Najnowsze

Najnowsze

Grecja: starcia na ulicach. Polak zatrzymany

Jednego Polaka zatrzymała grecka policja w związku z zamieszkami w Atenach - powiedział TVN24 sekretarz prasowy polskiej ambasady. Na ulice stolicy Grecji wyszły tysiące demonstrantów. Dochodzi do starć z policją. Protestujący rzucają kamieniami i koktajlami Mołotowa. W całej Grecji trwa strajk generalny.

Ławrow: nie wtrącać się w byłe ZSRR

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył w środę, że Stanom Zjednoczonym i innym krajom zachodnim nie wolno wtrącać się do państw poradzieckich.

"Kierując krajem trudno być świętym"

Istnieje ciągła sprzeczność między prawami człowieka a polityką zagraniczną państwa, nawet we Francji - powiedział minister spraw zagranicznych Francji Bernard Kouchner w 60. rocznicę przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. - Nie możemy prowadzić polityki zagranicznej kraju jedynie w uzależnieniu od praw człowieka. Kierując krajem trudno być świętym - dodał w wywiadzie dla środowego wydania dziennika "Le Parisien".

Poczta doręczyła Bogu listy

Tysiące listów z całego świata, zaadresowanych "Do Boga, Jerozolima" dostaje co roku jerozolimska poczta. I co roku umieszcza je w szczelinach starożytnego Muru Zachodniego, tzw. Ściany Płaczu - jednego z najświętszych miejsc judaizmu.

"Jeśli lewica nie skończy kłótni, czeka ją klęska"

- Lewica ciągle tkwi w latach 90. i tamtych sporach personalnych. Jeśli nie zakończy kłótni i będzie się skupiać wyłącznie na wyborczych listach, czeka ją klęska - powiedział w TVN24 były poseł Socjaldemokracji Polskiej Bartosz Arłukowicz.

Siedem okrążeń wokół Al-Kaby

Blisko trzy miliony muzułmanów siedmiokrotnie okrąży dziś świątynię Al-Kaba w Mekce i tym rytuałem zakończy się muzułmański hadżdż. Modlitwy w Wielkim meczecie trwały trzy dni. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwało sto tysięcy policjantów.

Obama inspiruje czarnoskórych Irakijczyków

Czarnoskórzy Irakijczycy z Ruchu Wolnego Iraku chcą wystartować w nadchodzących wyborach. Protestują przeciwko dyskryminacji i żądają stanowisk politycznych. Inspiracją dla nich jest pierwszy ciemnoskóry prezydent-elekt w USA. - Zwycięstwo Obamy dało nam siłę moralną - powiedział Jalal Chijeel, sekretarz organizacji.

Trójmiejskie kaloryfery już grzeją

Kaloryfery powoli robią się ciepłe a w kranach płynie już gorąca woda. Po zimnej nocy w Trójmieście sytuacja wraca do normy. Po awarii sieci ciepłowniczej przez całą noc 40 tys. mieszkańców Gdańska i Sopotu pozbawiona była ogrzewania.

Stołki w zamian za ustawę medialną

Ceną za poparcie przez SLD nowej ustawy medialnej, mają być stanowiska w KRRiT i publicznej telewizji - dowiedziała się TVN24. PO intensywnie zabiega o poparcie lewicy, by móc odrzucić prezydenckie weto.

Nowy fotoradar batem na spryciarzy

Fotoradar z "okiem z tyłu głowy"? Już za niecały rok nowa aparatura trafi na polskie drogi. Fotoradar będzie rejestrował obraz oddalających się pojazdów - to sposób na poskromienie motocyklistów i co sprytniejszych piratów drogowych - podaje "Polska".

"Najczęściej są zabijani przez policję"

Blisko dziewięć tysięcy ludzi zaginęło w Rio de Janeiro od 2007 roku. Taką alarmującą liczbę przywołują protestujący, którzy czterokilometrową plażę Copacabana zamienili w cmentarzysko. - Najczęściej są zabijani przez policję - twierdzi Antonio Carlos Costa, szef grupy ONG Rio de Paz, która zorganizowała demonstrację.

Platforma samodzielna, PSL za burtą

Gdybyśmy dziś poszli do urn, to w Sejmie znalazłyby się tylko trzy ugrupowania - wynika z najnowszego sondażu PBS SGA dla "Gazety Wyborczej". Platforma mogłaby rządzić samodzielnie, a jej obecny koalicjant - PSL - nie wszedłby do Sejmu. Nieznacznie rośnie poparcie dla PiS, nie zmienia się skala zaufania do SLD.

Graczyk: Nie dałem pieniędzy Wałęsie

- Nie dałem Lechowi Wałęsie nigdy żadnych pieniędzy - mówi na łamach "Gazety Wyborczej" były esbek Edward Graczyk o swoich kontaktach z liderem "Solidarności". - Tych agentów "Bolków" to wtedy było kilkunastu, w każdej stoczni - dodaje także. We wtorek Graczyk złożył oświadczenie sprzeczne ze swoimi poprzednimi zeznaniami złożonymi w IPN. Zdaniem historyka Instytutu Piotra Gontarczyka, oświadczenie mogło powstać z inspiracji samego Wałęsy.

