Najnowsze

Najnowsze

Kropka nad i 22.12

Środa, 22 grudniaJest notatka dotycząca tego, że grupa Urbańskiego próbowała się umawiać w KRS za pośrednictwem Ministerstwa Sprawiedliwości. To szokujące - mówi minister skarbu Aleksander Grad. To właśnie sąd rejestrowy ostatecznie zdecyduje, kto jest prezesem TVP, ale według ministra stanowisko Piotra Farfała, p.o. prezesa TVP w sporze ze starym zarządem jest spójne.

Sprośne sms-y Palikota

Nago i po dwóch butelkach wina – tak Janusz Palikot wyobraża sobie przeprowadzanie z nim wywiadów, napisała "Rzeczpospolita". Jak twierdzi gazeta, sms o takiej treści wysłał poseł dziennikarkom "Rz", które chciały umówić się z nim na rozmowę.

Poseł-katolik może poprzeć projekt Gowina

- W sytuacji, gdy nie ma szans na poparcie w parlamencie zakazu stosowania in vitro, poseł-katolik może poprzeć rozwiązania ograniczające negatywne elementy tej metody - mówi w "Dzienniku" bioetyk, ksiądz Artur Filipowicz.

Wybór Farfała to "porażka cywilizacji białego człowieka"

Poniedziałek, 22 grudnia - To Jarosław Kaczyński odpowiada za obecną sytuację w TVP - uznał w "Magazynie 24 godziny" były polityk PiS, Jarosław Sellin. Według Jerzego Wenderlicha z SLD, wybór Piotra Farfała na p.o. prezesa TVP to "porażka cywilizacji białego człowieka", a posłanka PO - Iwona Śledzińska-Katarasińska stawia sprawę jasno: - Mnie jest naprawdę wszystko jedno.

Trzy lata z Lechem Kaczyńskim

Mija trzecia rocznica zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta RP. 23 grudnia 2005 roku - po złożeniu ślubowania przed Zgromadzeniem Narodowym - Lech Kaczyński oficjalnie został głową państwa. - Ta prezydentura jest lepsza od Kwaśniewskiego i Wałęsy - oceniła w "Magazynie 24 godziny" Jadwiga Staniszkis. Ale zaraz dodała, że nie uważa tej prezydentury za dobrą.

Całą noc gasili pożar szkoły

Dwanaście zastępów straży pożarnej i całonocna walka z ogniem. We wsi Pieniężnica w województwie pomorskim spłonęła szkoła podstawowa. Ogień ogarnął elementy dachu szkoły oraz znajdujące się w tym samym budynku mieszkanie komunalne.

Chcemy mieć wolne w Wigilię

Większość Polaków (84 proc.) chce, by 24 grudnia, czyli Wigilia była dniem wolnym od pracy - wynika z sondażu GfK Polonia przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Polacy chcą wolnego dnia w wigilię

Większość Polaków (84 proc.) chce, by 24 grudnia czyli wigilia była dniem wolnym od pracy - wynika z sondażu GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Koniec walki na lokaty bankowe

Ekonomiści przewidują, że od stycznia zacznie się spadek oprocentowania lokat bankowych o 1-2 pkt proc. -informuje "Gazeta Prawna". Według dziennika, lokaty dające roczny zysk w okolicach 10 proc. odchodzą do przeszłości.

Włoska awantura o Św. Mikołaja

Proboszcz z Novary na północy Włoch, podczas mszy świętej powiedział dzieciom, że nie istnieje ani Święty Mikołaj, ani czarownica Befana, przynosząca zgodnie z tradycją prezenty w uroczystość Trzech Króli. Rodzice są oburzeni.

Gminy: subwencja oświatowa jest za mała

Gminy alarmują, że subwencja oświatowa jest za mała, by w przyszłym roku wypłacić nauczycielom zagwarantowane przez rząd podwyżki i utrzymać pensje na wymaganym ustawą poziomie - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Z ofiary policja zrobiła bandytę?

Taksówkarz ze Zduńskiej Woli przeżył szok, gdy okazało się, że z ofiary pobicia przez klienta, stał się nagle podejrzanym o napaść. Kierowca boi się, że łeb sprawie ukręciła policja - informuje dziennik "Polska".

Święta sparaliżowały Pocztę Polską

Święta znów sparaliżowały rynek przesyłek pocztowych. Najboleśniej odczuwają to ci, którzy w ostatniej chwili zamówili prezenty przez internet. Nie ma szans, by przesyłki dotarły przed wigilią - donosi dziennik "Polska".

Rosjanie zginęli w Egipcie

Trwa czarna passa rosyjskich turystów. Sześcioro Rosjan zginęło, a 17 osób różnych narodowości zostało rannych w wypadku autokaru na półwyspie Synaj w Egipcie. To już kolejny wypadek rosyjskich turystów: w ubiegłym tygodniu na izraelskiej drodze zginęły 24 osoby.

