Najnowsze

Najnowsze

Wpadł "Ata" z ETA

We Francji aresztowano domniemanego wojskowego szefa ETA Mikela Carrery Sarobe - poinformowały francuskie media, powołując się na źródła związane ze śledztwem.

"Odwet" i "wojna" za zatopiony okręt

Korea Południowa grozi "posunięciami odwetowymi" wobec Korei Północnej, a ta odpowiada możliwością wypowiedzenia wojny - zaognia się spór o zatopiony w marcu na Morzu Żółtym południowokoreański okręt Cheonan. Seul twierdzi, że jednostka została storpedowana przez Phenian.

Rosyjscy śledczy milczą, kluczowych dokumentów brak

Akta śledztwa z katastrofy Tu-154, prowadzonego przez polską prokuraturę wojskową, liczą 11 tomów. Jednak wśród nich nadal nie ma kluczowych materiałów, które przekazać śledczym może tylko Prokuratura Generalna Rosji. - Wysłaliśmy trzy wnioski o udostępnienie m.in. protokołów oględzin miejsca katastrofy, przesłuchań świadków i czarnych skrzynek - mówi tvn24.pl płk Zbigniew Rzepa. Na żaden prokuratorom jeszcze nie odpowiedziano.

Spokój pod lufami karabinów

Na trzy kolejne dni zostanie przedłużona godzina policyjna w pogrążonej w chaosie Tajlandii - poinformował rzecznik armii. Po burzliwej środzie, czwartek na tajlandzkich ulicach upływa spokojnie.

"Worki jak z karabinu"

Środa, 19 maja Jeden worek napełnia w pięć sekund, w ciągu godziny potrafi ułożyć wał długości 100 metrów i wysokości pół metra. Twórcy maszyny, która bardzo usprawnia pracę strażaków, pomagają powodzianom.

Katastrofa, Rosja, a może i powódź

Katastrofa smoleńska i relacje polsko-rosyjskie mają być głównymi tematami pierwszego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Przed posiedzeniem, o godz. 16 marszałek Sejmu, pełniący obowiązki prezydenta, Bronisław Komorowski wręczy nominacje nowym członkom RBN.

Pogrzeb z pompą po ponad 500 latach

Pogrzeb po ponad pięciuset latach od śmierci. W Olsztynie rozpoczynają się trzydniowe uroczystości pogrzebowe wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. W sobotę jego szczątki zostaną złożone we fromborskiej archikatedrze.

Krakowska wojenka o wielką wodę

Kraków jest zalany przez wielką wodę i ktoś za to odpowie. Kto? Chętnych brak. - Jacek Majchrowski dopuścił się poważnych zaniedbań – twierdzi wojewoda małopolski. - Stanisław Kracik jest współwinny – odbija piłeczkę prezydent miasta.

Seremet: Rosjanie przyślą dowody na dniach

W najbliższych dniach Rosjanie powinni wysłać nam pierwszą część materiału dowodowego, jaki zebrali w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - zadeklarował prokurator generalny Andrzej Seremet w rozmowie z "Polską The Times"

Wynalazca bankomatu nie żyje

John Shepherd-Barron, twórca pierwszego bankomatu na świecie, zmarł w Szkocji w wieku 84 lat. Czterocyfrowy PIN zawdzięczamy jednak nie jemu, a jego żonie.

Facebook blokowany za stronę o Mahomecie

Pakistan blokuje Facebooka do 31 maja. Tamtejszych muzułmanów obraziła strona "Dzień, w którym wszyscy rysują Mahometa", która zachęca użytkowników portalu do zamieszczania podobizn proroka w dniu 20 maja. A islam zakazuje przedstawiania podobizny Mahometa.

"Mówiłam prawdę i Polański o tym wie"

11 lat temu mówiła: "Wiedziałam, że Roman Polański popełnił coś złego, ale chciałam zostać jego kochanką". Dziś Charlotte Lewis twierdzi, że reżyser zmusił ją, wówczas 16-letnią, do uprawiania seksu. Aktorka powtórzyła w Los Angeles swoje oskarżenia podczas przesłuchań przez policję i prokuratora.

Komunia nie dla zwolenników in vitro

Osoby, które popierają procedurę in vitro, stoją w jawnej sprzeczności z nauczaniem Kościoła katolickiego, zatem nie mogą przystępować do Komunii Świętej - taką decyzję wydała Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski

Cenckiewicz chce być szefem IPN

Sławomir Cenckiewicz, współautor głośnej książki "SB a Lech Wałęsa", zamierza zgłosić swoją kandydaturę w konkursie na szefa Instytutu Pamięci Narodowej - informuje "Rzeczpospolita".

