Najnowsze

Najnowsze

"Piłka po stronie Janukowycza". Westerwelle o bojkocie Euro

- Ukraina musi sobie zdawać sprawę, że droga do Europy wiedzie przez most o dwóch filarach: demokracji i rządach prawa - powiedział w wywiadzie dla gazety "Bild" Guido Westerwelle. Szef niemieckiego MSZ stwierdził, iż decyzja o oficjalnym bojkocie Euro 2012 na Ukrainie przez niemiecki rząd nie zapadła, ale nie wykluczył takiej możliwości. - Piłka jest teraz po stronie prezydenta Janukowycza - powiedział Niemiec.

Atak po wizycie Obamy. Celem cudzoziemcy

Kilka godzin po odlocie Baracka Obamy z Kabulu afgańscy rebelianci przeprowadzili atak na kompleks mieszkalny dla obcokrajowców. Najpierw samobójca zdetonował samochód wyładowanymi ładunkami wybuchowymi, później do środka wdarło się dwóch kolejnych zamachowców. Obaj zginęli w wymianie ognia nie powodując ofiar. Sytuacja ma już być opanowana.

Bronią historii w całej Polsce

Przeciwnicy drastycznego ograniczenia nauczania historii w szkołach ponadgimnazjalnych rozpoczynają dziś zbieranie podpisów pod projektem ustawy przywracającej szerszy zakres nauczania tego przedmiotu.

Start matury międzynarodowej

Przez trzy tygodnie uczniowie przystępujący do międzynarodowej matury będą zmagać się z kilkunastoma egzaminami z sześciu przedmiotów. Testy rozpoczęły się w środę od sprawdzianu z języka angielskiego. W Polsce program przygotowujący do międzynarodowej matury - International Baccalaureate (IB) realizuje około 30 szkół.

Facebook pomoże ci oddać organy

Oddaj swoje organy do przeszczepu - teraz także na Facebooku. Umożliwia to nowa aplikacja, uruchomiona przez samego Marka Zuckerberga. W ten sposób chce on pomóc tysiącom osób czekających na transplantację.

Okradła miasto Reagana, została słynnym hodowcą koni

Urzędniczka zarządzająca finansami małego miasta Dixon w stanie Illinois, słynnego z faktu wychowania się tam Ronalda Reagana, przez dwie dekady zdefraudowała olbrzymie pieniądze. Rita Crundwell przez lata zdołała całkowicie zapanować nad finansami 15-tysięcznego miasteczka i skrycie wyprowadziła z niego 53 miliony dolarów. Dzięki ukradzionym pieniądzom stała się między innymi najsłynniejszym hodowcą koni rasy Quarter Horse.

Następne Oscary - w Dolby Theatre

Słynna sala, w której od dziesięciu lat rozdawane są Oscary, ma już oficjalnie nową nazwę. Następna gala odbędzie się w Dolby Theatre - nowy sponsor zastąpił właśnie Kodaka. Firma podpisała kontrakt na najbliższe 20 lat.

W weekend koniec wakacyjnej pogody

Drugą część bardzo długiego tzw. weekendu zdominuje wpływ chłodnych mas powietrza. Oznacza to pożegnanie z wakacyjnymi temperaturami. Możemy też spodziewać się większego zachmurzenia i opadów, a w górach burz. - Pogoda będzie bardzo dynamiczna - zapowiada prezenterka TVN Meteo Dorota Gardias.

Wywiesiliście flagi. Również w Kuwejcie

Dziś po raz ósmy obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Na ulicach wielu polskich miast uroczystości i manifestacje poświęcone naszym narodowym barwom. W dniu tego święta również wielu z nas wywiesiło przed domem flagi podkreślając znaczenie polskich barw. Nasi widzowie przedstawiają, jak wyglądają dziś ich domy, ulice i miasta. Jak się okazuje, polskie akcenty widać również m.in. w Kuwejcie i Szwecji.

