Najnowsze

Najnowsze

"Dyktatorzy będą musieli zapłacić za swe czyny"

Konwój z pomocą humanitarną dotarł dziś do syryjskiego Hims i wkrótce będzie próbował dostarczyć żywność do dzielnicy Baba Amro, która była odcięta od świata w wyniku miesięcznych bombardowań. Także w piątek Nicolas Sarkozy ogłosił, że zamierza zamknąć francuską ambasadę w Syrii na znak protestu przeciwko represjom reżimu, a Władimir Putin obiecał, że Moskwa zrobi wszystko by położyć kres wojnie domowej i pojednać zwaśnione strony.

Lodołamacze wypłynęły na Wisłę

W piątek rano przy tamie we Włocławku rozpoczęła się akcja kruszenia i spławiania zalegającego na Wiśle lodu. Lodołamacze przepłyną do wysokość powiatu płockiego, gdzie obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Jak nie dać się Google'owi

Mimo wprowadzenia przez Google zmian w polityce prywatności, użytkownicy serwisów koncernu wciąż mogą ograniczyć ilość danych, do których internetowy "Wielki Brat" będzie miał dostęp.

PiS już nie chce odwołania Śledzińskiej-Katarasińskiej

PiS wycofało wniosek o odwołanie Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej (PO) z funkcji przewodniczącej sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Piątkowe posiedzenie komisji, na której wniosek miał być rozpatrywany, zostało odwołane.

"Sprawców diabelskiego czynu musi spotkać kara"

Przeprosiny USA po spaleniu w bazie NATO ksiąg Koranu nigdy nie zostaną przyjęte, a sprawcy tego "diabelskiego czynu" muszą zostać publicznie osądzeni i ukarani - oświadczyła w piątek Rada Ulemów Afganistanu, czyli najwyższa władza religijna kraju.

Tu romansowała Coco Chanel. Teraz dom jest na sprzedaż

Słynna "La Pausa", posiadłość na Francuskiej Riwierze, która przez 24 lata należała do Coco Chanel jest na sprzedaż. Projektantka mieszkała tam m.in. ze swoim kochankiem, brytyjskim księciem Westminster, bywali u niej m.in. Strawiński, Cocteau, Picasso, Dali, Visconti. Choć willa wymaga renowacji, to ze względu na sławę, wyceniono ją aż na 50 mln dolarów.

Polemika zamiast sprostowania?

Sprostowanie prasowe, które do tej pory obowiązywało jako forma wyjaśniania nieprawdziwych informacji zawartych w publikacjach, może wkrótce zostać zastąpione pisemną polemiką - informuje "Rzeczpospolita". Projekt zmian w prawie prasowym wprowadzający taką zasadę powstał z inicjatywy senatorów.

Śledztwo ws. "taśm Klicha" umorzone

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo dotyczące tzw. taśm Klicha. Badano w nim, czy żołnierze chroniący siedzibę MON mogli dopuścić się zaniedbania wpuszczając do gabinetu ówczesnego ministra Bogdana Klicha osobę z ukrytym dyktafonem - byłego akredytowanego Polski przy MAK - Edmunda Klicha.

Sejm czci wyklętych. Część posłów wychodzi

Sejm nie był zgodny w sprawie żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Podczas minuty ciszy upamiętniającej poległych, część posłów SLD i Ruchu Palikota opuściła salę obrad. - To smutne - skwitował zachowanie parlamentarzystów poseł PiS Andrzej Duda.

Uczelnia do likwidacji. Po licznych nieprawidłowościach

To koniec Wyższej Szkoły Organizacji Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie. Po alarmujących sygnałach od studentów, którzy informowali nas o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu placówki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w trybie nadzywczajnym skontrolowało uczelnię. Z uwagi na rażące naruszenie prawa, resort rozpoczął procedurę likwidacji Szkoły.

Siemiątkowski skazany ws. zatrzymania prezesa Orlenu

Na karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata skazał sąd byłego szefa Urzędu Ochrony Państwa Zbigniewa Siemiątkowskiego w procesie dotyczącym głośnego zatrzymania w 2002 r. ówczesnego szefa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego. Uzasadnienie wyroku sąd utajnił. Wyrok skrytykował szef SLD Leszek Miller nazywając go "kuriozalnym". Według polityka lewicy, który był premierem w czasie, gdy zatrzymywano Modrzejewskiego, decyzja sądu jest polityczna.