Francuzi też chcą wejść pod Bałtyk

Do niemiecko-rosyjskiego projektu budowy magistrali Nord Stream (Gazociąg Północny) chce dołączyć również Francuska spółka Gaz de France Suez. Plany budowy Gazociągu Północnego krytykuje Polska i kraje bałtyckie.

Porozumiał się z Rosją, ale nie do końca

Dmitrij Miedwiediew i Alaksandr Łukaszenka uzgodnili w Moskwie warunki dostaw rosyjskiego gazu na Białoruś - poinformowała agencja ITAR-TASS, powołując się na kremlowską administrację. Jednak mimo tego, kwestia ceny gazu jest nadal otwarta.

Wybór Farfała to "porażka cywilizacji białego człowieka"

- To Jarosław Kaczyński odpowiada za obecną sytuację w TVP - uznał w "Magazynie 24 godziny" były polityk PiS, Jarosław Sellin. Według Jerzego Wenderlicha z SLD, wybór Piotra Farfała na p.o. prezesa TVP to "porażka cywilizacji białego człowieka", a posłanka PO - Iwona Śledzińska-Katarasińska stawia sprawę jasno: - Mnie jest naprawdę wszystko jedno.

Terrorysta z Bombaju prosi Pakistan o pomoc

Władze indyjskie podały, że jedyny schwytany żywcem terrorysta z Bombaju przyznał, że jest z Pakistanu i poprosił Islamabad o pomoc. W serii ataków przeprowadzonych w mieście pod koniec listopada miesiącu zginęły 183 osoby.

Napieralski: zapytam Millera o plany

Najpierw była kurtuazja i "poklepywanie po plecach" Leszka Millera za "wielkie doświadczenie w sprawach unijnych". Później przyszedł czas na konkrety: - Jeśli zgodziłby się zostać szefem naszego Instytutu Europejskiego, to należałoby temu tylko przyklasnąć. Ale najpierw musimy porozmawiać - mówił w "Magazynie 24 godziny" Grzegorz Napieralski.

"Towarzystwo się zakiwało"

Jest notatka dotycząca tego, że grupa Urbańskiego próbowała się umawiać w KRS za pośrednictwem Ministerstwa Sprawiedliwości. To szokujące - mówi minister skarbu Aleksander Grad. To właśnie sąd rejestrowy ostatecznie zdecyduje, kto jest prezesem TVP, ale według ministra stanowisko Piotra Farfała, p.o. prezesa TVP w sporze ze starym zarządem jest spójne.

Dokumenty pułkownika Kuklińskiego

To archiwalne zdjęcie a na nim nieżyjący już pułkownik Kukliński. CIA ujawniło w piątek tysiąc stron dokumentów przekazanych amerykanom w latach ’70 i ’80 właśnie przez Kuklińskiego. Historycy są jednak dosyć sceptyczni – w aktach CIA wielu rewelacji nie ma.

Paraliż na kolei

„Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy – albo chociaż nie przez Warszawę”. Tak mogli prosić pasażerowie PKP we wtorek, kiedy kilkuset związkowców zablokowało tory przelotowe przez Warszawę. Był to protest przeciwko reformie emerytur – co jednak najciekawsze, część kolejarzy ma identyczne plany jak rząd. A jednak protestują.

Dalajlama i chińskie groźby

To był niewątpliwie tydzień Dalajlamy, który odbył wielkie tournee po Polsce od Gdańska po Kraków. Były oklaski, wielkie słowa i małe tchórzostwa w obliczy chińskich protestów i gróźb. Właśnie. I tu dochodzimy do pytania, czy tych gróźb powinniśmy się bać.

Rozmowy (nie)kontrolowane

To zdjęcie ze spotkania prezydenta Czech z posłami do Parlamentu Europejskiego. Zapowiadało się nudne posiedzenie w atmosferze wzajemnego zrozumienia i chyba mało kto się spodziewał, że będą krzyki, wzajemne oskarżenia i awantura o której wkrótce mówiła cała Europa.

Zrzutka na Ziobrę

Internauci postanowili pomóc posłowi Ziobrze. Sąd nakazał mu przeproszenie doktora G. Były minister sprawiedliwości ma wykupić czas antenowy w telewizji, podczas którego wyemituje swoje przeprosiny. Może go to kosztować nawet pół miliona złotych. Posła Ziobry na to nie stać, ale z pomocą przychodzą... internauci. Informacje o aukcji dostaliśmy na Kontakt TVN24.

Zrzutka na przeprosiny

Zbigniew Ziobro przegrał proces z doktorem Mirosławem G i musi go przeprosić. I tu jeszcze niczego dziwnego nie ma – ale musi go przeprosić w telewizji. Wykupić czas antenowy w porze najwyższej oglądalności i wygłosić oświadczenie. Jak twierdzi były minister, może to kosztować nawet pół miliona złotych a to oznacza po prostu – bankructwo.