Bez Marszałkowskiej przez 4,5 miesiąca. Bo metro i Euro2012

Na cztery i pół miesiąca drogowcy zamknęli ulicę Marszałkowską na odcinku od Moniuszki do Rysiej. W tym czasie wykonają strop stacji metra Świętokrzyska. Ponadto remont przejdzie torowisko w ul. Marszałkowskiej, a na pl. Defilad powstanie Strefa Kibica na Euro 2012.

"Haniebny" spot o Osamie

W rok po zabiciu Osamy bin Ladena przez Amerykanów prezydent USA Barack Obama musi odpierać zarzuty, że usiłuje wykorzystać tę rocznicę w swojej kampanii o reelekcję w listopadowych wyborach. Powodem sporu stał się przedwyborczy spot nadany w telewizji i zamieszczony w internecie, w którym Biały Dom przypomniał decyzję Obamy o operacji sił specjalnych w Pakistanie w celu likwidacji szefa Al-Kaidy.

Najbardziej oczekiwane dziecko w Królestwie dopiero w 2013?

Bukmacherzy cały czas przyjmują zakłady, że książę William i jego żona Kate doczekają się potomka jeszcze w 2012 roku. Jednak w takim wypadku księżna musiałaby już teraz być w ciąży. Obecnie najbardziej prawdopodobny termin dla powiększenia królewskiej rodziny to 2013 rok.

Badają przyczyny katastrofy. Lotnisko wciąż zamknięte

Wyniki śledztwa badającego przyczyny wtorkowej katastrofy samolotu na warszawskim lotnisku Warszawa-Babice będą znane za około miesiąc. Wypadek bada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Wczoraj po południu teren zdarzenia został zabezpieczony przez policję i prokuraturę. Lotnisko zostało zamknięte.

Przygotujcie bikini i parasole. Gorąco, ale zagrzmi i popada

W środę wciąż będziemy odczuwać wpływ gorącego zwrotnikowego powietrza, szczególnie na południu kraju. Niebo jednak nie będzie już tak pogodne jak w ostatnie dni. W większości kraju będzie się chmurzyć i przelotnie padać, a miejscami zagrzmi.

"Pij wodę z kranu". Zachęca Gdańsk

Na ulicach Gdańska właśnie rusza nietypowa kampania billboardowa. Hasłem "Pij wodę z kranu, nasza jest najlepsza w kraju" władze Gdańska przekonują mieszkańców do picia kranówki. Przemówić za tym mają nie tylko argumenty ekonomiczne, ale przede wszystkim walory smakowe.

Trzęsienie ziemi w Meksyku

Kilka wstrząsów sejsmicznych - najsilniejszy o sile 6,3 st. w skali Richtera - nawiedziło we wtorek południowo-zachodnią część Meksyku. Trzęsienie ziemi nie przyniosło większych szkód materialnych. Nie ma informacji o ofiarach.

"Reelekcja Obamy prawdziwą katastrofą"

Newt Gingrich faktycznie wycofał się z dalszej walki w republikańskich prawyborach. Decyzja byłego przewodniczącego Izby Reprezentantów to prawdopodobnie efekt ubiegłotygodniowej klęski w pięciu stanach, gdzie zwyciężał faworyt prawyborów Mitt Romney.

"Nie miałem powodów do obaw". Zapis procesu Jakuba T.

Jakub T., skazany za gwałt w Exeter w 2006 r., podczas procesu przed brytyjskim sądem był spokojny i opanowany, na pytania odpowiadał zdawkowo. Powtarzał, że jest niewinny, a próbkę swego DNA oddał dobrowolnie, bo "nie miał powodów do obaw". "Superwizjer" TVN dotarł do oficjalnego zapisu dźwiękowego całej rozprawy. W jaki sposób mężczyzna bronił się? Jakie dowody świadczyły przeciwko niemu?

Święto biało-czerwonej

W środę - już po raz ósmy - obchodzimy Dzień Flagi. Na wielu ulicach polskich miast odbędą się dziś uroczystości i manifestacje poświęcone polskim barwom narodowym. 2 maja przypada także święto Polonii i Polaków za Granicą.

