Najnowsze

Najnowsze

"Nadzieja" w kosmosie

Wahadłowiec Endeavour z siedmioosobową załogą na pokładzie zacumował przy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Amerykański prom dostarczył tam fragment japońskiego kompleksu naukowo-badawczego Kibo.

Prokuratorzy Ziobry sprawdzą Ćwiąkalskiego

Prokuratorzy z otoczenia Zbigniewa Ziobry, którzy stracili stanowiska za obecnego kierownictwa resortu sprawiedliwości, postanowili założyć stowarzyszenie – informuje "Dziennik". Jego inicjatorem jest były szef ABW Bogdan Święczkowski. Śledczy zamierzają patrzeć na ręce Zbigniewowi Ćwiąkalskiemu i krytycznie oceniać jego decyzje.

Porywający wySTOMP

Nie potrzeba drogiego sprzętu, by stworzyć porywającą muzykę. Wystarczy miotła, papierowa torba, kawałek folii i papierowa torebka. Niewiarygodne? Ale możliwe, co udowodnił koncert STOMP.

Tragiczny pożar w Rawie Mazowieckiej

Jedna osoba zginęła, a druga zatruła się dymem w wyniku pożaru mieszkania w kamienicy w Rawie Mazowieckiej (woj. łódzkie). Wszyscy lokatorzy budynku zostali ewakuowani.

Spłonęła kurza ferma

Nawet 600 tysięcy złotych mogą wynieść straty po pożarze fermy koło Bolesławca na Dolnym Śląsku. Dymem zatruło się 15 tysięcy kurczaków. Na szczęście nie ucierpiał żaden człowiek.

Loty Tuska będą tajne

Koniec z przekazywaniem mediom dokładnych informacji o terminach lotów premiera za granicę - ta decyzja Kancelarii to efekt fałszywego alarmu bombowego na nowojorskim lotnisku. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą Amerykanie - pisze "Dziennik".

Zawieszenie senatora

Decyzję o zawieszeniu Stanisława Koguta, znanego działacza kolejarskiej "Solidarności" i senatora PIS, podjął Jarosław Kaczyński. Parlamentarzysta z Nowego Sącza nie został poinformowany o tym, że zawieszono go w prawach członka partii. Dowiedział się o tym od dziennikarza "Gazety Krakowskiej".

Liechtenstein tropi "kreta"

Księstwo Liechtenstein wydało międzynarodowy list gończy za człowiekiem, który przekazał niemieckiej Federalnej Służbie Wywiadowczej (BND) tajne informacje bankowe. Pozwoliły one ujawnić oszustwa podatkowe dokonywane przy pomocy instytucji finansowych w księstwie.

Krysie imprezują w Toruniu

Chociaż imieniny Krystyny obchodzimy w czwartek 13 lutego, to już w środę ponad osiemset pań o tym imieniu rozpoczęło w Toruniu doroczne - jedenaste już - spotkanie. Tym razem panie świętują imieniny pod hasłem "Gdyby mistrz Kopernik żył, to by z nami był".

"PiS może liczyć na 7 procent"

Środa, 12 marca 21:00Czy internet to tylko pożywka dla wielbicieli piwa i nieprzywoitych obrazków, czy może jednak użyteczne narzędzie, możliwe do zastosowania także dla ułatwienia aktu wyborczego? Goście wieczornego "Magazynu 24 Godziny" komentowali opinie Jarosława Kaczyńskiego o internautach i jego sprzeciw wobec stworzenia możliwości głosowania przez internet.

Okopy Ewy Sowińskiej

Słuchacze Radia Maryja od kilku dni żarliwie modlą się za Ewę Sowińską, by wytrwała na urzędzie Rzecznika Praw Dziecka - pisze dziennik "Polska". - Czuję się na razie na siłach podejmować te męki dalej - deklaruje na razie pani rzecznik w stacji ojca Rydzyka.

PiS nie lubi już Traktatu Lizbońskiego

"Nie zgadzamy się, by Polska stała się województwem w Unii" - mówił Jarosław Kaczyński w debacie nad traktatem lizbońskim. Co się zmieniło od czasu, gdy wraz z prezydentem z entuzjazmem go bronił? - docieka "Gazeta Wyborcza".

