Najnowsze

Najnowsze

Jajkami, butami i pięścią. Ataki na w polityków

Przypadek zaatakowanego w niedzielę Silvio Berlusconiego nie jest pojedynczym incydentem. Politycy w Polsce i na świecie często spotykają się z agresją, nie tylko słowną. W ich stronę lecą buty, metalowe figurki, a w Polsce najczęściej jajka...

"Ochrona nawaliła. Polecą za to głowy"

Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta i szef ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego, nie zostawia suchej nitki na ochroniarzach włoskiego premiera Silvio Berlusconiego, który został raniony w niedzielę na wiecu w Mediolanie. - Zapłacą za to głową - stwierdził kategorycznie.

Brytyjczycy szukają przestępców z Polski

Scotland Yard opublikował listę 10 przestępców-obcokrajowców, których ścigają rodzimi policjanci. Na liście osób, które według Brytyjczyków ukrywają się na Wyspach, połowa to Polacy.

Gaz stop. Powód - bomba

Rosja wstrzymała dostawy gazu do Armenii, swojego najwierniejszego sojusznika na Zakaukaziu. Powodem zatrzymania pracy gazociagu jest, jak podały władze, bomba.

Pomóż Tigerowi uciec przed żoną

Chcesz poczuć się jak Tiger Woods... w opałach? Nic trudnego, wystarczy odpalić flashową gierkę: "Tiger Woods Wife Outrun". W prostej zręcznościówce wcielamy się w słynnego golfistę i... wraz z kochanką uciekamy Cadilackiem Escalade przed wściekłą żoną.

Włoska prasa przerażona. Internauci się bawią

Włoska prasa zgodnie potępia zamach na premiera Silvio Berlusconiego. Strwożone atakiem są nawet tytuły mocno nieprzychylne wobec szefa rządu. Tylko internauci nie przejmują się napaścią na Berlusconiego - w internecie można samemu rzucić w twarz Włocha, np. krzywą wieżą z Pizy.

Chińczycy wtykają rurę Rosjanom i Europie

Rosjanie stracili monopol na transport środkowoazjatyckiego gazu. Chiny otworzyły właśnie swój pierwszy gazociąg, dzięki któremu turkmeński surowiec wspomoże chińską gospodarkę.

Najlepszym mikołajem... kobieta

Idealny sport dla siebie znaleźli "Święci Mikołajowie". W Anglii zakończyły się właśnie mistrzostwa świata Świętych Mikołajów w curlingu.

Atak zimy. Na drogach ślisko i niebezpiecznie

Zalegające na drogach błoto pośniegowe i śliska nawierzchnia to efekt nocnych opadów śniegu. W całym kraju od rana na drogach utrzymują się trudne warunki, a temperatura waha się w okolicach zera stopni. Jednak poniedziałkowe opady to dopiero początek prawdziwej zimy. Już w najbliższych dniach temperatura spadnie poniżej -20 stopni.

Kwaśniewski i jego szalona dalekowzroczność

- To politycy SLD sobie muszą odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej porażka, czy lepiej wspólny kandydat, który otwiera scenę polityczną - oświadczył w RMF FM Paweł Piskorski. Szef SD komentował w ten sposób rozważania Aleksandra Kwaśniewskiego, by w zbliżających się wyborach prezydenckich SLD i SD wystawiły wspólnego kandydata, który byłby w stanie wejść do drugiej tury.

Żel przeciwko HIV nie działa

Nadzieje naukowców na skuteczny środek zapobiegający HIV znów upadły. Żel na HIV, który miał być przełomem, nie działa, donosi brytyjski "Guardian".

Sprzątaczki zarabiają, bankierzy nie

Fizyczna praca bardziej popłaca, przynajmniej społeczeństwu, wynika z badań brytyjskiej fundacji New Ecomomics. Według fundacji osoby zatrudnione przy sprzątaniu szpitali generują większy zysk dla społeczeństwa niż bankierzy.

Wieźli 35 ton broni. Posiedzą

Pięciu mężczyzn, których zatrzymano w Tajlandii w sobotę wraz z gigantycznym transportem broni, najbliższe kilkanaście dni spędzi w areszcie.

Wigilijny opłatek PO w Teatrze Wielkim

Inaczej niż w ubiegłym roku i zapewne bardziej uroczyście. Tym razem wigilijne spotkanie posłów PO odbędzie się nie w Sejmie, a w Teatrze Wielkim. A o to, by zapewnić posłom komfort zadba partyjny kolega Janusz Palikot - pisze "Rzeczpospolita".

Schwarzenegger ze sztandarem zielonej rewolucji

- Trwa zielona rewolucja, lecz Stany Zjednoczone mogą się bardziej zaangażować - napisał w "Financial Times" gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger i wystąpił do władz USA z apelem do podjęcia działań przeciw globalnemu ociepleniu.

Chile powróci na prawicę?

Po blisko 20 latach rządów centrolewicy Chile zmierza w prawą stronę. Wynika tak przynajmniej z wyników pierwszej rundy wyborów prezydenckich, którą z 44,03 proc. poparcia, wygrał kandydat konserwatystów Sebastian Pinera.

Polacy w Afganistanie nie będą uskrzydlani

Polski kontyngent w Afganistanie - mimo, że będzie liczniejszy - nie ma co liczyć na dodatkowe śmigłowce. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", polska armia ma nawet poważny kłopot z zastąpieniem maszyn, które zostały zniszczone.

