Najnowsze

Najnowsze

J. Kaczyński o rządzie Tuska: nieroby i propagandziści

Rząd Donalda Tuska jest bardzo zły, dużo gorszy, niż się spodziewaliśmy - ocenia w dzienniku "Fakt" prezes PiS Jarosław Kaczyński. I ostrzega, że czasu jest mało, a "bierność i nieróbstwo" rządu Tuska sprawia, że Polska wciąż pozostaje w tyle.

Grono cyberdręczycieli

To już plaga. Ponad połowa dzieci w wieku od 12 do 17 lat przyznaje, że padła ofiarą cyberprzemocy - informuje "Dziennik". Nastolatki gnębią swoich rówieśników wyzwiskami, wylgarnymi wpisami na portalach, a nawet groźbami.

Przyczółek NATO w Gruzji

Delegacja NATO poleci do Tbilisi. Jedzie na pierwsze spotkanie specjalnej komisji, która pomoże Gruzji m.in. wydźwignąć się z wojennych zniszczeń. Moskwa protestuje, a dyplomaci Paktu nieoficjalnie przyznają: To więcej niż gest - pisze "Gazeta Wyborcza".

PO dogaduje się z SLD, by odrzucić weto

SLD jest gotów poprzeć przekształcanie szpitali ZOZ-ów w spółki, ale pod warunkiem, że budynki szpitali pozostaną pod kontrolą samorządów - donosi "Gazeta Wyborcza". PO już cieszy się z postawy Lewicy i komplementuje za "niestawianie sprawy na ostrzu noża". Z pomocą SLD koalicja będzie w stanie odrzucić ewentualne weto prezydenta.

Lech Wałęsa sam się obroni przed IPN

Nieznane zdjęcia i dokumenty, "niesamowite" stenogramy negocjacji z Borysem Jelcynem, a także odpowiedź na zarzuty zawarte w książce "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii". Na przełomie października i listopada ukaże się licząca ponad pięćset stron autobiografia Lecha Wałęsy.

Prezydent na szczycie Grupy Wyszehradzkiej

W piątek rozpoczyna się dwudniowy szczyt prezydentów Grupy Wyszehradzkiej - Polski, Słowacji, Węgier i Czech. Spotkanie odbędzie się w słowackich Pieszczanach. W czwartek wieczorem na miejsce przyleciał już prezydent Lech Kaczyński.

Jak rząd zaspokoi dawnych właścicieli

Dawni właściciele mienia skonfiskowanego w PRL w latach 1944-62 i ich spadkobiercy otrzymają zadośćuczynienie. W resorcie skarbu jest już prawie gotowy projekt ustawy dotyczącej reprywatyzacji - informuje "Gazeta Wyborcza".

NATO tworzy przyczółek w Gruzji

NATO utworzy w poniedziałek w Tbilisi swój pierwszy przyczółek – informuje "Gazeta Wyborcza". Według dziennika, jest to cios w dążenia Kremla, który chce, by Zachód uznał obszar byłego ZSRR za rosyjską strefę wpływów.

Piłka baletowa czy balet piłkarski?

Piłka nożna zwykle nie przypomina baletowych pas, a taniec niewiele ma wspólnego z futbolem. Jak się jednak okazuje, te dwie dyscypliny można udanie połączyć. Tego zadania podjął się Narodowy Balet Angielski, korzy przygotował taneczną interpretację dziesięciu najważniejszych momentów w futbolu z ostatnich 85 lat.

"Idź do diabła zasr... jankesie"

Przepychanki na szczytach dyplomacji to już nie przelewki. Prezydent Wenezueli Hugo Chavez dał amerykańskiemu ambasadorowi 72 godziny na opuszczenie kraju. To gest solidarności Chaveza z Boliwią, której ambasadora Waszyngton uznał za "persona non grata" i polecił mu wyjazd ze Stanów. Stało się to po tym, jak prezydent Boliwii wyprosił w środę z La Paz amerykańskiego dyplomatę, zarzucając mu podjudzanie opozycji do protestów.

Jakiego zdjęcie nie załączać do cv

Niemal co druga osoba ubiegająca się o pracę dołącza do życiorysu niewłaściwe zdjęcie. Niedopuszczalne są fotki wakacyjne czy imprezowe, fotografie w grupie i ... zdjęcia w negliżu - czytamy w "Rzeczpospolitej".

PKP wciąż traci pieniądze

W 2008 roku Grupa PKP będzie mieć co najmniej 100 mln zł straty - twierdzi "Gazeta Prawna". Fatalny wpływ na wyniki Grupy mają jej dwie spółki: PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Cargo.

Czy banki manipulują kursami walut?

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) chce sprawdzić, czy banki nie manipulują kursami walut przy udzielaniu i spłacie kredytów w obcej walucie - informuje "Gazeta Prawna".

Nie znoście immunitetów - mówia prawnicy

Prawnicy krytykują pomysł PO, by znieść poselskie immunitety. O ekspertyzy poprosiła sejmowa nadzwyczajna komisja do zmian w konstytucji. W dwóch z nich pomysł likwidacji immunitetu został oceniony negatywnie - informuje "Rzeczpospolita".