Macierewicz doniósł na byłego ministra i szefa BOR

Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego szefa MSWiA, Jerzego Millera, a także szefa BOR, Mariana Janickiego. Zarzuca im przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków ws. przygotowania wizyty polskiej delegacji w Katyniu w kwietniu 2010 r.

Przodkami Indian jednak Europejczycy?

Pierwsi ludzie przybyli na kontynent amerykański nie z Azji, jak się powszechnie uważa, lecz z Europy. I to około siedmiu tysięcy lat wcześniej niż przypuszczano - podał w czwartek "Washington Post", powołując się na amerykańskich i brytyjskich badaczy.

Niemcy: Wulff, oddaj emeryturę!

Zdaniem 84 proc. Niemców były prezydent Niemiec Christian Wulff powinien zrzec się dożywotniej emerytury prezydenckiej sięgającej ok. 200 tys. euro rocznie - wynika z najnowszego sondażu dla telewizji ARD. Także politycy apelują do Wulffa o rezygnację z emerytury.

Ukradł 54 tony słomy

W miejscowości Międzyrzecz (woj. lubuskie) 52-letni Mieczysław R. ukradł z pola 54 tony słomy o łącznej wartości 11 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Może trafić do więzienia nawet na pięć lat.

Śledztwo ws. AntyKomor.pl przedłużone

O kolejne trzy miesiące zostało przedłużone śledztwo ws. krytycznej wobec prezydenta Bronisława Komorowskiego strony AntyKomor.pl. Powodem jest - jak wyjaśnił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim Witold Błaszczyk - konieczność przeprowadzenia dodatkowych czynności dowodowych.

Handlowali sterydami w sieci. 19 osób zatrzymanych

19 osób, w tym przywódcy zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem anabolikami, zostało zatrzymanych we wtorek w Gdyni i okolicach przez ponad 90 funkcjonariuszy policji i straży granicznej. Odbiorcami sterydów byli głównie mieszkańcy Ameryki Północnej, trafiały również do Australii i Europy.

Karmili swoje dzieci kokainą

Para trzydziestolatków z Paryża dawała swoim małym dzieciom kokainę. Według lekarzy, dwuletnia dziewczynka i czteroletni chłopiec przyjmowali narkotyk od prawie roku. Oboje trafili do szpitala.

Napadli na sklepy. Wpadli przez komórkę

Zdjęcie zrobione na skrzyżowaniu telefonem komórkowym umożliwiło ujęcie czterech mężczyzn, którzy napadli na dwa sklepy pod Krakowem - poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

"Urzędas!" Awantura i pierwsze zwycięstwo opozycji w Sejmie

Po raz pierwszy w tej kadencji opozycja wygrała sejmowe głosowanie. Dzięki głosom PiS, Solidarnej Polski, SLD i Ruchu Palikota obywatelski projekt o zachowaniu przez państwo większościowego pakietu akcji Grupy Lotos nie został odrzucony, tylko skierowany do dalszych prac komisji skarbu. Opozycja przyjęła wynik głosowania owacją na stojąco.

"Świadome działanie na szkodę Polski"

- Podpisanie przez premiera Donalda Tuska paktu fiskalnego to działanie świadomie na szkodę polskiego państwa - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem "premier przyłożył rękę do tego, że Unia Europejska w dotychczasowym kształcie się rozpada".

"Przeturlałem się z własnym domem"

Kilkanaście ofiar śmiertelnych, kompletnie zdewastowane miasta, puste miejsca po domach - to krajobraz po niszczycielskim froncie burzowym, który przeszedł przez centralną część Stanów Zjednoczonych i Środkowy Zachód. - Mamy szczęście, że żyjemy. Wszystko działo się tak szybko - relacjonuje jeden z mieszkańców Harrisburga (Illinois).

"Afera solna" w Islandii. Trefny towar na rynku przez 13 lat

"Afera solna" bliźniaczo podobna do tej w Polsce, wybuchła również w Islandii. Sól przemysłowa była przez 13 lat sprzedawana jako spożywcza. - - Nie mieliśmy świadomości, że sól nie nadawała się do jedzenia. Widzieliśmy, że sól jest "przemysłowa", ale sądziliśmy, że chodzi o przemysł spożywczy - tłumaczył się prezes zamieszanej w proceder firmy.