Katalonia wyrywa się do niepodległości

Katalońscy nacjonaliści mogą mieć mieszane uczucia. Co prawda w zorganizowanym przez nich niepodległościowym "referendum" blisko 100 proc. opowiedziało się za suwerennością hiszpańskiej prowincji, lecz frekwencja głosowania była daleka od zadowalającej.

Teksański numer

W środku nocy z soboty na niedzielę zadzwonił telefon. „Numer prywatny”. – E, pewnie ktoś się upił i źle wykręcił numer – pomyślałem. Niesłusznie. Jak się okazało rano, numer rzeczywiście mi ktoś wykręcił niezły i to na trzeźwo. Numer teksański.

Bus uderzył w drzewo. Siedem osób rannych

Śliska droga i niedostosowanie prędkości do panujących warunków to - zdaniem strażaków - przyczyny wypadku busa pod Drawskiem Pomorskim. Siedem osób trafiło do szpitala.

Co zrobi Sejm z posłami PiS?

Prezydium Sejmu spotka się w poniedziałek z szefem hazardowej komisji śledczej Mirosławem Sekułą w sprawie wykluczenia posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna z sejmowego śledztwa. Mimo dezaprobaty premiera Tuska dla decyzji o wykluczeniu, Sekuła zamierza przekonywać prezydium, że było to konieczne. PiS zapowiada, że znów zgłosi ich kandydatury pod głosowanie w Sejmie.

Hazardowa "wpadka" Kapicy

- Wiceminister finansów Jacek Kapica naruszył prawo w trakcie procedury wydawania zezwolenia na prowadzenie salonu gier na automatach dla spółki Casinos Poland w Warszawie - dowiedział się "Newsweek". I chociaż cztery miesiące później wycofał się z tej decyzji, to prawnicy nie mają wątpliwości: prawo zostało naruszone.

Polacy chcą więcej władzy dla Tuska i Kaczyńskiego

20 proc. Polaków chce więcej władzy dla obecnego premiera, a 13 proc. dla prezydenta - wynika z rankingu polityków, którzy powinni mieć większy wpływ na polską politykę, przeprowadzonego przez GfK Polonia "Rzeczpospolitej". Zarówno Donald Tusk jak i Lech Kaczyński zyskali w oczach Polaków po dwa punkty procentowe.

Obama: to była najtrudniesza decyzja

Prezydent USA Barack Obama za najtrudniejszą decyzję podjętą od czasu wprowadzenia się do Białego Domu uznał zwiększenie amerykańskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie o 30 tysięcy żołnierzy. W wywiadzie nadanym w niedzielę przez stację telewizyjną CBS Obama powiedział, że pod koniec 2010 roku będzie wiadomo, czy jego nowa strategia afgańska przynosi efekty.

KRRiT idzie na wojne z głośnymi reklamami

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjmie w poniedziałek rozporządzenie nakazujące stacjom telewizyjnym kontrolę wszystkich reklam tak, by nie były głośniejsze niż programy, przy których są nadawane - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Nowe przepisy mają wejść w życie za pół roku, a za ich łamanie nadawcy mają ponosić słone kary.

Pawlaka "nie kręci" prezydentura

- W Polsce pozycja prezydenta ma głównie charakter reprezentacyjny i trzeba się mocno nadinterpretować, żeby znaleźć dla siebie coś konkretnego - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wicepremier i szef PSL Waldemar Pawlak. - Jestem w rządzie i na tym się skupiam - dodaje, potwierdzając ostatecznie, że w przyszłym roku do walki o Belweder nie stanie.

Aktorzy czuli wcześniej, że w telewizji śmierdzi

Niedziela, 13 grudnia - O bojkocie Telewizji Polskiej mówiło się już we wrześniu i w październiku 1981 roku - wspominał w programie "24 Godziny" nastroje w branży z okresu stanu wojennego aktor Kazimierz Kaczor. Niedługo potem, jak dodaje, większość artystów stwierdziła, że "tam śmierdzi" i odmówiła udziału w produkcjach. Historyk, prof. Andrzej Friszke dodaje, że bojkot artystów bardzo irytował władze, bo odbił nastroje społeczne.

Aktorzy czuli wcześniej, że w telewizji śmierdzi

- O bojkocie Telewizji Polskiej mówiło się już we wrześniu i w październiku 1981 roku - wspominał w programie "24 Godziny" nastroje w branży z okresu stanu wojennego aktor Kazimierz Kaczor. Niedługo potem, jak dodaje, większość artystów stwierdziła, że "tam śmierdzi" i odmówiła udziału w produkcjach. Historyk, prof. Andrzej Friszke dodaje, że bojkot artystów bardzo irytował władze, bo odbił nastroje społeczne.

"Jak widzę Kempę i Wassermana, chcę wyłączyć telewizor"

- Jak widzę posłankę Kempę i posła Wassermana, to nie jestem w stanie skupić się na pracy komisji hazardowej. Ich styl pracy, zabierania głosu, argumentacji jest taki, że ja chcę wyłączyć telewizor. To kolejna z komisji, która stała się przedmiotem gry politycznej - mówił w programie "24 Godziny" Sławomir Nitras z PO. Wiary w działanie komisji nie ma także Wojciech Olejniczak z SLD. Z kolei Paweł Poncyljusz z PiS, ma nadzieję, że "Platforma ochłonie" i prace komisji hazardowej znów ruszą.

USA i Rosja razem przeciw cyberterrorystom

Administracja USA rozpoczęła rozmowy z Rosją na temat zabezpieczeń sieci komputerowych i zapobiegania używaniu cyberprzestrzeni jako nowego pola walki - podał niedzielny "New York Times".