W Sejmie tylko PO, PiS i SLD - sondaż

PO, PiS i SLD - tylko te trzy partie weszłyby do Sejmu, gdyby wybory odbyły się w pierwszy weekend września. Przy 47-procentowym poparciu Platforma Obywatelska miałaby 309 mandatów i mogłaby rządzić samodzielnie - wynika z sondażu GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Wygraliśmy te mistrzostwa!

Chociaż na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej nie poszło nam najlepiej, a eliminacje do Mundialu 2010 na razie nie dają Polakom powodów do radości, okazuje się, że w jednej konkurencji jesteśmy niepokonani. I nie chodzi o zawartość alkoholu we krwi, ale o tytuł, który daje powód do dumy - jesteśmy najlepszymi ratownikami medycznymi na świecie! Informację o mistrzostwach rozgrywanych w Izraeku wraz ze zdjęciami dostaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Wykształcenie najważniejszym atutem na rynku pracy

Informatycy, inżynierowie i ekonomiści nie powinni mieć w najbliższych latach problemu ze znalezieniem posady. Z analiz wynika, że na rynku pracy najbardziej będzie się liczyć specjalizacja - donosi "Gazeta Prawna".

Esesman na czele jury konkursu piękności

Były kapitan SS Erich Priebke, odbywający w areszcie domowym w Rzymie karę dożywocia za udział w masakrze 335 osób, głównie Żydów, w 1944 roku w Wiecznym Mieście, został wybrany na honorowego przewodniczącego jury konkursu piękności.

"Rosja zakłada wojnę z USA"

Czwartek, 11 września 21:00- Rosjanie zakładają, że prędzej czy później dojdzie do wojny Rosji z USA o zasoby energetyczne, w której to Ameryka będzie agresorem. Dlatego obawiają się instalacji baz antyrakietowych na otaczających ją terytoriach - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" wiceszef BBN i były negocjator ws. tarczy, Witold Waszczykowski. Jego zdaniem czwartkowa wizyta Ławrowa to dla Polski "niewykorzystana szansa".

Słomiany zapał w Grudziądzu

Łuna pożaru rozświetliła w czwartek wieczorem niebo nad Grudziądzem. W zakładach OPEC spłonęła prasowana słoma. Informację i zdjęcia dostaliśmy od naszego internauty na platformę Kontakt TVN24.

Kropka nad i 11.09

Czwartek, 11 września- Stanowisko Rosji w sprawie tarczy antyrakietowej ewoluuje. Wracamy do rozmów o środkach wzajemnego zaufania - mówi w "Kropce nad i..." w TVN24 minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski po spotkaniu z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem.

"Rosja zakłada wojnę z USA"

- Rosjanie zakładają, że prędzej czy później dojdzie do wojny Rosji z USA o zasoby energetyczne, w której to Ameryka będzie agresorem. Dlatego obawiają się instalacji baz antyrakietowych na otaczających ją terytoriach - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" wiceszef BBN i były negocjator ws. tarczy, Witold Waszczykowski. Jego zdaniem czwartkowa wizyta Ławrowa to dla Polski "niewykorzystana szansa".

"Żadnego handlu w sprawie Gruzji nie będzie"

- Nie odstępujemy od niczego w sprawie Gruzji - powiedział wicepremier Grzegorz Schetyna w "Magazynie 24 Godziny" w TVN24 po spotkaniu premiera i szefa MSZ z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem.

Prezerwatywa w komórce

Indyjskie komórki rozbrzmiewają piosenką o... prezerwatywie. Melodia ze słowami "condom, condom" to element najnowszej kampanii społecznej mającej uświadomić Hindusom ryzyko zakażenia wirusem HIV. Komórkowy dzwonek bije rekordy popularności.

Policja za długo ścigała pijanego kierowcę?

Uciekając przed policją, gnał pod prąd, staranował rodzinę na chodniku i uderzył w przystanek autobusowy. Pirat za kółkiem miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Według jednego ze świadków, policja zbyt długo ścigała pijanego kierowcę, a od momentu zgłoszenia do zatrzymania minęło około 40 minut. Dlaczego nie zatrzymano go od razu? Według policji, mężczyzna nie reagował na żadne sygnały.

Sikorski: pozwolimy Rosjanom obejrzeć tarczę

- Stanowisko Rosji w sprawie tarczy antyrakietowej ewoluuje. Wracamy do rozmów o środkach wzajemnego zaufania - mówi w "Kropce nad i..." w TVN24 minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski po spotkaniu z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem.

Kaczyński: z Rosją trzeba twardo

- Rosja chce odebrać argumenty państwom - zwolennikom twardego kursu wobec niej - uważa Jarosław Kaczyński i stwierdza, że wizyta rosyjskiego szefa dyplomacji w czasie stosunków napiętych po kryzysie na Kaukazie, jest tego dowodem. Szefowi PiS wtóruje Paweł Kowal. - Rosja chce wszystkich przekonać, że nic się nie zmieniło. A zmieniło się bardzo wiele - uważa poseł.