Najnowsze

Najnowsze

Wałęsa apeluje do Wenezuelczyków

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie udzielonym jednemu z chilijskich dzienników zaapelował do mieszkańców Wenezueli: - Nie idźcie za demagogiem Chavezem. Ubiegłotygodniowa wizyta Wałęsy w Wenezueli została odwołana po tym jak władze tego kraju poinformowały, że nie są w stanie zapewnić mu bezpieczeństwa podczas pobytu.

Ojciec i syn zatrzymani za postrzelenie

Dwaj mężczyźni – ojciec i syn - zostali zatrzymani w związku z postrzeleniem z wiatrówki 56-latka w Rudzie Śląskiej (Śląskie). Mężczyzna, który został trafiony w klatkę piersiową zginął.

Onyszkiewicz: Nie ma miejsca na SLD

Partia Demokratyczna nie chce współpracy z SLD. Demokraci nie planują wspólnego startu z tą partią w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ani w wyborach do Sejmu i Senatu oraz samorządowych.

"Tam ciągle są żywi ludzie"

Akcja ratownicza trwa już kilkadziesiąt godzin. Pomagają wszyscy - żołnierze, Czerwony Krzyż, mieszkańcy Petionville i zrozpaczeni rodzice. Niestety z godziny na godzinę ratownicy wydobywają spod gruzów szkoły coraz więcej ciał. W sumie już 82. A pod kamieniami na pewno są jeszcze ludzie.

Koka warta 657 mln euro odbita

Przy szalejącym sztormie, okręt patrolowy marynarki irlandzkiej "Niamh" przechwycił płynący z Karaibów motorowy jacht z ładunkiem 1,9 ton kokainy. Wartość rynkowa towaru to 675 mln euro.

Pierwsze psy USA

- Jeśli chcesz mieć przyjaciela w Waszyngtonie, weź psa - mawiał niegdyś prezydent USA Harry Truman. Jak się okazuje, psy prezydentów Stanów Zjednoczonych mają już swoje miejsce w historii. Jerzy Waszyngton i Tomasz Jefferson mieli ogary, a Lucky - terier Ronalda Reagana - wyjątkowo polubił Margaret Thatcher. Bill Clinton miał nie tylko labradora Buddy'ego, ale także kota Socksa. Zwierzęta te, jak to pies z kotem, toczyły nieustającą wojnę.

Nowe biuro konsularne dla Polaków w Hiszpanii

Dobra wiadomość dla Polaków przebywających w Hiszpanii. W miejscowości Getafe pod Madrytem w siedzibie Casa de Polonia otwarto biuro konsularne ambasady RP. Biuro będzie prowadzone przez kierownika wydziału konsularnego ambasady w Madrycie, Czesława Barańskiego.

Ludowcy postawili na Pawlaka

- Nie musimy być perfekcyjni, ale PSL równa się normalność - mówił Waldemar Pawlak w przemówieniu do działaczy PSL. Najwyraźniej ich przekonał, bo kongres znów wybrał go na szefa ludowców.

Tusk nie chce, Wałęsa nie może czyli kto (nie)zatańczy na balu?

Spośród wszystkich ministrów, na balu z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości, będzie bawił się prawdopodobnie tylko Radosław Sikorski. Premier, choć zaproszenie dostał, do Teatru Wielkiego się nie wybiera. - Nie rozumiem takiej postawy, ale nikogo do przyjścia nie zmuszę - dziwi się Lech Kaczyński. "Zmuszany" z całą pewnością nie mógł poczuć się Lech Wałęsa. Jego też nie będzie na gali. Ale nie dlatego, że nie chciał przyjść. Po prostu nikt go nie zaprosił.

Prezydent modlił się z prawosławnymi za niepodległość

- Takie rodziny stanowią podstawę siły i potęgi Rzeczypospolitej - oświadczył Lech Kaczyński odsłaniając kamień poświęcony prawosławnej rodzinie Fedorońko, zasłużonej w walce o niepodległość. Wcześniej prezydent modlił się w cerkwi p.w. Św. Równej Apostołom Marii Magdaleny na warszawskie Pradze.

Ministrowie zachowają stołki. Na razie

- Bez euforii i bez entuzjazmu, ale w sumie dobrze - tak premier Donald Tusk ocenił pierwszy rok pracy swojej i swoich ministrów. Do końca roku żadnych roszad personalnych w radzie ministrów "najprawdopodobniej" nie będzie - zadeklarował premier. Chociaż...

Obama ciepło mówi o Polakach i chce odwiedzić Polskę

Premier Donald Tusk potwierdził wcześniejsze informacje: Amerykański prezydent-elekt Barack Obama chce przyjechać do Polski. - Niewykluczone, że już na wiosnę będziemy go gościć - mówił dziennikarzom. Prezydencki minister Mariusz Handzlik twierdzi, że Obama "z radością" przyjął zaproszenie prezydenta.

Atom szybciej. Na początek dwie elektrownie

Najpierw dwie elektrownie atomowe, a potem zobaczymy. Rząd chce "radykalnie" przyspieszyć prace nad programem budowy obiektów jądrowych. Konkretne decyzje mają zapaść do końca przyszłego roku - powiedział dziennikarzom premier Donald Tusk podczas wizyty w Gdańsku.