Znamy sekret raka piersi

Amerykańscy naukowcy zidentyfikowali białko odpowiedzialne za przerzuty raka piersi. "To prawdziwy król zbrodni" - twierdzą. Prawdopodobnie decyduje o tym, czy pacjentka przeżyje, czy nie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Rakiety znów trafiają w Izrael

Po niespełna tygodniowej przerwie radykalne ugrupowanie palestyńskie Islamski Dżihad w czwartek nad ranem ostrzelało pociskami rakietowymi izraelskie miasto Sderot na pograniczu ze Strefą Gazy - podało izraelskie wojsko.

Nowe rozdanie w telewizji

Kadrowa karuzela w TVP kręci się w najlepsze. Z informacji uzyskanych przez "Super Express" wynika, że nowym szefem Wiadomości będzie Krzysztof Rak. Zajmie miejsce Doroty Maciei, która została szefową Jedynki.

Ostatnia deska ratunku

Co robi lewica, która ma w sondażach 6-procentowe poparcie? Wciąga flagi na maszt. "Dziennik" dotarł do wewnętrznego dokumentu LiD, który posłowie tej koalicji otrzymali we wtorek. Jego autor, Wacław Martyniuk, przedstawia trzy flagowe propozycje, które w krótkim czasie mają poprawić notowania partii.

Prezent dla najbogatszych

W przyszłym roku czeka nas liberalna rewolucja w polskim systemie podatkowym. Ludzie o najwyższych dochodach otrzymają od władzy wspaniały prezent. Dzięki obniżce podatków w portfelach wielu najbogatszych pozostaną dodatkowe tysiące, czy nawet dziesiątki tysięcy złotych - pisze "Trybuna".

Nudna Warszawa

Najpierw Bruksela, potem Warszawa. Te miasta turyści uznali za najnudniejsze w Europie! Tylko w tej kategorii rankingu portalu TripAdvisor nasza stolica znalazła się w czołówce. Jest aż tak źle? - pyta "Życie Warszawy".

Emerytury okresowe będą dziedziczone

W 2009 r. pierwsze osoby oszczędzające w otwartych funduszach emerytalnych zyskają prawo do wypłaty gromadzonych tam pieniędzy - pisze "Gazeta Prawna".

Bunt na giełdzie

Zdrowym spółkom grozi wpis na "Listę alertów". Biją więc na alarm - akcentuje "Puls Biznesu".

Zdrowie najważniejsze

Kolejni ministrowie zdrowia rozkładają ręce na wieść o skandalicznych warunkach panujących w polskich szpitalach - pisze w "Fakcie" redaktor naczelny pisma, Grzegorz Jankowski.

Prezes PiS nie zadeklarował

Debaty nad ustawą w sprawie ratyfikacji traktatu lizbońskiego nie można określić mianem gorącej - uważa "Nasz Dziennik".

Helikopter leciał po Netzla

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", śledczy, którzy śmigłowcem polecieli z Warszawy do Gdańska, nie chcieli zatrzymać Ryszarda Krauzego, tylko przesłuchać byłego szefa PZU Jaromira Netzla i uniemożliwić uzgodnienie alibi dla Janusza Kaczmarka. Chodzi o kulisy tzw. afery gruntowej.

Śpiewająca reforma

Afrykańskie bębny i saksofony zamiast zakurzonych fletów? - to możliwe. Odświeżone lekcje muzyki, a dodatkowo także plastyki zaczną się już w przyszłym roku - awizuje gazeta "Metro".

Czyje dzieła warto kupować?

Jak wynika z rankingu "Rzeczpospolitej" - Tadeusz Kantor, Jerzy Nowosielski, Magdalena Abakanowicz, Henryk Stażewski i Roman Opałka - to czołówka 256 artystów najwyżej ocenionych przez znawców z niemal 80 galerii.

Trzecia encyklika Benedykta XVI

Papieska encyklika "Caritas in veritate" będzie poświęcona tematyce społecznej. Według nieoficjalnych informacji miała ukazać się 1 maja, ale termin publikacji przesunięto. Tekst ma zostać przetłumaczony także na język chiński, co ma związek z ocieplaniem stosunków na linii Watykan-Pekin.

Albańczycy sprawcami kryzysu w Macedonii

Demokratyczna Partia Albańczyków (DPA) zagroziła w środę obaleniem koalicji rządzącej w Macedonii, domagając się uznania Kosowa i pełnej realizacji praw mniejszości.