Najnowsze

Najnowsze

Rewizjonizm w internecie

Jeden z niemieckich portali internetowych publikuje wspomnienia byłych mieszkańców Prus Wschodnich, czyli obecnych Warmii i Mazur, informuje "Nasz Dziennik".

Irlandczycy już chcą Traktatu

Irlandczycy, którzy jeszcze w czerwcu zeszłego roku odrzucili unijny Traktat Lizboński, teraz byliby skłonni go poprzeć - wynika z najnowszego sondażu. Powód? Kryzys gospodarczy, który mieszkańcom "Zielonej wyspy" mocno daje się we znaki.

Dzieci rzuciły się z cegłami na policjantów

Po jednej stronie policja, a po drugiej rozjuszeni Kurdowie, którzy wyszli na ulice wielu tureckich miast, by dać wyraz swojej złości. W ruch poszły m.in. kamienie, cegły, koktajle Mołotowa, pałki i gaz łzawiący. Efekt? Aresztowania i szpitalne nosze.

Planowano zamachy na Jana Pawła II

W 1987 r., podczas trzeciej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, miało dojść do próby zamachu na papieża, pisze "Gazeta Wyborcza", powołując się na wypowiedź ks. infułata Zdzisława Króla w kanale Religia.tv.

Cud mniemany, czyli internet w całej Polsce

Przez biurokratyczną pomyłkę zablokowane są miliony euro unijnych dotacji na rozwój internetu w Polsce, donosi "Gazeta Wyborcza" i wyjaśnia przyczynę: z map MSWiA wynika, że sieć jest praktycznie w całym kraju.

Mężowie stanu: Tusk, Kwaśniewski i Wałęsa

Premier Donald Tusk oraz dwaj byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa, to zdaniem Polaków osoby najbardziej zasługujące na miano męża stanu - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej".

W Olsztynie będzie dogrywka

Pierwsza tura wyborów w Olsztynie nie przyniosła odpowiedzi na pytanie, kto zastąpi Czesława Małkowskiego na stanowisku prezydenta miasta. W dogrywce za dwa tygodnie zmierzą się kandydaci PSL Piotr Grzymowicz i PO Krzysztof Krukowski.

Komórki na diecie

Po 16 latach szybkiego wzrostu, w tym roku po raz pierwszy dla telefonii komórkowej nadchodzi czas oszczędności, twierdzi "Puls Biznesu" i zapowiada zwolnienia pracowników.

Mężowie stanu - Tusk i Kwaśniewski

Premier Donald Tusk oraz dwaj byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa, to - zdaniem Polaków - osoby najbardziej zasługujące na miano męża stanu. "Rzeczpospolita", która zapytała o to już drugi rok z rzędu, podaje, że różnice między pierwszą trójką były minimalne.

Anioł zleciał z dzwonnicy

30 tysięcy osób przybyło w niedzielę w południe na plac świętego Marka w Wenecji, by obejrzeć tradycyjny "lot Anioła". To oficjalna inauguracja weneckiego karnawału.

Dymisja tropiciela satanistów

Książki o Harrym Potterze przesiąknięte "satanizmem", a huragan Katrina to kara za niemoralność mieszkańców Nowego Orleanu. Takimi odważnymi tezami zadziwiał, szokował i wzbudzał kontrowersje austriacki biskup Gerhard Maria Wagner. Do czasu. Po fali protestów w Kościele katolickim, kontrowersyjny duchowny zrezygnował ze stanowiska biskupa pomocniczego Linzu.

Cztery ofiary lawin

Co najmniej cztery osoby zginęły podczas weekendu pod lawinami w Alpach. Ten bilans może się jeszcze powiększyć, bo w Austrii wciąż nie odnaleziono narciarza, który zaginął w górach w sobotę.

Po zabiciu Polaka: "to zniesławia religię"

Zbrodnia talibów, którzy porwali i zamordowali polskiego geologa, wstrząsnęła pakistańską opinią publiczną. Świadczą o tym m.in. listy do pakistańskich gazet. "Byłem przerażony, kiedy przeczytałem o brutalnym zamordowaniu Piotra Stańczaka" - napisał jeden z czytelników dziennika "Dawn".

Papież miał być zabity w Polsce

Podczas pobytu Jana Pawła II w Polsce w 1987 roku planowano na niego zamach - zdradził w programie "Cotygodnik" w kanale religia.tv ówczesny kanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej ks. Zdzisław Król. Niedoszłego zamachowca - Bułgara - aresztowała milicja.

Nagranie poufnej narady: Nie czekajcie na ministra

Gdy zastępca komendanta głównego mówi, że jest problem z zabezpieczeniem środków na cokolwiek, a komendanci wojewódzcy słyszą rady, by nie oglądali się na ministra - to chyba znak, że z budżetem polskiej policji nie jest dobrze. Potwierdza to nagranie poufnej styczniowej telekonferencji zastępcy komendanta głównego policji ze swoimi podwładnymi.