Bangkok spacyfikowany, 12 ofiar

Rozruchy i płomienie - tak wyglądał Bangkok po szturmie wojska na obóz antyrządowych demonstrantów, którzy podpalili 5 budynków, w tym giełdę papierów wartościowych i dom towarowy. Co najmniej 12 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych. Przywódcy rozruchów ostatecznie poddali się. W mieście wprowadzono godzinę policyjną.

"Straty mogą być większe niż 2 mld euro"

- Musimy się liczyć z bardzo dramatycznymi skutkami powodzi. Straty mogą być większe niż 2 mld euro - ostrzegł Donald Tusk po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Stanu klęski żywiołowej na razie nie będzie.

"Kropka nad i" 19.05

Środa, 19 maja Na sobotę 22 maja planowana jest inauguracja kampanii kandydata PiS. O ile powódź nie przeszkodzi: - Jesteśmy gotowi konwencję odwołać. Ale sytuacja jest dynamiczna, trudno w tej chwili cokolwiek przesądzać - powiedział w środę w "Kropce nad i" TVN24 Zbigniew Girzyński z PiS.

Odra przelewa się przez Opole

Fala kulminacyjna przechodzi przez Opole. Stan alarmowy na Odrze przekroczony jest o 126 centymetrów, jednak Centrum Zarządzania Kryzysowego uspokaja: poziom ten może wzrosnąć najwyżej o dwa-trzy centymetry. Wcześniej policja zamknęła północną obwodnicę miasta, przez którą przelewa się woda.

Obóz zagłady uratowany przed powodzią

Mieszkańcy Oświęcimia przez ostatnie dni walczyli, by woda nie zatopiła Muzeum Auschwitz-Birkenau. W środę sytuacja została opanowana, a do baraków nie wdarła się woda. Od czwartku placówka będzie częściowo otwarta.

MAK: Samolot i lotnisko bez zarzutu. Załoga "bez ćwiczeń"

Terrorystyczny atak, wybuch, pożar na pokładzie samolotu, awaria techniki, źle przygotowane lotnisko - żadna z tych rzeczy nie była przyczyną katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154 w Smoleńsku. Tak przynajmniej wynika z ustaleń Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), który w środę w Moskwie przedstawił wstępny raport ze śledztwa dot. katastrofy pod Smoleńskiem. MAK wskazał natomiast, że załoga Tu-154 nie przechodziła regularnych ćwiczeń oraz została sformowana kilka dni przed katastrofą. Czarne skrzynki już odczytane. Trafią do Polski? Co jeszcze zamierza ustalić MAK?

PiS chce Funduszu, Olechowski Fundacji

Politycy prześcigają się w pomysłach na pomoc dla powodzian. Andrzej Olechowski proponuje stworzenie specjalnej fundacji. PiS wraca do pomysłu powołania Funduszy Pomocy Ofiarom Klęsk Żywiołowych, co proponował już Lech Kaczyński. Rząd zapewnia, że i bez ekstra-rozwiązań pieniędzy dla powodzian nie zabraknie.

Fala na Wiśle idzie przez lubelszczyznę

Fala powodziowa na Wiśle przepływa przez Lubelszczyznę. Stany alarmowe są już przekroczone w Annopolu, Puławach i Dęblinie. Kilkadziesiąt gospodarstw zostało podtopionych, a część mieszkańców została już ewakuowana.

"Głos w kabinie nie należał do prezydenta"

Strona internetowa BBC News, w artykule opisującym środową konferencję MAK-u dotyczącą ustaleń śledztwa w sprawie katastrofy TU-154, kategorycznie stwierdza, że prezydenta nie było w kabinie pilotów. Nie wiadomo jak udało się to ustalić i skąd pochodzi ta informacja.

Powódź groźna także dla zwierząt

Powódź to przede wszystkim wielka ludzka tragedia - zniszczone domy i nieraz stracony dorobek całego życia. Jednak żywioł to także niebezpieczeństwo dla zwierząt - informacje o nich otrzymujemy od naszych internautów na platformę Kontakt TVN24.

Astronauci wymienili akumulatory

W otwartą przestrzeń kosmiczną wyszli dwaj amerykańscy astronauci, aby odwinąć kabel blokujący ruchy zdalnie sterowanego wysięgnika wahadłowca Atlantis i wymienić część akumulatorów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Woda w Krakowie opada, ale wały przeciekają

W ciągu ostatniej doby poziom Wisły w Krakowie opadł o około 60 cm. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zapewnił, że choć miasto cały czas ma problemy z zabezpieczeniem wałów, sytuacja jest pod kontrolą.