Najnowsze

Najnowsze

Po klęsce huraganu, powódź

Po huraganach Hiszpanię nęka plaga powodzi. Woda zalewa kraj Basków, Kantabrię i Nawarrę na północy Hiszpanii. Z kolei Aragonię sparaliżowały zaspy śniegu – nieprzejezdnych było siedem głównych dróg tego regionu.

Co ciąć w budżecie?

Rząd szuka 17 mld zł oszczędności, bo budżet może mieć mniejsze wpływy od wcześniej planowanych, wskutek globalnego kryzysu. Według ekspertów, takie cięcia nie są niemożliwe. Biorąc pod uwagę, że ministerstwa swoje wydatki zaplanowały tak, by znalazły się też pieniądze na dodatkowe zakupy, już nie konieczne - będzie można z nich zrezygnować. Tylko pojawia się pytanie: czy ze wszystkich resortów uzbiera się zadeklarowana przez premiera kwota?

"Na cięciach ucierpi modernizacja armii"

Wtorek, 27 stycznia Były dowódca GROM gen. Roman Polko wieszczy, że na cięciu budżetu ministerstwa obrony może ucierpieć cały proces profesjonalizacji armii. Może, ale nie musi, bo - jak zaznacza Polko - trudna sytuacja finansowa to także wyzwanie dla ludzi odpowiedzialnych za nasze wojsko. A ono czeka ponoć na konkretne decyzje. Jakie? - Likwidację zbędnych garnizonów, określenie jasnych priorytetów - wyliczał generał w "Magazynie 24 godziny".

Kropka nad i 27.01

Wtorek, 27 StyczniaDonald Tusk ostrzega, że nikt w jego rządzie nie może spać spokojnie, ale Bogdan Klich najwyraźniej problemów ze snem nie ma. – Złożę dymisję, jeśli będzie tego sobie życzył, ale premier nie ma do mnie żadnych pretensji – zapewnił w „Kropce nad i”.

Wpadli na cysternę. Zginęli na miejscu

Dwóch mężczyzn zginęło na miejscu w wypadku, do którego doszło we wtorek wieczorem w Białej Podlaskiej. Ich kolega walczy o życie w szpitalu. Samochód, którym jechali wpadł w poślizg i uderzył w cysternę.

Politycy chorują na "mediozę"

Jest coś takiego jak „medioza”, choroba na którą cierpią nasi politycy. Dzień bez występu przed mediami to dzień stracony – skomentował w "Magazynie 24 godziny" Wiesław Gałązka specjalista ds. marketingu. - Nasi politycy coraz bardziej czują się gwiazdami. Coraz bardziej stają się celebrytami - mówił. Dodał też dosadną uwagę, że jeśli politycy przed nami coś ukryją, to „wyniki badania proktologicznego, żebyśmy się nie dowiedzieli, gdzie naprawdę nas mają.”

Metropolita Cyryl głową rosyjskiej Cerkwi

Zgodnie z oczekiwaniami metropolita smoleński i kaliningradzki Cyryl został patriarchą Moskwy i Wszechrusi. Takiego wyboru dokonał w moskiewskim Soborze Chrystusa Zbawiciela Sobór Pomiestny. Z wyboru nowego patriarchy zadowolony jest Watykan. - Patrzymy z ufnością na przyszłość stosunków między prawosławnymi i katolikami - oświadczył rzecznik Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi.

Niemowlę zostało bez mleka. Przez "procedury"

Wciąż nie rozwiązany problem mleka dla dzieci z poważną alergią - alarmuje na platformę Kontakt TVN24 mama małego Kajtka. Pani Małgorzata żali się, że jedyne mleko w proszku, które może jeść jej syn, kosztuje około 200 złotych za puszkę i nie jest refundowane. A takie opakowanie wystarcza zaledwie na dwa dni. Dziecko pije więc mleko, które je uczula i dostaje leki łagodzące alergię. A tymczasem już kilka miesięcy temu ministerstwo zdrowia obiecywało refundację indywidualną.