Autopilot zabił 50 osób?

Samolot, który rozbił się w Buffalo 12 lutego, leciał na autopilocie, a to było sprzeczne z procedurami linii lotniczej - poinformowali amerykańscy urzędnicy. W katastrofie zginęło 50 osób.

Galop na zamarzniętym jeziorze

To była druga niedziela "Białej darni" - wyścigów koni po zamarzniętym jeziorze St. Moritz przy luksusowym kurorcie St. Moritz w Szwajcarii. To niezwykłe widowisko, które co roku odwiedzają setki bogatych miłośników koni z całego świata. Tradycja zawodów liczy ponad 100 lat - pierwsze wyścigi na jeziorze zorganizowano w 1907 roku.

Grotołazi odnalezieni

Ratownicy TOPR odnaleźli dwóch grotołazów, którzy zaginęli dziś rano w Tatrach Zachodnich. Grotołazi zabłądzili w wielokilometrowych korytarzach Jaskini Czarnej. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

13-latek zrobi test ojcostwa?

13-letni Alfie Patten ma zrobić test ojcostwa, żeby przekonać się czy jest ojcem dziecka 15-letniej Chantelle. Namawia go do tego jego ojciec. Także dwaj inni nastoletni chłopcy twierdzą, że mogli począć córeczkę Chantelle.

TVN24: Abonamentu nie będzie. Pieniądze rozda KRRiT

Nie abonament, nie Fundusz Misji Publicznej, ale budżet Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, z którego finansowane będą produkcje "misyjne" - to założenie nowej ustawy medialnej, do którego dotarła TVN24. Na konto KRRiT co roku wpływać na ten cel ma około 800 milionów złotych.

Bartoszewski idzie na wojnę z Niemcami

Jeszcze w piątek Radosław Sikorski podkreślał w Sejmie, że Niemcy muszą być naszym "strategicznym sojusznikiem". Do tego, że dziś relacje obu krajów nie układają się najlepiej, nikogo nie trzeba przekonywać. Władysław Bartoszewski przekonuje natomiast, że może być znacznie gorzej. Stanie się tak, jeśli nazwisko Eriki Steinbach znajdzie się w radzie ośrodka poświęconego niemieckim wysiedleniom. Decyzję w tej sprawie podejmie Angela Merkel.

Monitoring widział, jak kradli manekina

Chuligani z Myślenic złapani na gorącym uczynku za rozbój i kradzież sklepowego manekina. Trzech mężczyzn śledził obiektyw kamery miejskiego monitoringu, dlatego zostali złapani po kilku minutach. Sprawcy byli znani policji.

Szef muzułmańskiej TV obciął głowę żonie

Ta wiadomość zszokowała amerykańskich muzułmanów. Kilka lat temu - gdy zakładał muzułmańską telewizję, która miała obalać stereotypy - Muzzammil Hassan był ich bohaterem. Teraz okazał się sprawcą brutalnej zbrodni, która nie może wpłynąć korzystnie na obraz muzułmanów w USA.

XV-wieczne mury pod podłogą Jasnej Góry

Krypta grobowa, groby ziemne i fragmenty murów pochodzących z XV wieku - to "znaleziska" odkryte podczas prac remontowych i konserwacji jasnogórskiej bazyliki. Wszystkie znajdowały się pod posadzką prezbiterium, od skuwania której zaczął się remont. - W tej chwili chciałoby się te mury obejmować i całować - mówi kustosz zbiorów wotywnych Jasnej Góryojciec dr Jan Golonka.

Porywaczka noworodka usłyszała zarzuty

21-letnia kobieta, która w sobotę porwała z szpitala noworodka usłyszała dwa zarzuty - uprowadzenia chłopca i narażenia go na utratę życia lub zdrowia. Ewelinie G. grozi do trzech lat więzienia. Kobieta w chwili, gdy porywała niemowlę była pod wpływem narkotyków.

Pociągi opóźnione trzy godziny

Z nawet trzygodzinnym opóźnieniem musieli liczyć się pasażerowie pociągów na trasie Zakopane - Gdynia. Przed jednym z rozjazdów w Zakopanem wykoleiła się lokomotywa manewrowa.

Czemu fokom trzęsą się... nogi?

Tutaj "gęsia skórka" to większe faux pas niż nieprzepuszczenie w drzwiach kobiety. Bo dla "morsów", które zjechały do Mielna na swój międzynarodowy zlot liczy się jedno: oszukać ciało, by uwierzyło, że lubi chować się przed zimą w wodzie. Jeszcze zimniejszej. A to, że czasem trzeba poskakać, żeby sprawę ułatwić? Foki (czyli "morsy" płci żeńskiej) podobno nawet to lubią.