

Poniedziałek 16 lutego Ostra wymiana zdań, wzajemne przekrzykiwanie się i gra w „kto nie pozwoli sobie odebrać głosu” – w „Kropce nad i” TVN24 z udziałem Elżbiety Jakubiak (PiS) i Julii Pitery (PO) było gorąco. Pitera nie wycofała się z kontrowersyjnego pomysłu, by policja wprowadziła więcej patroli pieszych, kosztem zmotoryzowanych. Jakubiak ripostowała: - To trywializowanie kryzysu.

Laleczki Barbie na wybiegu

Mnóstwo różu, czerwieni i czerni, a modelki – w większości blondynki - ubrane w sukienki od takich sław jak Tommy Hilfiger czy Calvin Klein. Choć lalka Barbie kończy w tym roku pięćdziesiąt lat, jej styl nadal inspiruje światowej sławy projektantów mody.

"Dwa poważne nazwiska następców Czumy"

Poniedziałek, 16 lutego - Platforma Obywatelska jest zdemoralizowana powodzeniem wyborczym i nic nie robi – powiedział w „Magazynie 24 godziny” Paweł Piskorski, jeden z założycieli PO, obecnie poza partią. – Mam wrażenie, że próbujesz wrócić do polityki z urazem do premiera Tuska i chcesz wziąć rewanż – ripostował Janusz Palikot. Nawiązał także do ewentualnej dymisji ministra sprawiedliwości: - Mamy dwa poważne nazwiska na jego następców.

Maturzyści nagle polubili matmę

Co takiego się stało, że tegoroczni maturzyści nieoczekiwanie polubili matematykę i chcą ją zdawać na egzaminie dojrzałości? Według nauczycieli, uczniowie po prostu poszli po rozum do głowy.

Piskorski do Palikota: Przyszedłeś na gotowe

- Platforma Obywatelska jest zdemoralizowana powodzeniem wyborczym i nic nie robi – powiedział w „Magazynie 24 godziny” Paweł Piskorski, jeden z założycieli PO, obecnie poza partią. – Mam wrażenie, że próbujesz wrócić do polityki z urazem do premiera Tuska i chcesz wziąć rewanż – ripostował Janusz Palikot. Nawiązał także do ewentualnej dymisji ministra sprawiedliwości: - Mamy dwa poważne nazwiska na jego następców.

VIP-y stracą podwyżki

Nasi parlamentarzyści nie nacieszyli się długo podwyżkami. Od stycznia ich pensje wzrosły o 400 złotych, ale już w marcu do portfeli posłów, senatorów i wysokich urzędników państwowych dobierze się minister finansów i zabierze im dodatkowe apanaże. - Kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera – wścieka się jeden z rozmówców dziennika „Polska”.

Wajda już wie, jak zakończy film o Wałęsie

Lech Wałęsa stoi przed amerykańskim Kongresem i mówi pamiętne słowa: „My, naród”. Tak będzie wyglądała finałowa scena filmu o Lechu Wałęsie, który zamierza nakręcić Andrzej Wajda. Wybitny reżyser w programie „Teraz My!” opowiedział o szczegółach swojej nowej produkcji.

Oskarżeni o śmierć Politkowskiej to figuranci

- Trzej oskarżeni o pomocnictwo w zabójstwie rosyjskiej opozycyjnej dziennikarki Anny Politkowskiej to w rzeczywistości figuranci, a prawdziwych sprawców zbrodni dotąd nie ujęto - oświadczyła w poniedziałek przed sądem w Moskwie adwokat rodziny zamordowanej. Natomiast prokuratura zdecydowanie wierzy w słuszność stawianych zarzutów.

Reżim Łukaszenki brutalnie tłumi wiec opozycji

W poniedziałek w Mińsku opozycja białoruska zorganizowała wiec solidarności z więźniami politycznymi. Nie trwał on jednakże dłużej niż 10 minut. Uczestnicy zostali brutalnie rozpędzeni przez policję - poinformował portal internetowy "Karta-97".

Prezydencki sprzeciw wobec inicjatywy Steinbach

Prezydent Lech Kaczyński oświadczył, że jest przeciwnikiem budowy ośrodka upamiętniającego wysiedlenia Niemców tzw. "Widocznego Znaku". Wcześniej Władysław Bartoszewski w Niemczech zaznaczył, że ewentualny udział Steinbach w radzie Fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie" zaszkodzi stosunkom obu krajów. W "Magazynie 24 Godziny" w TVN24 Leszek Miller również mówił, że ewentualny udział Steinbach w projekcie, to pomyłka. - To przypomina tupet taki, jaki mieliby Grecy, budując konia trojańskiego na oczach Trojan - stwierdził były premier.

Kaczyński zdumiony, że Czuma wciąż jest ministrem

Dla premiera nie jest oczywiste, że Andrzej Czuma powinien zostać odwołany. I stąd moje niewyobrażalne zdumienie - stwierdził Lech Kaczyński. Prezydent rozmawiał w tej sprawie z szefem rządu, ale efektów tego spotkania zdradzić nie chciał.