"Na cięciach ucierpi modernizacja armii"

Były dowódca GROM gen. Roman Polko wieszczy, że na cięciu budżetu ministerstwa obrony może ucierpieć cały proces profesjonalizacji armii. Może, ale nie musi, bo - jak zaznacza Polko - trudna sytuacja finansowa to także wyzwanie dla ludzi odpowiedzialnych za nasze wojsko. A ono czeka ponoć na konkretne decyzje. Jakie? - Likwidację zbędnych garnizonów, określenie jasnych priorytetów - wyliczał generał w "Magazynie 24 godziny".

Kryzys? Nie w modzie

Deficyt szczerzy zęby, bezrobocie rośnie, politycy straszą, a superluksusowe haute couture kwitnie. Kryzys? Jaki kryzys? – modelki w przebogatych kreacjach tylko dla posiadaczek platynowych kart kredytowych defilują po paryskich wybiegach jak za czasów największej prosperity.

Czarzasty: "takiego spsienia dawno nie było"

- Takiego spsienia i takiego zamętu, jak narobił PiS ze swoimi przyjaciółmi z Samoobrony i z LPR, to w mediach publicznych nie było i moim zdaniem długo już nie będzie - mówił w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Czarzasty, prezes stowarzyszenia "Ordynacka". Były członek KRRiT podkreślił, że jeżeli nowa ustawa wejdzie w życie, daje ona szansę mediom publicznym, by nie powtórzyły się błędy z przeszłości.

Wojsko: brat pilota CASY mija się z prawdą

Śledztwo w sprawie katastrofy wojskowego samolotu CASA miało być szybkie i nieskomplikowane. Tyle, że od kilku dni pojawiają się nowe wątki. Chociażby ten, kto tuż po katastrofie miał dostęp do danych z czarnej skrzynki. Według brata jednego z pilotów, dane z czarnej skrzynki odczytywał producent CASY i mógł tuszować niewygodne fakty. Komisja badająca tragedię stanowczo odrzuca te zarzuty.

25 zwęglonych ciał po dniu zamieszek

Antananarywa, stolica Madagaskaru, wychodzi z szoku dzień po antyrządowych zamieszkach opozycji. W jednym ze spalonych budynków straż pożarna odnalazła zwęglone ciała 25 osób.

„Premier nie ma do mnie pretensji”

Donald Tusk ostrzega, że nikt w jego rządzie nie może spać spokojnie, ale Bogdan Klich najwyraźniej problemów ze snem nie ma. – Złożę dymisję, jeśli będzie tego sobie życzył, ale premier nie ma do mnie żadnych pretensji – zapewnił w „Kropce nad i”.

John Updike nie żyje

Znany był przede wszystkim jako autor serii o Harrym "Króliku" Angstromie i "Czarownic z Eastwick". W wieku 76 lat zmarł amerykański pisarz John Updike.

Budynie....

Zjechali. Bo są jedyne, niepowtarzalne, piękne. Bo tu się inaczej oddycha i każdy, kto uważa, że Tatry to przereklamowany towar, tak na prawdę nigdy ich nie poznał. Są wspaniałe i trzeba tu być. Nie bo wypada - raczej dlatego, że są. I znowu - jak co roku pod Tatrami aż zaroiło się od samochodów na warszawskich numerach - tych podobno najbardziej znienawidzonych w całym kraju. Hm... Ciekawe dlaczego?

Lefebryści przepraszają za biskupa

Przywrócenie na łono Kościoła katolickiego lefebrystów przez Benedykta XVI wzburzyło wielu komentatorów, którzy wypominali byłym schizmatykom antysemityzm. W odpowiedzi lefebryści przeprosili za wypowiedzi swojego biskupa Richarda Williamsona, negujące Holokaust.

Rosja kontra "fałszerze historii"

Chociaż Rosja niechętnie przyznaje się do zbrodni popełnionych w czasach radzieckich, sama czuje się w mocy oskarżać swoich sąsiadów o "fałszowanie historii" i "gloryfikowanie nazizmu".

Rok okrągłych rocznic bez Powstania Warszawskiego?

Miasto powołało zespół do koordynacji obchodów rocznic przypadających w tym roku. Skupiło się jednak tylko na dwóch najważniejszych - 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 20-lecia wyborów w czerwcu 1989 roku. W oficjalnym kalendarzu pominięto 65. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

"Kaczyński to największy psuj mediów"

Premier nie zamierza oddawać mediów publicznych pod bezpośrednią kontrolę rządu, co zaproponował prezes PiS. - Dziękuję bardzo panu Kaczyńskiemu, ale nie skorzystam. A on jest w historii mediów publicznych największym psujem, więc nie powinien w ich sprawie zabierać głosu - stwierdził Donald Tusk.