"Taśmy Klausa": prezydent wstrząśnięty

Na trzy tygodnie przed objęciem przez Czechy prezydencji w Unii Europejskiej, na zamku na Hradczanach doszło do bardzo nieprzyjemnej wymiany zdań między prezydentem Vaclavem Klausem a przedstawicielami europarlamentu. Kancelaria wzburzonego rozmową prezydenta Czech opublikowała na swojej stronie internetowej zapis spotkania.

Spór lewicy o pieniądze

Na ostatnim konwencie SdPl kilku szefów wojewódzkich struktur zarzuciło Markowi Borowskiemu, że wydaje za dużo pieniędzy na PR partii i wynagrodzenia dla swoich pracowników - donosi "Dziennik".

Miliard dla zbrojeniówki

Dzięki offsetowi do polskich firm zbrojeniowych trafią nowe, kosztowne technologie. Wartość umów, które rząd podpisze jeszcze w tym roku, sięga miliarda złotych - informuje "Rzeczpospolita".

"Nasz Dziennik": Pro-life bez priorytetu w Unii

Pozyskanie unijnych funduszy na projekty prorodzinne czy antyaborcyjne jest bardzo ograniczone. Za to dużą aprobatą unijnych urzędników cieszą się pomysły feministyczne - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Akcje PO w górę

52 proc. poparcia ma początku grudnia Platforma Obywatelska. To wzrost o 4 pkt proc. w porównaniu z sondażem sprzed dwóch tygodni - wynika z badania PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

"Nie szukam, kogo by tu jeszcze zahaczyć"

Nie jeżdżę po prokuraturach, żeby czytać akta, nie jeżdżę z aktami do premiera i nie organizuję tajnych nocnych narad, żeby się zastanawiać, gdzie tu jeszcze kogo można zahaczyć, w jaki sposób - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef resort sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Kogo prezydent weźmie do Brukseli?

Strona rządowa ma wątpliwości co do liczebności reprezentacji Pałacu Prezydenckiego na szczyt UE w Brukseli. W piśmie przesłanym kancelarii premiera podano, że z Lechem Kaczyńskim wybiera się ponad 20 osób, donosi "Gazeta Wyborcza".

Chcemy płacić za lepsze leczenie

Większość Polaków skłonna byłaby dopłacić, by móc leczyć się nowocześniej. 54 proc. deklaruje, że chętniej wybrałoby zabieg z wykorzystaniem najnowszej aparatury i metod niż zabieg nieodpłatny. Wyniki badań dla Grupy Roboczej na rzecz Innowacji w Opiece Zdrowotnej publikuje "Gazeta Wyborcza".

Przebierańcy w Stowarzyszeniu Dziennikarzy

Dwaj mężczyźni podający się za policjantów chcieli wyłudzić w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich blankiety legitymacji prasowych. Mówili, że prowadzą działania operacyjne, do których legitymacje są potrzebne - pisze "Rzeczpospolita".

"Nasz Dziennik" ostrzega przed autonomią Śląska

Władze Polski nie widzą żadnego problemu w dążeniach m.in. Ruchu Autonomii Śląska do stworzenia z tego regionu niezależnego państwa. Sprawa jest zbywana w kancelarii premiera, i MSWiA, informuje "Nasz Dziennik".

Choinka w tropikach

Niektórzy Polacy zamiast Wigilii z rodziną wybierają wyjazd do Egiptu, na Kubę czy Teneryfę. Według wyjeżdżających, to nie pogarda dla tradycji, ale rodzaj prezentu świątecznego - pisze "Rzeczpospolita".

Sarkozy ustępuje Polsce

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy ustąpił Polsce i innym nowym krajom UE w sprawie paktu klimatyczno-energetycznego, by doprowadzić do jego przyjęcia przez Unię podczas czwartkowo-piątkowego szczytu w Brukseli - pisze "Le Monde", powołując się na źródła bliskie francuskiemu prezydentowi.

Zadłużony alimenciarz nie pojeździ

Gminy coraz częściej składają wnioski o odebranie prawa jazdy rodzicom zalegającym z alimentami. To jedna z metod wyegzekwowania od nich środków, jakie uzyskały ich dzieci w formie zaliczki alimentacyjnej - informuje "Gazeta Prawna".

TVN najlepszą marką w mediach

Orlen, PKO BP, TP SA, PZU i Bank Pekao to najcenniejsze polskie marki - wynika z rankingu "Rzeczpospolitej". TVN ma największą wartość w mediach.

Władysław Ślesicki nie żyje

W Warszawie, po ciężkiej chorobie, zmarł reżyser Władysław Ślesicki, autor m.in. ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. W styczniu skończyłby 82 lata.