Ędward Ącki łączył prezydenta z premierem

Pospolite ruszenie na ulicach Warszawy. Ędward Ącki miał już dość chłodu między Donaldem Tuskiem a Lechem Kaczyńskim i dlatego skrzyknął mieszkańców Warszawy. Cel? Połączenie kancelarii prezydenta i premiera wielkim łańcuchem ciepłych rąk.

Kolejnych 13 ludzi padło łupem piratów

Duński frachtowiec z 13 członkami na pokładzie został porwany przez uzbrojonych piratów w Zatoce Adeńskiej u wybrzeży Somalii. Obecnie w rękach piratów pozostaje 11 statków i ponad 200 członków załóg.

Trener terrorystów ustrzelony

Znany pod nazwiskiem Abu Ghazwan al-Hajali, szef Al-Kaidy w Bagdadzie, został zabity przez współpracujące siły USA, irackie i Sahwę - grupę sunnitów, walczącą z Al-Kaidą i finansowaną przez Amerykanów.

Obama ignoruje Miedwiediewa

Następny prezydent Stanów Zjednoczonych nie odpowiedział na gratulacje złożone przez Dmitrija Miedwiediewa - donosi rosyjski dziennik biznesowy "Kommersant". Nazwisko rosyjskiego prezydenta nie znalazło się na liście przywódców, do których amerykański prezydent-elekt dzwonił dziękując za złożone życzenia.

"To nie bojkot, ale premier nie idzie na bal"

- Nie wybieram się na bal do prezydenta, ani w smokingu, ani bez. Premiera także nie będzie - zapowiedział w RMF FM Grzegorz Schetyna. Wicepremier stwierdził również, że "nie jest przekonany", czy prezydent zrealizował w Brukseli rządowe instrukcje.

Niewidomi na falach

Jest ich dwunastu, a oprócz miłości do surfowania łączy ich jeszcze jedno - są niewidomi. W Rio de Janeiro odbyły się międzynarodowe mistrzostwa niewidomych w surfingu.

Generałowie zbojkotują uroczystości 11 listopada?

Prezydent i szef MON zaplanowali imprezy na 11 listopada niemal w tym samym czasie. Problem w tym, że obaj zaprosili generałów, stawiając ich tym samym w bardzo niezręcznej sytuacji - donosi "Rzeczpospolita".

Afganistan jest w "strasznej sytuacji"

Raport przygotowywany dla amerykańskiego rządu na temat sytuacji w Afganistanie nie pozostawia cienia wątpliwości - Amerykanie tracą panowanie nad sytuacją. Na miejscu potrzeba więcej żołnierzy, a nie ma szans, żeby się tam szybko znaleźli. O tajnym raporcie dziennikarzom CNN opowiedział anonimowo jeden z jego twórców.

Pawlak. Reelekcja?

W sobotę zbiera się kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego. Głównym punktem obrad mają być wybory przewodniczącego partii. Według medialnych doniesień, reelekcja prezesa Waldemara Pawlaka jest właściwie pewna, a jedynym problemem będzie znalezienie godnego kontrkandydata - którego wymaga statut PSL. Może nim zostać jeden z młodych liderów.

Tajna narada u Komorowskiego

Nie spotkanie Bronisława Komorowskiego z Aleksandrem Lichockim, ale ściśle tajna narada marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, wiceszefa sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych Pawła Grasia (PO) i ppłk Leszka Tobiasza, negatywnie zweryfikowanego oficera WSI. Tak - według "Naszego Dziennika" - wyglądał początek rzekomej afery korupcyjnej w Komisji Weryfikacyjnej WSI i związanego z nią śledztwa.

Sześć pralek w piach, ale siódma do księgi

Rzucił pralkę w piach, a publikę na kolana. I to w jakim stylu! Kilka tygodni morderczego treningu przyniosło efekt - pan Dariusz Słowik został najdalej rzucającym pralkami człowiekiem na świecie. Sukces to nie lada, zwłaszcza jeśli bijąc nietypowy rekord pomaga się osobie chorej na białaczkę.

Bunt młodych lekarzy

Młodzi lekarze ostrzegają: albo zasady egzaminowania się zmienią, albo będą wyjeżdżać do innych krajów, aby za granicą uzyskać specjalizację i tam pracować - pisze "Dziennik".

Chcesz zarobić? Złap sobie bandytę

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zacieśnia pętlę wokół szyi przestępców. W przyszłym roku ma być im trudniej niż kiedykolwiek dotąd uciekać przed policją. I to wcale nie dlatego, że funkcjonariusze wysoko zakasają rękawy, ale dlatego, że z pomocą przyjdą im obywatele. Jeśli będą chcieli zarobić...

Jaskinia historycznych tajemnic

Być może monsuny - a raczej ich brak - były przyczyną upadku kilku chińskich dynastii. Do takich wniosków doszli naukowcy z Państwa Środka i z USA badając jaskinię Wangxiang.