Najnowsze

Najnowsze

"Prof. Gapik bawił się z  15-latką w doktora"

Kadra poznańskiej UM wiedziała o metodach "leczenia", stosowanych przez prof. Lechosława Gapika. Kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży prof. Andrzej Rajewski podpisywał doniesienie do prokuratury dotyczące molestowania 15-latki.

Francuskie działa w imigrantów

Francuski rząd po raz kolejny postanowił rozprawić się z przybyszami z innych krajów. W środę przedstawił projekt ustawy, która ma zaostrzyć przepisy imigracyjne. To szósta taka inicjatywa w ciągu ośmiu lat.

"Car" poprowadzi rozmowę o "Katyniu"

Emisja "Katynia" w rosyjskiej telewizji nabiera coraz większej rangi. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", dyskusję po niej ma poprowadzić najbardziej wpływowy z filmowców w Rosji, nazywany "carem kina" Nikita Michałkow.

Czekoladki dla kochanek Napoleona

Czekolada o smaku cebuli albo sake - takie rarytasy serwuje belgijski producent słodkości Dominique Persoon. Cukiernik otworzył właśnie swój sklep w kuchni Napoleona Bonapartego.

Skok stulecia kontra złodzieje partacze

Napad na bank to najsłynniejszy sposób na zdobycie dużych pieniędzy. Ten scenariusz potrafią zrealizować jednak wyłącznie specjaliści w złodziejskim fachu. O tym, że to nie pestka, świadczy choćby fakt, że dla większości śmiałków napad na bank jest najprostszą drogą do więzienia.

Wybuchły koła w samolocie

Pasażerowie Airbusa 380 linii Qantas mogą mówić o sporym szczęściu. Podczas lądowania maszyny w Sydney wybuchły dwie opony. Całe zdarzenie nagrał jeden z pasażerów.

Zalewski wybrał emeryturę?

Prezydent nie wybrał go na stanowisko Prokuratora Generalnego, a szeregowym prokuratorem być nie chce. Edward Zalewski odchodzi na emeryturę – donosi "Rzeczpospolita".

Celibat zrzuca księżom koloratki

Polski stan duchowny kurczy się. Coraz więcej kapłanów decyduje się na porzucenie stanu duchownego na rzecz świeckiego życia - informuje dziennik "Polska The Times". Głównym powodem ma być celibat.

Haiti dostanie więcej, niż oczekiwało

Prawie 10 miliardów dolarów pomocy zaoferowały państwa i organizacje międzynarodowe na rzecz Haiti, zniszczonego w styczniowym trzęsieniu ziemi. To kilka miliardów więcej niż oczekiwano.

Znów można podziwiać jeden z cudów świata

Machu Picchu, uznawane za jeden z nowożytnych cudów świata, w końcu otwarte dla turystów. Starożytna inkaska warownia została zamknięta w styczniu z powodu ulew i lawin błotnych, które nawiedziły tamtejszy region.

Odpowiedź Wysp na NASA

1 kwietnia swoją pracę rozpoczyna agencja kosmiczna Wielkiej Brytanii. Brytyjska wersja NASA będzie skromniejsza od swojego amerykańskiego odpowiednika. Jej budżet wyniesie około 996 milionów złotych (NASA dysponuje ok. 55 mld zł). Agencja nie będzie też pracowała nad załogowymi lotami w kosmos.

"Karetki nie wiedziałyby, gdzie jechać"

- Polska nie jest przygotowana na ataki terrorystyczne - stwierdza były szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, ekspert ds. terroryzmu Przemysław Guła w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Według niego, w przypadku zamachu, nasze służby nie potrafiłyby poprawnie działać.

"Teksańską masakrę" dopadł cenzor

Spektakl "Tutejsi" nazywany białoruskim "Weselem", "Teksańska masakra piłą mechaniczną" czy "Antychryst" Larsa von Triera - to niektóre ze 107 obrazów, których Białorusini oglądać nie mogą, przynajmniej nie legalnie. Tamtejsze ministerstwo kultury opublikowało nowy spis filmów zakazanych, których nie można wyświetlać na terytorium kraju.

Resort finansów 7 lat ignorował przekręty na automatach?

Urzędnicy Ministerstwa Finansów od siedmiu lat wiedzieli o nieprawidłowościach w branży hazardowej, jednak przez lata sprawę ignorowali - informują reporterzy programu "Uwaga" TVN. Ich bierność sprawiła, że na rynku istniały maszyny o niskich wygranych, które w rzeczywistości wypłacały wysokie sumy - wskazują dziennikarze. Państwo mogło stracić miliony.

"Niesmaczny koktajl arogancji", a nie przeprosiny

Środa, 31 marca Pierwszy wywiad Mirosława Drzewieckiego po powrocie do Polski, którego udzielił Monice Olejnik w "Kropce nad i", wśród polityków wywołał wiele emocji. Bartosz Arłukowicz nie ma wątpliwości - był on nieszczery. - Oglądając ten program miałem wrażenie, że to mieszanka, taki niesmaczny koktajl trochę arogancji, trochę buty i trochę takiej udawanej pokory - mówił poseł Lewicy w "Rozmowie Rymanowskiego".

Ujawniono rosyjskiego szpiega. Działał w ONZ

Urzędnik szwedzkiego MSZ, który pod koniec lat 90. pracował jako dyplomata przy ONZ w Nowym Jorku, był źródłem cennych informacji dla rosyjskich służb bezpieczeństwa i przekazywał im poufne dokumenty UE - ujawniła w środę szwedzka popołudniówka "Expressen".