Wędkarze zapłacą za helikopter

Koniec akcji, ale nie koniec problemów. Na Wiśle w okolicach Warszawy dobiegła końca akcja ratowania dwóch mężczyzn, którzy wypłynęli łódką na rzekę i utknęli na krze na jednej z wysp. - Wszyscy są bezpieczni. Dwaj rozbitkowie i policjant, który został zrzucony z helikoptera - poinformował Marcin Szyndler z Komendy Głównej Policji. Teraz dwaj nieodpowiedzialni wędkarze zapłacą za akcję ratunkową.

"Nikt w moim rządzie nie może spać spokojnie"

Czy rząd Donalda Tuska czeka kolejna wymiana ministrów, tym razem – obrony? - Jeśli będą powody, to będę podejmował decyzje twarde. Ale mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni na korzyść Bogdana Klicha – stwierdził Donald Tusk. Losy szefa MON mają się rozstrzygnąć do końca tygodnia.

Polskie ciężarówki utknęły w Bułgarii

Ok. 80 polskich ciężarówek wciąż czeka w Bułgarii na wjazd do Grecji. Nie mogą wjechać, bo od ponad tygodnia greccy rolnicy prowadzą blokady dróg oraz przejść granicznych w proteście przeciwko rządowej polityce cenowej.

"Irańska pięść musi się rozluźnić"

Amerykańska administracja kolejny raz w ciągu kilku dni daje do zrozumienia Teheranowi, że jest gotowa na rozmowy ws. irańskiego programu atomowego. Następny krok należy jednak do Iranu.

Marcinkiewicz nie będzie lokomotywą PO

Kazimierz Marcinkiwicz jednak nie otworzy warszawskiej listy PO do Europarlamentu - kropkę nad i w tej sprawie postawił premier. - Rozmawialiśmy o tym i prosił, by nie brać go pod uwagę przy układaniu list - stwierdził Donald Tusk. Zasugerował, że na plany PO zwiazane z Marcinkiewiczem ma wpływ jego szeroko komentowane życie prywatne.

Afganistan to priorytet dla Obamy

Największym wyzwaniem dla administracji Baracka Obamy jest wojna w Afganistanie, ale Waszyngton nie może też zapomnieć o Iraku - stwierdził przed senacką komisją sekretarz obrony Robert Gates.

Komendant zapłaci za "gumę" wicepremiera

Dolnośląski komendant wojewódzki straży pożarnej był już na dywaniku u wojewody i "wyrok" zapadł: szef straży musi zapłacić z własnej kieszeni za nieuzasadnione wysłanie wozu strażackiego na pomoc Grzegorzowi Schetynie, który na autostradzie złapał "gumę". Ale to nie koniec całej sprawy. Na informację od komendanta Wojciechowskiego czeka jeszcze sam komendant główny straży pożarnej.

Fałszywi policjanci "aresztowali" biznesmena

Czterech młodych mężczyzn, podając się za policyjnych funkcjonariuszy, "aresztowało" na placu budowy w Puławach miejscowego przedsiębiorcę. Pod pretekstem przeszukania mieszkania, fałszywi policjanci wraz z zakutym w kajdanki mężczyzną udali się do jego mieszkania. Tam skradli cenne rzeczy i odjechali.

Ofiara porwania czy dezerter?

Młodszy sierżant Aleksandr Głuchow wzniecił gorący spór między Moskwą a Tbilisi. Rosyjskie Ministerstwo Obrony oskarżyło Gruzję o porwanie Głuchowa na terenie Osetii Południowej. Tbilisi twierdzi, że żołnierz sam się zgłosił do Gruzinów i poprosił o azyl.

Marsz spod "Bramy Śmierci"

Dwa tysiące osób przeszło w marszu pamięci spod "Bramy Śmierci" pod pomnik ofiar obozu, by zapalić tam dziesiątki zniczy. W ten sposób zakończyły się obchody 64. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz w Oświęcimiu. "Usłyszeć każde słowo" - to hasło, które towarzyszyło tegorocznym uroczystościom.