Nocne uderzenie komandosów. Rok temu zabili lidera Al-Kaidy

Rok temu, 2 maja 2011 roku, amerykańskie siły specjalne zabiły Osamę bin Ladena. Przywódca terrorystycznej organizacji Al-Kaida zginął podczas operacji w pakistańskim mieście Abbotabad. Prezydent USA Barack Obama uznaje zabicie bin Ladena za jeden z większych sukcesów swojej administracji.

Osama bin Laden "otrzymał to, na co zasługiwał"

- Rok po zabiciu Osamy bin Ladena pokonanie Al-Kaidy jest obecnie w naszym zasięgu - oświadczył Barack Obama w rocznicę śmierci terrorysty nr 1. Prezydent Stanów Zjednoczonych pojawił się na kilka godzin w Afganistanie. Podczas rozmowy z żołnierzami USA w Afganistanie powiedział, że rok temu bin Laden "otrzymał to, na co zasługiwał". Niedługo tym, jak prezydent USA opuścił Kabul, doszło tam do silnej eksplozji.

USA i Afganistan "strategicznymi partnerami"

Prezydent USA Barack Obama przyleciał we wtorek do Kabulu z niezapowiedziana wizytą. W trakcie spotkania z Hamidem Karzajem, prezydentem Afganistanu, podpisał umowę o strategicznym partnerstwie między obu krajami.

Kolejne apele o bojkot. Steinbach chce przenieść Euro

Kolejne głosy w Niemczech w sprawie bojkotu Euro 2012 na Ukrainie. Szefowa Związku Wypędzonych Erika Steinbach jest za przeniesieniem mistrzostw z Ukrainy do Polski lub Niemiec. Za takim rozwiązaniem są też prominentni niemieccy politycy.

1 maja pod znakiem kryzysu

Pod znakiem kryzysu, bezrobocia i protestu wobec oszczędnościowych posunięć władz odbyły się we wtorek demonstracje pierwszomajowe w zachodniej Europie. W Rosji po raz pierwszy od 16 lat w pochodzie szli przywódcy - Dmitrij Miedwiediew i Władimir Putin.

18-latek utonął w stawie

Płetwonurkowie odnaleźli we wtorek wieczorem ciało 18-latka, który utonął w stawie na łódzkim osiedlu Retkinia. Młody mężczyzna wraz z dwoma kolegami pływał w stawie we wtorkowe popołudnie i nie wrócił do brzegu - poinformował Adam Kolasa z łódzkiej policji. Z kolei na jeziorze Limajno koło Dobrego Miasta (woj. warmińsko-mazurskie) strażacy i policjanci nadal szukają mężczyzny, który wypadł z roweru wodnego.

Miller nie chce być prezydentem. "Jestem zbyt dojrzały"

Nowy-stary szef SLD Leszek Miller oznajmił w "Faktach po Faktach" w TVN24, że nie rozważa kandydowania na urząd prezydenta, "bo jest zbyt dojrzały". O ewentualnych koalicjach też nie chce rozmawiać, bo według niego, będzie na to czas po wyborach. Nie bierze jednak pod uwagę współpracy ani z Ruchem Palikota, ani PO, ani PiS czy Solidarną Polską.

Dzieci nadal giną. ONZ "przyspiesza" z obserwatorami

ONZ przyspiesza operację wysyłania nieuzbrojonych obserwatorów do Syrii tak, by do końca maja na miejscu było już wszystkich 300 członków misji - poinformował szef misji pokojowych ONZ Herve Ladsous. Dodał, że władze Syrii odmówiły wiz wielu obserwatorom ONZ. Od 12 kwietnia, czyli od momentu obowiązywania rozejmu między siłami rządowymi i zbrojnymi ugrupowaniami opozycji, w Syrii zginęło co najmniej 34 dzieci.

Ziemia z wyjątkowej perspektywy. Zorze i pioruny

Astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej znów dzielą się z nami wrażeniami z orbity. Tym razem na filmie z ich przelotu dookoła Ziemi oprócz rozświetlonych metropolii możemy oglądać zieloną poświatę zorzy polarnej i niesamowitą burzową strefę rozświetlaną błyskawicami. NASA zadbała, żeby wrażeniom wzrokowym towarzyszyła budująca niezwykły klimat muzyka.