"Niesmaczny koktajl arogancji", a nie przeprosiny

Pierwszy wywiad Mirosława Drzewieckiego po powrocie do Polski, którego udzielił Monice Olejnik w "Kropce nad i", wśród polityków wywołał wiele emocji. Bartosz Arłukowicz nie ma wątpliwości - był on nieszczery. - Oglądając ten program miałem wrażenie, że to mieszanka, taki niesmaczny koktajl: trochę arogancji, trochę buty i trochę takiej udawanej pokory - mówił poseł Lewicy w "Rozmowie Rymanowskiego".

Szykują nowe sankcje wobec Iranu

Grupa sześciu mocarstw uzgodniła, że zacznie pracować nad nałożeniem nowych sankcji na Iran z powodu jego programu nuklearnego. Poinformowało o tym w środę źródło związane z rozmowami w ramach tego gremium.

W Rosji biją opozycję. Ucierpiała 82-latka

Siły specjalne rosyjskiej milicji (OMON) rozpędziły w środę aktywistów opozycyjnej koalicji Inna Rosja, którzy próbowali zorganizować na Placu Triumfalnym, w centrum Moskwy, manifestację w obronie prawa do zgromadzeń (zapisanego w artykule 31. rosyjskiej Konstytucji). Podczas innej akcji opozycji, pobita została legendarna obrończyni praw człowieka, szefowa Moskiewskiej Grupy Helsińskiej, 82-letnia Ludmiła Aleksiejewa.

Francja sceptycznie o planach NATO

Francja sceptycznie podchodzi do planów NATO ws. obrony antyrakietowej. Swoje wątpliwości wyraził francuski minister obrony Herve Morin podczas spotkania w Paryżu z szefem NATO Andersem Foghiem Rasmussenem.

Prezydent pojedzie do Moskwy? Decyzja po świętach

Decyzja w sprawie wyjazdu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Moskwy zapadnie najprawdopodobniej po świętach - poinformował w środę prezydencki minister Paweł Wypych. Prezydent został zaproszony na uroczyste obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami, które odbędą się 9 maja w rosyjskiej stolicy.

Po pijaku autem strażackim. Są ranni

Trzy osoby, w tym dziecko, zostały ranne w wyniku wypadku, do którego doprowadził pijany kierowca autem strażackiego. Do zdarzenia doszło w środę po południu w Kamieniu (Podkarpackie) na drodze krajowej nr 19.

"Kropka nad i" 31.03

Środa, 31 marca Mirosław Drzewiecki przeprasza Polaków. "Wszystkich, którzy poczuli się urażeni" słowami, że "Polska to dziki kraj". - Bardzo żałuję, że taki fakt miał miejsce. Nigdy nie uważałem, że Polska jest dzikim krajem - oświadczył były minister w pierwszym wywiadzie po powrocie z USA. Drzewiecki tłumaczył w "Kropce nad i" w TVN24, że "ma jednak wiele zastrzeżeń do ludzi, którzy w naszym kraju politykę traktują jak wojnę a przeciwników jak wrogów". On swoją pracę traktuje inaczej i dlatego znów stanie do wyborów.

Sondaż: niech Jaruzelski reprezentuje Polskę w Moskwie

Gen. Wojciech Jaruzelski powinien być jedną z osób reprezentujących Polskę na moskiewskiej defiladzie zwycięstwa, co więcej prezydent Lech Kaczyński powinien zabrać generała rządowym samolotem - wynika z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC przeprowadzonego na zlecenie TVN24.

"To my zgładziliśmy niewiernych w Moskwie, będą kolejne ataki"

Doku Umarow przyznał się do zamachów w moskiewskim metrze, gdzie zginęło 39 osób. - Atak w metrze w Moskwie 29 marca 2010 został zorganizowany na moje osobiste polecenie - oświadczył Umarow. Wcześniej czeczeński komendant przez cały dzień zapewniał, że to nie jego bojownicy dokonali ataków. Oskarżał rosyjskie FSB i Putina.

"Dlaczego mówisz ty Downie?"

"Krótki film o Małgosi" powstał, żeby pokazać, że 12-letnia dziewczynka z zespołem Downa jest podobna do innych dzieci. Jej starsze siostry nie mogły pogodzić się z odrzuceniem, jakie spotyka Małgosię i inne chore dzieci, więc chwyciły za kamerę. Teraz film podbija serca internautów, także tych z zagranicy.

"Dlaczego mówisz ty Downie?"

Środa, 31 marca "Krótki film o Małgosi" powstał, żeby pokazać, że 4-letnia dziewczynka z zespołem Downa jest podobna do innych dzieci. Jej starsze siostry nie mogły pogodzić się z odrzuceniem, jakie spotyka Małgosię i inne chore dzieci, więc chwyciły za kamerę. Teraz film podbija serca internautów, także tych z zagranicy.

Raport Pitery: wskazuje konkretne osoby

Nierzetelne, nieprzejrzyste i wykraczające poza zasady uzgadniania ustaw - tak Julia Pitera opisuje działania ministerstwa sportu w aferze hazardowej. Pitera wskazuje także na przewlekłe i nieskuteczne prace w ministerstwie finansów. Minister ds. walki z korupcją przedstawiła w środę raport przedstawiający działania ministerstwa w latach 2008-2009.

"PiS nigdy nie kokietowało tak komunistów"

Najpierw na blogu, później jeszcze ostrzej w telewizji - europoseł PiS Marek Migalski krytykuje prezydenta i jego urzędników. Powód? Zaproszenie do prezydenckiego samolotu dla generała Jaruzelskiego. - To nie powinno się stać. Urzędnicy prezydenta popełnili błąd - podkreśla Migalski. I zastanawia się, czy "ten ukłon" nie jest podyktowany zbliżającymi się wyborami. - Są zwycięstwa, których nie warto odnosić - przestrzega europoseł.